Domácí prostředky

Top 9 nejlepších domácích prostředků pro kolitidu

Kolitida je stav, při kterém dochází k zánětu výstelky tlustého střeva (tlustého střeva). Příznaky jsou nadýmání, krev ve stolici, průjem a bolesti břicha. Pacienti mohou také pociťovat únavu, dehydrataci, horečku, slabost a závratě. Podívejte se na článek o domácích prostředcích na kolitidu přirozeným způsobem.

Dieta proti kolitidě

Může to být způsobeno infekcemi, snížením nebo ztrátou prokrvení střeva, vstupem lymfocytových bílých krvinek do střeva a zánětlivými onemocněními střev, jako je Crohnova choroba a syndrom dráždivého tračníku.

Jednoduché a snadné domácí prostředky pro kolitidu:

1. Voda a citronová šťáva- detoxikace:

citron a voda

Pacientům s kolitidou se doporučuje pít hodně vody, protože tím dojde k detoxikaci těla a zbavení se dehydratace. Pijte 10–20 sklenic vody po celý den. Ráno můžete do první sklenice vody přidat také lžičku citrónové šťávy.

2. Esenciální olej z máty peprné:

Mátový olej a citron

Olej z máty peprné se často používá k přidávání chuti do jídel a často se používá v medicíně k léčbě nemocí souvisejících s trávením a střevem; konkrétně syndrom dráždivého tračníku (IBS) a průjem. Mátový olej bude také přímo působit na tlusté střevo a zmírní zánět. Přidejte 4-5 kapek oleje do čajové lžičky oleje na vaření a vařte s tímto jídlem.

3. Boswellia:

Boswellia

Díky svým protizánětlivým vlastnostem má tato bylina mnoho výhod pro pacienty s kolitidou. Bylinu lze extrahovat z kadidla a rozdrtit a přidat do převařené vody s lístky zeleného čaje. Přidejte čajovou lžičku medu a vypijte na prázdný žaludek.

4. Lékořice:

Kořen lékořice

Rostlina lékořice se používá v několika prostředcích. Zbaví vás volných radikálů, které vyvolávají zánět tlustého střeva. Kořen lékořice vařte ve vodě po dobu 2-4 minut. Nechte vychladnout a poté vyhoďte kořen, čímž se uvolní živiny ve vodě. Pijte to jednou nebo dvakrát denně. Pokud často dochází k výpadkům, sníží se tím doba potřebná k zotavení.

5. Chřest:

Chřest

Pacienti trpící kolitidou by měli do své stravy zařadit chřest. Je bohatá na kyselinu listovou, vitamíny a minerály. Nejen, že je protizánětlivý, ale také podporuje dobré trávení v těle. Chřest lze vařit nebo vařit v páře a lze jej přidat do salátů a polévek.

6. Aloe Vera:

aloevera 6

Léčivé protizánětlivé vlastnosti Aloe Vera jsou již dlouho známé. Konzumace gelu extrahovaného z listů Aloe Vera nejenže sníží zánět ve střevě, ale také zmírní stres. Oloupejte kůži listů Aloe Vera a extrahujte gel. Do 3 čajových lžiček tohoto gelu přidejte sklenici vlažné vody a dobře promíchejte. Pijte dvakrát denně.

7. Paličky:

Paličky jsou přirozeným protijedem proti zánětu tlustého střeva. Je také bohatý na různé vitamíny a minerály a má vysoký obsah vody. Uvařte 5-6 paliček a kůru oloupejte. Rozdrťte je a vložte šťávu. Přidejte jednu šťávu kokosové vody a jednu čajovou lžičku medu do šťávy z paliček. Dobře promíchejte a pijte jednou denně.

8. Kurkuma:

kurkuma

Pravidelná konzumace kurkumy je zdraví prospěšná. Je to antioxidant a má protizánětlivé vlastnosti. Kurkuma by měla být přidána do vařených jídel. K výrobě nápoje z kurkumy; kořen uvaříme ve vodě. Když mírně vychladne, vyhoďte kořen a přidejte lžičku medu, citronové šťávy, mleté ​​kurkumy a pepře. Podle toho můžete také přidat led a pít.

9. Rybí olej:

Rybí oleje obsahují tuky Omega 3, o kterých je známo, že snižují záněty a odstraňují další příznaky kolitidy, jako je Crohnova choroba a IBS. Jídlo lze vařit v rybím oleji. Rybí olej lze také ředit jinými kuchyňskými oleji. Přidejte do jídla lžičku rybího oleje nebo smíchejte lžičku rybího oleje se lžičkou bílého oleje na vaření.

suchá kůže - kapsle z rybího tuku

Pokud trpíte kolitidou, existují některá jídla, kterým byste se měli vyhnout. Patří sem fazole, konzervované bobule, sušené ovoce, brokolice, hořčice, květák, klíčky, smažené maso, hrášek a nezdravé jídlo.