Domácí prostředky

Nejlepší 25 domácích prostředků pro léčbu bipolární poruchy

Co je to bipolární porucha:

Bipolární porucha je definována jako druh duševní poruchy nebo nemoci, při které osoba nebo trpící zažívá časté a nevysvětlené výkyvy nálad. Ve velmi krátkém časovém období lze říci, že člověk zažije změny nálad z nevysvětlitelného extrémního maxima na nevysvětlitelné extrémní minimum. Níže je uvedeno 25 nejlepších domácích léků na bipolární poruchu.

Bipolární porucha je definována jako druh duševní poruchy nebo nemoci, při které osoba nebo trpící zažívá časté a nevysvětlené výkyvy nálad. Ve velmi krátkém časovém období lze říci, že člověk zažije změny nálad z nevysvětlitelného extrémního maxima na nevysvětlitelné extrémní minimum. Níže je uvedeno 25 nejlepších domácích léků na bipolární poruchu.

Bipolární porucha

Bipolární porucha je definována jako druh duševní poruchy nebo nemoci, při které osoba nebo trpící zažívá časté a nevysvětlené výkyvy nálad. Ve velmi krátkém časovém období lze říci, že člověk zažije změny nálad z nevysvětlitelného extrémního vysokého na nevysvětlitelného extrémního nízkého.

Nejlepší přírodní domácí prostředky pro léčbu bipolární poruchy:

Chcete vědět, jak léčit zdravotní problém s bipolární poruchou? Níže je uvedeno 25 nejlepších domácích prostředků pro léčbu bipolární poruchy.

1. Rybí olej pro bipolární poruchu:

suchá kůže - kapsle z rybího tuku

Rybí olej je údajně bohatý na Omega 3 mastné kyseliny. Omega 3 mastné kyseliny jsou jednou z mála věcí, které dělají a mohou pomoci při léčbě generalizované bipolární poruchy. Ve skutečnosti těm, kteří trpí touto bipolární depresí, bylo doporučeno, aby ji konzumovali denně. Rybí olej, když je konzumován, údajně zlepšuje fungování a funkčnost lidského mozku a často pomáhá zotavit se z deprese, která je vždy spojena s bipolární poruchou. Při konzumaci také sníží pravděpodobnost výskytu manických epizod způsobených bipolárností.

2. Třezalka tečkovaná:

Třezalka tečkovaná pro bipolární poruchu

Třezalka je často používána jako oblíbené bylinné antidepresivum. Bylo zjištěno, že tato bylina při požití je velmi nápomocná při zvládání mírné deprese. Těm, kteří trpí bipolární poruchou, však bylo doporučeno konzumovat bylinu třezalky tečkované pouze po pečlivém projednání s lékařem, protože může mít nežádoucí vedlejší účinky, pokud byla podána společně s antidepresivy a některými dalšími léky.

3. Lněný olej:

Ošetřete popraskané rty - lněný olej

Lněný olej je bohatý na kyselinu alfa-linolenovou (ALA). Jedná se o speciální druh omega-3 mastných kyselin. Je známo, že tato kyselina pomáhá lidem, kteří trpí bipolární poruchou. Těm, kteří trpí bipolární poruchou, však bylo doporučeno konzumovat lněný olej pouze po pečlivém projednání s lékařem, protože může mít nežádoucí vedlejší účinky, pokud byl užíván společně s antidepresivy a některými dalšími léky.

4. Ženšen:

Ženšen pro bipolární poruchu

Ženšen je často používán jako oblíbené bylinné antidepresivum. Bylo zjištěno, že tato bylina při požití je velmi nápomocná při zvládání únavy, letargie a mírné deprese. Těm, kteří trpí bipolární poruchou, však bylo doporučeno konzumovat bylinu ženšenu pouze po pečlivém projednání s lékařem, protože může mít nežádoucí vedlejší účinky, pokud je užíván společně s antidepresivy a některými dalšími léky.

5. Ginkgo Biloba:

ginkgo pro bipolární poruchuGinkgo biloba je výtažek ze stromu ginkgo. Může zlepšit vaši paměť. Avšak těm, kteří trpí bipolární poruchou, bylo doporučeno konzumovat bylinu Ginkgo biloba pouze po pečlivém projednání s lékařem, protože to může mít nežádoucí vedlejší účinky, pokud bylo užíváno společně s antidepresivy a některými dalšími léky.

6. Black Cohosh:

Černá cohosh

Tato bylina je často označována jako černý snakeroot a je oblíbeným bylinným antidepresivem. Bylo zjištěno, že tato bylina při požití je velmi užitečná při zvládání autoimunitních zdravotních stavů a ​​mírné deprese. Těm, kteří trpí bipolární poruchou, však bylo doporučeno konzumovat bylinku černého rasce pouze po pečlivém projednání s lékařem, protože může mít nežádoucí vedlejší účinky, pokud je užíván společně s antidepresivy a některými dalšími léky.

7. Valerian Root:

Valerian Root pro bipolární poruchu

Kořen kozlíku lékařského je zvláštní druh byliny, který je známý pro své známé sedativní vlastnosti a je oblíbeným bylinným antidepresivem. Bylo zjištěno, že tato bylina při požití je velmi nápomocná při zvládání autoimunitních zdravotních stavů a ​​mírné deprese. Těm, kteří trpí bipolární poruchou, však bylo doporučeno konzumovat tuto bylinu pouze po pečlivém projednání s lékařem, protože může mít nežádoucí vedlejší účinky, pokud byla užívána společně s antidepresivy a některými dalšími léky.

8. Lékořice:

Kořen lékořice

Lékořice je bylina, která se používá k léčbě několika příznaků, které jsou často spojeny s bipolární poruchou. Těm, kteří trpí bipolární poruchou, však bylo doporučeno konzumovat tuto bylinu pouze po pečlivém projednání s lékařem, protože může mít nežádoucí vedlejší účinky, pokud byla užívána společně s antidepresivy a některými dalšími léky. Je to jedna z nejlepších domácích léků na bipolární poruchu.

9. Mučenka:

Mučenka

Mučenka pomáhá vyvažovat neurotransmitery nalezené v mozku. Všem, kteří trpí bipolární poruchou, bylo doporučeno konzumovat tuto bylinu až po pečlivém projednání s lékařem, protože může mít nežádoucí vedlejší účinky, pokud byla užívána společně s antidepresiva a některé další léky.

10. Spousta spánku:

Spící

Nedostatek spánku je jednou z hlavních příčin bipolární poruchy, a proto je dostatek spánku spolehlivým lékem na bipolární poruchu. Všichni vědí, že nedostatek správného spánku v nás může vyvolat pocit únavy a projít velkým stresem a únavou. To je samozřejmě jeden z důvodů, který nás vždy udržuje ve špatné náladě a máme tendenci se chovat nesprávně.

11. Správný životní styl:

Správný životní styl

Dokonalá rutina a specifický typ životního stylu jsou jednou z nejdůležitějších domácích léků na bipolární poruchu. Je důležité, abyste dodržovali správné načasování jídla a spánku. Střídání pracovní doby může také způsobit příliš mnoho stresu, a tak vás dostat do špatné nálady a změny nálad se v takovém případě stanou velmi přirozenými.

12. Cvičení:

Cvičení

Trocha fyzického cvičení je důležitá pro každého a to je ještě důležitější, pokud chcete vědět, jak léčit bipolární poruchu. Důvodem je, že správný typ cvičení pomáhá při protahování končetin a také je uvolňuje. To je důvod, proč mnoho lidí dělá jógu nebo chodí do posilovny, když se cítí unavení. Kromě toho cvičení zvyšuje metabolismus těla a zvyšuje energii.

13. Jóga může léčit bipolární poruchu:

jóga

Tato jedna letitá léčba bipolární poruchy a je také velmi běžná. Všichni víme, jaké jsou výhody jógy a meditace, a že s jejich pomocí můžeme uvolnit mysl i tělo. Je velmi důležité, abychom vybrali správné místo a správný čas pro režim jógy. Nejlepší je cvičit to brzy ráno na čerstvém vzduchu. Tato jóga je nejlepší přírodní léčbou problému s bipolární poruchou.

14. Hořčík:

Jedná se o jeden druh minerálu, který tělo nejvíce potřebuje, ale je také nejvíce ignorován. Když se všichni soustředíme na železo a vitamíny, minerály, jako jsou tyto, jsou zanedbávány. Začněte tedy ode dneška a zařaďte do své každodenní stravy potravinové produkty bohaté na hořčík jako správný lék na bipolární poruchu. Účinky uvidíte velmi brzy.

15. Brahmi:

Brahmi

Je také známý jako bacopa a je to bylinný lék na bipolární poruchu. To je také jeden z méně známých domácích prostředků pro bipolární poruchy, ale je to jistý. Tato bylina se používá ve smažené formě s ghí k udržení duševní rovnováhy a také ke zvýšení retenční síly mozku. Kromě toho také působí jako velmi mírné sedativum a pomáhá snižovat duševní vypětí. Je to jedna z nejlepších ajurvédských terapií pro bipolární poruchu.

16. Omega 3 pro bipolární léčbu:

Omega 3

Bipolární porucha znamená změny nálady v jednoduchém smyslu a můžete přijmout množství Omega 3 mastných kyselin, abyste snížili depresi. Je to proto, že deprese jsou velmi častým problémem, který způsobuje náhodné výkyvy nálad. Deprese mohou vést k vážným poruchám, i pokud jde o zažívací a kožní problémy.

17. Vitamín B:

Vitamín B.

Existuje mnoho druhů vitaminu B, ale ty, které jsou tělem nejdůležitější pro léčbu bipolární poruchy. To znamená, že potraviny bohaté na vitamín B6 a vitamín B12 velmi pomáhají při léčbě deprese, stresu, únavy, únavy a všech dalších podobných příznaků, které mohou být příčinou častých změn nálad.

18. Masáž:

Masáž pro pacienty s bipolární poruchou

Často uvidíme, že když se vrátíme z dlouhého pracovního dne a někdo nám udělá pěknou masáž hlavy, cítíme se opravdu dobře a podobný případ je u jakéhokoli druhu masáže. Masáž těla totiž pomáhá uvolnit nejen naše končetiny, ale i mysl. Úroveň pohodlí dosažená během masáže našeho těla je vysoká a cítíme se tak mnohem lépe.

19. Akupunktura:

Akupunktura

To lze také nazvat jako typ operace, kde se terapie provádí pomocí speciálních jehel. Stejně jako v akupresurní terapii jsou určité body těla vystaveny tlaku, aby se vyléčily z určitých bolestí. Při této terapii se používají speciální typy jehel k píchání do určitých částí těla, které pomáhají uvolnit svaly a vyléčit osobu s bipolární poruchou.

20. Poradenství:

Poradna pro bipolární poruchu

Toto je jeden z extrémně dobrých způsobů, jak zjistit, jaký je přesně problém, když na sobě pozorujeme velmi časté výkyvy nálad. Důvodem je, že bipolární porucha není způsobena pouze pracovním stresem a nedostatkem spánku po celou dobu. Může dojít k ještě závažnějšímu problému, který nás extrémně trápí i podvědomě. Poradenství je také jednou z nejlepších přírodních metod léčby bipolární poruchy.

21. Čerstvý vzduch:

Čerstvý vzduch

Čerstvý vzduch je důležitý pro uvolnění mysli a těla a také pro detoxikaci duše. Je to proto, že pobyt v městských oblastech je vždy znečištěním všude kolem nás, o kterém nemyslíme, ale je další jednoznačnou příčinou deprese. Nyní je deprese hlavním důvodem nebo příčinou závažné bipolární poruchy.

22. Držte se daleko od hluku:

domácí lék na bipolární poruchu drž se dál od hluku

Je důležité, abychom se drželi stranou od jakékoli hlučné nebo přeplněné oblasti, pokud jsme již začali pociťovat příznaky bipolární poruchy. Samozřejmě není v našich rukou držet se stranou chaosu na silnicích, po kterých cestujeme, nebo pracovišť, ale když se vrátíte domů, snažte se vyhýbat hlasité hudbě, divokým večírkům a jakémukoli jinému hluku..

23. Nesledujte rušivé filmy:

nedívejte se na rušivé filmy - domácí léčba bipolární poruchy

Většina z nás ráda sleduje filmy a není na tom nic špatného. Zábava je v životě každého člověka nutná, ale musíme vzít v úvahu, zda jsme filmoví nadšenci. To znamená, že pokud nás sledované filmy a videa skutečně ovlivňují, i když jsme je dohráli. Pokud tomu tak je, pak je na čase přestat sledovat jakýkoli druh hororů nebo smutných filmů, které narušují mysl.

24. Chůze léčí bipolární poruchu:

chůze

Ranní procházky jsou velmi důležité, abyste byli svěží po celý den. Zkuste jít do nedalekého parku a každý den se alespoň 40 minut projděte, než začnete s denním režimem. Čerstvý vzduch je pro tělo každopádně dobrý a scénář brzy ráno osvěží mysl, takže získáte více energie, která vám opět pomůže pracovat lépe celý den.

25. Přátelé:

přátelé

Všichni potřebujeme přátele a také s nimi potřebujeme trávit čas. Jak víme, že veškerá práce a žádná hra není pro tělo vůbec dobré, a to může způsobit vážné deprese, když zjistíte, jak moc v životě ztrácíte. To je důvod, proč musíte o víkendech chodit se svými přáteli a rodinami a užít si to tak, abyste po zbytek týdne mohli pracovat s velmi svěží myslí.

Bipolární porucha je běžný syndrom, nicméně většinu času ji obvykle ignorujeme. Léčba bipolární poruchy není vůbec obtížná a vidíme to z výše uvedených bodů a prostředků.