Domácí prostředky

Jak vyléčit kocovinu: 8 nejlepších opravných prostředků pro domácí kocovinu

Jak se rychle zbavit kocoviny? Jaká je poslední věc, když organizujete večerní párty? Plánování večírku a pořádání nápojů, jako je vodka, pivo nebo jakýkoli jiný dostupný nápoj, a ne nápoj na léčbu kocoviny, je nejlepší na seznamu, pokud jde o organizaci setkání. Mnozí zapomínají na pozdější účinek pití, kterým je kocovina a úleva od kocoviny. Po ranní bolesti hlavy a zvracení je častým příznakem bolesti hlavy. V takové situaci je nejlepší místo na běh do obchodu s léčivy nebo do nemocnice být připraveni řešit situaci s kocovinou jednoduchými domácími prostředky a také léky proti kocovině zásobenými doma.

domácí kocovina opravné prostředky

Co je to Hangover?

Kocovina je termín používaný k vysvětlení, když se u vás objeví příznaky kocoviny, jako je bolest hlavy, zvracení z kocoviny atd., Po záchvatu silného pití, nadměrné konzumaci silného nápoje nebo dokonce nepřetržitém pití mírného nápoje. Taková situace může nastat ráno nebo v noci v závislosti na tom, kdy a kolik nápoje konzumujete, což se odráží na závažnosti doby zotavení po kocovině a kocovině.

Příznaky kocoviny:

Alkoholová kocovina je způsobena nepřetržitou konzumací neředěného nápoje nebo velké kvality zředěného nápoje. Hlavní výrazné příznaky a příznaky, které se běžně vyskytují po silném pití, lze pocítit po několika hodinách nebo když ráno vstanete.

Některé z hlavních příznaků jsou:

 • Hlavním příznakem je bolest hlavy, někdy můžete cítit i točení hlavy.
 • Zvracení
 • Průjem
 • Zápach z úst se také nazývá halitóza.
 • Zmatený stav mysli
 • Rozmazané vidění
 • Žízeň, která je způsobena častým zvracením.
 • Citlivost na světlo
 • Únava a pocit slabosti
 • Žaludeční křeče
 • Chvějící se ruce

V závažných případech, kdy dochází k otravě alkoholem, jsou příznaky následující:

 • Dýchací potíže
 • Paralytický útok
 • Tělesná teplota klesá pod
 • Bledost je kůže

Co způsobuje kocovinu?

Příčiny kocoviny závisí na různých vnějších a vnitřních faktorech. Hlavním vnějším faktorem je typ použitého nápoje, který může zahrnovat kocovinu vodky, kocovinu piva nebo kocovinu způsobenou jiným silným alkoholem, který je obtížné asimilovat a snadno se dostat z těla. Obsah alkoholu v těle tedy zůstává delší dobu, což způsobuje zvracení po kocovině, bolesti hlavy a další příznaky.

Vnitřním faktorem není nic jiného, ​​než reakce těla na příjem alkoholu a jeho reakce v játrech. Osoba s nízkým metabolismem nebo špatným stavem jater, kocovina je způsobena tím, že metabolismus těla je pomalý k odstranění obsahu alkoholu z krve.

Jak dlouho trvá kocovina?

Kocovina po pití obvykle trvá 24 hodin zhruba poté, co se rozhodnete přestat pít další sklenici alkoholu. Doba trvání není přesně známa, protože každá reakce těla na rozdělení alkoholu na acetaldehyd a poté na acetát je odlišná.

Existují různé faktory, jako je množství alkoholu, druh alkoholu, tělesná hmotnost, věk a hlavně stav jater. Obsah alkoholu se z krve sníží v průměru za 24 hodin, což je jeden celý den. Koncentrace alkoholu v krvi (BAC) tedy bude muset klesnout na nulu, aby se tělo zbavilo obsahu alkoholu.

Nejlepší opravné prostředky pro domácí kocovinu:

Zde jsme zařadili top 8 opravných prostředků z kocoviny, které fungují nejlépe. Pojďme se na ně podívat.

přírodní léky na kocovinu

1. Lék na kocovinu z citronu:

Těžká houpací párty plná silných nápojů a koktejlů může vést k tomu, že se druhý den ráno probudíte s kocovinou. Kocovina je běžná situace, kdy vypijete více než jednu nebo dvě sklenky jakéhokoli druhu alkoholického nápoje. Jak se vypořádat s kocovinou?

Jednoduchý domácí prostředek, jak se dostat z kocoviny, zvládnete během minuty pomocí citronového ovoce, jako je citron. Citron je snadno dostupný a často se vyskytuje v každém domě. Zpracování alkoholu v těle inhibuje produkci glukózy během hypoglykémie, aby se tomu zabránilo ve sklenici citronové šťávy s cukrem a překonání kocoviny.

2. Náprava na kocovinu vajec:

Vejce- nejlepší domácí lék na kocovinu

Léčbu kocoviny doma lze provést pomocí vajec, bílého a žlutého jídla, které je snadno dostupné, a také snadno připravit snídani pro kohokoli. Rozbít dvě vejce a připravit omeletu nebo míchat a jíst s plátkem toastu je snadný lék na kocovinu.

Vejce obsahují prvek zvaný cystein, což je základní faktor odpovědný za působení v boji proti aldehydu, který se v těle po konzumaci alkoholu hromadí. Dobrým začátkem ráno po snídani je tedy popadnout vařené nebo míchané vejce a dostat se zpět do běžného rutinního pracovního dne..

3. Vypití šálku kávy Léčba kocoviny doma:

Dobrý nápoj z kocoviny je určitě káva a snadno se připravuje doma. V kávě je známý chemický obsah kofeinu, který je zodpovědný za stimulaci centrálního nervového systému, a proto se cítíte energičtější a nadšenější. To je historie, jak se káva stala základním ranním nápojem. Stejnou ideologii lze použít i pro zmírnění kocoviny.

Bolest hlavy způsobená kocovinou je způsobena chemikálií zvanou adenosin. Protijedem na tuto chemikálii je kofein, takže šálek kávy na kocovinu může odstranit adenosin z těla a pomoci snížit bolest hlavy a další vedlejší účinky, jako je únava a lenost. Tím se kocovina sníží a ustoupí.

4. Ginger Hangover Home Remedy:

rychlý lék na kocovinu

Nápojový lék na kocovinu doma si můžete usnadnit pouhým prohledáním kuchyně a vyzvednutím zázvoru z poličky. Zázvor je prvek proti nevolnosti, který pomáhá léčit kocovinu po silném alkoholu předchozího dne. Snižuje pocit zvracení a poskytuje rychlou úlevu od kocoviny.

Zázvor také pomáhá stabilizovat trávicí systém a zklidňuje žaludeční výstelku. Zkuste si uvařit jednoduchý teplý zázvorový čaj s mlékem nebo bez mléka, pokud ne nakrájejte dva až tři plátky čerstvého zázvoru a rozžvýkejte je. Zázvorovou šťávu lze snadno kombinovat s medem a zvýšit tak hladinu cukru.

5. Antioxidační kocovina jídla Domácí náprava:

Konzumace alkoholu může vést k uvolnění volných radikálů v těle způsobených oxidačním stresem. Abychom mohli bojovat proti těmto volným radikálům, je nezbytná konzumace potravin nabitých antioxidanty, které jsou kocovinou.

Některé z běžně dostupných antioxidantů jsou bobule, hrozny, granátová jablka, mrkev, hořká čokoláda, všechny druhy ořechů a semen jako vlašské ořechy, mandle a semena jako dýňová semínka, borovicová semínka, slunečnicová semínka atd. Nápoj proti kocovině s antioxidantem součástí jsou čaje jako zelený čaj a ovocný čaj. Konzumujte jednu z výše uvedených potravin spolu se snídaní a snadno zmírněte příznaky kocoviny.

6. Léčba kocoviny v pitné vodě Domácí lék:

Jednoduchý a snadno dostupný domácí lék na kocovinu z kocoviny je jen pití obyčejné pitné vody. Pití alkoholu, které je přírodním diuretikem, vám může způsobit, že budete močit častěji než obvykle. To vede k dehydrataci, únavě, letargie může také vést k průjmu.

Dehydratace způsobuje ztrátu esenciálních elektrolytů z těla, což vede k slabosti. Pití velkého množství vody v boji proti ztrátě elektrolytů pomáhá zvýšit obsah železa v těle a zmírňuje příznaky kocoviny. Lze také konzumovat sklenici vody mezi nápoji jako preventivní opatření, aby se zabránilo kocovině.

7. Domácí pomoc při kocovině s banány:

léčba kocoviny doma

Dobré jídlo po vypití silného alkoholu je důležité, aby se předešlo zvracení z kocoviny při vstávání druhý den ráno. Jednoduché domácí jídlo z kocoviny dostupné u každého doma jsou banány. Dlouhá žlutá kůže přináší ovoce s vitamínem B6 a minerálem důležitým pro hořčík, který pomáhá uvolnit cévy, a tím předcházet bolesti hlavy z kocoviny.

Dva až tři banány před spaním, které pomáhají udržovat hladinu cukru v krvi a posilují trávicí systém proti kyselosti a pálení žáhy. Pokud se ráno objeví příznaky kocoviny, smíchejte dva banány s mandlovým mlékem a vypijte je jako ranní snídani.

8. Oats Hangover Home Remedy:

Jíst dobrou část jídla ráno po silném pití v předchozí noci pomůže snížit příznaky kocoviny a den bude hladký a stabilní. Jedno takové domácí nejlepší jídlo z kocoviny, které se snadno vyrábí, a tím je oves.

Super horký okamžitě vařený oves s mlékem nebo vodou obsahuje spoustu živin, jako je vitamín B, minerály jako hořčík, vápník a hořčík. Oves také neutralizuje kyselou hladinu trávicího systému a reguluje sekreci žaludeční šťávy. Smícháním lžičky cukru s ovesem se okamžitě obnoví hladina cukru v krvi a také se zvýší hladina energie.

Nejlepší nápoj z kocoviny:

Pomerančová šťáva funguje jako nejlepší lék na kocovinu. Pojďme se na ně podívat.

1. Nápoj na kocovinu s pomerančovým džusem:

okamžitá úleva od kocoviny

Ovoce je jedním z běžně používaných léků na kocovinu, které lze konzumovat jen tak nebo z nich udělat šťávu. Běžně dostupný a snadno vyrobitelný nápoj proti kocovině je pomerančový džus také nazývaný OJ. Pomerančová šťáva obsahuje vitamín C, který je nezbytným vitamínem zodpovědným za zrychlení metabolismu a tím zrychlení metabolismu v těle.

Obsah alkoholu v těle je asimilován rychleji než obvykle. Pomerančový džus vám také pomůže udržet hydrataci a cítit se lépe a vyhnout se závratím. Fruktóza je obsah cukru v základním prvku pomerančového ovoce, který tělu dodává energii a vytrvalost po hrubé kocovině.

Nejlepší léky nebo pilulky na kocovinu:

Zde jsme zařadili 2 nejlepší léky na kocovinu nebo pilulky na kocovinu. Pojďme se na ně podívat.

1. Antacidové pilulky na kocovinu:

pilulka proti kocovině okamžitá úleva od kocoviny

Náprava na kocovinu pomocí léku na kocovinu ukazuje okamžité výsledky ve srovnání s přírodními domácími recepty. To je výhoda, ale doporučuje se vyhnout se každodennímu používání léků ke snížení kocoviny. Anti-kocovina pilulka, která je snadno dostupná doma, jsou antacidové pilulky.

Konzumace alkoholu vede k poruchám žaludeční šťávy v zažívacím systému, což vede ke kyselosti a žaludečním problémům, jako je kyselost a nadýmání. Citlivý trávicí systém může také vést k průjmu, když se pravidelně užívá čistý alkohol. Užíváním kyseliny neutralizuje žaludeční šťávy a léčí problémy s kyselostí a žaludeční nevolností.

2. Protizánětlivé léky na kocovinu:

nejlépe doma lék na kocovinu

Hrubá část po konzumaci velkého množství nápoje je určitě kocovina. Kocovina může způsobit ztrátu energie a pocit únavy. Jak se zbavit symptomu kocoviny, snadno použitelný lék na kocovinu jsou pilulky proti kocovině.

Jednou z takových snadno dostupných a vždy na skladě doma jsou nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID) jako Aspirin, Ibuprofen. Protizánětlivé léky snižují příznaky kocoviny. Pro pravidelné pití a vyskakování pilulek NSAID se nedoporučuje, protože tyto pilulky mají vedlejší účinky, které zahrnují poškození jater a narušení výstelky trávicího traktu.

Nejlepší tipy na léčbu kocoviny:

Některé z nejdůležitějších otázek na mysli, pokud máte kocovinu, je, jak snížit kocovinu nebo jak se dostat z kocoviny a jak zmírnit kocovinu. Mezi běžně se vyskytující příznaky kocoviny patří: silné bolesti hlavy, závratě a další související příznaky kocoviny pravidelně po alkoholických nápojích. Ke zvládnutí těchto problémů je zapotřebí dobrá taktika a musí být dostatečně chytří, aby je znali a unikli těmto symptomům kocoviny. Vyzkoušejte tyto níže uvedené tipy na kocovinu Dos a don ‘no kocovinu a zažijte změnu, kterou pocítíte po oslavě tvrdých alkoholických nápojů s přáteli.

Dělat:

Před požitím alkoholu:

 • V první řadě si uvědomte, jak moc můžete konzumovat alkoholický nápoj, kterým mohou být buď koktejly nebo obyčejné víno nebo dokonce tvrdé nápoje. Vědět kapacitu, omezit úroveň příjmu a zabránit těžké kocovině.
 • Pokud jste pravidelným konzumentem alkoholu, nechte si vždy udělat jaterní test.
 • Drž se dál od alergických nápojů.

Při pití alkoholu:

 • Zkuste pít alkohol, který má méně kongenerů. Kogenery jsou chemicky toxický vedlejší produkt, který vzniká při zpracování alkoholu. Některé z nápojů, které mají méně kongenerů, jsou vodka, rum a gin.
 • Pití pouze neperlivého nápoje.
 • Míchání alkoholu pouze se šťávami.

Jít spát po alkoholu:

 • Jděte spát s lahví vody, protože voda je dobrým hydratačním prostředkem.
 • Dostat zdravý a dobrý spánek je také důležité, aby to každý zvážil.

Další den ráno:

 • Dobrá káva, když ráno vstanete, je důležitá spolu s kávou. Sacharidy naložené potraviny mohou snadno zvýšit hladinu cukru.
 • Vyskočí do multivitaminových tablet, které posílí váš folát, vitamín B12 a hořčík.
 • Vydat se na dobrou ranní procházku a nadechnout se čerstvého vzduchu. Protahováním svalů a pocením se tak budete cítit energičtěji.

NENÍ:

 • Vyhněte se pití na hladový žaludek, vezměte si nějaké jídlo a pak si dejte dvě až tři sklenky nápoje. Budete se tak cítit plní a už další drink nespotřebujete.
 • Vyhněte se pití nápojů sycených oxidem uhličitým mezi konzumací alkoholu, protože kudrnatý nápoj urychluje vstřebávání alkoholu v krvi.
 • Vyvarujte se pití nápojů s vysokým obsahem chemikálií, kongenery jako Tequila, Whisky a Cognac. Bourbon whisky má vysoké množství tohoto vedlejšího chemického produktu.
 • Vyhněte se pití tvrdých nápojů, pokud máte citlivý žaludek, oslabená játra.
 • Vyhněte se nočnímu večírku a delšímu pití.
 • Vyvarujte se kouření a pití současně. Dělat obojí může zhoršit příznaky kocoviny.
 • Při problému s játry by měla být konzumace pití omezena pouze na jednu sklenici za měsíc.
 • Vyvarujte se pití kombinace alkoholických nápojů.

Řešení kocoviny je zajímavé téma, o kterém lze diskutovat mnoha způsoby, jak získat okamžitou léčbu kocoviny, nebo existují nějaké domácí opravné prostředky z kocoviny. Klíčem k překonání kocoviny je však najít spouštěcí faktor, když poprvé kocovinu zažijete, a vyvodit závěr, který pomůže zabránit vzniku kocoviny. Nejlepší lék na kocovinu je léčba symptomu kocoviny v tu chvíli a také léčba příčiny. Jak se vypořádat s kocovinou, je také otázka, která by se nyní určitě stala jasnou poté, co doma znáte jednoduchou léčbu kocoviny. Vyberte si alkoholický nápoj, který vám vyhovuje a užijte si párty a druhý den se probudí bez bolesti hlavy s úsměvem!