Domácí prostředky

Jak se přinutit k vyhození? 10 jednoduchých způsobů

Ať už máte pocit nevolnosti nebo omylem spolknete toxickou látku, zvracení je nejlepší způsob, jak se znovu cítit dobře. Zvracení však někdy nemusí přijít přirozeně a pokud máte pocit „Kéž bych mohl zvracet“, může tento článek velmi pomoci! Zjistěte, jak zvracet pomocí rychlých a snadných způsobů v nouzových situacích, jako jsou závažné poruchy trávení nebo po konzumaci potenciálně škodlivých přísad.

Jak se přinutit zvracet

Jak se přinutit zvracet pomocí 10 snadných způsobů?

Podívejme se na některé z osvědčených metod, jak vyvolat zvracení a uklidnit podrážděný žaludek nebo vyloučit z těla jedovaté látky:

1. Použijte svůj prst:

Ano! Strkání prstů do krku je jednou ze snadných metod, jak se okamžitě zvracet. Může to vypadat a znít nepříjemně, ale určitě to funguje! Když se prstem dotknete zadní části krku, spustí se dávivý reflex. Jedná se o automatickou reakci těla, která do mozku vysílá určité signály, ve kterých vám může být nevolno. Opakování této akce několikrát může vyvolat zvracení.

POZNÁMKA: Pokud zvažujete tuto možnost zvracet, postavte se prosím blízko toalety nebo umyvadla, abyste zabránili náhodnému zvracení na podlaze.

2. Pití slané vody:

Dalším způsobem, jak rychle zvracet, je pití slané vody. Když vypijete teplou slanou vodu, hladina sodíku ve vašem těle se zvýší a po 10–15 minutách může vyvolat zvracení. Nesmíte však vypít více než jednu sklenici vody, protože to může způsobit nerovnováhu elektrolytů a představovat vážné zdravotní riziko.

3. Sycené nápoje:

Pití šumivého nápoje, jako je soda nebo coca-cola, může způsobit plyn a nadýmání v žaludku, které může způsobit nevolnost. Vysoký obsah cukru v těchto nápojích může také zvýšit hladinu kyseliny v žaludku a vyvolat zvracení. Ačkoli je to jeden z nejlepších způsobů, jak se zvracet, nesmíte tuto metodu přehánět, protože sodovky mohou vést k žaludečním problémům a dalším zdravotním problémům.

4. Zobrazení nebo představa o zvracení:

Pokud se nutíte zvracet a nemůžete, jednoduše si představte někoho, jak zvrací. Ano! Může to znít absurdně, ale když vidíte nebo přemýšlíte o hrubých věcech, jako jsou lidé zvracející, spustí se váš dávivý reflex. To vám může okamžitě způsobit zvracení, aniž byste si cokoli nacpali do úst. K tomu můžete použít videa z YouTube, obrázky nebo dokonce vlastní fantazii.

5. Nasávání nepříjemných pachů:

Jaká by byla vaše reakce, kdyby vám někdo přinesl páchnoucí ponožky k nosu? Skoro bys zvracel! K tomu dochází, protože určité nepříjemné pachy mohou vysílat signály do vašeho mozku a nutí vás okamžitě zvracet. Můžete zkusit najít nějaké shnilé ovoce nebo zeleninu, zkažené jídlo nebo jiné štiplavě vonící látky, které by vyvolaly zvracení.

6. Jedlá soda:

Věděli jste, že se můžete přinutit zvracet s jedlou sodou? Jedlá soda obsahuje hydrogenuhličitan sodný, který může vyvolat nevolnost a okamžitě zvracet. Chcete -li to použít, přidejte lžíci jedlé sody do jedné sklenice vody a dobře promíchejte. Vypijte a počkejte několik minut, než začne účinek.

POZNÁMKA: Nekonzumujte více než toto množství, protože to může poškodit výstelku vašeho žaludku a způsobit žaludeční poruchy.

7. Kloktání se žloutky:

Použití vejce je další způsob, jak se donutit bezpečně zvracet. Pokud vás při pouhé myšlence na vkládání syrových žloutků do pusy může zvracet, představte si, jak s tím kloktáte! Syrový žloutek má nepříjemný zápach, který může vyvolat dávivý reflex a hned se vám chce zvracet. Stačí oddělit žloutek od bílku a rozšlehat ho. Vložte malé množství do úst a zkuste je kloktat. Za méně než minutu vyskočí na podlahu všechny nežádoucí látky ve vašem žaludku. Hrubý!

8. Hořčice:

Tradiční způsob, jak zvracet, je použití hořčice. Hořčičná voda obsahuje vysoké hladiny sodíku, přírodní emetikum. To je důvod, proč se po vypití cítíte nevolně a během několika minut máte nutkání zvracet. Jednu lžíci hořčičného prášku přidejte do sklenice vody a spolkněte. Musíte však dávat pozor, abyste tento trik nepřehnali, protože sodík v hořčici může nepříznivě ovlivnit vaše zdraví.

9. Točení kolem:

Jak se donutit zvracet po jídle? Zkuste se točit dokola! Když se rychle točíte, váš mozek vidí příliš mnoho za příliš krátkou dobu a je zmatený. To způsobuje točení hlavy a točí se vám hlava. Tento pocit nerovnováhy vám může způsobit nevolnost ve střevech, nevolnost a zvracení. Pokud to přeženete, může dojít k výpadku proudu, což může být nebezpečné.

10. Spotřebujte hodně tekutin:

Pití spousty tekutin je nejen skvělý způsob, jak očistit své tělo, ale také bezpečný způsob, jak zvracet. Naplněním žaludku tekutinami, jako je voda, ovocné šťávy, kokosová voda atd., Můžete snadno zvracet látky uvnitř. Abyste se dostali do toho bodu, musíte vypít alespoň 3-4 sklenice tekutiny a na několik minut si sednout, dokud tento pocit nezískáte.

Jak se po zvracení cítit lépe?

Většina lidí se po zvracení cítí lépe, zatímco u jiných může být stále taková nevolnost a pomalost. Pokud nemoc po zvracení přetrvává, pak vám tyto rady mohou pomoci rychle se zotavit z kocoviny zvratků:

1. Odpočívejte se zvýšenou hlavou:

Chcete -li rychle získat úlevu od příznaků nevolnosti a zvracení, lehněte si do vzpřímené polohy. Držte hlavu zvednutou a nějakou dobu se nehýbejte. Ležet si na plocho může způsobit žaludek a způsobit zvracení. Odpočívejte v této poloze 30–40 minut, dokud se nebudete cítit lépe.

2. Hluboké dýchání:

Pomalé a hluboké dýchání může uvolnit nervy a zastavit mozek v odesílání signálů do žaludku. To může zmírnit pocit nevolnosti a nevolnosti. Jen se uklidněte a pomalu vdechujte vzduch nosem, dokud se břicho neroztahuje. Nyní pomalu vydechněte a uvolněte vzduch. Opakujte to několikrát, abyste se vrátili do normálu.

3. Pijte tekutiny pomalu:

Tekutiny vám mohou pomoci zvracet a také se budete cítit znovu lépe. Tentokrát musíte pomalu usrkávat tekutiny jako zázvorové pivo, mátový čaj, limonádu a dokonce i čistou vodu. Mohlo by to zabránit dehydrataci a také nabídnout okamžitou úlevu. Pití nadměrného množství nebo příliš rychlé spolknutí může zhoršit příznaky a může znovu vyvolat zvracení.

4. Žvýkání aromatických potravin:

Žvýkání koření a koření jako Fenykl, skořice, hřebíček nebo dokonce kousek čerstvého zázvoru může nabídnout úlevu od nevolnosti. Tato jídla zklidní váš trávicí trakt a během chvilky se budete cítit dobře. Neužívejte více než doporučené množství, abyste se vyhnuli nežádoucím účinkům.

Je špatné přinutit se zvracet?

Nucené vyvolání zvracení může způsobit více zla než dobra, a proto musí být použito pouze v naléhavých případech. Vystrčení prstu nebo zasunutí předmětu do citlivé oblasti, jako je hrdlo, může způsobit poranění jícnu a krvácení. Pokud jste omylem spolkli jed, vynucené zvracení může způsobit, že se látka přilepí k hrdlu a způsobí vám nežádoucí účinky.

Donutit se po jídle zvracet není doporučený způsob, jak zhubnout. Mnoho lidí předpokládá, že zvracení jídla jim může pomoci shodit pár kil, aniž by si byli vědomi následků tohoto nezdravého procesu. Časté vyvolávání zvracení může mít vážný dopad na fyzickou a emocionální pohodu člověka.

Jaké jsou vedlejší účinky toho, že se člověk donutí zvracet??

Zde jsou některá z hlavních rizik spojených se samovolným zvracením:

  • Zubní kaz: Kyseliny ve zvratcích mohou poškodit zubní sklovinu a způsobit dutiny, citlivost zubů.
  • Bolesti a otoky v ústech: Žaludeční kyselina může způsobit vředy v ústech a otoky slinných žláz.
  • Kašel a chraplavý hlas: Hlasivky se mohou poškodit v důsledku kyselin, které mohou způsobit podráždění a drsnost hlasu
  • Trávicí problémy: Časté zvracení může způsobit kyselé refluxy v žaludku a může způsobit zažívací poruchy.
  • Blood Vomit: Nucené zvracení ve zvracení může roztrhnout jícen a způsobit krvácení.
  • Hemoroidy: Vlastní zvracení může napínat cévy poblíž konečníku a vést k otoku.
  • Emoční problémy: Časté zvracení může způsobit úzkost, výkyvy nálad, deprese, neaktivitu atd.
  • Kardiovaskulární problémy: Vlastní zvracení může způsobit nutriční nedostatky, které vedou k nízkému krevnímu tlaku, srdečním problémům a dokonce k poškození endokrinního systému.

Tato příručka, jak přimět ke zvracení, nepodporuje ani nepodporuje zvracení způsobené sebou samým. Tyto metody musí být použity pouze jako poslední možnost, jak se zbavit žaludeční nevolnosti nebo nevolnosti. V případě otravy se musíte okamžitě poradit s lékařem a přijmout nezbytná opatření pro bezpečné zvracení.

Často kladené otázky a odpovědi:

1. Co dělat po vyvolání zvracení?

Jakmile látku zvracíte, musíte si vypláchnout ústa a odstranit všechny její stopy. Použijte ústní vodu, abyste se zbavili nepříjemného zápachu a zředte ji, pokud pocítíte citlivost. Zdržte se čištění zubů ihned po zvracení, protože vaše sklovina bude velmi měkká a může se poškodit

2. Existují rizika zvracení častěji než 2 až 3krát denně?

Ano! Když nutíte zvracení více než jednou denně, může se poškodit vnitřní výstelka jícnu a může začít krvácet. To může způsobit zvracení krve a v případě zanedbání může dojít k infekci. Není proto vhodné zkoušet zvracení, pokud to není nezbytně nutné.

3. Je zvracení po jídle považováno za poruchu?

Mnoho lidí po těžkém jídle sleduje chronické zvracení vyvolané sebou. To se provádí, aby se zbavilo přebytečných kalorií v jídle a zabránilo přibývání na váze. Z lékařského hlediska se tato očistná porucha nazývá bulimie a má vážné fyzické a duševní důsledky pro tělo.