Domácí prostředky

9 hodnotných přírodních prostředků proti tělesnému zápachu

Představte si účast na párty v kanceláři, jen abyste si uvědomili, že páchnete jako skunk! Jaká by byla vaše reakce? Začne vás přebírat strach z toho, že vás někdo odsoudí, a poté pocit trapnosti! Je načase se s tímto otravným problémem vypořádat pomocí našich osvědčených prostředků pro odstranění tělesného pachu! Tyto zcela přírodní metody vám určitě pomohou vyrovnat se se zápachem bez použití drsných chemikálií na vaší pokožce! Nikdy nenechte své tělo zapáchat, aby ničilo váš veřejný obraz nebo vás vzdalovalo od rodiny a blízkých. Pokračujte v čtení, abyste se dozvěděli o příčinách, příznacích, metodách prevence a přírodních domácích prostředcích pro tělesný pach.

Hodné přírodní prostředky pro tělesný pach

Obsah:

 • Příčiny tělesného zápachu
 • Příznaky tělesného zápachu
 • Prevence tělesného zápachu
 • Domácí prostředky pro odstranění tělesného zápachu
 • Často kladené otázky

Příčiny tělesného zápachu:

Příčin tělesného zápachu je více než jedna. Hlavním viníkem tohoto páchnoucího problému jsou bakterie ve vašich apokrinních žlázách, nazývaných také potní žlázy. Nadměrné pocení způsobené mnoha faktory tento růst zvyšuje, což vede k tělesnému zápachu. Některé z nich jsou:

 • Teplé, štiplavé jídlo
 • Složky na bázi síry jako česnek, cibule, koření
 • Stres
 • Nedostatek řádné hygieny
 • Pubické vlasy
 • Polyesterové tkaniny
 • Zácpa
 • Zdravotní problémy, jako je cukrovka, problémy s játry

Příznaky tělesného zápachu:

Kromě nesnesitelného zápachu má tělesný pach také řadu příznaků, jako jsou:

 • Nadměrné pocení
 • Svědění nebo podráždění
 • Návaly horka
 • Vyrážka

Prevence tělesného zápachu:

Zatímco domácí léčebné prostředky mohou pomoci při léčbě tělesného zápachu, tyto jednoduché tipy mu v první řadě mohou zabránit:

 • Udržujte své tělo čisté a suché
 • Vždy noste oblečení z přírodních vláken, jako je bavlna, len
 • Vyhněte se směsným tkaninám Poly, protože mohou blokovat váš pot
 • Řekněte ne sirným potravinám, jako je zelí, cibule, česnek atd., Které způsobují tělesný pach
 • Oblečení vyperte v dobrém pracím prostředku a poté v kondicionéru
 • Pokuste se udržet podpaží bez vlasů. To může zabránit růstu bakterií v této oblasti
 • Pokud máte nadměrné pocení, poraďte se s lékařem a proveďte důkladnou lékařskou prohlídku, abyste diagnostikovali základní příčinu.

Domácí prostředky pro tělesný zápach:

Zde je 9 nejlepších způsobů, jak od vás udržet tělesný pach:

 1. Zkuste být čistší
 2. Úžasná jedlá soda
 3. Oholte si tělo a používejte deodoranty
 4. Andělský jablečný ocet
 5. Vykoupejte se s rozmarýnem
 6. Nádherné tuříny
 7. Detoxikujte tělo
 8. Aplikujte s Hazel
 9. Omezte nebo se vyhněte jídlu, které spouští potraviny

1. Snažte se být pískavý:

Nejlepší lék na tělesný pach je udržovat tělo čisté. Doporučuje se alespoň dvakrát denně čistá sprcha, protože snižuje množení bakterií na kůži. Podle mnoha vědců je lepší se osprchovat teplou vodou, aby se zabránilo tělesnému pachu, a vždy k odstranění tělesného pachu použít antibakteriální mýdlo nebo santálové mýdlo.

2. Velkolepá jedlá soda:

Jedním z osvědčených prostředků proti zápachu mužského těla je jedlá soda, kterou mohou používat i ženy. Existují dva způsoby, jak je můžete použít.

 • Vezměte jednu polévkovou lžíci jedlé sody a půl citronové šťávy a dobře je promíchejte a naneste na části těla, kde se nadměrně potíte.
 • Jemně naneste na tuto oblast a nechte 2–3 minuty působit, poté očistěte a osprchujte.
 • Zajistěte, abyste oblast nedrhli a aplikovali denně po dobu jednoho nebo dvou týdnů.

  Ve stejném postupu použijte prášek do pečiva a kukuřičný škrob a aplikujte stejným způsobem.

Jedná se o jeden z nejlepších domácích prostředků proti špatnému tělesnému pachu, díky kterému budete cítit svěží déle.

Opatření: Jedlá soda může být na citlivé kůže tvrdá. Těhotné ženy a malé děti se musí tomuto přípravku vyhýbat.

Vidět víc: Domácí prostředky k léčbě zápachu nohou

3. Holte tělo a používejte deodoranty:

Abyste zabránili zápachu, měli byste si vždy oholit chloupky v oblasti podpaží, protože vlasy působí jako lapač bakterií a produkují větší pocení a zápach. Poté, co se osprchujete, si zajistíte příjemné osušení oblasti, protože suché části těla odolávají růstu bakterií. Vždy používejte antiperspirační deodoranty a dobrá vůně udržuje tělesný pach pryč.

Opatření: Je třeba se vyvarovat deodorantům na bázi alkoholu, protože mohou způsobit pálení pokožky a vést k zánětu.

4. Andělský jablečný ocet:

Jedním z nejlepších domácích prostředků pro zpocený tělesný pach v podpaží je ACV. Jablečný ocet je zázračný sirup, protože má silné bakterie, které bojují proti zápachu a dokonce vyrovnávají hladiny pH v těle. Můžete je použít dvěma způsoby:

 • Do vlažné vody na koupání můžete přidat jednu polévkovou lžíci jablečného octa a namočit se na 10 -15 minut.
 • Za druhé, vezměte trochu jablečného octa a jemně ho vetřete do podpaží, nechte tři až čtyři minuty a osprchujte se. Přihlaste se, dokud na sobě nenajdete změny.

Opatření: ACV je extrémně účinný a před přímým nanesením na kůži musí být naředěn. Také doporučujeme provést patch test na malé ploše, než přejdete na větší plochy.

5. Vykoupejte se s rozmarýnem:

Rozmarýn odolává růstu zápachu, který způsobuje bakterie, a dokonce svou příjemnou vůní neutralizuje tělesný pach. Obsahuje zinek, jehož nedostatek může způsobit tělesný pach. Můžete použít listy a esenciální olej vyrobený z rozmarýnu.

 • Vezměte dva šálky sušených listů rozmarýnu do pěti šálků horké vody, namočte je na 10-15 minut a poté se namočte do vody na 10-15 minut.
 • Pěkně se osušte a držte od sebe nepříjemný zápach těla.
 • Můžete dokonce použít esenciální olej, smíchat pět až šest kapek v malém šálku vody a nanést na pocení místa a uvidíte rozdíl.

Opatření: Esenciální oleje, jako je rozmarýn, se nedoporučují těhotným ženám. Je lepší se jim vyhnout, protože tyto oleje jsou spojeny s časnými kontrakcemi dělohy.

6. Nádherné tuříny:

Tuřín má antibakteriální vlastnosti a omezuje růst bakterií způsobujících zápach a je nabitý vitamínem C, který potlačuje zápach. Můžete začít konzumovat tuřín a zahrnout jej jako součást svého jídla

Tuřínovou šťávu můžete dokonce nanést na podpaží a třísla a nechat zaschnout. Poté ji umyjte teplou vodou Luke, můžete to udělat každé ráno, protože udržuje zápach po dobu nejméně 10 hodin.

Vidět víc: Přírodní léčba špatného dechu

7. Detoxikujte tělo:

Je velmi důležité, abyste systém vyčistili zevnitř, abyste zabránili zápachu. Detoxikujte tělo a očistěte a odstraňte všechny toxiny, které se mohou nahromadit v důsledku nezdravého životního stylu a stravovacích návyků. Pijte tedy hodně vody a jakmile bude systém čistý, minimalizuje se také nepříjemný zápach.

8. Aplikujte s Hazel:

Tato nádherná čarodějnice snižuje hladinu ph pokožky. Jeho stahující vlastnosti minimalizují póry pokožky a snižují produkci potu. Lísku můžete smíchat s vodou a uchovávat ji v lahvi a dvakrát denně ji stříkat. Dokonce si můžete dát tři až čtyři kapky do vatového tamponku a aplikovat do podpaží a uvidíte, jak se kouzlo děje. Toto je jeden z nejlepších prostředků na odstranění zápachu ženského těla.

9. Omezte potraviny zabraňující zápachu nebo se jim vyhněte:

A konečně, pokud chcete, aby se zápach od vás nedostal, zastavte se nebo se bráňte v jídle s vysokým obsahem kalorií, kvůli kterému se budete více potit. Dokonce omezte cibuli, česnek, který produkuje nepříjemný zápach, a sycené nápoje, kofein nebo alkohol, které způsobují silné pocení.

Tyto přírodní domácí prostředky pro tělesný pach vám mohou dát klid! Už nikdy si nebudete muset dělat starosti nebo dvakrát přemýšlet o tom, jak udělat první krok se svými blízkými. Získejte zpět svou důvěru pomocí těchto metod, které jsou nejen bezpečné, ale také ekonomické. Procvičování preventivních rad spolu s těmito metodami vám může pomoci trvale se vyhýbat tělesnému pachu a vždy se budete cítit lépe.

Často kladené otázky:

1. Jak mi holení podpaží pomáhá zbavit se tělesného pachu?

Z mnoha míst v lidském těle jsou části jako podpaží, třísla, stehna atd. Náchylnější k pocení. Důvodem je, že se jedná o uzavřená místa s malým nebo žádným vystavením větrání. Přebytečné vlasy v podpaží mohou zachytit bakterie, které se snaží rozložit bílkoviny v potu. To vede k nepříjemnému zápachu v této oblasti. Pravidelné odstraňování těchto vlasů může omezit množení bakterií a vést k menšímu tělesnému zápachu. Tato praxe však neovlivňuje produkci potu.

2. Jaký je rozdíl mezi antiperspirantem a deodorantem?

Antiperspiranty a deodoranty jsou zaměřeny na boj s tělesným pachem. Přestože se používají zaměnitelně, jedná se o dva různé výrobky s různými způsoby práce. Antiperspiranty bojují proti nadměrnému pocení blokováním potních žláz. To zase omezuje růst bakterií, které způsobují tělesný zápach. Na druhou stranu deodoranty jsou jen kožní parfémy, které maskuje tělesný pach. Nemohou kontrolovat pot ani úplně eliminovat zápach.

3. Je v pořádku použít deodorant bezprostředně po holení podpaží?

Holení citlivé oblasti, jako je podpaží, může způsobit podráždění nebo vyrážku. Když nastříkáte aerosolový produkt bezprostředně po tomto postupu, může to vést k podráždění a zánětu. Vždy se doporučuje ponechat oblast několik hodin nedotčenou, aby se kůže usadila. Pokud však musíte použít deodorant, vyberte si nealkoholický výrobek, který je speciálně určen pro citlivou pokožku.