Domácí prostředky

9 domácích prostředků pro ucpání nosu

Zablokovaný nos nebo ucpaný nos je to, co lze lékařsky nazvat ucpaný nos a je jedním z často se vyskytujících problémů, o kterých byste měli vědět. Otok nosní dírky vede k pocitu překrvení. To také vede k hromadění hlenu, který vede ke kašli a nachlazení. Jedním z běžných příznaků ucpaného nosu je dýchací potíže. Důvodů pro tento problém může být mnoho, včetně nachlazení a různých alergií. Abyste zajistili opět hladký životní styl, je velmi důležité léčit ucpaný nos, který může také vést k nedostatku spánku.

Domácí prostředky pro ucpání nosu

Tento seznam níže obsahuje nejlepší, bezpečné a snadné domácí prostředky, které lze rutinně použít k získání viditelné léčby v nosní pasáži.

Přírodní prostředky pro ucpání nosu:

1. Česnekové zázraky:

Ať už si dáte stroužky česneku brzy ráno, nebo si extrahujete česnekovou šťávu nebo polévku, obojí je při léčbě ucpaného nosu prospěšné. Hlavní myšlenkou je mít to každý den, dokud problém úplně nezmizí, hřebíček by měl být užíván na prázdný žaludek, aby bylo dosaženo nejlepších výhod. S tímto přírodním produktem je spojena spousta dalších výhod.

2. Take Steam:

Proudová koupel

Vezměte si vanu horké vody a vdechněte páru přikrytím hlavy ručníkem. To pomáhá při ředění hlenu a dokonalém otevření nosní kongesce. Postupujte dvakrát denně. Pro maximální výhodu přidejte trochu eukalyptového oleje.

3. Eukalyptový olej:

Eukalyptový olej

Kromě přidání tohoto esenciálního oleje do páry můžete také vzít několik kapek do kapesníku a čas od času jej vdechnout, abyste získali domácí řešení pro ucpání nosu. Může být dokonce použit na polštář, na kterém plánujete spát.

4. Vezměte si sprchu s teplou vodou:

Sprchující žena

Užívání horké vody nebo sprchy s teplou vodou opět otevře nosní cesty ztenčením hlenu nahromaděného v systému. Můžete to udělat dvakrát denně, abyste získali okamžité výsledky ohledně příznaků ucpaného nosu a otevření ucpaného nosu.

5. Jablečný ocet Použití:

Jablečný ocet

Pro okamžité ztenčení hlenu v nosní dírce je jablečný ocet jedním z hlavních přínosů. Dvě polévkové lžíce této tekutiny s 1 polévkovou lžící medu ve sklenici teplé vody je třeba spotřebovat jednou denně k léčbě.

6. Umístěte zvlhčovač vzduchu:

Použijte zvlhčovač

Zvlhčovač pomáhá při přidávání vlhkosti do suchého vzduchu, což může být jedním z důvodů podráždění nosu a příčiny ucpání nosu. Zkuste umístit zvlhčovač do místnosti, kde většinu času pobýváte. To vám poskytne výsledek jako domácí lék.

7. Zdravé tekutiny:

Dostatek tekutin

Čím více zdravých tekutin a vody přijmete, tím lépe to pomůže při ředění hlenu a při léčbě ucpaného nosu. Dejte si asi 10–12 sklenic vody kromě bylinkových čajů a polévek, jako je kuřecí polévka, aby tato krize hladce odezněla.

8. Cayenne Pepper:

Cayene pepř

Pikantní jídla, zejména kajenský pepř, pomáhají při léčbě ucpaného nosu. Do pokrmů přidejte červené chilli. Tím se otevře nosní průchod a vypláchne hlen nahromaděný v nosu. Určitě to přináší okamžitou úlevu.

9. Teplá rajčatová šťáva:

Rajčatová šťáva (2)

Rajčata fungují velmi dobře, pokud jde o léčbu ucpání nosu. Vezměte si teplou rajčatovou šťávu nebo polévku, která je smíchána s česnekem a dokonce i horkou omáčkou. To problému účinně pomůže.