Domácí prostředky

9 domácích prostředků na vyrážky na vnitřních stehnech

Podráždění nebo tření mezi stehny nebo stehny je neodolatelné a hledáme soukromé místo, abychom našli úlevu. Vyrážky na stehnech jsou velmi častým problémem u mužů i žen a vyvolávají nebo se extravagují kvůli nesprávné hygieně, infekci kůže a dokonce kvůli některým alergiím se vyrážky odehrávají na jakékoli části stehen vnitřní, mezi nebo v horní části. Vyrážky na vnitřní straně stehen nebo svědění jsou velmi častým problémem u obézních lidí kvůli neustálému tření stehen, když jsou v pohybu. V případě, že nosíte lycru, těsné spodní prádlo šetrné k pokožce by mohlo způsobit vyrážku, takže se držte vnitřní bavlny a zajistěte před vyrážkami.

Domácí prostředky pro vyrážky na vnitřních stehnech

Nadměrné pocení a nošení velmi těsného oblečení, jako jsou džíny nebo kalhoty, a dokonce způsobují vyrážky mezi stehny kvůli příliš velkému tření mezi oblečením a touto oblastí.

Příznaky vyrážky na stehnech:

  • V počátečním stádiu se postižená oblast zčervená a přetrvává pocit svědění a pálení.
  • Kůže venku se může stát šupinatou, barva kůže se může změnit a vyrážka se může zhoršit, protože tření pokračuje.

Vyléčení vyrážky mezi stehny přirozeně:

Tyto vyrážky obvykle postihují oblast třísel a vnitřní strany stehen a mohou se rozšířit do břicha a hýždí, které nebyly ošetřeny včas, ale šourek není ovlivněn žádnou šancí. Vydejme se na cestu, po které se nám uleví, jak můžeme tyto vyrážky léčit pomocí domácích produktů a léčit je.

1. Kouzelná aloe vera k léčbě vyrážky na stehnech:

Tato magická rostlina se používá k obrovskému účelu a hojně se používá k léčbě vyrážky na vnitřních stehnech. Můžete jednoduše použít čerstvý gel extrahovaný z listů nebo dokonce smíchat některé přísady a zefektivnit to.

Proces aplikace:

V misce smíchejte tři polévkové lžíce gelu z aloe vera s čerstvým zeleným čajem a levandulovou vodou. Směs naneste na vyrážku a nechte zaschnout. Poté ji omyjte studenou vodou a aplikujte 2–3krát denně, abyste omezili vyrážky.

2. Úžasná hlína k léčbě vyrážky na vnitřních stehnech:

Zemité přísady jsou vždy užitečné ke snížení jakéhokoli onemocnění kůže a dokonce k minimalizaci zánětu a svědění vyskytujících se v této oblasti. Na snížení vyrážky můžete použít bentonitový jíl.

Proces aplikace:

V míse smíchejte vodu s bentonitovým jílem a dobře promíchejte, aby tam nebyly hrudky, rozetřete na postižené místo a nechte úplně zaschnout. Poté ji omyjte vodou a aplikujte dvakrát denně, uvidíte zlepšení.

3. Uklidňující lístky máty k léčbě vyrážky na vnitřních stehnech:

Listy máty dodávají chladivý účinek a poskytují úlevu od bolesti a svědění současně snižují zánět.

Proces aplikace:

Vezměte měkký čistý hadřík a namočte jej na 5 minut do studené vody, poté jej vyjměte a vypusťte z něj vodu. Rukama rozdrťte asi 20-30 lístků máty a položte je na utěrku a poté několik sekund pomalu otírejte oblast rah a to samé opakujte 5-10 minut. Poté jej omyjte studenou vodou a pro rychlejší výsledky opakujte dvakrát denně.

4. Úžasná česneková a medová pasta na ošetření vyrážek na stehnech:

Obě tyto kombinace účinně snižují svědění a snižují vyrážku.

Proces aplikace:

Vezměte dva prolisované stroužky česneku a jednu lžíci medu a dobře promíchejte. Poté naneste na oblast vyrážky, nechte 20 minut působit a očistěte vodou. Pro dosažení požadovaných výsledků aplikujte dvakrát denně.

5. Léčivý neemový olej k léčbě vyrážky mezi stehny:

Neemové listy mohou účinně léčit problémy související s lyžováním a omezit vyrážky.

Proces aplikace:

V čistém mixéru strouhejte hrst neemových listů s růžovou vodou a vytvořte jemnou pastu a naneste na postiženou část, nechte ji úplně zaschnout. Umyjte studenou vodou a můžete jednoduše posypat listy neemu ve vaně, nechat nějakou dobu působit a vykoupat se s touto vodou a minimalizovat problémy související s pokožkou.

6. Použijte ovesnou kaši na ošetření vyrážky mezi stehny:

Je to skvělá přísada k léčbě vyrážek, které se vyskytují mezi stehny. Vlastnosti zvlhčovače hojí vyrážky snadným způsobem, protože absorbuje přebytečnou vlhkost z této části a také snižuje svědění.

Proces aplikace:

Vezměte jeden šálek ovesných vloček a přidejte jej do koupelové vody a nechte 15–20 minut namočit. Poté jej jednoduše opláchněte normální vodou a osušte. Udělejte to dvakrát denně a uvolněte se.

7. Cibulová šťáva k léčbě vyrážky na stehnech:

Cibule je nabitá protizánětlivými a protiplísňovými vlastnostmi, takže může snadno snížit vyrážku na horní části stehna.

Proces aplikace:

Rozdrťte polovinu cibule a extrahujte její šťávu v misce a pomocí bavlny naneste šťávu na postižené místo. Jakmile zaschne, znovu naneste, opakujte to samé 4-5krát a poté nakonec nechte zaschnout a omyjte studenou vodou. Dělejte to denně a snadno se zbavte vyrážek.

8. Ice Compress k léčbě vyrážky na stehnech:

Studená komprese hodně pomáhá snížit vyrážku a uklidňuje v oblasti stehen.

Proces aplikace:

Na čistém hadříku naneste kostky ledu na minutu a jemně otřete postiženou oblast a přesuňte se do jiné oblasti, abyste cítili, že se zánět drasticky snížil. Pokračujte v tom po dobu 5–10 minut a provádějte to několikrát denně, abyste získali okamžitou úlevu.

Ujistěte se, že neaplikujete led přímo na kůži, protože by poškodil kůži.

9. Léčivá kurkuma k léčbě vyrážky na stehnech:

Kurkuma se používá po staletí k léčbě všech typů kožních onemocnění, stejně jako všechny léčivé vlastnosti.

Proces aplikace:

Zkombinujte dvě polévkové lžíce čerstvé nebo organické kurkumy s několika kapkami vody a naneste na postiženou část. Nechte zaschnout a vyčistěte studenou vodou. Pro rychlejší výsledky opakujte dvakrát denně a můžete denně používat smíchání prášku z kurkumy ve vodě ke koupání a minimalizaci problémů souvisejících s pokožkou.

Můžete vyzkoušet tyto prostředky doma a vyléčit své onemocnění, ale některé věci byste měli mít na paměti.

  • Začněte konzumovat jídlo bohaté na vitamín C, které bojuje s bakteriemi, které způsobují vyrážky.
  • Používejte mýdlo bez chemikálií a dodržujte základní hygienické návyky.
  • Noste volné oblečení a snažte se udržet oblast suchou, protože pocení a teplo mohou vyrážky zhoršit.