Domácí prostředky

25 nejlepších domácích prostředků pro otravu Ivy Ivy

Co je Poison Ivy:

Jedovatý břečťan je v podstatě stav kožní vyrážky způsobený kontaktem s rostlinou zvanou jedovatý dub nebo někdy jedovatý břečťan. U lidí, kteří chodí na kempování a jiné outdoorové aktivity, se často objeví vyrážka kvůli kontaktu s rostlinou. Můžeme tedy říci, že s problémem se potýkají hlavně outdooroví nadšenci. Alergii způsobuje toxický olej, který proniká kůží. Hlavně případy jedovatého břečťanu jsou na jaře a v létě, ale jsou dokonce hlášeny během zimy. Expozice na kůži a reakce na vyrážku trvá 12 až 48 hodin. Objevuje se ve formě malých boulí a poté se postupem času zvětšuje. Jsou to lidé, kteří jsou často podrážděni kvůli alergii – obličej, genitálie, nohy, ruce a paže.

Domácí prostředky pro Poision Ivy

Pojďme tedy diskutovat o domácích prostředcích, které mohou člověku pomoci uklidnit podráždění břečťanu jedovatého nebo ho uklidnit. Důvodem je, že osoba, která je na táboře, pravděpodobně použije taková opatření před návštěvou lékaře. Níže uvádíme seznam nejlepších přírodních domácích prostředků pro jedovatý břečťan, jejichž dodržování je velmi jednoduché.

Jednoduché a přirozené domácí prostředky pro jedovatý břečťan:

1. Okurka:

okurka

Okurka může pomoci zmírnit bolest a podráždění. Co můžete udělat, buď položte plátek okurky na postižené místo, nebo můžete dokonce rozmačkat celou okurku a poté ji dát na postižené místo. Obě fungují, zatímco ta druhá je účinnější.

2. Banánová slupka:

Banna slupka

Je to letité opatření k řešení problémů s jedovatým břečťanem. Potřete vnitřek banánu postiženou oblastí. To může poskytnout úlevu díky chladícím vlastnostem tohoto ovoce. Banánová slupka je jedním z nejlepších přírodních domácích prostředků pro léčbu jedovatého břečťanu.

3. Jedlá soda může pomoci při zotavení z jedovatého břečťanu:

jedlá soda 854

Protože je tento prášek v zásadě velmi zásaditý, může vytáhnout všechny toxiny rostliny na povrch. Vše, co musíte udělat, je nanést pastu jedlé sody s vodou. Vyrážky, které jsou s puchýři, mohou být ošetřeny použitím jedlé sody. Připravte si pastu smícháním 3 čajových lžiček sody s vodou. Naneste na postižené místo a nechte zaschnout. Přináší mnoho úlevy. Jedlou sodu lze použít i na pupínky. Člověk se může dokonce vykoupat s práškem jedlé sody smíchaným s vodou.

4. Oatmeal Magic:

ovesné vločky

Jeden šálek ovesných vloček rozemlejte na mixéru, dokud z něj nebude jemný prášek. Tuto směs vložte do vany naplněné vodou a na nějakou dobu do ní namočte své tělo. Poskytne snadnost a do určité míry vás zbaví podráždění.

5. Aloe Vera je kouzelná hůlka:

aloevera 1

Aloe vera má své kouzlo i zde. Pomáhá porazit popáleniny způsobené alergií. Aloe vera gel lze čerstvě vyjmout z listu aloe vera a aplikovat, nebo můžete udělat to, že si koupíte gel z trhu a nanesete ho na kůži. Určitě vám poskytne úlevu.

6. Jablečný ocet:

jablečný ocet 123

Je to velmi účinný domácí lék na jedovatý břečťan. Co můžete udělat, je vzít si hnědý papírový sáček, namočit ho do roztoku jablečného octa a poté nanést na kůži. Vytlačí všechny toxiny z kůže.

7. Tření alkoholu:

Tření alkoholu

Zabraňuje šíření vyrážky do jiných částí těla. Ten, kdo pravidelně jezdí na venkovní kempování a všichni by s sebou měli nosit alkohol, protože je to skvělý lék. Naneste na postižené místo.

8. Citronová šťáva pro jedovatou břečťanovou vyrážku:

citronová šťáva

Kyselina v citronové šťávě eliminuje olej. Citronová šťáva je přirozeně svíravá. Naneste jej na místo kontaktu, protože vytáhne olej z pokožky. Je to perfektní domácí lék na vyrážky z jedovatého břečťanu.

9. Tekoucí voda:

Tekoucí voda

Uklidňuje tělo. Ať už se u vás objeví vyrážka, stačí ji na nějakou dobu ponořit pod tekoucí vodu, protože to může pomoci.

10. Himalájská krystalová sůl:

mořská sůl

Himalájská krystalová sůl přidaná do misky s vodou může být vaším elixírem při útoku vyrážky z jedovatého břečťanu. Sodík nejenže brání dalšímu šíření vyrážky, ale také pomáhá při vysoušení vyrážek, aby se zajistilo stabilní zotavení z bolestivých puchýřů. Toho můžete využít v jakékoli nedaleké drogerii v jemně práškové formě.

11. Fullerova Země:

plnější země

Fuller’s earth nebo, jak tomu říkáme multani mitti, je přírodní bahenní zábal pro pokožku, který má tendenci k menším problémům, jako je odlupování akné nebo skvrny na opálení pokožky nebo dokonce odstranění olejových náplastí z vaší pokožky. olej z rostliny jedovatého břečťanu je třeba namočit, aby se zajistilo další ošetření puchýřů. Z tohoto důvodu lze z jemnější zeminy, jemně mleté, vytvořit pastu se santalovým dřevem a vodou a aplikovat ji na postižená místa. Je to dobrá léčba jedovatým břečťanem, která by ochladila oblast a namočila oleje z vyrážek.

12. Mléko pro jedovatý břečťan:

Mléko více

Mléko v chlazené formě lze namočit do měkkého mušelínového hadříku a aplikovat na místa s pocity pálení bolesti. Kromě toho, že je nositelem mnoha minerálů a dobrých bakterií, obsahuje kyselinu mléčnou. Mléko na vyrážkách nebo puchýřích by ochladilo teplotu a zabránilo pokračování zarudnutí a bobtnání, zatímco kyselina mléčná nasaje olej a nečistoty a zabrání možnosti svědění.

13. Kůra z melounu:

meloun pro gs

Uvařte si plátek melounu a jakmile narazíte na dno, použijte kůru jako aplikátor na vyrážku a puchýř. Meloun je letní ovoce, které ochlazuje váš systém a v tomto domácím léku na jedovatý břečťan používáme stejný chladicí trik, který uklidní vaše vyrážky a zabrání dalšímu šíření.

14. Neem Leaf, jak se zbavit jedovatého břečťanu:

Neem

Neem je léčivá bylinná rostlina, která se často hojně používá jak jako pokrm k jídlu, tak jako mast na drobné kožní problémy. V případě řezů, vyrážek, seknutí a akné působí rostlina neem jako katalyzátor, protože tato léčivá rostlina s hořkou chutí působí na puchýře a schne a léčí je. Z vody vytvořte pastu z neemu a naneste ji na postižené místo.

15. Lacto Calamine Lotion:

Lacto Calamine

Lacto calamine je roztok v jasně růžové barvě, běžný prostředek péče o pleť, který většina z nás má uložený ve svých domech. Pokud ne, můžete jej vždy zakoupit v blízkém kosmetickém obchodě. To lze použít jako normální tělové mléko. Naneste jej na postižená místa a jemně jej vetřete. Má nejen chladivý účinek, ale také vlastnosti pro hojení pokožky.

16. Epsomská sůl:

Opět použijeme dobrotu sodíku k pozvednutí odolného oleje z jedovatého břečťanu, který je hlavní příčinou vyrážky a šíření puchýřů na vaší pokožce. Epsomská sůl je dobrá pro vaši pokožku a může odstranit drobné problémy s vyrážkou. Vytvořte hustou pastu s vodou a naneste ji na postižená místa. Nasaje oleje a vysuší vyrážky.

17. Černý ocet:

Černý ocet

Domácí léky na jedovatý břečťan obsahují černý ocet, který je třeba správně použít. Ocet ve své kyselé formě je dobrou úlevou na vyrážky, protože zajistí vysušení a nasáknutí olejů z rostliny. Díky vysychání puchýřů je zajištěno rychlé zotavení vašeho stavu pokožky.

18. Bylinné oleje:

Bylinný olej

Olej z jedovatého břečťanu způsobuje šíření puchýřů a vyrážek. To je, když můžete nahradit jedovatý olej nějakou péčí o bylinné oleje, která by použila vlastnosti zabíjení klíčků bylin k odstranění jedu z oleje, zatímco zvlhčuje a změkčuje puchýře, aby snížila bolest a otoky nebo zarudnutí. To by však mělo být provedeno po nasáknutí jedovatých olejů z blistru.

19. Ledový balíček:

Ledový balíček

Ledový obklad nebo studený ledový obklad lze použít k ochlazení oblasti v vyrážce a kolem ní, a proto ji lze použít k odvrácení bolesti a otoku. Led by nechal oblast chladnou a zároveň by nechal puchýře zaschnout, protože nasákne nebo odstraní olej z postižené oblasti.

20. Čajový sáček léčí jedovatou břečťanovou vyrážku:

čajové sáčky na akné

Čajový sáček lze použít k léčbě jedovatého břečťanu. Listy čajovníku obsahují tanin, který je vhodný k léčbě otevřených vyrážek a puchýřů. Proto trochu ohřejte vodu a namočte čajový sáček na minutu nebo dvě. Jakmile je čajový sáček mokrý, naneste jej na postižená místa. Můžete také použít normální listy černého čaje, abyste udělali to samé s mušelínovým hadříkem.

21. Mastek:

Mastek v prášku

Prášek mastku se dostává do léku na jedovatý břečťan, protože prášek má schopnost nasávat oleje a udržovat oblast suchou a čistou. Vždy je však vhodné, abyste se rozhodli pro léčivý nebo dětský pudr, který postrádá mnoho vůně nebo barvy. Takto vyrážky a puchýře nereagují.

22. Káva za studena:

Studená káva

Studená káva se také používá jako domácí lék na otravu břečťanu. Káva, podobně jako čaj, má v sobě tanin, který lze použít k léčbě vyrážky a puchýřů. Namočte vatu do studené kávy a přiložte ji na postižená místa.

23. Čarodějnice Hazel:

Čarodějnice Hazel a olej

Z čarodějnické lísky smíchané s trochou lihu nebo alkoholu lze vytvořit směs, která při aplikaci na postižená místa může způsobit vysychání puchýřů.

24. Kokosová voda:

Kokosová voda je také označována jako letní nápoj, který je obohacen o živiny a pomáhá vám vychladnout. Na puchýře použijte kokosovou vodu, která by ochladila oblast a snížila zarudnutí, zatímco výživná voda může léčit vyrážky.

25. Organický Goldenseal odstraňuje jedovatý břečťan:

Goldenseal

Goldenseal kořeny v práškové formě mohou být smíchány do roztoku s vodou a poté přidány k vytvoření směsi, která umožní blistru vyschnout a uzdravit se.

Kromě domácích prostředků se lze jedovatému břečťanu vyhnout, pokud bude věnována náležitá péče. V tuto dobu by měl mít člověk vždy plné rukávy. Když se dotknete, první věcí, kterou musíte udělat, je rychle vypláchnout olej, možná dokonce použít trochu mýdla k odstranění nečistot. Jedovatý břečťan je doma léčitelný. Tyto jednoduché, ale užitečné domácí prostředky vám mohou pomoci zbavit se bolesti a podráždění.