Domácí prostředky

25 nejlepších domácích prostředků na bolest hlavy, které fungují okamžitě

Představte si, jaké to je zažít svět, který vám padá na hlavu! Mnoho lidí se probouzí k tomuto bolestivému pocitu v hlavě téměř každý den! Bolesti hlavy si mohou vybírat daň na každodenní práci a způsobit akutní nepohodlí. Osoba zažívá silnou bolest pod pokožkou hlavy, oblastí kolem spánků, čela, za očima a horní částí krku. Většina bolestí hlavy není nebezpečná a trvá několik hodin. Opakované bolesti hlavy však mohou naznačovat vážné zdravotní problémy. Seznamte se dlouhodobě s příčinami, příznaky a některými z účinných domácích léků na bolest hlavy.

Nejlepší domácí prostředky pro bolest hlavy

Okamžité přírodní domácí prostředky proti bolesti hlavy:

Najdeme zde zmíněných 24 nejlepších okamžitých domácích prostředků na bolest hlavy.

1. Nakrájená jablka:

léčba bolesti hlavy doma - sekaná jablka

Apple je jedním z nejlepších léků na bolest hlavy. Jablka jsou bohatá na antioxidanty a flavonoidy, které mohou zmírnit bolesti hlavy a také snížit krevní tlak. Jednoduchý a zajímavý lék na časté bolesti hlavy je jíst každé ráno nakrájené jablko nalačno s trochou soli. To by mělo být provedeno alespoň týden, aby se dosáhlo viditelných výsledků tohoto problému

Spropitné: Čerstvě vymačkaný jablečný džus také dělá zázraky s bolestí hlavy.

2. Rozmarýnová olejová masáž:

bylinná léčba bolesti hlavy

Apple je jedním z nejlepších léků na bolest hlavy. Jablka jsou bohatá na antioxidanty a flavonoidy, které mohou zmírnit bolesti hlavy a také snížit krevní tlak. Jednoduchý a zajímavý lék na časté bolesti hlavy je jíst každé ráno nakrájené jablko nalačno s trochou soli. To by mělo být provedeno alespoň týden, aby se dosáhlo viditelných výsledků tohoto problému

Spropitné: Čerstvě vymačkaný jablečný džus také dělá zázraky s bolestí hlavy.

3. Zázvor pro bolesti hlavy:

bolest hlavy okamžitá úleva -Zázvor

Zázvor je známý jako protizánětlivý přírodní produkt, který pomáhá při snižování zánětu v cévách a tím výrazně snižuje bolesti hlavy. Může být přijata v jakékoli formě pro výhody. Zázvorový čaj lze připravit doma nebo také kousnout zázvor. Zázvorovou šťávu lze také užívat s nádechem soli nebo citronové šťávy. V tomto případě lze také použít zázvorový prášek.

Jak se připravit?

 • Uvařte 1palcový kousek zázvoru v šálku vody
 • Přecedíme a podáváme s medem a limetkovou šťávou

Kdo by se měl vyvarovat?

Vyhněte se, pokud máte citlivý žaludek

4. Mátový olej pomáhá kontrolovat bolesti hlavy:

rychlý lék na bolest hlavy Mátový olej

KOUPIT ZDE

Mátové výtažky dodají vašemu patru chuť, pokaždé, když do speciálního pokrmu přidáte lístky máty. Olej z máty peprné posiluje vaše smysly a vymývá ucpané póry a dutiny. Mátový olej můžete použít buď k masáži hlavy, nebo vmíchat trochu mátového oleje do vany s horkou vodou a vzít si páru na aromaterapii. Pomáhá zlepšovat průtok krve a tím účinně snižuje bolest hlavy. Kromě toho, že je máta peprná nejlepší lék na bolest hlavy, hraje také velkou roli při zklidnění zánětů a otoků a je okamžitým domácím prostředkem proti bolesti hlavy.

Spropitné: Pokud používáte esenciální olej, kombinujte jej s nosným olejem, abyste snížili účinnost.

5. Bazalka:

indický domácí lék na bolest hlavy

Ztuhlé svaly jsou obvykle příčinou bolestí hlavy. Bazalka na druhé straně uvolňuje svaly, a proto je jedním z nejlepších léků na krizi. Můžete buď žvýkat některé listy bazalky, nebo si připravit šálek bazalkového čaje přidáním některých listů do horké vroucí vody. Bazalkový olej lze vmasírovat i na hlavu. Toto je nejlepší přírodní lék na bolest hlavy.

Jak se připravit?

 • Uvařte suché nebo čerstvé listy bazalky v šálku vody
 • Sceďte a podávejte teplé s trochou medu

Kdo by se měl vyvarovat?

Vyhněte se, pokud jste alergičtí na bazalku

6. Ledový balíček:

studený obklad na bolest hlavy - Ice Pack

KOUPIT ZDE

Chlad ledu pomáhá při snižování zánětu a tím léčí bolesti hlavy. Na zadní stranu krku lze na nějakou dobu nanést ledový sáček nebo na hlavu žínku namočenou v ledové vodě. Dalším způsobem, jak problém vyřešit, je použít sáček mražené zeleniny místo sáčku na kostky ledu.

Spropitné: Mezi chladivý zábal a kůži vždy položte hadřík, aby nedošlo k omrzlinám.

7. Skořice pro bolesti hlavy:

přirozeně vyléčit bolest hlavy

Bolesti hlavy, které jsou přímo spojeny s nachlazením, lze léčit tímto domácím lékem ze skořice. Skořici lze namlít na hustou pastu a nanést na hlavu. Skořicový prášek smíchaný s mlékem a medem je další způsob, jak získat výhodu při bolestech hlavy. To by mělo být užíváno dvakrát denně pro viditelné výsledky.

Jak se připravit?

Spolu s nápravou navrženou výše vyzkoušejte tento nádherný skořicový čaj:

 • Vezměte tyčinku skořice nebo nějaký skořicový prášek do šálku vody.
 • Přiveďte to k dobrému varu.
 • Přecedíme a podáváme teplé.

Kdo by se měl vyvarovat?

Vyhněte se, pokud jste citliví na skořici

8. Dopřejte si řádný spánek:

pořádně spát

Jednoduchou formou domácího léku, jak pomoci zmírnit bolesti hlavy, je správný spánek. V tomto případě může pomoci i pravidelné zdřímnutí. Zajistěte si také alespoň 7 hodin nerušeného spánku. Hodinu nebo dvě před spaním odložte všechny aktivity, včetně knih a smartphonů. Toto je okamžitý lék na bolest hlavy.

Spropitné: Poslech hudby ve spánku vás může okamžitě uklidnit a rychle usnout.

9. Mít dostatek vody:

Dejte si vodu

Jednoduchý přírodní domácí lék na úlevu od bolesti hlavy je vypití 10–12 sklenic vody. To pomáhá udržovat tělo hydratované, protože dehydratace je hlavní příčinou problému. Vždy s sebou noste láhev s vodou, ať jdete kamkoli, abyste se ujistili, že dostanete svou dávku vody.

Spropitné: Nastavte si budík každých 20-30 minut, dokud si nezvyknete na pitnou vodu sami.

10. Proveďte nějakou aktivitu:

Být aktivní

Přestože je bolest hlavy skutečným zklamáním, během této doby chápeme, jak velká lenost hraje důležitou součást procesu vytvrzování. Příliš mnoho uzavřeného nebo stresovaného prostředí však může být příčinou bolestí hlavy, a proto může úleva pomoci dlouhá procházka v parku nebo jízda na kole mezi lesy..

Spropitné: Vzít si s sebou dobrého přítele nebo milujícího partnera může pro vás udělat mnoho dobrého.

11. Jablečný ocet:

jablečný ocet

KOUPIT ZDE

Již jsme hovořili o výhodách jablek při snižování bolestí hlavy a pocházejících ze stejného produktu, tentokrát zkuste jablečný ocet jako domácí prostředky také pro silné bolesti hlavy. Jablečný ocet smíchejte ve stejném množství s vodou. Jakmile pánev opečete s vývarem, naberte páru. Toto je nejlepší domácí lék na silnou bolest hlavy a je jedním z nejlepších domácích prostředků na sinusovou bolest hlavy.

Jak se připravit?

 • Vařte vodu v široké nádobě.
 • Přidejte několik kapek ACV do vody.
 • Vdechněte páru.

Kdo by se měl vyvarovat?

Tato léčba se nedoporučuje u dětí

12. Levandulový olej:

bylinky k léčbě bolestí hlavy

KOUPIT ZDE

Levandulový olej je osvědčený okamžitý lék na bolest hlavy. Tento olej vám může pomoci uvolnit i úporné bolesti hlavy a migrény. Při aplikaci má nejen uklidňující účinek na pokožku hlavy, ale také může při vdechnutí působit jako silný vaporizér, který okamžitě uvolní nosní dutinu a dodá energii mozkovým buňkám.

Tipy: Pomocí svíčky nebo rákosového difuzéru vypusťte páry a udržujte klid v místnosti.

13. Všechny druhy ořechů:

způsoby, jak vyléčit bolest hlavy

Jedním z dobrých léků na bolesti hlavy je mít ořechy! Ořechy, zejména mandle, pistácie, kešu a mnoho dalších, jsou prospěšné nejen pro vaše zdraví, ale také velmi dobře působí proti stresu a bolesti hlavy. Můžete si buď připravit pastu z různých druhů ořechů a dát si dobrý nápoj s teplým mlékem, nebo si prostě každou chvíli dát pár. Snížení toxinů z vašeho těla uvolňuje stres a přináší dobrou atmosféru.

Tipy: Nahrazením nezdravého jídla zdravým občerstvením můžete udržet dobrou tělesnou rovnováhu.

14. Akupresura:

Akupresura

Odvěký čínský domácí lék, akupresura věří v energii čchi nebo těla, která neustále proudí a je zdarma. Kvůli určitým tělesným uzlům však může být volně tekoucí chi omezeno. Pomocí tlaku na určité body těla vám tento tlak může skutečně pomoci vyléčit drobné problémy, jako je bolest žaludku, napětí zadních svalů, a je skvělým jednostranným domácím prostředkem proti bolesti hlavy. To je také dobrý domácí lék na bolest hlavy s napětím!

Tipy: Akupunkturu může provádět pouze vyškolený odborník.

15. Doplňky rybího oleje:

přírodní způsoby, jak zastavit bolest hlavy

KOUPIT ZDE

Rybí olej obsahuje nejen bohatý zdroj omega 3 mastných kyselin, ale mnozí věří, že je to také dobrý způsob, jak snížit záněty, otoky a migrénové bolesti. Domácí léky na bolest hlavy mohou být vždy spojeny se stresem nebo ucpanými dutinami, a proto můžete buď mít kapsle nebo doplňky obsahující rybí olej, nebo jednoduše jednu polévkovou lžíci rozmíchat v šťávě.

Tipy: Vždy kupujte kapsle od renomovaných značek, abyste zajistili čistotu.

16. Hřebíček, jak se zbavit bolesti hlavy:

Hřebíček rychlá úleva od bolesti hlavy

Kromě toho, že hřebíček plní vaše plíce chladivým uklidňujícím pocitem, je také skvělým prostředkem k úlevě od bolesti, a proto navrhujeme hřebíček jako další úlevu od bolesti hlavy. Můžete použít hřebíčkový olej z nedalekých drogerií nebo je jednoduše rozdrtit na pastu, abyste dosáhli nejlepších účinků. Vdechněte drcenou pastu a přidejte do ní esenciální oleje nebo jednoduše vytvořte směs s kokosovým nebo mandlovým olejem a pastou jemně vetřete na čelo. Jedná se o jeden z nejlepších domácích léků na bolesti hlavy.

Tipy: Můžete použít hřebíčkový esenciální olej s nosným olejem a nanést jako balzám na čelo

17. Meloun:

vodní meloun

Smyslná léta vzala spoustu tělesné vody a zahřála vaše tělo na maximum. Teplé prostředí uvízlo v tělesném teple a to může být jeden z nových důvodů, proč vás bolí hlava. Právě v tuto chvíli vám chladící melounová šťáva nebo nakrájený meloun může pomoci zmírnit tělesné teplo, a tím vás ochladit zevnitř, snížit zánět a bolest hlavy.

Tipy: Přidání několika kapek citronové šťávy může zlepšit chuť a přínosy pro zdraví

18. Jógové dýchání:

domácí prostředky na bolest hlavy Jógová dechová cvičení

Smyslná léta vzala spoustu tělesné vody a zahřála vaše tělo na maximum. Teplé prostředí uvízlo v tělesném teple a to může být jeden z nových důvodů, proč vás bolí hlava. Právě v tuto chvíli vám chladící melounová šťáva nebo nakrájený meloun může pomoci zmírnit tělesné teplo, a tím vás ochladit zevnitř, snížit zánět a bolest hlavy.

Tipy: Přidání několika kapek citronové šťávy může zlepšit chuť a přínosy pro zdraví

19. Steam:

Parní přírodní lék na bolest hlavy

Jedním z nejlepších domácích léků na bolest hlavy způsobených nachlazením je Steam! Tvrdohlavá rýma může být důvodem zablokované hlavy, která bolí a pulzuje. Vycpaný nos spolu s ním způsobuje výšky obtížnosti, a proto by vám v tuto chvíli dobrá parní vdech opravdu pomohla od bolesti hlavy. Nakapejte do vroucího hrnce pár esenciálních olejů a sledujte, jak vás bolí hlava. Jedná se o jeden z nejúčinnějších domácích prostředků na bolest hlavy!

Tipy: Použití elektrického napařovače je snadná a pohodlná možnost vaření v páře

20. Heřmánek:

Heřmánkový čaj nejlepší domácí lék na bolest hlavy

Rychlý způsob, jak se zbavit bolestí hlavy, nejrychlejší způsob je uvařit napařovací šálek heřmánkového čaje. Heřmánek má v sobě sílu uklidnit záněty a uklidnit vaše bolesti tím, že pracuje na stresových faktorech a snižuje je. Heřmánek je často považován za dobrý lék na stres a může vám pomoci zbavit se bolesti hlavy. Je to také skvělý domácí lék na bolest hlavy při nachlazení.

Tipy: Mějte dobrý heřmánkový čajový sáček po ruce, abyste si poradili s náhlými bolestmi hlavy v práci!

21. Med a citron:

med a citron domácí lék na bolest hlavy

Kombinace medu a citronu je zvláště užitečná při kocovině nebo ranních bolestech hlavy, když jste se právě probudili ze spánku a bolest hlavy vám brání zažít slunečnou část rána. V tomto případě lze vlažnou vodu smíchat s polévkovou lžící medu a vymačkáním poloviny citronu, nápoj při konzumaci může povzbudit vaše buňky a povzbudit vás zpět do kondice. Jedná se o osvědčený indický domácí lék na bolest hlavy.

Tipy: Pití této směsi na prázdný žaludek dělá zázraky pro vaše celkové zdraví.

22. Mokré stírání:

Mokré otření

Chcete vědět, jak přirozeně snížit bolest hlavy? Zkuste vlhčené ubrousky! To platí pro horečnaté dny, kdy se vaše tělo zahřívá, zejména kvůli horečce. To je běžné v horečnatých dnech a lze to obvykle vyřešit nanesením vlhkých ubrousků na čelo, které ochlazuje zanícenou oblast a funguje jako perfektní alternativa k ledovému balíčku.

Tipy: Nanášení několika kapek kolínské vody na vlhký ubrousek přispívá k rychlejší regeneraci.

23. Káva:

Káva domácí lék na bolest hlavy

Často může být kofein jediným chybějícím vodítkem, které vaše tělo zoufale potřebuje, aby se zbavilo dunivé bolesti hlavy. Káva okamžitě povzbuzuje a dodává energii tělesným buňkám a je ve skutečnosti dobrým prostředkem k léčbě zánětů a bolesti. Jedná se o nejoblíbenější a nejjednodušší domácí léčbu bolesti hlavy.

Tipy: Přestože je káva skvělá, omezte její příjem na pouhé 2–3 šálky denně.

24. Masáž:

domácí prostředky pro bolest hlavy Masáž hlavy

Někdy vše, co potřebujete, je dobrá masáž, případně s pomocí některých éterických olejů, které by okamžitě otevřely tlakové uzly ve vaší hlavě a znovu by se otevřely ucpané póry, aby vaše bolest hlavy zmizela jen tak.

Tipy: Netlačte příliš na spánky, protože to může vést k nervům pod tlakem a situaci ještě zhoršit.

25. Omezte své myšlenky:

Stejně jako smartphone má náš mozek na pozadí spuštěny stovky paralelních vláken. Ty mohou vést ke stresu mozkových buněk a způsobit bolesti hlavy. Jediným způsobem, jak se vypořádat s opakujícími se bolestmi hlavy souvisejícími se stresem, je uvolnit hlavu a na chvíli vypnout myšlenkové pochody. Meditace, ranní procházky, klidná místa a kvalitní čas strávený samotou jsou velmi důležité pro klidnou náladu a klidnější mysl.

Tipy: Zkuste se naučit různé mudry uvolňovat energetické bloky ve vaší hlavě.

Příčiny bolestí hlavy:

Bolesti hlavy jsou rozděleny do dvou základních typů – primární a sekundární. Zde jsou příčiny každého z nich:

Hlavní:

 • Nemoc
 • Migrénové útoky
 • Clusterové bolesti hlavy
 • Napětí

Sekundární:

 • Nádor v mozku
 • Krevní sraženiny
 • Zmrazení mozku kvůli chlazenému jídlu
 • Dehydratace
 • Slabost
 • Hlasitá hudba
 • Kocoviny
 • Broušení zubů během spánku
 • Chřipka a nachlazení
 • Horečka
 • Externí léky
 • Akutní stres
 • Mozková mrtvice

Doufáme, že těchto 25 přírodních domácích léků na bolesti hlavy bude pro vás užitečných! Ačkoli ne všechny jsou nápravnými opatřeními, některé z nich jsou jednoduché změny životního stylu, které mohou vést k vnitřnímu míru. Dodržování těchto rad vám může pomoci nejen s bolestmi hlavy, ale také s mnoha dalšími problémy ve vašem každodenním životě. Pokud si však myslíte, že máte mnohem vážnější problém, neváhejte a navštivte svého lékaře!

Často kladené otázky:

1. Co je to migréna a jak souvisí s bolestí hlavy?

Migréna je typ bolesti hlavy, která začíná jako tupá bolest ve spáncích a může skončit bolestivou bolestí kolem hlavy. Spolu s bolestí hlavy pocítíte těžkou nevolnost, zvracení, žaludeční nevolnost a přecitlivělost na světlo. To je obvykle způsobeno určitými chemickými reakcemi, ke kterým dochází v mozku a které může léčit lékař.

2. Je v pořádku používat léky proti bolesti při bolestech hlavy?

Pro jednoduché bolesti hlavy jsou obvykle předepsány léky proti bolesti jako Paracetamol nebo Brufin. Jejich účinek je dočasný a trvá jen několik hodin. Vzít si je jednou za čas je v pořádku, ale za hranicí limitu to může vést k vážnému vnitřnímu poškození. Je lepší jít na tyto jednoduché domácí opravné prostředky, než se vrhnete do pilulky přímo.

3. Bolesti hlavy zažívají pouze dospělí?

Přestože je běžné slýchat dospělého, jak si stěžuje na bolesti hlavy, děti starší 7 let také pociťují nějakou formu bolesti hlavy. Různé důvody, jako jsou problémy se zrakem, napětí, nespavost, nedostatek výživy, vnitřní stres nebo jiné zdravotní faktory, mohou u dětí vést k bolestem hlavy.