Domácí prostředky

15 nejlepších domácích prostředků pro zánět dásní (infekce dásní)

Zánět dásní je jedním z běžných problémů, který mnoha lidem způsobuje mnoho problémů. Kvůli tomuto problému je těžké něco jíst nebo pít nebo dokonce klidně sedět na jednom místě. Vzhledem k problému a souvisejícím vedlejším účinkům je důležité vyzkoušet různé přírodní prostředky pro zánět dásní, jakmile je problém detekován.

Gingivitida se může stát vážným problémem s dásněmi, který může vést k vážné bolesti a otoku, pokud není léčen ve správný čas a s požadovanou péčí. Někdy mohou být příznaky problému mírné, protože si jich všimnete, ale pro účinné výsledky by měly být léčeny různými domácími prostředky.

Domácí prostředky pro zánět dásní

Příčiny zánětu dásní:

Z různých příčin zánětu dásní je jednou z hlavních příčin tvorba plaku v důsledku přítomnosti bakterií v ústech. Kromě toho může udržování dobrého orálního zdraví být také důvodem zánětu dásní u mnoha lidí.

Hledáte další důvody, které se týkají toho, co způsobuje zánět dásní? Zde jsou některé z dalších důvodů, které mohou způsobit zánět dásní:

 • Hormonální změny.
 • Těhotenství.
 • Kouření.
 • Jíst tabák.
 • Infekce dásní.
 • Krvácení dásní a bolest dásní.
 • Antikoncepční léky.

Všechny tyto příčiny zánětu dásní vyžadují řádnou péči a udržování správné hygieny. Abyste dosáhli požadované úlevy, musíte navštívit svého zubaře a vyzkoušet dostupné domácí prostředky.

Příznaky zánětu dásní:

Pro vyzkoušení léčby zánětu dásní doma je důležité odhalit různé známky problému. Ačkoli někdy tyto příznaky mohou nějakou dobu trvat, než se zjistí, ale jakmile jsou detekovány, neměly by být ponechány ignorovány. Příznaky gingivitidy vyžadují náležitou péči a pozornost buď odborníkem na ústní dutinu, nebo vyzkoušením různých domácích prostředků.

Jste si vědomi různých příznaků zánětu dásní u dospělých? Pokud ne, pak zde jsou některé z jejích příznaků, o kterých byste měli vědět:

 • Oteklé dásně
 • Krvácení dásní
 • Zápach z úst
 • Uvolněné zuby
 • Ustupující dásně
 • Bolest zubu
 • Vředy
 • Nadměrná tvorba plaku

To vše jsou běžné příznaky zánětu dásní, kterým by měla být věnována řádná zubní péče.

Jak předcházet zánětu dásní doma:

Takže nyní s požadovanými znalostmi o příčinách a příznacích zánětu dásní je také velmi důležité si uvědomit různé způsoby, jak přirozeně předcházet zánětu dásní. Preventivní opatření související s nemocí jsou velmi jednoduchá a snadno přenosná, a proto je může provádět kdokoli.

Některé z běžných způsobů prevence gingivitidy, které můžete vyzkoušet jednoduše tak, jak vám to vyhovuje, jsou následující:

 • Pravidelně navštěvujte zubaře
 • Čistěte si zuby dvakrát denně
 • Pravidelně používejte zubní nit
 • Udržujte dobrou ústní hygienu
 • Používejte antimikrobiální zubní pastu
 • Přijímejte ve své stravě více vitamínů
 • Používejte kvalitní ústní vodu a jiné dentální výrobky

Domácí prostředky pro zánět dásní:

Gingivitida může být bolestivá, pokud se o ni nebudete starat s potřebnou péčí a pozorností. Ale víte, že se tohoto problému můžete zbavit vyzkoušením různých domácích léků na zánět dásní? Ano, existuje mnoho domácích prostředků, které můžete vyzkoušet na zánět dásní, abyste překonali jeho příznaky a příčiny.

Zajímá vás znát některé domácí opravné prostředky? Zde je několik z těch účinných, které můžete vyzkoušet:

1. Slaná voda pro zánět dásní:

Slaná voda nebo fyziologický roztok je jedním z účinných léků na zánět dásní, které můžete vyzkoušet.

Co je to proces?

Slaná voda skvěle funguje při snižování zánětu spolu s kontrolou růstu bakterií v ústech. Díky mikrobiálním vlastnostem slané vody může přinést účinnou úlevu od problému zánětu dásní.

Jak často to děláte?

Smíchejte určité množství soli s teplou vodou a poté použijte tuto slanou vodu na kloktání. Kloktání opakujte asi 3-4krát, stejně jako po jídle.

2. Aloe vera gel na zánět dásní:

Až dosud si většina lidí uvědomovala výhody gelu z aloe vera pro jejich pokožku. Ale víte, že používání gelu z aloe vera je jedním z přírodních léků na zánět dásní?

Co je to proces?

Léčivé vlastnosti a také protizánětlivé vlastnosti aloe vera gelu přinášejí požadovanou úlevu v případě zánětu dásní během okamžiku.

Jak často to děláte?

Použijte čerstvý gel z aloe vera a naneste jej na postižené dásně a získejte okamžitou úlevu od bolesti a otoku při zánětu dásní. Pravidelné používání gelu z aloe vera pro maximální úlevu.

3. Jedlá soda při zánětu dásní:

Jedlou sodu můžete použít k odstranění bakterií z úst, a tím ke kontrole problému zánětu dásní.

Co je to proces?

Antibakteriální vlastnosti přítomné v jedlé sodě pomáhají přinést požadovanou úlevu v problému zánětu dásní. Jeho pravidelná aplikace také pomáhá při kontrole otoku dásní.

Jak často to děláte?

Smíchejte určité množství jedlé sody s dostatečným množstvím vody na výrobu pasty. Nyní naneste tuto pastu na dásně a nechte asi 10-15 minut působit, než ji umyjete čerstvou vodou.

4. Citronová šťáva při zánětu dásní:

Co je to proces?

Citronová šťáva je citrónová a má antimikrobiální vlastnosti, které kontrolují nadbytečné množství bakterií v ústech. Čerstvé citrony můžete použít k výrobě účinné ústní vody a poté je použít po každém jídle ke kontrole problému zánětu dásní.

Jak často to děláte?

To je jeden účinný lék na zánět dásní dásní, který můžete vyzkoušet. Smíchejte trochu citronové šťávy s vodou a poté si s ní 5–10 minut přejíždějte ústa a poté ji umyjte čerstvou vodou.

5. Hořčičný olej pro zánět dásní:

Co je to proces?

Díky antimikrobiálním vlastnostem a protizánětlivým vlastnostem hořčičného oleje může být účinně použit během boje s problémem zánětu dásní. Zahřejte část hořčičného oleje a poté konečky prstů masírujte dásně tímto olejem. Teplý hořčičný olej masírujte asi 5-10 minut a poté nechte nějakou dobu působit.

Jak často to děláte?

Opakujte masáž asi 2-3krát denně, abyste byli svědky požadované úlevy od problému.

6. Brusinkový džus při zánětu dásní:

Pokud již nějakou dobu bojujete s problémem zánětu dásní, můžete vyzkoušet brusinkovou šťávu, abyste získali potřebnou úlevu.

Co je to proces?

Pravidelným používáním brusinkové šťávy můžete zabránit dalšímu růstu bakterií v ústech a tím kontrolovat vedlejší účinky problému.

Jak často to děláte?

Vypijte 2–3 sklenice neslazené brusinkové šťávy za den a dopřejte si dobrou ústní hygienu a zdraví, což v konečném důsledku přinese očekávanou úlevu od problému zánětu dásní.

7. Hřebíčkový olej na zánět dásní:

Nemůže být lepší lék na zánět dásní doma, než vyzkoušet hřebíčkový olej. Jeho použití je jednoduché a také přináší požadovanou úlevu během chvilky.

Co je to proces?

Antibakteriální, protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti hřebíčkového oleje pomáhají kontrolovat a snižovat problém s gingivitidou bez dalších následků.

Jak často to děláte?

Zahřejte hřebíčkový olej a poté 2-3 kapky tohoto oleje naneste na postižené dásně. Pro lepší výsledky můžete také masírovat dásně olejem. Opakujte to ráno a večer.

8. Kokosový olej pro zánět dásní:

Kokosový olej je jedním z účinných prostředků, které lze použít jako jednu z bylin na zánět dásní.

Co je to proces?

Má antimikrobiální vlastnosti spolu s protizánětlivými vlastnostmi, které pomáhají při kontrole a minimalizaci růstu bakterií v ústech. Můžete jej také použít k potlačení otoku dásní.

Jak často to děláte?

Zahřejte čerstvý organický kokosový olej a poté ho 5-10 minut promíchejte v ústech. Poté si vypláchněte ústa vlažnou vodou. Můžete také vmasírovat část kokosového oleje na dásně. Opakujte to 3-4krát denně.

9. Tea Tree Oil pro zánět dásní:

Co je to proces?

Olej z čajovníku je účinný esenciální olej, který obsahuje dobré množství antimikrobiálních vlastností pro kontrolu bakterií v ústech. To skutečně pomáhá udržet problém s gingivitidou pod kontrolou, a proto je jedním z nejlepších léků na gingivitidu doma.

Jak často to děláte?

Na špičku prstu si vezměte trochu oleje z čajovníku a poté jej vmasírujte na postižené dásně. Pravidelnou masáží po dobu přibližně jednoho týdne najdete požadované výsledky proti tomuto problému. Opakujte to ráno a večer.

10. Listerine pro zánět dásní:

Tuto ústní vodu můžete také použít k minimalizaci růstu bakterií v ústech.

Co je to proces?

Tato ústní voda je kombinací antiseptických a antimikrobiálních vlastností a je tak jedním z účinných přírodních prostředků při zánětu dásní při zánětu dásní.

Jak často to děláte?

Tuto ústní vodu používejte stejným způsobem, jak je uvedeno na lahvičce. Můžete také kontaktovat zubaře, abyste si byli jisti správným způsobem použití této ústní vody pro dosažení požadovaného výsledku. Opakujte jeho použití ráno a večer.

11. Kamencový prášek pro zánět dásní:

Co je to proces?

Kamencový prášek je jedním z účinných způsobů redukce bakterií v ústech, a proto se ukazuje jako účinný lék na problém s gingivitidou. Může být použit proti problému se zarudnutím a otokem dásní bez vedlejších účinků. Před použitím se však můžete poradit se svým instruktorem pro ústní zdraví.

Jak často to děláte?

Smíchejte prášek kamence s teplou vodou a poté tuto směs použijte asi 2-3krát denně, abyste zlepšili své orální zdraví.

12. Peroxid vodíku při zánětu dásní:

Mnoho lidí si neuvědomuje výhody peroxidu vodíku při léčbě problému zánětu dásní. Jste si vědomi jeho protizánětlivých vlastností, které mohou zklidnit ústní hygienu tím nejlepším možným způsobem? Můžete se jednoduše spolehnout na jeho účinnost a zbavit se zánětu dásní během chvilky.

Co je to proces?

Pro dosažení nejlepších výsledků zvyšte ve své rutině spotřebu peroxidu vodíku.

Jak často to děláte?

Smíchejte část peroxidu vodíku s vodou a poté ji použijte k výplachu úst. Tuto směs můžete použít asi 3-4krát denně nebo podle pokynů zubaře.

13. Šalvějový prášek na zánět dásní:

Co je to proces?

Antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti šalvějového prášku také působí ve prospěch léčby problému zánětu dásní. Může být použit k léčbě různých orálních infekcí spolu s kontrolou otoků dásní. Zajistěte, abyste pravidelně používali šalvějový prášek pro získání správného druhu odpovědi.

Jak často to děláte?

Smíchejte trochu šalvějového prášku s vodou a chvíli ho zahřívejte. Nyní vyjměte směs z plamene a obarvěte ji. Nyní použijte tuto obarvenou směs k vyplachování úst po každém jídle.

14. Cayenne prášek pro zánět dásní:

Co je to proces?

Pravidelné používání kajenského prášku omezuje růst bakterií a tlumí různá nepohodlí při zánětu dásní. Udržuje problém se zarudnutím a otokem dásní pod kontrolou, a tím také vyvažuje problém zánětu dásní.

Jak často to děláte?

Můžete buď smíchat kajenský prášek se zubní pastou na čištění zubů, nebo můžete kajenský prášek smíchat s vodou pro aplikaci na dásně. V obou směrech získáte požadované výhody. Tento prostředek můžete použít každý den.

15. Zelený čaj pro zánět dásní:

Co je to proces?

Zelený čaj neprospívá pouze metabolismu uživatele, ale může být také použit ke zlepšení ústního zdraví uživatele. Bojuje proti problému volných radikálů tím, že nabízí nejlepší výhody svých protizánětlivých vlastností. Je to jeden z nejlepších přírodních léků na zánět dásní dásní.

Jak často to děláte?

Uvařte část listů zeleného čaje ve vodě a poté směs sceďte. Můžete jej buď vypít tak, jak je, nebo do této směsi přidat trochu medu, než jej vypijete. Tento zelený čaj během chvilky minimalizuje problém zánětu dásní. Pijte 3-4krát denně.

Tyto různé dostupné domácí prostředky na řešení problému představují jednoduché řešení, jak přirozeně a pohodlně předcházet zánětu dásní.