Domácí mazlíčci

Zajistěte, aby byl balkon bezpečný pro psy-takto vytvoříte dokonalou oázu pohody pro svého čtyřnohého přítele!

Léto je v plném proudu a všichni trávíme co nejvíce času venku. Pěkně jste si navrhli balkon a je z něj nádherný výhled na město, ale je bezpečný i pro vašeho psa? Stejně jako lidé, domácí zvířata také touží po slunci a čerstvém vzduchu každou chvíli. Bez ohledu na to, zda se jedná o balkon pro kočku nebo pro psa – pokud máte domácího mazlíčka, měli byste věnovat pozornost několika detailům a podle toho zařídit venkovní prostor. Tím, že na balkóně provedete psí zkoušky, poskytnete svému nejlepšímu příteli ideální místo k odpočinku na slunci, hraní ve vlastním bazénu nebo dokonce k podnikání.

Vytvořte nápady pro balkóny vhodné pro psy jedovaté rostliny pro domácí zvířata

Ačkoli existuje mnoho různých způsobů, jak zajistit, aby byl balkon odolný vůči psům, neznamená to, že můžete svého čtyřnohého přítele neúmyslně nechat dlouho venku. Psi se mohou vážně spálit sluncem, pokud zůstanou delší dobu venku, zejména v létě. Většina plemen se navíc děsí bouřek a chtějí se schovat. Bez ohledu na to, jak dobře jste svého psa vycvičili a jak se chová, riziko prostě nestojí za to.

Zajistěte, aby byl balkon bezpečný pro psy – vyhněte se jedovatým rostlinám pro psy

Vytvořte balkon vhodný pro psy Tipy na balkonové nápady pro domácí zvířata

Nádherně kvetoucí rostliny a barevné květináče dodají našemu balkónu veselý nádech a vytvoří útulnou atmosféru. Psi jsou zvědaví a mohou snadno přijít do kontaktu s jedovatými rostlinami nebo je dokonce mohou jíst. Věděli jste, že běžné květiny, jako jsou orchideje, hortenzie, tulipány a narcisy, mohou být extrémně nebezpečné? Nejste v tom sami – mnoho majitelů psů neví, které rostliny jejich mazlíčkům škodí. Doporučujeme proto obejít se bez nich nebo je alespoň namontovat vysoko na zeď mimo dosah psa. To ale není důvod k zoufalství, protože existuje mnoho dalších druhů rostlin, které nejen krásně vypadají, ale jsou také bezpečné pro psy. Patří sem měsíčky, magnólie a mnoho čerstvých bylin, jako je bazalka, tymián a rozmarýn.

Místo k relaxaci by samozřejmě nemělo chybět

Venkovní pelíšky pro psy, nápady vhodné pro balkonové psy

Váš pes si zaslouží své vlastní místo k odpočinku na balkoně a pohodlný nábytek vhodný pro psy je perfektní volbou pro vytvoření příjemného a pohodlného prostředí. Při nákupu pelíšku na ven se ujistěte, že je vyroben z nepromokavé a voděodolné textilie. Tím se zabrání tvorbě plísní a nepříjemných pachů. Jak již bylo zmíněno, psi jsou obzvláště citliví na teplo, a proto je velmi důležité zajistit přístup do stínu.

Nápady na balkon vhodné pro psy Zabezpečte balkon pro domácí zvířata

Zajistěte, aby měl váš pes vždy k dispozici čerstvou vodu – ať už je uvnitř nebo venku. Zvláště cool a stylově vypadá na balkoně, když misku pro psy umístíte do barevného květináče. Slaďte tuto barvu se zbytkem nábytku a vykouzlili jste hezkou dekoraci. V závislosti na tom, kolik místa máte, by byla další kreativní možností malá vodní fontána. O malého je tedy vždy dobře postaráno a má něco mezi tím, když si rád hraje s vodou.

Zajistěte zábradlí balkonu

Vytvořte balkonový nábytek vhodný pro psy pro venkovní použití

Aby byl balkon odolný vůči psům, měli byste určitě zkontrolovat vzdálenosti mezi tyčemi nebo mezerami. Bez ohledu na to, zda jde o velká nebo malá plemena psů – vždy existuje riziko uvíznutí hlavy nebo nohou v zábradlí. Malí psi jako Chihuahua, Pekingese atd. Mohou dokonce selhat a to nechceme! Možnými řešeními by byl například jemný kuřecí drát, moskytiéry nebo plechy z plexiskla. Vše, co k tomu budete potřebovat, je pár nylonových desek a pásků na zip. První věc, kterou musíte udělat, je vyvrtat malé otvory do akrylových fólií pro kabelové pásky a poté je jen připevnit k zábradlí. A za méně než 10 minut budete mít svůj balkon odolný vůči psům!

A co takhle psí záchod?

Psí toaleta na balkoně Skutečný trávník Nápady na balkon vhodné pro psy

Všichni majitelé psů vědí, že bez ohledu na to, jak často svého psa venčíte, se každou chvíli mohou stát neštěstí. Poslední věc, kterou chcete, je, aby váš čtyřnohý přítel dělal svou práci venku a skvrny zůstaly na podlaze nebo ještě hůře – část z nich skončila na sousedově balkoně v přízemí. Pokud je váš balkon dostatečně velký, malý záchod pro psy v rohu by nebyl špatný nápad, jak zabránit nepříjemným překvapením. Pokud máte malého ustrašeného psa, který nerad chodí ven za deště nebo špatného počasí, pak je malá záchranná stanice na balkoně vaší spásou! K tomu je na výběr několik možností. Pro štěňata můžete použít klasické vložky, které absorbují moč a neutralizují pachy. Ty jsou však spíše nevhodné pro větší plemena psů. Dobrým řešením jsou pak vlastní psí toalety z dřevěných boxů a trávník jako povrch.

Rostliny vhodné pro domácí mazlíčky Tipy pro bezpečné zacházení se psem