Domácí mazlíčci

Plyšové kočky s rozdílem: tygři jako mazlíčci na Floridě

tiger-love-dvorek-chov-mazlíček

Tygři jsou děsivé kočky v džungli, které jsou symbolem divočiny, síly a odvahy po celém světě. Ale 57letá Janice Haley z Orlanda na Floridě na to má jiný názor, protože pro ni jsou Tygři jako mazlíčci stejně jako mazlivá koťata. A když se budete dívat, jak si hraje se svými dvěma mazlíčky (180 kg bengálský tygr Janda a 270 kg bílý bengálský tygr Sabre), pochopíte proč. Jsou stejně milující a hraví jako jejich malí bratranci, domácí kočky.

Tygři jako mazlíčci na Floridě – jak a proč

dva tygři jako mazlíčci-hrací zahrada

„Jestli budeš mít cestu, budu tvoje máma,“ říká o ní Haley Tygři jako mazlíčci. „Otírají se mi o obličej, nechají mě políbit nos.“ Oba tygři žijí v oploceném výběhu na svém dvorku a jsou krmeni ručně třikrát denně..

Tygři jako mazlíčci – exotická myšlenka Janice Haley z Floridy

dva tygři-janda-šavle-janice-haley-7

Všechno to začalo v roce 1995, kdy se Haley rozhodla opustit nudnou práci na stole a na radu svého manžela začala pracovat s exotickými zvířaty. Od té doby měla také několik různých velkých koček Tygři jako mazlíčci a spousty dobrovolníků, kteří jim pomohou se o ně postarat a hrát si s nimi.

Můžete takové zvíře chovat doma?

tigr-hold-at-home-behind-the-yard-kiss-woman

“Lidé, kteří si myslí, že je kruté je držet v zajetí, mají na jedné straně pravdu,” přiznává Haley. “Klec není ideální místo pro tygra.” Ale právě teď pro ně ve volné přírodě není velká naděje a pokud jich v klecích nezůstane pár, za pár let už žádné vůbec nezbydou … Je zde o ně pečováno a je mezi nimi milováno. Osobně bych neměl problém být tygrem na svém dvorku, “pokračuje ve svém vyprávění Tygři jako mazlíčci.

Janice a něžný obr 

tygr-dvě-velké-kočky-doma-janice-haley-4

 Komunikace beze slov

tiger-human-love-lie-floor-home

 Pomocníci jsou také vítáni

tygr-člověk-komunikace-domov-žena

 Čas na jídlo 

tygr-žena-okouzlující-přátelství-dvorek

 Hospodyně se svým přítelem

tygr-florida-dům-zvíře-lidská láska

Plná víra

žena-dává-tygr-maso-dům-zvířata-florida

 Hry na dvorku

přátelství-tygr-muž-florida-dům-dvůr