Domácí mazlíčci

Netoxické rostliny pro kočky – bezpečné kmeny, které nebudou pro vašeho mazlíčka představovat riziko

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné odrůdy mazlíček žádné nebezpečí divoké rostliny tráva

Ponoříme se do tématu netoxických rostlin pro kočky, abychom zjistili, jak může být váš oblíbený mazlíček doma pohodlný. Určitě jste si v některých dnech všimli, jak se vaše kočka kouše například do begonie. Přesvědčit své domácí mazlíčky a pokojové rostliny, aby žily v harmonii, může být skutečná výzva. Navíc, i když byste chtěli, aby vzduch ve vašem domě byl zdravý a vyšší kvality, neexistuje způsob, jakým byste chtěli nechtěně otrávit svého chlupatého přítele. Z tohoto důvodu bychom vám rádi poskytli užitečné tipy, jak udržet své čtyřnohé přátele v domě plném rostlin a v bezpečí. Sestavili jsme proto seznam, který obsahuje rostliny, které jsou pro kočky netoxické. Zatímco příprava jídla z těchto druhů rostlin se nedoporučuje, výběr zástupců flóry přátelských ke zvířatům je moudré předběžné opatření.

Jaké netoxické rostliny pro kočky jsou vhodné pro domácí podmínky?

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné odrůdy rostoucí pet zahradní výsadba venkovní použití

Kočky jsou hbité a mohou se dostat na místa, která by vás možná nenapadla, například na vrchol skříně nebo okenní parapet. Nepředpokládejte tedy, že jste dali jedovatou rostlinu mimo dosah vaší kočky. Zvíře s největší pravděpodobností najde způsob, jak toho dosáhnout. Je proto důležité chovat kočky uvnitř, zejména netoxické rostliny.

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné odrůdy pet bez rizika květináč

Někteří zvědaví čtyřnozí přátelé nejen jedí pokojové rostliny, ale také kopají v zemi. Abyste tomu zabránili, můžete kropit citrusovou kůru po zemi každé tři nebo čtyři dny. Kočky nemají rády vůni citrusových plodů. Jedná se o přírodní řešení, které nepoškodí vašeho mazlíčka ani rostliny.

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné květiny malé kočičí vázy květiny sedmikrásky

Jako majitel domácího mazlíčka budete pravděpodobně velmi opatrní, aby vaše kočka vyrůstala zdravá a bezpečná, ale někdy může nebezpečí pocházet z neočekávaných míst. Když pěstujete pokojové rostliny, nemusí vás napadnout, že mohou být také toxické pro vašeho mazlíčka. Tato myšlenka může být skličující, a proto vám představíme několik běžných druhů rostlin, o které je snadné se doma starat.

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné květiny malá kočička spí levandulovou slámu

Je potěšující zjistit, že pro kočky existuje mnoho netoxických rostlin, ale ty nejběžnější lze snadno najít v zahradnictví. Z tohoto důvodu se naštěstí nemusí milovníci zvířat a pokojové rostliny vzájemně vylučovat. Stačí se podívat na některé netoxické rostliny pro kočky, abyste například zkontrolovali toxicitu vašich aktuálních kmenů.

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné odrůdy pet kaktusy a sukulenty rostliny v květináčích

Koťata jsou povinnými masožravci, což znamená, že potřebují dietu z masa, masa a dalšího masa. Rostliny jsou pro ni jen zábavná, nutričně prázdná svačinka, jako poslední krabice sušenek ve vaší kuchyni. Je také možné, aby kočky jedly trávu, aby vyčistily svůj trávicí trakt od chlupů a jiných nečistot. Naštěstí existuje několik netoxických rostlin pro kočky, které můžete pěstovat doma, na dvoře nebo na terase.

Je catnip skutečně jedlý pro kočky??

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné odrůdy mazlíček žádné nebezpečí divoké odrůdy rostlin catnip

Dokonce si můžete doma vypěstovat svého vlastního kočkodana. Tato rostlina je také velmi levná a nevyžaduje rozsáhlou údržbu. Vše, co potřebujete, je balíček semen a hrnec půdy. Než se nadějete, vaše šťastné kotě toho bude schopno spotřebovat tolik, kolik si její malé srdce přeje.

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné odrůdy domácí zvíře žádné nebezpečí divoké rostliny tráva kočičí

Catnip však potřebuje plné sluneční světlo, takže ho musíte mít venku nebo u oken. Může být lepší pěstovat tuto rozmanitost rostlin v květináči, protože člen rodiny máty může být invazivní.

Kočičí tráva

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné druhy mazlíčci žádné nebezpečí kočičí tráva

Pravděpodobně vás také zajímá, zda váš mazlíček smí jíst ovesnou trávu, která se běžně prodává jako kočičí tráva. Tato rostlina je také zařazena na seznam rostlin vhodných pro zvířata. Během několika týdnů budete mít tlustý, lákavý kousek zeleně, který si budou moci užít vaši kožešinoví přátelé. Typicky by měl růst venku, ale pokud žijete v bytě, kočičí trávě by se mohlo dařit i uvnitř.

Jaké druhy bylinných rostlin mohou kočky jíst??

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné bylinné rostliny bazalka petržel oregano bylinky koření kočka tráva ovesná tráva

Kromě fazolových klíčků jsou v malém množství kočkám neškodné i různé bylinky. Mějte však na paměti, že tato zvířata jsou blázni do ryb a masa, takže bylinné rostliny také nejsou nezbytnou součástí jejich stravy. Kořen kozlíku lékařského, o kterém je známo, že u lidí navozuje spánek, má u koček opačný účinek. Takže to může vést k tomu, že se vaše líná kočička najednou stane velmi aktivní.

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné bylinné rostliny bazalka petrželka oregano bylinky

Byliny mohou být skvělým doprovodem k jídlu a často dodávají více než jen chuť. Některé z nich dokonce poskytují životně důležité antioxidanty, které nám mohou pomoci zůstat zdraví. Mezi jedlé a bezpečné rostliny pro kočky patří také mnoho známých bylin, které používáme k dochucování. Některé z nich zahrnují bazalku, kopr, levanduli, oregano, petržel a rozmarýn. Vzhledem k volbě mezi bylinkami a trávou však kočky dávají přednost tomu druhému.

Pavoučí rostliny

neškodné odrůdy domácí zvíře pavoukovec závěsná rostlina zelená lilie kočka

Pokud jde o pěstování netoxických rostlin pro kočky v interiéru, zelená lilie, známá také jako pavoučí rostlina, je snadná volba. O péči je to nejen snadné, ale také dobře roste za špatných světelných podmínek. Zelená lilie navíc pomáhá kočkám a lidem užívat si v místnosti vysokou kvalitu vzduchu. Pavoučí rostliny vypadají velmi pěkně a můžete si vybrat z různých odrůd.

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné odrůdy pet pavoukovec závěsná rostlina zelená lilie

Pavoučí rostliny jsou proto robustní, bezpečné, trvalé a snadno se pěstují odrůdy. Ty vám také nabízejí vynikající příležitost dát každé místnosti léčivý a přesto dekorativní nádech. Vzhledem k tomu, že tento druh rostlin má tendenci viset, měli byste se pokusit nechat ho viset v košíku. Jeho listy podobné trávě činí rostlinu extrémně odolnou vůči pěstování za nejrůznějších podmínek. Jak již bylo zmíněno, pavoučí rostliny jsou ideální pro zavěšení, protože umožňují menším rostlinám viset dolů z mateřské rostliny.

Africké fialky jsou pro vaši kočku toxické?

netoxické rostliny pro kočky africké fialky

S načechranými zelenými listy a úchvatnými celoročními květy africké fialky kvetou růžově, modře, červeně a bíle. Rostlina i květiny jsou neškodné pro domácí mazlíčky, a proto jsou ideální pro ty, kteří potřebují rostliny nenáročné na péči.

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné druhy domácí zvíře bez rizika póza křeslo váza růže

Pokud tedy chcete svému obytnému prostoru dodat barevný nádech, zvažte takové netoxické rostliny pro kočky. Snadno pěstovatelné pokojové rostliny s přísadami šetrnými ke zvířatům mohou být perfektní volbou. Udržujte to na teplém místě, kde získáte spoustu světla, a je nejlepší pro to najít slunečný koutek. To znamená, že vy a váš kožešinový přítel si můžete užívat krásné květiny v klidu a pohodě po celý rok.

Palmy jako netoxické rostliny pro kočky

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné palmy černý kocour

Existuje mnoho různých druhů skutečných palem, které vytvářejí vynikající netoxické rostliny pro kočky. Zlatá ovocná palma, sloní noha a bambus jsou jen některé z nejběžnějších pokojových rostlin tohoto druhu, které jsou také poměrně nenáročné na údržbu. Palmy také nepotřebují mnoho světla, což je činí ideálními pro pěstování v jakémkoli obytném prostoru.

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné odrůdy palem

Měli byste si však být vědomi toho, že ságové palmy jsou pro domácí zvířata jedovaté. Přestože je tento termín součástí běžného názvu této rostliny, ságové palmy ve skutečnosti nejsou skutečnými zástupci této odrůdy. Je to také cykád a neměl by být pěstován v místnostech s domácími zvířaty.

Koupit rostlinu jeleního parohu

neškodné odrůdy domácí zvíře pavoukovec závěsná rostlina paroh kapradina kočka

Parohová kapradina je druh bromélie, který roste nejlépe jako závěsná rostlina nebo na prkně. To umožňuje výměnu vzduchu a vlhkosti, které mají pro tyto druhy rostlin velký význam. Tato varianta přátelská k zvířatům připomíná parohy jeleního rohu a získala si oblibu zejména jako živé umělecké dílo.

Je bromeliad jedovatý?

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné odrůdy domácích bromélií

Pokud hledáte barevné pokojové rostliny vhodné pro kočky, kterým se dobře daří bez velkého množství světla, pak jsou pro vás bromeliady. Tato zajímavá odrůda je jednou z nejběžněji kvetoucích pokojových rostlin a obzvlášť krásná je i v zimě. V současné době jsou bromeliady k dispozici téměř všude a také v různých barvách, které můžete kombinovat a kombinovat.

Měsíční orchideje

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné druhy měsíčních orchidejí

Tento druh květin, který je všude oblíbený, je nejen neškodný pro kočky a psy, ale zvířata je ráda okusují. Pokud jste už byli na Havaji, možná si vzpomenete, jak jste viděli květiny orchidejí neustále podávané s pokrmy a nápoji.

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné odrůdy pet window moon orchideje

Trend zdobit a zdobit pokrmy měsíčními orchidejemi se již rozšířil po celém světě. Pokud jste tedy hobby zahradník a žijete ve správné klimatické zóně, měsíční orchidej může vašemu domovu dodat nádhernou vůni a nádhernou květinovou krásu.

Stejně jako růže jsou květiny pro kočky jedovaté?

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné odrůdy domácí lilie voní

Zdá se, že ne všechny kytice jsou pro vaše kožešinové přátele bezpečné, ale některé druhy květin jsou pro kočky netoxické rostliny. Některé možnosti zahrnují růže, cínie, gerbery, sedmikrásky, slunečnice a snapdragony, například tulipány jsou pro kočky potenciálně jedovaté rostliny. Stejně tak karafiáty, narcisy a – uhodli jste správně – lilie. Udržujte tyto květiny mimo vaši kočku a co nejdříve zavolejte veterináře, pokud máte podezření, že je vaše kočka pozřela.

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné odrůdy domácí zahrada růst výsadba dlaždice černý kocour šťavnatý

Netoxické rostliny pro kočky jsou relativně nenáročné na údržbu a mohou současně zlepšit kvalitu vzduchu ve vašem domě. Přispívají také ke krásné domácí výzdobě. Určitě existuje mnoho způsobů, jak vyzdobit a detoxikovat svůj obývací prostor, aniž byste ublížili svým mazlíčkům.

netoxické rostliny pro kočky bezpečné neškodné odrůdy pet kaktus okno

Ačkoli je o některých hrnkových rostlinách, jako jsou sukulenty, známo, že jsou pro kočky vysoce toxické, měli byste se také vyvarovat rostlinám, jako jsou oleandry, protože ty mohou být nebezpečné i pro malé děti. Typickými příznaky, že vaše kočka pokousala něco jedovatého, jsou příznaky jako zvracení nebo průjem.