Dům a zahrada

Zeleninová zahrada na podzim: jak ji na to nejlépe připravit

Zeleninová zahrada na podzim mnoho druhů zeleniny vynikající

S nástupem podzimu bude čas Zeleninová zahrada na podzim připravit se na nadcházející zimu. Následující tipy vám pomohou a ukážou vám, jak můžete i nadále pěstovat poživatiny i přes chlad.

Zeleninová zahrada na podzim: jak ji připravit na chladné měsíce

Zeleninová zahrada na podzim svěží barevné správné přípravy péče

Rajčat, paprik a kukuřice je v létě habaděj, ale to neznamená, že byste měli na svoji zeleninovou zahradu, když se ochladí, zapomenout. Máte také možnost sklízet čerstvou zeleninu na podzim za předpokladu, že je zahrada připravena na novou sezónu. Připravte se na vydatnou kořenovou zeleninu a saláty z vlastní výroby Zeleninová zahrada na podzim A.

Co musíte udělat pro jeho přípravu

Než začnete sklízet čerstvou zeleninu ze své zeleninové zahrady, je třeba udělat ještě několik dalších důležitých věcí. Celá vaše zahrada, včetně zeleninové, potřebuje s blížícím se podzimem více pozornosti. Několik základních čištění a údržby pomůže vytvořit na jaře zdravější zahradu.

Úklid: Zkontrolujte záhony a odstraňte odumřelé nebo vyprahlé rostliny, plevele a úlomky, které se vplížily do vaší zahrady. Vyvarujte se řezání stromů a rostlin na podzim, protože nové výhonky nemusí přežít zimu. V zeleninové zahradě byste měli odstranit všechny rostliny, které nepřinesou žádné další ovoce, a dobře uvolnit půdu, aby byla připravena na nové rostliny.

Zeleninová zahrada na podzim – důležité informace pro podzimní měsíce

Zeleninová zahrada na podzim je skvělá příprava na měsíce

Zeleninová zahrada na podzim – Hnojení: Podzim je ideální čas na přidání kompostu nebo hnojiva do vaší zahrady a trávníku. To pomůže na jaře pěstovat nové bujné rostliny. Než to uděláte, ujistěte se, že vaše rostliny mohou využít podzimního hnojení. Například růže by neměly být hnojeny na podzim, jinak získají nové výhonky příliš brzy. Cibulovité květiny a vytrvalé rostliny naopak budou mít z hnojiva na podzim radost. Nyní je nejlepší čas přidat do vaší zeleninové zahrady kompost nebo přírodní hnojiva. Při nákupu hnojiva byste měli věnovat pozornost také tomu, pro jaké rostliny je vhodný. Například travní hnojivo obsahuje příliš mnoho dusíku pro zeleninovou zahradu.

Jakou zeleninovou zahradu můžete zasadit

Jakmile bude vaše zahrada vyčištěna, můžete začít sázet zeleninu, která je vhodná pro chladnější měsíce. I když vám bude zelenina z léta pravděpodobně chybět, můžete zbývající čas do příštích teplých měsíců využít na lahodnou podzimní sklizeň. Mimochodem, nyní je čas zasadit cibule jarních květin.

Zeleninová zahrada na podzim – správná péče je důležitá

Zeleninová zahrada na podzim důležité informace zahradní cesty čas

Saláty: Pokud jde o výsadbu zelené zeleniny, máte na výběr z mnoha odrůd. Hlávkový salát, rukola, kale, hořčice, špenát a mangold jsou jen některé ze zeleniny, která může růst na podzim. Dokonce dávají přednost chladnějším měsícům a chutnají lépe, než kdyby byly sklizeny jindy.

Kořenová zelenina: Mrkev, řepa a ředkvičky jsou skvělá volba. I oni milují chladné počasí a snadno se pěstují.

Cibulová zelenina: Zatímco česnek a šalotka jsou vysety na podzim, sklízet je budete moci až na jaře. Pro podzimní sklizeň pěstujte místo ní nebo navíc jarní cibulku nebo pórek.

Kromě již zmíněné zeleniny existuje spousta dalších, které můžete snadno sníst Zeleninová zahrada na podzim moci vybrat. Patří sem mimo jiné fenykl, brokolice, květák a zelí.

tradiční vzhled box dřevo zelená čerstvé chutné zdravé

Zelené zahradní podzim nápady na design nápady nápady začátečníci

Zeleninová zahrada na podzim řádná péče zimní měsíce  zelené krajiny záhony rostliny plevele odstranit nápady tipy

   záhony se zeleninovým košem, tipy na odstraňování plevele