Dům a zahrada

Vytvořte na zahradě ošuntělý šik s originálním nábytkem a dekoracemi

ošuntělý šik v zahradním posezení-bambus-kov-lavice-odkládací stolek

Shabby chic style je jednou z nejoblíbenějších variant, pokud jde o navrhování romantické zahrady s odpovídající terasou. Tento styl lze navíc báječně kombinovat s vintage, venkovským a rustikálním stylem a vytvořit tak obzvláště zajímavé venkovní plochy. Sestavili jsme několik nápadů, které vám pomohou Ošumělý šik na zahradě navrhněte a vytvořte útulnou a nostalgickou atmosféru.

Ošumělý šik na zahradě se spoustou dřeva

Ošumělý šik v zahradním dřevěném vagónu-ročník-box-narcisy-věnec-tvar srdce

Velkou výhodou zahrady ve stylu Shabby je, že staré věci lze skvěle využít k dekoraci a zařizování a už je nelze vyhazovat. Tyto věci navíc nemusí být ani renovovány nebo opravovány. Ale naopak! Opotřebovaný vzhled ošumělé šik v zahradě dodává vnějšímu prostoru požadované kouzlo.

Ošumělý šik na zahradě s kovovými vědry

ošumělý šik v zahradní dekoraci-vědro-rostlina-petúnie

Jako materiály pro ošuntělou zahradu je vhodné dřevo i kov. K ošumělému vzhledu se hodí zejména lak, který se odlupuje a dřevěný nábytek a dekorace vypadá opotřebovaně nebo odhaluje rez na kovech. V případě potřeby můžete opotřebovaný vzhled sami napodobit ošumělou elegancí na zahradě pouhým broušením barvy sem a tam.

Vintage zahradní dekorace

ošumělý šik v zahradě věk-židle-bílá-konev-velikonoční dekorace-hnízdo-vajíčka

Shabby chic pro zahradu lze tedy dosáhnout různými způsoby. Jednoduchá, stará židle může nejen představovat originální dekoraci na zahradě, ale také může sloužit jako polička pro další dekorace. Zde byla k tomuto účelu použita stejně stará konev a vybavená hnízdem. Skvělá zahradní dekorace na Velikonoce pro každého, kdo chce na zahradě vytvořit ošuntělý šik!

Kolo jako poutač očí

ošumělý šik v zahradě kolo-dřevěný vůz-kočár-zahradní dekorace-květ-strom

Tímto způsobem můžete také navrhnout kmen stromu na zahradě. Pokud nechcete vysazovat okolí kufru, postavte staré kolo vozu a přidejte květináč nebo umělé květiny. Získáte tak jemnou dekoraci pro ošumělý šik na zahradě, která vypadá stylově.

Zahrada ve venkovském stylu s ošuntělými akcenty

shabby chic in the garden-veranda-nábytek-houpací křeslo-old-bucket-bucket-wall police

Součástí zahrady je samozřejmě také terasa nebo veranda. Také tam můžete přidat dekoraci a použít krásný vintage nábytek v opotřebovaném vzhledu. Starou stoličku lze například využít nejen k sezení, ale také jako nízký odkládací stolek na dekorace. Fasádu domu můžete využít i pro ošuntělý šik na zahradě.

Rostlinný stůl na zahradě

ošuntělý šik v zahradě nápad-rostlina stůl-zrcadlo-dřevo-rustikální-květinový box

Takový rostlinný stůl je nejen praktický, ale také slouží jako zařízení a dekorace na zahradě. Pro ošuntělý šik na zahradě byste měli znovu použít staré dřevo, pokud si chcete takový stůl postavit sami. Zadní stěna se může skládat ze starého okna, jehož sklo nahradíte zrcadlem, nebo můžete použít staré zrcadlo, jehož povrch lze také nosit.

Ošuntělé posezení

ošumělý šik na zahradě kované železo-bílé houpací křeslo-terasa-nábytek-stůl-rez

Kovaný nábytek má velmi zvláštní kouzlo. To není novinka! Možná stále máte nějaké kusy nábytku z Omiho kolekce, které vypadají jinak než nové. Pro shabby chic na zahradě to v žádném případě není problém. Používejte je takové, jaké jsou. Například vytvořte malé posezení, jak je uvedeno výše, a kombinujte houpací křesla ze dřeva a kovu.

Shabby chic dekorace nápady

Ošumělý šik v zahradním posezení-zástěna na ochranu osobních údajů-francouzské dveře-skleněné-dřevěné stolní křeslo

Nábytek pak můžete kombinovat s dalšími prvky, jako je tato obrazovka ochrany osobních údajů, která se používá jako hezké pozadí. Skládá se ze starých prosklených dveří a vytváří v posezení nádhernou atmosféru. Aby to ladilo, byla pro shabby chic na zahradě vybrána stará proutěná křesla a stůl v obnošeném vzhledu a ozdobené hezkými látkami.

Ošumělý šik na zahradě – nápad s vidlemi

shabby-chic-garden-wall-decoration-fasáda-vidle-květináč-stůl-břečťan

Pokud jste našli při úklidu garáže, sklepa nebo podkroví staré nástroje, nyní je na čase je znovu využít. Vidlici lze například zavěsit na zeď nebo na vysoký plot pro ošuntělý šik na zahradě a ozdobit květináči, lampióny a dalšími ozdobami. Vlevo a napravo od něj můžete také zavěsit lopatu a hrábě nebo cokoli jiného, ​​co máte k dispozici.

Police ze dřeva

shabby-chic-garden-plot-police-build-dřevěné-rámy-jednoduché-květináče

Police, které můžete použít na omšelé akcenty v rustikální zahradě, jsou také vyrobeny velmi jednoduše. K tomu můžete znovu použít staré desky, které jednoduše zpracujete na čtverce a obdélníky jakékoli velikosti. Poté můžete vytvořit obrazovku s vysokou ochranou osobních údajů tak, že ji připojíte offset a použijete ji k nastavení květináčů pro ošumělý šik na zahradě.

Romantické dekorace pro ošumělý šik na zahradě

shabby-chic-garden-outdoor-decoration-birdcage-metal-vintage-nest-easter-egg-wreath

Můžete také přidat ošumělý na zahradě s malými předměty. Pro vintage styl jsou velmi oblíbené starožitné ptačí klece. Pokud je ptačí klec také opotřebovaná zvenčí, je také velmi vhodná pro ošumělý šik na zahradě. Klec můžete zasadit nebo ji oživit jinými dekoracemi. Dekoraci uvnitř lze také navrhnout podle sezóny nebo festivalu a lze ji libovolně měnit.

Ošuntělá pergola s lavičkou

shabby-chic-garden-pergola-sedací kout-lavice-dřevěný box-konferenční stolek

Tato myšlenka na posezení je také velmi vhodná pro vytvoření ošuntělého šik na zahradě. Stará pergola slouží jako střecha a je osázena popínavými rostlinami. Dole pak lze umístit lavičku. Rustikální atmosféru poskytují také dřevěné boxy, které lze použít jako odkládací stolek nebo konferenční stolek. Nezapomeňte na opotřebovaný vzhled nábytku!

Zvětralá židle na zahradě

shabby-chic-garden-trávník-ozdobit-židle-košík-slaměný klobouk-větve-věnec

Stále máte zvětralou židli, která už není vhodná k sezení? Poté jej použijte jako poutač kdekoli na zahradě, kde jej lze použít jako odkládací stolek. Pochlubte se obzvlášť hezkou aranžmá v květináči nebo vymyslete něco jiného. Na barvě židle pro shabby chic na zahradě nezáleží. Přírodní dřevo je spíše ve stylu rustikálního stylu, zatímco jasná barva a bílá představují vintage styl.

Kovová dekorace

shabby-chic-garden-side-table-exteriér-ozdobit-staré-konve-boxy

Zde můžete vidět pěknou kombinaci různých kovových předmětů. To zahrnuje konev, vysazený kbelík a okouzlující drátěný koš, který lze použít k různým dekorativním účelům. K dispozici je také dřevěný stůl, na kterém tyto dekorace stojí, a dva dřevěné boxy jako úložný prostor pro různé předměty, jako jsou hrnce. Celkově byla pro celé uspořádání pro ošumělý šik na zahradě zvolena zelená barva.

Namontujte čerpadlo místo faucetu

shabby-chic-garden-water-pump-garden-decoration-antique-zdobit-květinová výzdoba

Místo moderního faucetu si můžete nechat nainstalovat i klikové čerpadlo, které bude zaručeně vrcholem na zahradě a je skvělým nápadem, pokud hledáte na zahradě ošuntělý šik. Alternativně je můžete také použít jako dekoraci a jednoduše je připevnit na zeď. Kolem také rozmístěte pár kýblů s květinami.

Ošumělý dřez a skříň

shabby-chic-garden-sink-outdoor-wash-Cabinet-rust-metal

Můžete také navrhnout ošuntělou elegantní zahradu pomocí starého umyvadla a odpovídající skříně. Zda chcete do skříně použít dřevo nebo rezavý kov, záleží na vás nebo na tom, co máte po ruce. Dřez se může na zahradě velmi osvědčit. Proč tedy toto příslušenství nevyužít pro ošuntělý šik na zahradě?

Staré dveře jako dekorace

shabby-chic-garden-wooden-door-window-flower-box-plants

Stejně jako dveře byly použity jako zástěny pro ochranu soukromí nebo rozdělovače místností výše, mohou také poskytnout další dekorativní efekty. Možná máte nevzhledné místo na plotu nebo jiné méně atraktivní oblasti, kterou můžete zakrýt vintage dveřmi. Přidejte květinový box, pokud se vám líbí, a máte na zahradě prvek pro ošuntělý šik.

Ozdobte dveřmi, okny a žebříky

shabby-chic-garden-ladder-ozdobit-pokoj-rozdělovač-okna-mřížoví-vinobraní

Také v této zahradě byly pro návrh použity dveře a okna. Žebříky můžete použít i na ošuntělý šik na zahradě. Lze je použít jako držáky na květináče a truhlíky, nebo je lze použít k vystavení dalších dekorací. Nezapomeňte také na kovové treláže. Zvláště v vzhledu patiny se pro tento styl velmi dobře hodí.

Designový zahradní plot

shabby-chic-garden-dřevěný-plot-zdobení-ptačí budka-rez-pila-nápady-snadné

Aby byl tento zahradní plot zajímavější, byla použita kombinace různých předmětů. Kromě košů s květinami existují i ​​rezavé pily a další nářadí a také ptačí budka. Očividně plovoucí dřevěná židle, která byla jednoduše připevněna k plotu pro ošuntělou eleganci na zahradě, také poutá pozornost.

Kovová a dřevěná lavice

shabby-chic-garden-metal-bench-equipment-old-carpet-red-pattern-tkaní

Tato lavička, která zdobí terasu, ale mohla by také vytvořit posezení přímo na zahradě, je velmi atraktivní. Je vyroben ze dřeva i kovu, přičemž oba materiály mají opotřebovaný vzhled. Takové věci pro shabby chic na zahradě lze také kombinovat s modernějšími nebo barevnějšími doplňky, jako v tomto případě s kobercem.

Rustikální zdobení pro ošumělý šik na zahradě

shabby-chic-garden-privacy-screen-wood-design-bouquet-twigs-rustic-small-table

Pěkné aranžmá na zahradu je možné vidět i na tomto příkladu. Bílé a tmavě hnědé barvy byly kombinovány pro rustikální atmosféru. Velké holé plochy na fasádě nebo zástěna soukromí lze báječně využít k zavěšení různých dekorací a vytvoření ošuntělé elegance na zahradě.

Háček na oblečení v opotřebovaném vzhledu

shabby-chic-garden-shelf-idea-fasáda-zdobit-ozdobený-kov-béžový

Kabátové háčky budou na zahradě určitě velmi užitečné. Tam můžete uložit své nářadí nebo pracovní oděv a mít je vždy po ruce. Pokud použijete také tento háček na kabát, můžete na zahradě vytvořit ošuntělý šik a získat nádhernou dekoraci. Pokud má háček na kabát také poličku, je dekorace o to praktičtější!

Zahradní přístřešek v ošuntělém stylu

shabby-chic-garden-terasa-pergola-roofing-garden-house-white-furniture

Možná máte také zahradní kůlnu na zahradě? Pak to můžete navrhnout v ošumělém stylu. Nebo si můžete sami postavit zahradní domek ze starého materiálu. Ale pozor! Staré dřevo musí být také zkontrolováno. Pokud to sežerou červotoči, hrozí kolaps ve větších strukturách! Jinak je tento nápad skvělý pro vytvoření ošuntělého šik na zahradě.

Rustikální posezení s omšelými prvky

shabby-chic-garden-sofa-cushions-decoration-coffee-table-idea-rustic-tree-planters

Zde můžete vidět další variantu s dřevěným boxem, který slouží jako konferenční stolek. Opotřebenou lavici můžete ozdobit odpovídajícími polštáři nebo textilem, aby působila útulněji a příjemněji. Pro ošuntělý šik na zahradě použijte cokoli, co si spojíte s farmou. Co třeba originální květináč? Stačí použít starý ovocný koš, jako byl ten, který se v minulosti používal ke sklizni ovoce.

Ošumělý šik v zahradě na Vánoce

shabby-chic-garden-terrace-veranda-christmas-idea-houpací křeslo-bucket-planter

I v zimě a o Vánocích můžete navrhnout venkovní prostor podle stylu. Nábytek, který jste pro zchátralý šik zřídili na zahradě a na terase, lze snadno opatřit vhodným textilem. Staré, opotřebované brusle nebo sáňky jsou také skvělý nápad a staré kovové kbelíky nebo konve mohou být označeny na Vánoce a postaveny na předním dvoře pro přivítání hostů.

Piknik na vlastní zahradě

shabby-chic-garden-meadow-design-seat-cushion-chair-side-table-retro-pot-picnic

Užijte si svou krásně upravenou zahradu a udělejte si piknik uprostřed trávníku. Možná byste také chtěli vytvořit romantickou květinovou louku, se kterou můžete do zahrady také přidat vintage a ošumělý šik. Ležte na slunci s přáteli, udělejte si pohodlí s vintage polštáři a dekami a užívejte si svou přírodní zahradu.