Dům a zahrada

Vytvořte letní kancelář a pracoviště na venkově

pracoviště zelená lavice na notebook na volné noze

Zvláště v létě je pro mnohé obtížné podívat se z kanceláře ven na slunce a pokračovat v práci s motivací. Zvláště pro samostatně výdělečně činné osoby a osoby na volné noze závisí tvrdá hotovost na letním čase. I v zimě a na podzim útulná, teplá kancelář láká voňavou horkou šálkem kávy. Ale když je venku teplo, slunečno a přátelsky, může se z bývalé kanceláře stát přítěž. Proč se prostě nepohnout ven a úplně si nepřeorganizovat pracovní den? Práce uprostřed zeleně na balkoně, terase nebo na zahradě: S několika triky můžete vytvořit nádherné pracoviště.

Základy zeleného pracoviště

pracoviště-terasa-zahrada-pavilon-nábytek-dřevo

Pokud hledáte správnou práci venku, měli byste zvážit několik důležitých pokynů. Na jedné straně hraje rozhodující roli sluneční záření a na druhé straně ochrana před povětrnostními vlivy. Trvalá střecha na balkoně nebo terase zajišťuje pracoviště, takže nic nemůže zvlhnout ani zvlhnout.

Aspekt, který by se neměl podceňovat, je vítr, zvláště když jsou dokumenty nebo papíry venku. Pokud chcete přes léto pracovat venku, měli byste na pracovišti investovat stejně mnoho. Nyní jsou online zajímavé nabídky, například na www.blitz-kredite.com. V první řadě to vytváří větší rozpočet – například na profesionální ochranu před sluncem, baldachýn, masivní dřevěnou podlahu nebo obrazovku soukromí od sousedů.

Těžiště práce v Zelené kanceláři

pracoviště-terasa-letní-stůl-notebook-káva

I na terase nebo balkoně je ústředním bodem studia vždy stůl, který je ideálně vyroben z přírodního dřeva. Některé materiály, například sklo, se mohou při vystavení intenzivnímu slunečnímu záření velmi zahřát. Zde má smysl položit na materiál ubrus nebo podložku.

V zásadě by mělo být minimalizováno množství elektroniky potřebné mimo dům. To znamená, že netbooky, notebooky a chytré telefony lze večer složit rychleji. Pokud je k dispozici jen velmi malý balkon, doporučují se rozkládací zahradní stoly, které lze během dne použít jako dočasné pracoviště a pak podle potřeby kliknutím zmizet. V zásadě platí, že celé bytové zařízení přizpůsobte se svému vlastnímu životnímu stylu díky šikovné kombinaci barev, dekorací a kusů nábytku.

objednat & Struktura na terase a balkonu

pracoviště-zahrada-dřevěný-box-péče o pracoviště

Pokud se chcete zpětně zabývat co nejméně strukturou a pořádkem, měli byste od začátku spoléhat na promyšlený princip polic a boxů. Dřevěné boxy jsou velmi v módě a nyní jsou k dispozici z druhé ruky za nízkou cenu. Tyto jednotlivé kusy nábytku bodují útulným ošuntělým elegantním vzhledem. Desky a boxy lze k sobě připevnit hřebíky nebo šrouby nebo je na sebe skládat a vytvářet venkovní polici. I jednoduché mobilní kontejnery se používají na terase, aby se do nich snadno vešly vaše vlastní pracovní materiály.

Dnes jsou kusy nábytku flexibilní a přizpůsobené svým majitelům a jejich životním podmínkám. V příštím okamžiku se z police stane stůl nebo lavice. Pokud spoléháte na multifunkční kusy nábytku mimo domov, k zřízení plně funkční studie potřebujete jen pár komponent.

Kromě toho, například na základě Feng Shui, lze v domě, na terase a na zahradě použít určité barevné kombinace, které jsou spojeny s hlavními body a prvky aby byla zajištěna harmonie.

Relaxační zóna na terase

práce-zahrada-terasa-relaxační zóna-gauč-dřevo

Pokud si chcete v obzvlášť horkých dnech odpočinout, měli byste si naplánovat malou relaxační zónu s reflexní oblastí. Houpací sítě, lehátka, houpačky a lehátka nabízejí dostatek příležitostí k malému spánku ve stínu a více energie po zbytek dne. Zejména polštáře, textil, malé miniaturní fontány a přírodní dekorace zde vytvářejí klidnou a uklidňující atmosféru. Odpoledne na terase je pro mnohé synonymem krátké přestávky, protože můžete uniknout shonu a neustálým výzvám každodenního života.

Rostliny, zástěny na ochranu osobních údajů a malá kuchyňka

Rostliny, květiny a užitečné rostliny si najdou místo i na tom nejmenším balkoně a vyzařují klidnou a zároveň uklidňující atmosféru. Na vyvýšených postelích a balkonových postelích se nacházejí mini rajčata, sladké okurky, papriky, chilli a kulinářské bylinky. Díky tomu má každý balkon a zelené pracoviště charakteristickou tvář.

sluneční ochrana & UV ochrana

pracoviště-venkovní-zahradní-slunečník-slunečník

Také by neměly být opomíjeny světelné podmínky a sluneční záření, které může být velmi stresující nejen pro pokožku, ale i pro oči. I když by mělo být pracoviště na světlém místě, například ochranná clona z rostlin nebo plachta tmavšího odstínu vytváří podmínky bezpečné pro UV záření. Nemělo by se opomíjet, že určité množství UV záření prosvítá i přes sluneční plachtu nebo slunečník. Nejbezpečnější ochranou proti slunci je pouze souvislá střecha z nepropustného materiálu.

Nespojuje terasa pouze pracovní prostor, ale také odpočinkovou a relaxační část, která se večer používá k setkání nebo ke grilování? Svou roli pak hraje také efektivní venkovní osvětlení. Zejména nepřímé osvětlení zajišťuje skutečný pocit pohody.

bazalka-rostlina-hrnec-komár-odpuzující-terasa-skleněné-lucerny

Světlo ve tmě však také přitahuje komáry. V současné době existuje řada účinných domácích prostředků, jako je citronová šťáva nebo bylinky, jako je tymián, které se jemně zahřejí a poté uvolní své éterické oleje. Cibule, pažitka, česnek a levandule v sušené formě jsou skutečným odpuzovačem komárů. Tyto nálezy proudí přímo do výsadby terasy, takže se komáři přirozeně drží dál od zeleného pracoviště.

Zelená příjemná oblast v nejmenším prostoru

Každý, kdo od začátku spoléhá na úhlednou a efektivní strukturu a koordinuje jednotlivé komponenty, bude v létě také plně motivován v zelené místnosti. Co je lepšího než dělat otravné papírování mimo zavřené čtyři stěny? Současný trend zahrnuje zelené obrazovky pro ochranu soukromí, vyvýšené záhony, miniaturní plodiny a také dekorace z přírodních materiálů, které vytvářejí skutečnou příjemnou atmosféru.

notebook-pracoviště-zelená-soukromí-obrazovka-dřevěný stůl

Zdroje obrázků: Pixabay.com © Comfreak, © ljlabarthe, © Felix_Broennimann, © pexels, © lizski, © Katelina, © cocoparisienne