Dům a zahrada

Vysoká tráva pro kbelíky: Tyto okrasné trávy jsou ideální jako zástěny pro ochranu osobních údajů!

Okrasné trávy se staly nedílnou součástí zahrady a nabízejí mnoho možností pro zajímavý design zahrady. Pěstování okrasných trav v květináčích je skvělý způsob, jak předvést trávy, aniž byste se obávali, že se rozšíří nebo zarostou zahradou. Kromě toho jsou vyšší rostoucí odrůdy ideální jako zástěny na ochranu soukromí pro terasy a balkony. Nejenže chrání před zvědavýma očima, ale také odstíní hluk z ulice a zároveň vytvářejí ve venkovním prostoru příjemné šustění. Zde uvádíme některé z nejlepších vysokých plevelů pro květináče, které jsou ideální pro přirozenou a levnou ochranu soukromí v zahradě.

Vysoká tráva na kbelíky: na to si musíte dát při výběru pozor

Navrhněte terasu s okrasnými trávami v květináčích

Vysoké trávy v květináčích se obvykle používají k stínění nebo optickému oddělení různých oblastí v zahradě nebo na terase. Pokud vybraná tráva plní funkci ochrany soukromí, pak musíte vybrat druhy, které rychle rostou a tvoří hustý porost. Některé trávy rostou do šířky, a jsou proto pro tento účel méně vhodné. Musíte tedy dávat pozor na zralou šířku okrasné trávy a její tvar. Protože není nic horšího, než šeptat listy, které vás večer polechtají v nose. Naštěstí existují některé trávy, které mají spíše svislý než kulovitý tvar; H. rostou do výšky, aniž by příliš převyšovaly.

Aby tyto okrasné trávy dosáhly dostatečné výšky, potřebují dostatečně velké nádoby a dobrou péči. Další tip: Odrůdy, které nerostou dostatečně vysoko, můžete jednoduše vysadit do vyšších květináčů.

Top 5 z nejkrásnějších vysokých tráv na kbelíky

Trávy jako zástěna na ochranu soukromí, rostliny v květináčích na zahradní bambus

Při hledání vysoké trávy pro kbelíky by neměl být bambus přehlížen. Na rozdíl od obecné víry, bambus patří do rodiny trávy. Jak se starat o bambus v kbelíku a jaké odrůdy jsou vhodné jako obrazovka ochrany osobních údajů, si přečtěte v tomto příspěvku.

Vysoká tráva pro vany jezdecké trávy s petúniemi jako partnery závodu

Zde jsme uvedli 5 dalších krásných druhů okrasných trav, které rostou vzpřímeně a jsou vhodné jako zástěny pro ochranu soukromí pro zahrady, terasy a balkony.

1. Tráva na koni (Calamagrostis)

Vysoké okrasné trávy v kbelíku slouží jako zástěna soukromí na terase

Jezdecká tráva je oblíbeným druhem okrasné trávy na zahradě, protože neroste. Je také vhodný pro výsadbu v květináčích a díky hustým, vysokým trsům nabízí dobrou ochranu soukromí. Jezdecká tráva roste vzpřímeně a může dosáhnout výšky 180 cm. Kbelík by měl mít minimální objem 20 litrů a měl by mít dva nebo tři drenážní otvory.

Umístění: slunečný nebo polostín

Podklad: Směs písku, kompostu a zahradní zeminy

Zalít: pravidelně, aby kořenový bal nevyschl

Výška: až 180 cm

Vhodné odrůdy: ‘Karl Foerster’

Trávy pro vany jako ochrana soukromí pro jízdu na trávě

2. Čínský rákos (Miscanthus)

Které okrasné trávy pro vany jako zástěna pro ochranu soukromí na terase

Jednou z nejkrásnějších tráv na kbelíky je čínský rákos. Jako živý plot nabízí dobrou alternativu k bambusu, ale trávě se při správné péči daří i ve vaně. Tyto trávy vytvářejí účinnou, ale jemnou ochranu soukromí, a když se paniky květů objeví ve vysokém až pozdním létě, efekt je magický. Správný kbelík by měl být dvakrát větší než kořenový bal, tj. Nejméně 30 litrů.

Umístění: co nejslunnější

Podklad: čerstvá, mírně vlhká půda, kvalitní zalévací půda

Zalít: pravidelně zalévat

Výška: 150 až 180 cm

Vhodné odrůdy: ‘Morning Light’, ‘Federweißer’, ‘Strictus’

Čínské rákosí vysoké odrůdy Strictus pro vany jako obrazovky ochrany soukromí

3. Pampasova tráva (Cortaderia selloana)

Tráva na vany Pampas jako zástěna pro ochranu soukromí na terase a zahradě

Pampasová tráva, oblíbená v pobřežních městech pro svou toleranci vůči soli, může prospívat v různých půdách, pokud může trávit spoustu času na teplém slunci. Pampasova tráva je rostlina podobná soše, jejíž umělecké květy oblaku vždy přitahují pozornost a vypadají téměř bez tíže, když se ohýbají a kymácejí ve větru. A nejlepší na tom je, že oblíbenou okrasnou trávu lze bez problémů uchovávat v kbelíku. Je to skvělá varianta pro přirozenou ochranu soukromí terasy.

Správný hrnec musí mít objem minimálně 40 litrů a vhodný drenážní systém. Pampas tráva potřebuje ve vaně trochu více péče než na zahradě, tj. Pravidelně přihnojovat a v období sucha hodně zalévat.

Umístění: slunný

Podklad: vysoce kvalitní zalévací zemina nebo zalévací zemina

Zalít: Během sucha v létě zalévejte pravidelně

Výška: 140 až 250 cm

Vhodné odrůdy: ‘Pink Feather’, ‘Evita’, ‘Sunningdale River’ (evergreen)

Vysoká tráva na vany, vzpřímeně rostoucí tráva pampy

4. Peří tráva, obří peří tráva (Stipa gigantea)

Peří tráva v kbelíku jako obrazovka soukromí

Peří trávy řeže obzvláště dobrou postavu na balkoně nebo terase. Obvykle tvoří husté, zaoblené trsy, přičemž některé druhy, jako je například obrovská pírková tráva, rostou také vzpřímeně. Mezi červencem a zářím se výrazné květinové laty objevují v bílé, stříbřité nebo nažloutlé barvě.

Umístění: plné slunce na plné slunce

Podklad: písečně suchá, na živiny chudá půda, bohatá na vápno

Zalít: Pravidelně nalijte do kbelíku

Výška: 150 až 200 cm

Vhodné odrůdy: „Zlatá fontána“

Peří tráva v kbelíku s květinami

5. Switchgrass (Panicum vigantum)

Switchgrass Panicum Northwind v kbelíku jako obrazovka ochrany osobních údajů

Switchgrass je okrasná tráva, která kombinuje filigránové květy s červenými nebo žlutými dekoracemi listů. Nejen, že vypadá velmi přitažlivě, ale nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Květy kukuřice zdobí balkony a terasy od července do září a vzpřímené, špičaté stébla trávy blokují výhled.

Umístění: plné slunce

Podklad: dobře odvodněná, na živiny bohatá půda, středně suchá až čerstvá

Zalít: v prvním roce důkladně zavlažujte, poté méně často

Výška: 170 až 200 cm

Vhodné odrůdy: ‘Northwind’, ‘Cloud Nine’, ‘Dallas Blues’

Nejkrásnější vysoká tráva pro kbelíky střídače

Hibernujte okrasné trávy v kbelíku

Okrasná tráva v kýblu na terase

Trávy jsou perfektní jako zástěny pro ochranu soukromí a přeměňují zahrady a terasy na přírodní oázu. Jedinou nevýhodou je, že trávy v květináčích jsou méně odolné. Pokud máte místo v chráněném prostoru, jako je skleník, garáž nebo sklep, můžete kontejnery jednoduše na zimu dát dovnitř. Vyplatí se proto umístit vany na rostlinné válce, aby se s nimi dalo snáze pohybovat.