Dům a zahrada

Vyrobte si zahradní dekorace sami – dveře trpaslíka na strom

udělej si sám zahradní dekorace-nápady-snadné-ruční práce-návod-dárek-nápad-dveře-strom

Jaro je nyní oficiálně tady a nyní je čas připravit zahradu na teplé období dopředu. Pokud rádi zdobíte zahradu různými druhy věcí, ale připadají vám zahradní trpaslíci nebo jiné postavy příliš kýčovité, máme pro vás alternativu, která vás rozhodně osloví. Myšlenka je ve skutečnosti docela roztomilá a dá se skvěle použít ke zvýraznění stromu, zdi nebo jakékoli jiné zdi. Vhodné jsou i malé kopce nebo prudký svah. Jsou to malé dveře, které mají vypadat, jako by za nimi stál dům trpaslíka. Vtipný nápad je aktuálně opravdovým hitem a dokonce si ho můžete vyrobit i sami. Pokyny, jak to udělat Vyrobte si zahradní dekorace sami máme pro vás tento článek. Bavte se stavěním a zdobením!

Vyrobte si zahradní dekorace sami – materiály

Vytvořte si vlastní zahradní dekoraci gnome-door-build-wood-idea

– oválný dřevěný kotouč

– Lišta z balzového dřeva

– Klika nebo klika

– Lak na dřevo v jakékoli barvě (zde černý a hnědý)

– Akryl

– nůž na šablony

– lepidlo ve spreji

– lepidlo na drevo

– Přemístitelné lepidlo

– čistý kabát

Vyrobte si zahradní dekorace sami – postavte dveře trpaslíka

Vytvořte si vlastní zahradní dekoraci podle pokynů pro řezání oválného dřeva

Za prvé, pokud si chcete zahradní dekoraci vyrobit sami, musíte dřevěný kotouč rozříznout na dvě části. Nevybírejte kvůli tomu střed, ale řezte trochu hlouběji. Použijte balsové dřevo, aby dveře vypadaly, jako by byly vyrobeny z desek. Jedná se o elastický a také tenký materiál, který lze úžasně a snadno řezat nožem. Můžete také použít jiný materiál. To vůbec nevadí.

Řezání balzového dřeva

Do-it-yourself-garden-decoration-balsa-wood-elastic-knife-pásy-pásy

Rovné čáry pro zahradní dekorace můžete snadno řezat sami pomocí pravítka. Pravítko slouží jako ohraničení, abyste neklouzali. Řez opakujte několikrát za sebou, dokud nebude možné dřevo oddělit. Rázy, jako jsou třásně, pak snadno odstřihnete. Krátké střihy jsou stejně snadné. Předtím namalujte tvar na dřevo a při řezání se ho snažte držet.

Řezané proužky na velikost

do-it-yourself-garden-decoration-outdoor-idea-tree-design-wood-accessories

Přesný tvar, který potřebujete při vlastní výrobě zahradní dekorace, získáte tak, že balzové dřevo položíte na připravený dřevěný kotouč a připevníte ho přemístitelným lepidlem. Mezi jednotlivými tyčemi ponechte malou mezeru. Tímto způsobem budou dveře vypadat později autentičtěji. Otočte kotouč a nakreslete čáru na balsové dřevo podél okraje skluzavky. Poté proužky opatrně vyjměte, abyste je nařezali.

Barva černá

návod na vlastní pěst-zahradní dekorace-barva-černé-lepidlo-konstrukce

Nyní můžete dřevěný kotouč natřít černou barvou. Vynechejte vnější okraj. Poté dejte barvě nějaký čas, aby dobře zaschla. Poté můžete lepidlem na dřevo lepit balzové proužky na desku. Aby bylo vše vyrovnané, můžete si jej nejprve nasadit.

Přidejte dekoraci

Do-it-yourself-make-wood-ornament-flower-mandala-craft-shop

Pokud chcete, můžete takovou dekoraci přidat, když si zahradní dekoraci vyrobíte sami. V obchodě s řemesly určitě najdete něco vhodného. Je vyroben ze dřeva a lze jej natřít libovolným počtem akrylových barev. Tato část je obzvláště účinná, pokud ji nenamalujete dokonale. Dveře tedy později vypadají starší.

Dřevěný medailon 

Vytvořte si vlastní zahradní dekoraci zámek-řezací-šablona-nůž-kutilský projekt

Medailon lze buď nalepit na balzové dřevo, nebo ho můžete pustit do dřeva. V tomto případě, ještě předtím, než nalepíte pásy na desku, budete muset připravit otvor. Znovu se vystřihne šablonovým nožem nebo jiným nástrojem. Po proužcích přilepte medailon na desku.

Malovat dveře

medailon do-it-yourself-garden-decoration-brown-color-wood-lacquer-medailon

Nyní jste se zahradní dekorací téměř hotovi sami. Balzové dřevo bude nyní lakováno pouze hnědou barvou. Samozřejmě si můžete vybrat i jinou barvu. Koneckonců je důležité, aby se vám to líbilo. Nezapomeňte na hranu! Medailon může také získat část této barvy.

Utěsněte dveře lakem

do-it-yourself-garden-decoration-drill-drill-spring-tinker

Zdobené vzory jsou skvělou volbou pro téma „Gnome“. A klika je perfektní, pokud si tuto zahradní dekoraci vyrobíte sami. Než to zašroubujete, měli byste však předvrtat otvor, jinak riskujete prasknutí lišty. Na ochranu laku naneste konečný nátěr čirého laku a nechte zaschnout.

Kliku

do-it-yourself-garden-decoration-door-knob-vintage-metal-tree-design-fairy-gnome-door

Poslední krok, který zbývá k vlastní výzdobě zahrady, je odšroubovat kliku. Předem určete správnou polohu. Poté můžete zahradu konečně ozdobit. Najděte vhodný strom nebo větší kámen. Pokud si ještě nejste jisti místem, zkuste různé varianty, dokud nebudete spokojeni.

Vyrobte si zahradní dekorace sami – tip na dárek

do-it-yourself-garden-decoration-white-shabby-style-door-basket-chair-veranda

Pokud rádi rozdáváte dárky pro kutily, můžete si tyto zahradní dekorace vyrobit také sami, abyste někomu udělali radost. Můžete si také vybrat jiný design podle vkusu nebo zahradního stylu obdarovaného.

Rám dveří

udělej si sám zahradní dekorace-trpaslík-zárubně-kůra-oblázky-zahradní cesta

Tyto dveře trpaslíka byly navrženy velmi romanticky. K vlastní výrobě zahradních dekorací byly použity mimo jiné ozdobné klíče, které napodobují závěsy dveří. Můžete například vytvořit originální rámeček s kůrou. To vypadá přirozeněji a lépe se přizpůsobuje exteriéru stromu.

Dveře pro panenky

udělej si sám zahradní dekorace dům-víla-dráteník-originál-bílá-dřevo

Dekoraci v podobě dveří získáte velmi snadno zakoupením jednoho hotového. Poraďte se v obchodě s řemesly. Určitě rychle najdete větší model domečku pro panenky. Tímto způsobem si zahradní výzdobu sami ještě usnadníte.

Více příslušenství

do-it-yourself-garden-decoration-red-design-chimney-window-mailbox-figure

Jděte ještě o krok dále, pokud si zahradní dekorace vyrábíte sami a na stromeček nedáte jen dveře. Díky dalším doplňkům, jako jsou okna, komín nebo poštovní schránka, bude strom vypadat ještě zábavněji a dodá mu další kouzlo.

Ozdobte rostlinami

udělej si sám zahradní dekorace-dveře-zahradní cesta-dlaždice-kusy-mech-výsadba-předzahrádka

Pokud si vyrábíte zahradní dekorace sami, nemusí vám stačit dveře a design „domu“. Příjemná zahradní cesta z dlaždic nebo kamenů, malá předzahrádka s květinami, mechem nebo jinými rostlinami je také dobrý nápad a ozdobený roh vypadá ještě hezčí.

Nápad udělej si sám

udělej si sám zahradní dekorace roztomilá lavička mini

Další příslušenství, které můžete použít k navrhování, jsou lavičky, světla nebo cokoli jiného, ​​co vás napadne. Pokud nejste fanouškem kutilských projektů nebo jen nemáte možnost je realizovat, můžete si najmout truhláře.

Vícepodlažní domy trpaslíků jako zahradní dekorace

do-it-yourself-garden-decoration-funny-elf-door-garden-landscape

Vraťme se znovu k oknům. Distribuujte několik z nich podél kufru. Působí dojmem, že dům trpaslíků nebo skřítků se skládá z několika pater. Pokud jsou okenní tabulky také zbarveny žlutě, vypadá to, jako by uvnitř stromu hořelo světlo. Skvělý nápad rozšířit projekt, pokud si zahradní dekorace děláte sami.

Zahradní trpaslíci

udělej si sám zahradní dekorace-podlahy-okna-dveře-zahradní trpaslík-nápad

Dům gnómů vypadá samozřejmě mnohem reálněji, když je před ním vidět trpaslík. Klasické zahradní trpaslíky se k tomu dobře hodí. Ujistěte se, že poměr velikosti mezi dvěma objekty je stejný. Pokud chcete na dveře použít určitý výklenek na stromě, měli byste provést měření, než si zahradní dekoraci vyrobíte sami.

Vyrobte si zahradní dekorace sami pomocí improvizovaného proudu

do-it-yourself-garden-decoration-elf-house-stream-bridge-wood-plants-květiny-wood-disky

Zde můžete znovu vidět, jak můžete navrhnout prostor před dveřmi. Skutečný nebo improvizovaný proud je romantický nápad a může být doplněn mostem. S dveřmi to spojuje zahradní cesta z dřevěných plátků. Jak vidíte, můžete popustit uzdu fantazii, když si zahradní dekorace vyrábíte sami.