Dům a zahrada

Výhody a nevýhody vířivé vany

Žena ve vířivce jacuzzi v lázeňském hotelu

Když se ponoříte do vody, stane se spousta skvělých věcí. Během okamžiku zhubnete 90% své hmotnosti. Unáší vás voda, zahřívá ji a připomíná vám, abyste se osvobodili od všeho, co vám dělá starosti. Když vstoupíte do teplé vody, krevní oběh se přizpůsobí novým podmínkám mírným zvýšením krevního tlaku. Krev proudí silněji do oblastí pokožky, které jsou ohřívány horkou vodou. Cévy se rozšiřují, takže krevní tlak opět klesá. Ohřátá krev proniká hlouběji do tkáně pod kůží a dodává jí více kyslíku. A to je jedna z výhod Vířivá vana. Čím více se cévy rozšiřují, tím větší je pocit uvolnění. Dokonce i svaly, které jsou vždy napjaté, se uvolňují. Protože teplota proniká hlouběji a hlouběji, tělesná teplota může stoupnout až na 37,2 stupně. Pulz a dýchání se zrychlují, což pomáhá odbourávat odpadní látky metabolismu, které se nahromadily ve svalové tkáni.

Výhody vířivé koupele- relaxace pro svaly

Svalová regenerace ve vířivce

Výhody Vířivá vana, vespod přináší relaxaci v teplé vodě, jsou více než jasně viditelné. Kyseliny mléčné se při fyzické námaze hromadí ve svalech. Teplá voda rozšiřuje cévy a zvyšuje průtok krve do bolestivé nebo poškozené tkáně. To přispívá k tomu, že více kyslíku a živin může pomoci v procesu obnovy a nahromaděná kyselina mléčná se odbourává. Mnoho lékařů a fyzioterapeutů doporučuje výhody vířivé vany nebo teplé hydromasáže pro intenzivní rehabilitační terapii. Koupání ve vířivce také pomáhá obnovit pohyblivost svalů a zlepšit jejich pružnost. Uvolněné svaly se pohybují snadněji, méně bolestivě a bez napětí. S tímto vším si představte, co by hydromasáž ve vířivce udělala na vašem dvoře po náročném cvičení nebo stresujícím dni v práci.

 Terapie pomocí vířivé vany zmírňuje bolest

Tělo-relax-kulatá vana-podvodní masáž

Endorfiny jsou pro tělo přírodní lék proti bolesti. Teplá voda stimuluje jejich uvolňování, což je také jedna z výhod Vířivá vana je. Když je tělo v teplé vodě, krevní cévy pod kůží se uvolní. To umožňuje větší příliv krve, která do poraněných buněk přenáší více endorfinů a živin.

Věděli jste, že rozšířené cévy vytvořené ponořením do teplé vody mají velký účinek na ucpání nosu a pomáhají znovu otevřít dýchací cesty kolem nosu? Jednou z výhod vířivé vany je, že lze zvýšit tělesnou teplotu. Pokud se zvýší na 39,4 stupně, počet bílých krvinek, které bojují s viry a bakteriemi, se ztrojnásobí. Většina virů, které způsobují chřipku nebo nachlazení, se nemůže množit při teplotách nad 38,6 stupňů.

Přírodní design

moderní-dekor-okna-pohled-knihy

Tělo je dynamické energetické pole. Energie cirkuluje celým tělem a spojuje každou část s celkem. Podrážky chodidel jsou perfektní miniaturní kopií těla. Všechny orgány, žlázy a další tělesné systémy jsou spojeny s chodidly nohou. Krk a záda jsou nejlépe uvolněné, když jsou masírovány pravé oblasti chodidla. Pokud jsou stimulovány, odpočinuté plosky nohou mohou mít zásadní vliv na celkový zdravotní stav. Jednou z výhod vířivé vany je, že taková stimulace je možná. Existují vířivky, které jsou navrženy tak, aby využívaly výhody přirozeného designu lidského těla prostřednictvím hydrodynamiky. Kromě toho se vyhýbá tvarovkám potrubí, které zastavují tok vody. To znamená, že i čerpadla s menším výkonem mohou vytlačovat vodu tryskami s dostatečným tlakem. Tímto způsobem je zaručen dokonalý příliv vody pro optimální masáž krku, zad a chodidel. Lidé znají výhody teplé vody po tisíce let. Ještě předtím, než byly vynalezeny moderní vířivky, lidé používali přírodní zdroje horké vody ke zmírnění bolesti a napětí. Technologie dnešních hydromasážních van nabízejí konkrétní terapeutické výhody. Trysky léčivé vody a vzduchové bubliny, které přicházejí z vestavěných trysek, lze soustředit na potřebné části těla. Tyto části, známé také jako tlakové body nebo masážní body, mohou při správné masáži úplně zmírnit nebo potlačit bolest, což je také jedna z cenných výhod vířivky.

Perfektní proti nespavosti

Hydromasážní žena Relaxační tlak vody

Teplá, bublající voda snižuje stres a přispívá k lepší relaxaci a lepšímu spánku. Spánek se prohlubuje, když teplota těla klesá. Odborníci doporučují lidem, kteří trpí nespavostí, aby využili vířivou koupel a nechali se 15 minut před spaním namočit do hydromasážní vany při teplotě mezi 36 a 38 stupni.

Snižuje se také hmotnost

Dovolená-pár-hory-vířivka-jacuzzi

Když ležíte v teplé, kouřící vodě vířivky, váš srdeční tep se zvyšuje, zatímco váš krevní tlak klesá. To znamená, že můžete využít výhod rychlejšího srdečního rytmu, aniž byste si namáhali srdce. Hydroterapie rozšiřuje cévy a stimuluje krevní oběh. Svaly a kůže se uvolňují současně. Rovněž se tvrdí, že časté používání Výhody vířivé vany a konkrétněji hydromasáže, která snižuje hmotnost a celulitidu. Jako alternativu k namáhavému cvičení v posilovně můžete jednoduše ležet doma ve vířivce a pro lepší vzhled svého těla, stejně jako omezit zadržování tekutin v těle a zmírňovat otoky.

Úleva od stresu

Ovocná mísa-vana-vířivka-květy-ve-vodě-relaxace

Stres je pro většinu lidí neodmyslitelnou součástí každodenního života. Srdce pracuje ve stresu dychtivěji a musí se více namáhat, dýchání se zrychluje a zároveň je mělčí a trávení se zpomaluje. Celkově stres negativně ovlivňuje téměř všechny procesy v těle. Výhody vířivky vám mohou pomoci zbavit se stresu.

 Společnost se zlepšuje

Kruh přátelské nálady na LCD Champagne

Vířivka může váš domov proměnit v nejoblíbenější místo pro večírky. Využijte výhod vířivé vany a udělejte z každého setkání příjemné chvíle uprostřed vln a pěny ve vlastní vířivce. Popovídejte si v létě se svými přáteli po grilování nebo si s nimi v zimě odpočiňte v teplé vodě. Vlastní blahodárnou vířivku s funkcí hydromasáže si můžete užívat po celý rok s rodinou a přáteli.

S rodinou

Venkovní rodinná zábavná dětská vířivka

Čas, který strávíte s rodinou ve své hydromasážní vaně, je nejlepší způsob, jak budovat a posilovat rodinné vztahy a sounáležitost mezi vámi a vašimi blízkými. Jakmile jste v teplé vodě, konverzace budou klidné a nepřerušované. Využijte vířivku a zdravé hydromasáže ve společnosti lidí, které máte nejraději. A jaká lepší alternativa k televizi??

romantika

Dřevěné stěny-sklenice na šampaňské-vířivá vana

Měli jste někdy pocit, že se svým partnerem nemáte dostatečně kvalitní čas? V dnešním stresujícím každodenním životě je těžké najít si čas, který můžeme využít k obohacení vztahu. Ale ze své zahrady si můžete udělat vlastní osobní útočiště. Omezený prostor v hydromasážní vaně, který se v tomto případě ukazuje jako jedna z výhod vířivé vany, zajišťuje, že se vám partner dostane plné pozornosti, daleko od nepříjemných věcí každodenního života. Relaxace a potěšení ze společně stráveného času v teplé, kouřící vodě způsobí, že jiskry znovu poletí v každém vztahu. Koupě vířivky ve dvojici bude zdrojem potěšení pro nadcházející roky.

Nevýhody vířivé vany

Zařízení-koupelna-vířivka-pohled na okno-hnědé dlaždice

Nutná pravidelná dezinfekce a údržba

Pokud si chcete vířivou vanu užívat dlouhodobě, měli byste se o ni také starat. Péče o vodu a dezinfekce jsou velmi důležité. Stejně jako v bazénech musí být voda vyčištěna a sterilizována. Příjemná teplá vířivá voda nabízí příznivé životní podmínky pro bakterie a choroboplodné zárodky. Ty se tvoří hlavně ve vnitřním systému vířivky. Správnou metodou zajistíte nejen nezbytnou hygienu, ale také neomezenou funkčnost. Tímto způsobem lze z vířivé vany odstranit nepříjemné pachy, vodní kámen, mastnotu, mýdlo a olejové skvrny. V zásadě vestavěný ozonátor a UV lampa podporují dezinfekční proces.

brown-let-flower-pot-plast-whirlpool

Po každé koupeli by měl být povrch lázně opláchnut vodou a poté otřen vlhkým hadříkem. Filtry by měly být opláchnuty sprchovou hlavicí jednou týdně. Hadice musí být také pravidelně čištěny. Naštěstí existují vířivé vany s vnitřním systémem automatického čištění. Nejlepší je zjistit, který čisticí prostředek je pro vaši vlastní vanu nejvhodnější. Je důležité jej řádně vyčistit, aby nedošlo k poškození.

Vířivé vany jsou hlučné

Samozřejmě, pokud má voda probublávat, musí být uvedena do pohybu motorem. Pumpy ve vířivce však mohou způsobovat nepříjemný hluk. To však závisí na modelu. Existují také různé funkce a v závislosti na nastavení může vana fungovat někdy hlasitěji a někdy tišeji. Každý si samozřejmě musí sám určit, zda vám to vadí a v jakém objemu.

kulatá vana-jacuzzi-postel-LCD

Náklady na elektřinu a vyšší spotřeba vody

Důležitou otázkou, kterou je třeba si před koupí vířivky ujasnit, je otázka spotřeby energie. Obecně výrobce také poskytuje dokumenty, ve kterých si můžete přečíst, jak vysoká je spotřeba elektřiny v kWh. Důležitými faktory pro výpočet nákladů na elektřinu jsou však intenzita používání, doba používání, voda a okolní teplota.

Cirkulační čerpadlo vždy udržuje nastavenou teplotu a současně aktivuje filtrování. Aby naplněná voda neochladla příliš rychle, má vířivá vana obvykle také vestavěný ohřívač. Zahřívání v kratších provozních dobách vyžaduje více energie než konstantní teplota vody. Nákupem dobře izolované vířivky tedy můžete ušetřit na spotřebě energie.

Cirkulační čerpadlo, topení a masážní čerpadla spotřebovávají nejvíce elektřiny. Středně velká vířivka o objemu 1200 litrů tedy vyžaduje výkon přibližně 6–8 kW. Samotná topná a motorová čerpadla mají přes 4 kW. Menší vířivky jsou levnější z hlediska spotřeby energie, protože se musí ohřívat méně vody.

Náklady na údržbu

Kromě nákladů na elektřinu by měly být připočteny také náklady na spotřební materiál a součásti podléhající opotřebení. Například výměna patronového filtru, polštáře, ozónového zařízení, izolačního krytu a případné opravy po zahájení záruky.

 Závěr

Vířivá vana na jedné straně slibuje mnoho wellness a relaxace. Na druhé straně nesmí být ignorovány dodatečné náklady a úsilí o čištění.