Dům a zahrada

Vodní rostliny pro akvárium – správná volba a péče

Vodní rostliny pro akvária malá ryba-vysoká-nízká-rostlina

Ryby a jiná zvířata jsou krásná, akvárium lze jen stěží nazvat, pokud chybí rostliny. the Vodní rostliny do akvária slouží nejen k dekoraci, ale jsou využívány i jeho obyvateli. Vyvstává však otázka, které rostliny jsou vhodné pro dekorativní akvárium a které by měly být vybrány z velkého výběru. Jelikož vhodnou výsadbu akvária je nutné pravidelně měnit, je toto téma zajímavé nejen pro začátečníky, ale i pro zkušenější akvaristy. Zvláště pokud jde o celkovou výzdobu domácího akvária, odpověď nelze jednoznačně formulovat.

Jak si starší generace akvaristů pravděpodobně pamatují, byly doby, kdy byl tento úkol vyřešen zcela jednoduše. Bylo známo jen asi deset Vodní rostliny do akvária. Patřily sem vodní řasy z nejbližší řeky, Ludwigie, Vallisneria a další. V dnešní době se ale objevuje stále více rostlin z tropických a subtropických oblastí. Specializovaná literatura pro akvaristy uvádí mezi 300 a 400 druhy Vodní rostliny do akvária popsáno.

Vodní rostliny pro akvária: rybářský ráj

Vodní rostliny pro akváriovou džungli s nádobou 240 litrů

Jak je známo, akvária, a tedy také akvaterária, paludária, umyvadlo, kombinace akvárií a skleníků a další, se používají k různým účelům. Z tohoto důvodu existují také různé typy Vodní rostliny do akvária nezbytné, velké i malé, vodní a bahenní rostliny, ty, které jsou vhodné do stínu nebo hodně světla. Jeden požadavek je však nepochybně stejný a povinnost. Všechny typy akvárií potřebují vodní rostliny. Z tohoto důvodu jsou všechny pokusy o použití pokojových rostlin pro akvárium neúspěšné, bez ohledu na to, jak moc milují vlhkost. Pro akvárium je vhodná pouze malá část obrovské škály vodních rostlin (6000 druhů) a ne všechny mohou být delší dobu zcela pod vodou.

„Rio“, „Madagaskar“ nebo …? Odkud přicházejí Vodní rostliny do akvária 

vodní rostliny-akvárium-Vesicularia-dubyana-jávský mech

Kde jsou Vodní rostliny do akvária také zjistí, že potřebují podmínky své vlasti. the Vodní rostliny do akvária pocházejí převážně z tropických a subtropických zemí. Z tohoto důvodu ve většině případů potřebují teplotu 18 až 35 stupňů. V našich přírodních vodách se zřídka vyskytují rostliny, které jsou vhodné i do akvária. Když se tedy podíváte na širokou škálu zahraničních Vodní rostliny do akvária měli byste se předem ujistit, že jim můžete nabídnout nezbytné podmínky, které by měli ve své domovské zemi. Pokud rostliny tyto podmínky nedostanou, onemocní a nakonec zemřou. Bohužel ani zkušení akvaristé často toto pravidlo nedodržují. V neposlední řadě si majitelé akvárií vybírají rostliny podle toho, jaký prostor mají v akváriu zabírat. Někteří akvaristé, kteří ze zkušenosti vědí zvláštnosti rozmanitosti rostlin ve vodě, raději vyndají kombinace sami Vodní rostliny do akvária zatímco jiní raději dodržují pokyny ve specializovaných knihách.

Jak si vybrat vodní rostliny pro vaše akvárium?

akvarijní rostliny-rostlina Aponogeton-madagascariensis-mříže

Při výběru  Vodní rostliny by neměly brát v úvahu pouze své biologické požadavky na životní prostředí, ale i další věci. Často při výběru Vodní rostliny do akvária Dekorativním vlastnostem je věnována pouze pozornost, ať už vědomě nebo intuitivně, většina majitelů akvárií bere při výběru rostlin v úvahu pouze jejich dekorativní vlastnosti. Samozřejmě je důležité vzít v úvahu vnější charakteristiky, stejně jako velikost, kterou příslušné Vodní rostliny do akvária lze dosáhnout na vědomí. To by mělo být koordinováno s velikostí vašeho akvária. Je také důležité, abyste posoudili olistění rostlin a v souvislosti s tím jejich průhlednost, která závisí na tom, jak daleko se světlo dostane do spodních vrstev a zda bude možné vidět rostliny na pozadí. Stejně důležité je posoudit rychlost růstu příslušných rostlin a zvážit, jak je tvarově a barevně zkombinujete. Pokud to není dodrženo, některé typy Vodní rostliny do akvária začněte utlačovat ostatní, přičemž ti slabší mohou zahynout.

Na dně a ve vodě akvária vládne skutečná džungle

vodní akvárium-Aponogeton-boivinianus -Ludwigia-repens-Broadleaf-Hygrophila-corymbosa-Crypts-Anubias-Nana-Petite-Aponogeton-Crispus

Při výběru Vodní rostliny do akvária je obzvláště důležité, abyste posoudili vzájemný vliv ryb a rostlin. Protože mezi rybami existuje mnoho druhů, které se jimi živí, nebo ty, které mají slabší kořenový systém, jednoduše vytáhnou ze země. Proto se může stát, že budete muset z akvária vyhnat buď určité rostliny, nebo některé ryby. V dekorativních akváriích musí být rostliny a ryby také sladěny z hlediska množství. Pokud máte poměrně málo ryb, bude pro ně také množství živin Vodní rostliny do akvária být nedostatečný. Používají výkaly, které ryby po trávení vylučují. Naproti tomu, pokud je ryb příliš mnoho, bude nutné akvárium čistit častěji, protože se také zvýší množství výkalů.

Obyvatelé Aqua si užívají čistou čerstvou vodu

akvárium-vysoká-skleněná-rostlina-rybí nádrž

Jeden z nejdůležitějších požadavků na správný vývoj souboru Vodní rostliny do akvária je množství a kvalita světla. To také zahrnuje dobu osvětlení v akváriu během dne. Nezapomeňte, že rostliny ve volné přírodě žijí za zcela jiných podmínek. Jde o složení vody, země a světla. Proto se často může stát, že vybráno podle dekorativních vlastností Vodní rostliny do akvária nevycházejte dobře. Existuje ale i řešení tohoto problému. Za tímto účelem akvaristé používají různé intenzity světla nebo přídavné zdroje světla nebo poskytují větší stín pro určité druhy rostlin. Přes tyto možnosti improvizace, Vodní rostliny do akvária být vybrány tak, aby byly v blízkosti světelného zdroje v závislosti na jejich potřebách. Pro některé druhy rostlin je důležitá také hloubka vody a její vlastnosti.

Mořská krajina s rostlinami různých výšek

krásné-pod-vodní-krajinné-akvárium

Nějaký Vodní rostliny do akvária, jako Echinodorus osiris, E. portoalegrenisis a další se obtížně pohybují v hluboké vodě, zvláště když jsou malí a mladí. Takové druhy se přirozeně vyskytují pouze v mělkých vodách. Pak existují také druhy jako Cryptocoryne aponogetifolia, které se zase necítí pohodlně v mělkých vodách nebo dávají přednost bažinatým podmínkám (Ehinodorus a další). To je zvláště patrné, pokud akvárium není dostatečně osvětleno, ať už umělým nebo přirozeným světlem.

Roli pro ně hraje i kvalita vody Vodní rostliny do akvária hlavní roli. Nemělo by být příliš kyselé, příliš tvrdé ani příliš čerstvé. Všimněte si, že všichni obyvatelé sdíleného akvária by se měli cítit pohodlně a že ve skutečnosti nežijí společně ve volné přírodě, ale pouze v určitých ekologických oblastech.

Vodní rostliny pro akvária neslouží pouze k dekoraci

malé-velké-kameny-rostliny-aqua-zelené

Jsou důležitou součástí komplexního biologického systému. Vydávají vodě kyslík a absorbují látky rozpuštěné ve vodě z potravinového řetězce ryb, odumřelých listů a dalších věcí, stabilizují důležité parametry vody, jako je obsah kyseliny a zásady, tj. Hodnota pH. Do Vodní rostliny do akvária můžete také určit podmínky akvária. Ukazují, zda je světla příliš mnoho nebo málo, zda se nahromadilo příliš mnoho organických látek a další věci.

Začátek: typy a důležité rady

nůžky ve tvaru vlny pro vodní rostliny

Pokud s akváriem teprve začínáte, můžeme vám nabídnout několik Vodní rostliny do akvária doporučit. Nejnáročnější Vodní rostliny do akvária je jávský mech (Vesicularia dubyana). Tato rostlina, která navenek připomíná zmatené, tmavě zelené výklenky, se vyznačuje tím, že se snáší se stínem a je nenáročná. Nemusí být zasazen do země, protože nemá kořeny.

Vesicularia dubyana (jávský mech)

Vesicularia-dubyana-vhodná-pro-akvárium

Ve skupině podvodních kapradin je nejvíce přizpůsobivý Vodní rostliny do akvária kapradina Java (Microsorum pteropus). Tato rostlina také nemá kořeny a nepotřebuje živnou základnu. Pomocí dekorativních kořenů, rhisoidů (kvazi-kořenů), se mohou snadno držet kamenů a mušlí.

Vesicularia Montagnei 

Vesicularia-Montagne- Christmas- Moss) vodní kultura

Různé druhy Elodea mohou sloužit jako průkopnické rostliny. Z tohoto rodu můžete v obchodech získat zástupce čtyř botanických druhů. Jedná se o Elodea, Egeria, Lagarosifon a Hidrilla. Na první pohled vypadají všechny Elodea velmi podobně. Tyto Vodní rostliny do akvária skládají se z dlouhých stonků s drobnými listy. Stonky i listy jsou zelené. Při silném světle a dostatečné výživě půdy mikroelementy může u některých druhů dojít k červenému zbarvení. Stává se také, že kvetou. Tyto květy jsou drobné a rostou nad hladinou vody.

Další zajímavá a užitečná skupina Vodní rostliny do akvária jsou hydrofilní. Na rozdíl od Elodea do této skupiny patří rostliny s různým vzhledem. V obchodech je k dispozici až deset typů, z nichž každý je tvarově i barevně odlišný. Jsou to bažinaté rostliny, takže jejich špičky vyrůstají z akvária a mohou dál růst ve vzduchu. Tvary a velikosti listů tohoto Vodní rostliny do akvária jsou velmi rozmanité. Existují velké listy s hladkým okrajem, podobné citronovým, stejně jako listy s vyvýšeným okrajem, tenké, krátké a protáhlé, podobné stužkám. Aby se hydrofily dobře vyvíjely, musí být zasazeny do země.

akvárium s malými velkými kameny krásné ryby

vodní rostliny-akvárium-dřevo-alpineum-ryby

podvodní džungle s malými rybami

čiré-vodní-stromy-tvarované-rostliny-malé-ryby

aqua-tank-with-podivné rostliny

dva druhy-aqua-zelená-velké-malé-kameny

Cryptocoryne- aponogetifolia-water-plants-aqua-sand

podvodní pole-kameny-zelené rostliny

mini-akvarijní sklo-červená-ryba-tenká

několik druhů sladkovodních rostlin

lávový kámen-zelená-turecká-modrá-aqua

japonská akvarijní stromy ve tvaru kamenné podlahy

interiér-aquascape-s-krásnými-vodními-rostlinami-pro-akvárium-

světle zelené hory-akvárium-bez ryb

zelené liány-bez-ryb-voda-sladké

rohy-plán-krásné-akvárium-tmavé kameny

Echinodorus-vodní-rostlina-sladká-vodní akvárium

coco-iglú-fish-house-aquarim

modrá ryba-velká-dlouhá-rostlina-aqua

druhy-vodní-rostliny-akvárium

akvarijní kameny-zelená-červená-bez ryb

akvarijní rostliny-řád-žádná-rybí voda

akvarijní rostliny-nádrž na ryby-široká-sladká voda

Akvárium-krajina-hory-bez ryb

akvarijní koutek-malá-oranžovo-bílá-ryba

akvária-rostliny-zelené-bez-zvířat

aqua-rostliny-ryby-zelená-voda-velká

aqua-tvar-černé kameny-rostliny