Dům a zahrada

Útulná zahrada na střešní terase od Gabrielly Mazzoly

Polohovací křeslo proti větru, bambus, zelená barva

Jako zahradní architekt Gabriella Mazzola tento Střešní zahrada navrhla pro své zákazníky moderní obytnou budovu v Itálii, pochopila, proč chtějí „zelenou oázu k relaxaci“. Působivé změny dosáhla díky dobře strukturovaným a uspořádaným rostlinám, které umožňují dostatek světla a vytvářejí zajímavá pozadí i soukromé oblasti. Tato střešní paluba obsahuje spoustu skvělých nápadů, jak přidat teplo a kontrast chladným a tvrdým povrchům.

Útulná středomořská zahrada na střešní terase

Dřevěné podlahy trvalky pokojové rostliny sazeče dřevěný nábytek

1. Tento teplý a zelený design dělá malý a útulný, jižní Střešní zahrada obytné budovy v Itálii. Pro tuto malou, ale velmi ceněnou střešní terasu byly vybrány speciální závody. Svěží zahradní styl je skvělou variantou moderní architektury, jejíž krajina je často navrhována s tvary a povrchy, které jsou příliš tuhé. Sluncem zalitý snídaňový stůl je zvláštním poutačem po západu slunce, kdy nástěnná světla a lucerny ukryté v rostlinách dodají této pečlivě navržené střešní zahradě zvláštní atmosféru.

Zahrada na střešní terase – ochrana soukromí popínavými rostlinami 

Polohovací židle Zahradní nábytek Ochrana proti slunci Ochrana soukromí Effeu

2. Před návrhem pro jednoho Střešní zahrada od Gabrielly, střecha byla holá, studená oblast mezi dvěma mohutnými zdmi. Dá se říci, že vypadala spíše jako vězeňský dvůr než jako venkovní prostor v obytné budově. Trubkový ocelový rám sám o sobě nevypadá dobře, ale Gabriella jej použila k vytvoření stinných míst a jako mřížku pro popínavé rostliny.

Krásný zahradní nábytek dodává určité kouzlo

tvar dřevěná podlaha stůl stálezelené rostliny židle

3. Tato fotografie ukazuje přesně stejnou plochu střešní terasy a jaké změny bylo dosaženo pouze u dřeva Ipe, hrnkových rostlin a dobře zvoleného nábytku. Vápenozelená lehátka dodávají jinak zemitým tónům určité kouzlo. K tomu malý stín Střešní zahrada byl vytvořen jednoduchým bambusovým plotem na lešení. Dva zadní sloupky jsou obklopeny voňavým jasmínem a poskytují dodatečnou ochranu před sluncem.

Krásné jarní květiny

Sedmikráska stůl dřevo popínavé rostliny květiny květináč

4. Jasmín je rychle rostoucí rostlina a rychle pokryje ocelové sloupky stálezelenými listy. V období květu je tato odrůda jasmínu jednou z nejvoňavějších. Tato vůně se stává Střešní zahrada protékat na konci jara.

Dřevěná podlaha

Podlahová zapuštěná světla Dřevěný světlovod Bangkirai

5. Podlaha v Střešní zahrada, která byla původně na jedné úrovni, byla pokryta kanelovaným Ipe dřevem. Kroky, které byly také přidány, směřují do obytné části. Gabriella vysvětluje: „Vybral jsem si tuto podlahu, protože je to živý materiál, teplý, útulný a elegantní a velmi vhodný pro venkovní použití.“ Toto dřevo se brzy změní na jemný odstín teplé šedé.

Zahrada je rozdělena do tří úrovní

nápady na design bambusový květináč posezení dřevo

6. The Střešní zahrada byla rozdělena Gabriellou do tří různých úrovní s pouze malým rozdílem ve výšce. Spodní část je určena jako přístupová. Vede do prostoru terasy. Do vlnité podlahy jsou zabudována malá kulatá světla, díky nimž jsou rozdíly v úrovních viditelné v noci. Druhá úroveň, na které stojí dva černé hrnce s bambusem, poskytuje jasnější přístup do nového obývacího prostoru. Třetí úroveň je skutečná obytná plocha. K dispozici jsou také dvě lehátka, která lze přesouvat v závislosti na poloze slunce. Nábytek z teaku a oceli nabízí útulný prostor v Střešní zahrada jídelní stůl pro zábavu a relaxaci umožňuje jídlo kdykoli a díky grilu není grilování po náročném dni žádný problém.

Venkovní posezení

Dřevěná podlaha Bangkirai hroznová soukromí střešní terasa

7. Toto posezení v Střešní zahrada je vhodný zejména pro konverzace. Zde si můžete kdykoli vychutnat občerstvení s vínem. Stěna je pokryta růžemi a voňavým jasmínem. Díky tomu je méně utlačující. “Poté, co jsem do zdi vložil hmoždinky, připevnil jsem k nim očka a tenký pozinkovaný ocelový drát,” říká Gabriella, která si zeď představovala jako vertikální zahradu plnou listí a květin. Uprostřed úponků jsou dráty téměř neviditelné. Stěna tohoto malého Střešní zahrada je tak méně utlačující. Levandule roste ve velkých květináčích čokoládové barvy, což dává této oblasti další vůni, více barev a přírody. Je patrné, že pohled směřuje ke zdi s úponky a akcenty.

O designérovi

Navrhněte nápady na střešní terasu růže na ochranu soukromí bílé květy

8. Gabriella je návrhářka, která miluje květiny a příjemné vůně. Úponky a růže v Střešní zahrada zabírají většinu stěn a vypadají přirozeněji než svislá omítka. Tento tmavě purpurový květ se nazývá Clematis jackmanii. Vyniká uprostřed bílých růží a vytváří zajímavé akcenty ve všech směrech.

Pro srovnání – střešní terasa dříve

Navrhněte nápady pro srovnání střešní terasy s úpravou krajiny