Dům a zahrada

Užitečné tipy pro správnou péči o citrusové rostliny

Tipy pomerančovník malý mandarinka citron pomerančovník

Pokud chcete citrusové stromy, vyzbrojte se nejprve velkou trpělivostí. Citrusové stromy vás hned tak nezahltí ovocem, ale poskytnou vám hezkou, voňavou zahradu.

Pro Péče o citrusové rostliny měli byste vědět následující obecné věci.

Tipy na péči o letní plodnice

  • Právo Péče o citrusové rostliny – zalévání: citrusové stromy milují vlhkost. Potřebují to, aby rostly zdravé a krásné. Je však třeba dávat pozor, aby se neutopil. V létě by měly být zalévány méně. Půdu předem zkontrolujte: Pokud je suchá do hloubky 1,5 cm, pak je čas strom zalít. Dalším způsobem, jak se ujistit, že je čas zalévat, je poklepání na květináč. Pokud je země suchá, uslyšíte vyšší tón. Voda by měla být také chladná. Listy pravidelně stříkejte a odstraňte veškerý nahromaděný prach.
  • Právo Péče o citrusové rostliny – teplota: nejlepší teplota pro citrusové rostliny je kolem 25 stupňů. Většina z nich vydrží mráz. Výjimkou je však citroník. Teplota kolem koruny a země by měla být co nejstálejší, jinak hrozí, že strom vyschne.

Péče o citrusové rostliny – země a světlo

Tipy na péči nápady malé citrony

  • Právo Péče o citrusové rostliny – Země: citrusové rostliny potřebují volnou půdu bohatou na humus. Pravidelně přidávejte speciální substráty, tj. Půdní směsi. Více se o tom dozvíte v zahradnictví.
  • Právo Péče o citrusové rostliny – světlo: citrusové rostliny milují světlo, ale ne příliš silné světlo, které by jejich listy jinak spálily. Na konci května je dobré dát stromy ven. Nejlepší je to udělat postupně. Zpočátku je dávejte ven jen na pár hodin, aby si pomalu zvykli na nové prostředí. Stejně tak musí být citrusová rostlina zvyklá na podzimní pohyb uvnitř. Kvůli kratším zimním dnům budete muset poskytnout citrusovým rostlinám více světla.

Správná péče o citrusové rostliny – mandarinka

Pokojové rostliny nápady péče tipy péče o mandarinku doma

the řádná péče o citrusové rostliny S mandarinkou budete pravděpodobně pracovat nejlépe, protože se snadno otevírá a není delikátní. Snadno se přizpůsobuje podmínkám, které jí jsou dány. Je to také jedna z těch citrusových rostlin, které vydrží nižší teploty (některé odrůdy vydrží teploty až -11 stupňů). Neřízněte mandarinku. Stačí odstranit suché konce.

Ve vegetační fázi (růstová fáze) potřebuje mandarinka více vody a v létě byste měli půdu pohnojit. Tato rostlina přinese ovoce až po 6-8 letech, ale své volby nelitujte. Mandarinka je voňavá rostlina s nádherně krásnými květy.

Správná péče o citrusové rostliny – grapefruit

Tipy na péči o stromové pokojové rostliny

Tato citrusová rostlina bude ve vaší zahradě skutečným poutačem. K tomu však potřebujete více prostoru. Grapefruit vydrží dlouho bez vody a při vysokých teplotách a miluje přímé slunce.

Když teploty v zimě klesnou pod 4 stupně, listy zmrznou. Vzhledem k tomu, že kořenový systém grapefruitu je těsně pod povrchem, je třeba při kypření půdy postupovat opatrně.

Tato citrusová rostlina získává ovoce po třetím nebo čtvrtém roce. Do té doby se můžete kochat jeho nádhernou korunou.

Správná péče o citrusové rostliny – citron

Udržujte květináče pokojové rostliny citroníku

Citroník je vybírán nejvíce, ale je také nejjemnější. Neměl by stát u okna a hrnec by neměl stát přímo na podlaze, ale měl by být zvedán pomocí trivetu. Umístěte strom na místo, kde s ním nemusíte neustále hýbat a kde dostane dostatek světla. V zimě ji držte mimo radiátory, jinak vyschne. Pokud dáte citronovník v létě ven, měli byste jej chránit před sluncem tenkým, lehkým prostěradlem, jinak se spálí.

Citronovník miluje vodu

Tipy rady pokojové rostliny hrnce jaro

Tato aromatická rostlina miluje vlhkost. Pokud to však se zálivkou přeženete, listy zblednou. Voda by neměla obsahovat chlor ani vápno. Na jaře a v létě se citronovka zalévá 3-4krát týdně, v horkých dnech jak ráno, tak večer. V zimě rostlina potřebuje méně vody. Citronovník musí být repotován každý rok po dobu prvních tří let a naposledy, když je starý 5 let. Hrnec, který si pak vyberete, bude takříkajíc vaším trvalým bydlištěm.

Během vegetačního období strom pravidelně přihnojujte. Nejlepší způsob, jak tvarovat korunu, je obrátit strom směrem ke slunci nebo světlu každých 10 dní.