Dům a zahrada

Tipy pro výsadbu krokusu – na trávník nebo do květináče?

Fialové krokusy Tipy pro pěstování zahrady Péče o umístění

Krokusy, sněženky a narcisy jsou hlasateli a symboly jara a jejich květy rozjasňují louky a pastviny. Jeho voňavé okvětní lístky vypadají jako malé hvězdičky na pozadí zářícího sněhu. Krokusy jsou malé, robustní a snadno ošetřovatelné cibuloviny, které kvetou v průběhu let a dvakrát ročně – časné kvetení lze pozorovat na konci zimy a pozdní kvetení na podzim. V zahradnických obchodech najdete různé druhy krokusových cibulí a krokusových hybridů. K radosti každého zahradníka se tyto jarní kvetoucí rostliny opravdu velmi snadno vysazují. Abyste si mohli užít zář barev na vlastní zahradě, nabízíme vám zde několik tipů Rostlinný krokus, které vedou ke krásným výsledkům.

Tipy pro výsadbu krokusu – správný čas výsadby

Cibulové květiny Cibulky šafránových tipů zahradničení v květináči trávníku

Krokusy lze sázet po celý rok. V září by měly být kvetoucí druhy na jaře přineseny do země. Jakmile skončí poslední zimní dny, krokus září na trávníky a louky. Druhy, které kvetou na podzim, lze vysadit již v červenci. V případě potřeby lze půdu pohnojit. Zátky milují sluneční světlo, ale daří se jim i v částečném stínu pod stromy a keři.

Rozkošný žlutý krokus

Žlutý krokus květinová zahrada tipy jarní květ

Pro pěstování krokusů v trávníku musíte udělat otvory hluboké asi 5 -10 cm. Do otvorů vložte cibuli, jednou ji zasypte hlínou a vodou. Jinak již není nutné žádné zalévání. V létě krokusy zalévejte velmi střídmě, aby půda úplně nevyschla. Cibule potřebuje mezi sebou odpovídající prostor. Tato snadno pěstovatelná rostlina nevyžaduje po uložení do země žádnou další údržbu. Krokus dorůstá výšky 30 cm a každoročně znovu kvete.

Barvy květů se liší podle druhu-bílá, levandulová, žlutá, modrá, bronzová, purpurově červená, někdy také pruhovaná. Pro dosažení zářivých barevných odstínů by měly být vysazeny různé druhy. V době květu to vytváří velkolepý efekt. To může trvat jeden až dva týdny. Vyberte si barvy, které se vám líbí.

Sázení krokusu do květináče

Bylinková zahrada s rostlinami krokusů Poznámky umístění

Šafránový krokus je známý jako vzácné koření. Tyto a další druhy krokusů jsou vhodné pro výsadbu v bylinkové zahradě v květináči. Pokud je okolní teplota příjemná a světelné podmínky dobré, krokusu se daří i v květináči. Hrnec by měl být ideálně udržován při prvních 4 měsících při 4 ° C. K tomu se obvykle hodí nevytápěný tmavý sklep nebo chladivá garáž. Jakmile cibule začne klíčit, přemístěte hrnec na světlé, slunné, ale chladné místo. O měsíc později je krokus květináče připraven ke květu. Rostlina nyní potřebuje teploty kolem 17 ° C.

Krokus na zahradě: tipy na výsadbu a péči

Zahradní rostliny vytvářejí krokusy barevné trvalky druhové barvy