Dům a zahrada

Tipy na péči o zahradní nábytek vytvářejí příjemnou atmosféru

Tipy na péči o zahradní nábytek - jídelní kout - zastřešení - dřevo - zahradní kuchyň

Které jsou nejlepší Tipy na péči o zahradní nábytek? Nábytek, který je uvnitř domu, je na bezpečném místě. Často jsou také hýčkáni kartáčem, vysavačem a někdy dokonce i vlhkým hadříkem. Ale je to nábytek venku na terase, který opravdu potřebuje péči.

Vzhledem k tomu, že zahradní nábytek je neustále vystaven rozmarům počasí, potřebuje právě tuto péči navíc. Různé materiály proto potřebují různou péči, aby ochránily svůj skvělý vzhled a trvanlivost. Základy jsou jednoduché, snadno se dodržují a udrží váš domov atraktivní i peníze v peněžence.

Zde je pár tipů, jak se starat o zahradní nábytek

tipy pro péči o zahradní nábytek čištění-kartáč-židle-dřevo

  • Tipy na péči o zahradní nábytek: Jemně setřete nečistoty

Svůj zahradní nábytek můžete čistit a udržovat odstraněním nečistot měkkým kartáčem a jemnými pohyby. Nestojí to mnoho času ani úsilí. Použijte nylonový hadřík nebo prachovku v kombinaci s foukačem listí. Zabráníte tak ulpívání a usazování nečistot, které bude za několik měsíců obtížněji čistit. Jednoduchá a pravidelná údržba má více výhod než jednorázové čištění, které se obvykle provádí na konci sezóny.

  • K čištění a údržbě zahradního nábytku použijte zahradní hadici. Zkuste tlakový čistič

Zahradní hadicí opláchněte nečistoty, které nelze odstranit jednoduchou prachovkou. Nepokoušejte se odstranit skvrny od špíny silou nebo náhodným poškrábáním. Tímto způsobem můžete maximálně poškodit povrch. Voda je obvykle nejlepším způsobem čištění a údržby zahradního nábytku. Zvláště vysokotlaký čistič se stává stále oblíbenějším pomocníkem při čištění. Poté, co ho použijete, bude však nábytku trvat velmi dlouho, než se vysuší na slunci. Než je vrátíte do stínu nebo je uložíte do garáže, několikrát je zkontrolujte, zda jsou dobře suché.

Tipy na péči o zahradní nábytek zajistí zahradě svěží vzhled

tipy na péči o zahradní nábytek jídelní stůl-kulaté židle-textil

  • Odolné skvrny setřete správným čisticím prostředkem

Bez ohledu na materiál, ze kterého je váš zahradní nábytek vyroben, je jemné mýdlo a voda dokonalým prostředkem k odstranění odolných nečistot. Je vhodný pro hliník, kov a kované železo, stejně jako pro nábytek z proutí a dřeva. Ujistěte se však, že zvolíte jemné mýdlo a necháte nábytek po čištění dobře zaschnout.

  • Tipy na péči o zahradní nábytek: Ochrana pravidelným leštěním

Jakmile dokončíte čištění, je dobré nábytek vyleštit ochranným leštidlem. To platí nejen pro dřevěný a proutěný nábytek, ale také pro nábytek z hliníku nebo jiného kovu. Použijte vosk nebo jiný vhodný prostředek, který chrání zahradní nábytek před povětrnostními vlivy. Jsou tedy dlouhodobě chráněni. Pokud si na dřevěném nebo kovovém nábytku všimnete jakýchkoli vad, jako jsou rzi nebo nerovnosti, opravte je, aby se nerozšířily, a natřete nábytek.

Tipy pro péči o zahradní nábytek – na materiálu záleží

tipy pro péči o zahradní nábytek-moderní-ratanové-hnědé-bílé-čalounění

  • Čištění a údržba zahradního nábytku: Měli byste vědět, z jakého materiálu je váš zahradní nábytek vyroben, a podle toho s ním zacházet

S výjimkou zahradního nábytku z teakového nebo cedrového dřeva by měly být všechny ostatní materiály v zimě uloženy na suchém místě. Tímto způsobem jej ochráníte a bude vypadat skvěle do dalších let. Mezi těmi, kterým nevadí různé povětrnostní podmínky, jsou i další materiály, jako je pryskyřice a plast. Kovový nábytek (s výjimkou hliníku) by také neměl být příliš často vystaven vlhkosti.

Tím Tipy na péči o zahradní nábytek následujte a dělejte to podle svých potřeb, přispějete nejen k příjemnější atmosféře, ale také přispějete k tomu, aby se vaše investice vyplatila. Mějte na paměti, že pokud trávíte spoustu času staráním se o nábytek v interiéru, měl by váš drahý zahradní nábytek.

Dřevěný nábytek

tipy pro péči o zahradní nábytek-lehký-prostý-boční-stůl-design dřeva

Útulný balkon

venkovní salonek s terasou s výhledem na letní dny

Malování dřeva

Tipy pro péči: čisticí hadřík pro správnou péči odstraňující nečistoty

Židle do zahrady

květiny tráva svěží příroda obklopený lak na dřevo

Zvětralé dřevo

Zahradní nábytek vintage vzhled nápady zahradní židle

Broušení zahradního nábytku

Rady pro péči o zahradní nábytek U dřevěných židlí je důležité pravidelné leštění

Materiál zahradního nábytku správně udržujte rady ohledně čištění štětcem

Rady pro péči o zahradní nábytek mimo ratanové bílé čalounění pohodlí

postranní židle dřevěná oranžová barva čalounění opěrka

zahradní tvar svěží výsadba světlého dřevěného materiálu

Tipy na péči o zahradní nábytek venkovní plochy dekorace krásný design

Gril na balkoně – mini gril Bruce a Co.