Dům a zahrada

Tipy na grilování: Jak zachránit grilovací sezónu i bez skutečného léta

Gril tipy-déšť-steak-požitek-rozmarýnová větev

Je léto. Dokonce i letní slunovrat. Ale moc se mi to nezdá. Léto 2016 v Německu a dalších částech Evropy je spíše chladné, místy deštivé a ve skutečnosti vás nezve na vydatnou grilovací párty. Neměli bychom ale nechat zkazit náladu a pořád grilovat venku. Pokud máte krytou verandu nebo pavilon, nebojíte se chladného větru a užijete si šťavnaté steaky nebo křupavou kukuřici na klasu, i když je venkovní teplota pod 20 stupňů, následující řádky vám poskytnou pár pěkných tipů a triků na grilování na přípravu grilu.

Tipy na grilování: Gril jako ušlechtilý exponát uprostřed

grilovací tipy-grilovací sezóna-kuřák-konvice gril-zahrada-kompaktní-mobilní

Nejdůležitější věcí při grilování je gril. Celá party závisí na kvalitě grilu. Pokud si v dnešní době chcete koupit nový gril, jsou nepříznivé povětrnostní podmínky docela levné, protože mnoho dodavatelů má v nabídce skvělé kvalitní grily za atraktivní ceny. Při špatném počasí se hromadí nejen steaky z grilu v mrazničkách v supermarketu, ale také grily a příslušenství ve skladu výrobců. Zařízení musí jít k zákazníkům a s trochou štěstí můžete získat skutečnou výhodnou nabídku. Velmi trendy jsou také takzvaní kuřáci a další skvělé doplňky jako kameny na pizzu nebo štěpky s vůní.

Tipy na grilování: Ozdobte a zařiďte – v případě potřeby pod střechou

Tipy na grilování-zahradní nábytek z plastového zahradního nábytku za špatného počasí

Již jsme vám vysvětlili v dřívějším příspěvku, jak můžete svou grilovací párty vylepšit skvělými nápady na dekorace. Mnoho z těchto nápadů je možné, i když vás špatné počasí nutí pod improvizovanou střechu. Obecně platí, že pokud je počasí nestabilní, měli byste mít vždy po ruce plán B. Markýza nebo baldachýnová plachta jsou levné a lze je v případě potřeby rychle postavit. Pro pohodlné sezení jsou vhodné plastové židle s potahem. Pokud prší, sejměte potah a nechte křeslo umýt deštěm. Dřevěný nábytek by naopak měl být chráněn před vlhkostí. Při špatném počasí vždy myslete na vítr. Lehké dekorativní předměty, ubrousky nebo papírové kelímky rády poletují, když na ně udeří závan.

Tipy na grilování: nasyťte maso, ryby a zeleninu

Tipy na grilování -fish-mořský vlk-citron-bylinky

Skuteční milovníci masa si své steaky marinují sami. Intenzivní tapenády jsou letos v módě. Tapenáda maso nejen okoření, ale také vytvoří vydatnou kůrku. Například pro skvělou tapenádu ​​na ploché steaky potřebujete hodně oleje, olivy, kapary, česnek a volitelně ančovičkový filet. Kdo se ještě neodvážil, Grilování ryb, by to letos rozhodně mělo vynahradit, protože počasí se zdá být pro ryby ideální. Nejlepší je vybrat ryby s pevným masem a vysokým obsahem tuku, jako je losos, pražma, pstruh, makrela nebo tuňák. Rybě často stačí krátká doba grilování a obvykle ji stačí otočit jednou. Správný stupeň grilování poznáte podle bílého masa nebo podle toho, že ocasní ploutev lze snadno oddělit.

Tipy na grilování: správné nápoje pro chladné letní dny

Gril tipy špatné počasí-řemeslo-pivo-dřevěné-stolní-fialky-deco

Obvykle v létě přemýšlíte, které ovocné chladivé nápoje jsou nejlepší na uhasení žízně a ochlazení hrdla. Letos potřebujeme něco, co se k večeru zahřeje. Svařené víno ze sklepa však hned dostat nemusíme. Mnoho vín si vychutnáte při pokojové teplotě. Šťávy a různé koktejly se obejdou bez ledu a kdo by neznal hřejivý účinek pálenky nebo likéru za společenského večera. Pokud se nechcete obejít bez svého studeného piva, jsou to oni nová řemeslná piva doporučeno. V posledních letech vzniklo mnoho malých pivovarů, které ručně vaří širokou škálu piv a odváží se experimentovat se zajímavými příchutěmi. Jsou považovány za protiváhu pivovarských gigantů a jsou obzvláště oblíbené v trendových čtvrtích velkých měst.