Dům a zahrada

Tipy, jak zalévat rostliny během letních prázdnin

Zalévání květin během prázdnin tipy triky nápady

V některých ohledech jsou květiny jako domácí mazlíčci. Také potřebují neustálou péči. A pokud majitelé dlouhodobě chybí a nepřijali žádná preventivní opatření, mohou rostliny také zahynout. Jak můžete udělat své Vodní rostliny a udržet je naživu?

Ještě před odjezdem Vodní rostliny a zkontrolujte

Vodní hroty zavlažovací systém během dovolené

Než odjedete na dlouho očekávanou letní dovolenou, bylo by dobré věnovat trochu pozornosti svým rostlinám na zahradě a na balkoně, aby byly zdravé, až se vrátíte. Odstraňte všechny uschlé květy a suché a spadané listy. Mohou způsobit, že Země bude nemocná, plísní, přiláká škůdce a obecně oslabí imunitu rostlin.

Přemístěte květináče na balkon, abyste byli v částečném stínu, protože půda rychleji vysychá, když jste na slunci a listy se mohou spálit. Nebojte se, že sluncem milující rostliny nebudou dobře fungovat v částečném stínu. Podle zahrádkářů nevadí, když na týden změníte své obvyklé prostředí.

Zalít květiny – zkontrolujte zprávu o počasí

Rostliny nalévají vodu během prázdninového systému

Nehnojte své rostliny před odjezdem na dovolenou. Hnojivo stimuluje růst a v důsledku toho rostliny potřebují více vody a péče, kterou jim vzhledem k vaší nepřítomnosti nemůžete dát.

Podívejte se také na zprávu o počasí. Takže můžete získat správný druh Vodní rostliny Vybrat. Pokud jsou předpovídány bouřky, nemusíte před jízdou zalévat zahradu. Naproti tomu musíte rostliny vydatně zalévat, nebo půdu dobře navlhčit, pokud se očekávají horké dny.

Jak nejlépe zalévat rostliny, než vyrazíte na letní dovolenou

Během nepřítomnosti zasadte keramické květináče skvělé nápady

Zalévání rostlin na dovolené je pro zahrádkáře největším problémem. Zde je pár tipů, které vám pomohou sehnat ty vaše předem Vodní rostliny mohou přežít, dokud se nevrátíte.

1. Vodní rostliny s lahví vody

Květiny Konev Zalévání Květiny Tipy Triky

Potřebujete plastovou láhev. Velikost bude záviset na velikosti květináče, který chcete zalévat.

Propíchněte několik otvorů ve víku. Vložte láhev do země tak, aby bylo víko pod zemí. Tímto způsobem rostlina přijme tolik vody, kolik potřebuje. To samé můžete udělat na zahradě, kromě toho, že do dna lahve vystrčíte otvory a zaryjete je do země.

2. Improvizovaný skleník

Zalévání květináčů nápady praktické tipy začátečníci

Budete potřebovat pár větších igelitových tašek. Uspořádejte dřevěné špízy na kebab tak, aby se do nich vešel pytel, který položíte na každou jednotlivou rostlinu. Voda se tak z půdy neodpaří tak rychle a rostliny získají více vláhy.

3. Zalévejte rostliny podnosem pro rostliny

Zahradní design květiny tulipány zalévání během prázdninového systému

Vezměte tác nebo plechovku a naplňte ji kameny tak, aby dno bylo zcela zakryté. Naplňte ji vodou a na kameny položte květináče (bez trivetu).

4. Zalévejte rostliny pomocí silné nitě z vlny

voda originální nápady během prázdnin nepřítomnosti

I když jste pryč, můžete tento zajímavý způsob použít ke sdílení svých Vodní rostliny. Budete potřebovat umyvadlo nebo větší džbán plný vody. Vložte nit tam, dokud nebude nasáklá vodou. Vykopejte jeden konec 2–3 cm hluboko a druhý nechte ve vodě. Tento konec dobře připevněte ke džbánu nebo misce, aby provázek nevisel z vlhkosti. Nádoba na vodu musí být také výše než květináč, aby voda mohla stékat po niti.

5. Zalévejte rostliny ve vaně pro květiny

zatímco tipy na dovolenou triky zavlažovacího systému automaticky

Dětskou vaničku, větší umyvadlo nebo vanu v koupelně lze naplnit vodou. Podlaha by měla být zcela pokryta vodou. V něm distribuujete květináče bez jejich tácků. Také můžete nejprve do vody vložit ručníky a na ně položit květináče, nebo můžete do vody rozprostřít cihly, na které pak položíte květináče. Čím je nádoba hlouběji, tím lépe, protože vodu rostliny absorbují pomaleji.

6. Zalévejte sprchu před dovolenou k výsadbě

zavlažovací prázdninový systém zavlažování rostlin

Pokud budete pryč jen 3-4 dny, stačí, když rostliny před odjezdem osprchujete studenou vodou a na krátkou dobu je vložíte do vody, aby půda mohla nasáknout dostatek vody..

Nezapomeňte, že většina rostlin se bez vody a péče neobejde déle než týden. Pokud se chystáte na delší dobu pryč, požádejte souseda nebo přítele, aby je každou chvíli zkontroloval.