Dům a zahrada

Teakový zahradní nábytek – dělá vám ošetření teakovým olejem dobře?

teakový zahradní nábytek zahradní krb zahradní květiny obývací pokoj jídelní kout

Zahradní nábytek z teaku jsou nepochybně dobrou investicí. Budete si je užívat po mnoho let a s největší pravděpodobností je budete moci předat svým dětem a vnoučatům. Teakový nábytek nevyžadují mnoho údržby, ale existuje několik věcí, které byste měli vědět. Nejdůležitější otázkou je, zda byste měli k ošetření dřeva používat teakový olej.

Teakový zahradní nábytek – fakta o druhu dřeva

zahradní nábytek z teakového dřeva tipy na péči o moderní terasu

Teak je považován za jedno z nejodolnějších tvrdých dřevin. Ale teak je k dispozici také v různých kvalitách. Že jste do toho s největší pravděpodobností vložili větší částku Zahradní nábytek z teaku Pokud se chystáte investovat, je důležité najít výrobce, který má dobrou pověst kvality. V některých zemích je teak ohroženou surovinou, která je nezákonně těžena kvůli vysoké ceně na trhu. Proto je důležité, abyste vy Teakový nábytek koupit to pochází z plantáží. Teakový nábytek vyrobený tradičními technikami zpracování dřeva, jako je použití teakových hmoždinek a teakových spojek, vydrží nejdéle. Teak poskytuje vlastní ochranu proti škůdcům a plísním díky přírodnímu oleji, který je ve dřevě obsažen. Teak také snadno odolává extrémním teplotám, aniž by byl poškozen.

Při používání nábytku venku nepoužívejte teakový olej

zahradní nábytek vyrobený z teakově béžových podsedáků sedací křesla

VenkuTeakový nábytek nepotřebují žádné speciální prostředky, aby vydržely desítky let. Ošetření teakovým olejem životnost dřeva neprodlouží. Jediná věc, kterou tento olej udělá, je, aby byl teak závislý na pravidelné úpravě, aby nevyschl. V průběhu času se také stává náchylnější k plísním a obarví přirozeně krásnou barvu nábytku. Olej již obsažený ve dřevě zcela postačuje k ochraně před změnami počasí.

Přírodní šedá barva teaku

zahradní nábytek teak terasa péče o kulatý stůl

Teak, který zůstane venku, začne postupem času stříbřitě šedě. Tento proces začíná po několika měsících a je způsoben odpařováním přírodního oleje. Během tohoto procesu může dojít k nerovnoměrnosti barvy a mírným prasklinám. Jedná se ale o zcela přirozený proces, který je způsoben povětrnostními podmínkami a časem se vyrovná. Nakonec bude vaše Teakový nábytek mají příjemný odstín šedé.

Jak můžete zachovat přírodní medovou barvu teakového zahradního nábytku

zahradní nábytek teak terasa bazén salonek

Proces šedivění je přirozenou a čistě kosmetickou změnou v Teakový nábytek a nemá žádný vliv na životnost dřeva. Někteří však preferují zlatohnědou barvu nového teakového nábytku. To mizí, protože se přírodní olej ve dřevě odpařuje. Barvu můžete obnovit očištěním povrchu mýdlovou vodou a měkkým kartáčem. Na teakové dřevo můžete použít i speciální prací prostředky. Po vyčištění můžete použít Teaksealer. Tuto léčbu je třeba opakovat jednou ročně. Předem se informujte o dobrých teak tmelech a čisticích prostředcích.

Obecné rady pro péči o teakový zahradní nábytek

zahradní nábytek teakový jídelní stůl velké obdélníkové židle

Doporučuje se vaše Teakový nábytek Občas vyčistěte, aby se zabránilo usazování prachu nebo nečistot. K navlhčení nábytku použijte zahradní hadici s nízkým tlakem vody. Poté je očistěte roztokem teplé vody a mýdla a měkkým kartáčem nebo použijte speciální prací prostředek na teakové dřevo. Nakonec opláchněte Teakový nábytek hadici znovu osušte hadříkem.

zahradní nábytek z teakového dřeva, jídelní stůl, zahradní židle

Ochrannou fólii použijte zejména v zimě nebo když je váš dům na prašném místě. Tento film by měl být vyroben z prodyšného materiálu. Vyvarujte se igelitu, protože tím dojde ke zvýšení vlhkosti, což může vést k rozvoji plísní.

Co dělat se skvrnami na povrchu teaku

zahradní nábytek z teaku udržovat jídelní stůl židle

Odolné skvrny, jako je káva nebo červené víno, lze odstranit brusným papírem. Začněte se středně hrubým brusným papírem a poté přepněte na jemnozrnný brusný papír, abyste vyhladili povrch. Tímto způsobem můžete také obnovit původní zlatohnědou barvu, protože vynesete vrstvu, která stále obsahuje přírodní olej.

venkovní nábytek teaková péče rozkládací stůl křeslo židle

Takže byste měli Teakový nábytek teakový olej ihned nepoužívejte. Důvodem je, že výrobky, které se prodávají jako „teakový olej“, obsahují lněný olej, a nikoli olej z teaku. Je pravda, že teakový olej po určitou dobu mění nábytek na zlatohnědou, ale zároveň také snižuje přírodní olej obsažený ve dřevě. Proto budete muset postup opakovat každé tři až čtyři měsíce, dokud vlastníte nábytek. Takže lepší varianta je tato Teakový nábytek zešedněte nebo použijte Teaksealer k zachování přirozené barvy.

   zahradní nábytek tipy na péči o teakové křeslo

Vyrobte si lehátko sami – snadný návod