Dům a zahrada

Stavba zahradní pece na pizzu – tipy a nápady na design k napodobení

zahradní pec na pizzu jíl-ratan-hnědý-nábytek-bambus

Pizzy jsou jedním z nejoblíbenějších jídel. Nejenže se rychle vyrábějí, ale také se dají péct podle chuti, protože domácí pizzu si každý může naplnit čímkoli. Pokud rádi jíte pizzu, určitě byste byli rádi za autentický způsob pečení pizzy. Společná trouba v kuchyni je jistě dobrou alternativou, ale co byste považovali za svou vlastní? Zahradní pec na pizzu říct?

Zahradní pec na pizzu – tipy na stavbu

zahradní pizza pec kamenný krb lavice nápad

To můžete snadno postavit a nastavit na zahradě. Dnes bychom vám rádi vysvětlili, jaké varianty jsou k dispozici a na co byste si měli dát nejlepší pozor. Pořiďte si nádherný doplněk, ze kterého bude mít radost celá rodina. A také můžete pravidelně přitahovat přátele k vám domů, protože kdo nemá rád pizzy? Proč nezorganizovat venkovní party na pizzu, kde se skvěle využije zahradní pec na pizzu a vy si můžete vytvořit italskou atmosféru pomocí skutečných pizz z kamenné pece.

Zahradní pec na pizzu v útulném posezení

zahradní pec na pizzu krb-posezení-nábytek-pergola

Abyste při pečení pizzy nemuseli stát za deště ani za špatného počasí, je nejlepší postavit zahradní pec na pizzu pod střechou. Terasa je dobrým místem pro troubu, protože tam máte poblíž posezení nebo jídelní kout a můžete rovnou podávat pizzu. S televizí si můžete také vychutnat pizzu při sledování skvělého filmu. Baldachýn vás chrání nejen před deštěm, ale také v létě před silným sluncem. Pokud tedy chcete oslavit večírek během dne, není to problém se střechou. Užijte si pizzu v příjemném stínu.

Pizza pec oddělená od grilu

zahradní pec na pizzu do-it-yourself-idea-praktická-zařízení-terasa

Pokud máte venkovní kuchyň, můžete k ní připojit také zahradní pec na pizzu. To nutně neznamená, že kamna musí být připojena přímo. Kamna jsou také užitečná daleko od ní. Můžete také propojit menší prostory s panely a vytvořit praktické police nebo úložné plochy, jak bylo provedeno zde. Zkuste pro pec na pizzu zvolit stejný styl jako pro zbytek kuchyně, aby vše vypadalo harmonicky a ladilo s celkovým stylem terasy.

Trouba ve venkovní kuchyni

zahradní pizza-trouba-venkovní-kuchyň-středomořská-umyvadlo

Nejlepšího výsledku samozřejmě dosáhnete, pokud svou venkovní kuchyni teprve plánujete. Pak máte možnost integrovat zahradní pec na pizzu do kuchyně, aby bylo vše kompaktně vzájemně propojeno. Díky pracovním deskám a dřezu je příprava pizzy pohodlnější. Kromě toho je zde dostatek místa, aby ostatní členové rodiny mohli pomoci nebo si dát vlastní pizzu. Možná byste také chtěli integrovat malou ledničku do zahradní kuchyně? Poté můžete produkty uchovat čerstvé a nemusíte vždy chodit dovnitř a nosit mnoho drobností ven.

Výška pece na pizzu

zahradní pec na pizzu krb-kombinace-lucerna-osvětlení-krb

Je důležité, abyste určili správnou výšku kamen. Platí následující: Raději trochu příliš nízko než příliš vysoko. Pizzu byste měli bez problémů zasouvat dovnitř a ven ze zahradní pece na pizzu. Otvor by tedy měl být přibližně na úrovni hrudníku. Pokud máte v kuchyni vyvýšený sporák, můžete jej použít jako předlohu měřením výšky. Obvykle se jedná o standardní výšku pracovní desky.

Přihrádka na palivové dříví

zahradní pec na pizzu-tradiční design-bílá dřevěná přihrádka

Extra úložný prostor je vždy dobrý nápad. A protože je zahradní pec na pizzu každopádně na vyšší úrovni, můžete nebo byste dokonce měli využít níže uvedený prostor k vytvoření přihrádky, do které můžete ukládat dřevo. Skutečná pizza získává svou jedinečnou chuť pečením v ohni. Ujistěte se tedy, že máte palivové dříví připravené po ruce a nemusíte ho nejprve vynášet. Je tam také chráněna před deštěm a lze ji dokonce sušit pomocí tepla při pečení.

Vyberte si styl kamen

zahradní-pizza-pec-jíl-materiál-rustikálně-béžová barva

Pro zahradní pec na pizzu si samozřejmě můžete vybrat jakýkoli styl. To závisí na vašem vkusu a atmosféře, které chcete venku dosáhnout. Zde můžete vidět klasickou pec na pizzu ve středomořském stylu. Styl můžete mimo jiné určit pomocí velmi specifických materiálů. Kamna lze stavět různými způsoby.

Zahradní pec na pizzu – materiály

zahradní pizza-pec-design-nápad-deko-kachlová-cihla

Zahradní pec na pizzu může být na jedné straně vyrobena z hlíny. Tento materiál můžete použít k vytvoření středomořského stylu. Jíl se také skvěle tvaruje, takže můžete získat i tento zaoblený tvar. Cihla je další varianta a lze ji také zvolit pro nohy, zatímco kamenná pec je také klasická. Modely z kovu naopak vypadají moderněji. Ty jsou méně vhodné pro vlastní stavbu, ale lze je koupit hotové nebo speciálně vyrobené. Ať už si vyberete jakýkoli materiál, můžete kamna dodatečně ozdobit. Rozložte případné kachle na místa, která se tolik neohřívají nebo omítněte nohy kamen.

Otevřete nebo dveřmi

zahradní-pizzová-pec-kutilka-klinker-dveře-kovový stojan

Zvažte také dveře. S jejich pomocí můžete rychleji zvýšit teplotu uvnitř pece. Ale není to nutné. Pokud chcete, postavte nejprve zahradní pec na pizzu bez dveří. Po několikanásobném použití trouby sami zjistíte, zda ji potřebujete, a můžete ji kdykoli přidat. Je to výhoda, když je silnější vítr. To může vyfouknout saze z komína a obarvit terasu, což může být velmi nepříjemné, když jste spolu s rodinou a přáteli.

Kupte si pec na pizzu

zahradni-pizza-pecni-prislusenstvi-mobilni-cerny-kov-palivove drevo

Pokud nemáte čas na stavbu zahradní pece na pizzu, můžete si samozřejmě koupit i hotovou. Nabízejí se zde také různé styly. Pokud chcete model, který odpovídá vašemu vkusu, najměte si někoho, kdo vám ho může postavit. Zde můžete vidět praktický model vyrobený z kovu na kolečkách. Když kamna nepoužíváte, lze je snadno odsunout. V tomto kompaktním modelu je stále k dispozici přihrádka na palivové dřevo. Za zmínku stojí také držadlo na boku, které je ideální pro zavěšení příborů a dalšího příslušenství. Celkově tato kamna působí velmi moderně a elegantně.

Malé zahrady

zahradní-pec na pizzu-moderní-kovový design-komín

Naštěstí mít malou zahradu neznamená, že se musíte obejít bez zahradní pece na pizzu. Stejně jako u grilu nebo venkovní kuchyně jako celku existují skvělé kompaktní modely, pro které si zaručeně najdete místo. Pokud mají kamna také kola, je model o to vhodnější. S lehkými kovy nebo strukturami z dutého kovu je jeho přesun ještě snazší a příjemnější. Polici pod kamny lze místo dřeva využít i na nádobí, koření a další praktické předměty. Protože kamna, která neustále přesouváte, je pravděpodobně nebudete moci naplnit dřevem, takže je možná budete muset před dalším stěhováním znovu vyndat.

Trouba nejen na pizzu

zahradní-pizza-pec-kompaktní-inspirace-ocel-černá-malá

Skvělou vlastností pece na pizzu je, že v ní můžete nejen péct oblíbenou pizzu. Pokud máte rádi domácí pečivo, zkuste si v něm udělat chleba. Tarte flambée, které pochází čerstvé z pece na dřevo, chutná stejně lahodně. Můžete vyzkoušet nejrůznější recepty, abyste zjistili, které jsou obzvláště chutné v zahradní peci na pizzu. Experiment, co se může pokazit? Brzy jej budete upřednostňovat před kuchyňským sporákem, alespoň v létě.

Soupravy

zahrada-pizza-pec-léto-nápad-bazén-plocha-terasa-příslušenství

Abyste usnadnili stavbu kamen, můžete také použít hotové sady, které jsou k dispozici v železářstvích. Jednoduše je dejte dohromady, jak je vysvětleno v pokynech. Tuto myšlenku lze snadno a rychle implementovat. Na jedné straně získáte samostatně sestavený model a na druhé straně ušetříte čas a úsilí při stavbě. Sami se rozhodnete, která varianta je pro vás lepší.Sady jsou k dispozici v různých velikostech a variantách, takže máte také možnost přizpůsobit kamna svým přáním a potřebám a nezapomenout na prostor, který máte k dispozici.

Trouba a gril v jednom

zahradní pec na pizzu-gril-kuchyň-kuchyňský ostrůvek-venkovní plocha

Zahradní pec na pizzu můžete dokonce použít současně jako gril, čímž ušetříte místo na terase. To je výhodné nejen pro malou zahradu. Za tímto účelem musíte po stranách přidat jeden nebo více spojů, do kterých můžete zasunout mřížku. Zvažte několik úrovní, abyste mohli rošt zvednout nebo spustit v závislosti na teplotě. Grilované jídlo nebude chutnat o nic hůř. Naopak! Protože je trouba všude kolem zavřená a v případě potřeby i zavřená dveřmi, zůstává maso mnohem šťavnatější než na otevřeném ohništi. Efekt je stejný jako u grilů, které mají víko k zavření.

Správné umístění

zahrada-pizza-pec-oheň-chléb-pečení-kuchyň

Místo by mělo být pečlivě zváženo. V zásadě je vhodný jakýkoli rovný povrch na zahradě nebo na terase. To vám ušetří čas i práci při přípravě půdy. Vzhledem k tomu, že zahradní pec na pizzu vyvíjí vysokou teplotu, je třeba se vyhnout místu u okna. K tomu se přidává kouř, který vychází z komína a který se rychle vtáhne do domu, pokud zapomenete okno. Střecha je obzvláště výhodná, protože můžete kamna chránit před různými povětrnostními podmínkami a vydrží déle.

Pokud nechcete kamna umístit na terasu, ale vybrali jste si jiné místo na zahradě, je třeba vytvořit pevný základ. To je nejlépe postaveno ze železobetonu. Ocel zabrání praskání betonu v zimě. Protože beton obvykle není nijak zvlášť atraktivní, můžete jej vybavit dlaždicemi nebo kamennými deskami, které tvoří povrch, který je co nejrovnější. Je třeba se vyhnout dřevu jako podlahové krytině, protože by se mohlo vznítit od jisker, které často vylétají z kamen.

Příslušenství pro zahradní pec na pizzu

zahradní pizza pec-party-plocha-gril-pult-bar

Praktickým doplňkem zahradní pece na pizzu je teploměr. Tímto způsobem můžete pravidelně odečítat teplotu a určit, kdy je správný čas dát pizzu do trouby. Takové teploměry jsou nabízeny i u kuchyňských sporáků, takže vhodný rychle najdete. Lopata na pizzu by samozřejmě neměla chybět, protože s její pomocí můžete pizzu snáze otočit, zasunout do trouby a vytáhnout z trouby. Krbové nástroje zase zjednodušují čištění a používají se k uhašení ohně. Takže cokoli, co byste získali za obyčejný krb, je také velmi užitečné v peci na pizzu.

Pec na pizzu na svahu

zahradní pizza-pec-střešní krytina-kámen-podpěra-svah

Svah je skvělá oblast pro stavbu pece na pizzu. Zde však musí být vytvořen dobrý základ, který samozřejmě vyžaduje více času a nákladů a může být pracnější. Za tu námahu to však stojí. Zahradní pec na pizzu lze ozdobit různými rostlinami všude kolem, díky čemuž vypadá přirozeněji. I malá střecha je možná. Můžete si také nechat udělat takový návrh od architekta, abyste se ujistili, že je konstrukce stabilní a odpovídá terénu.

Ozdobte pec na pizzu

zahradní pizza-pec-pečení-rodinný-chléb-postavte si ji sami

Konstrukci kamen si můžete určit sami. Chtěli byste jednoduchý sporák nebo jej raději ozdobíte? Rustikální zahradní pec na pizzu lze ozdobit mozaikou nebo oblázky. Dlaždice a dlaždice jsou také skvělý nápad. Nebo můžete omítnout kamna a můžete si vybrat libovolnou barvu. Popusťte uzdu své fantazii a navrhněte zahradní pec na pizzu podle svého vkusu a aby ladila se zbytkem vaší terasy a zahradního stylu.

plocha k sezení

zahradní-pizza-pec-dřevěná-lavice-design-venkovní

Zahradní pec na pizzu použijte současně jako krb. Integrujte lavičky a umístěte k nim židle nebo jiné sezení. Můžete tak skvěle využít teplo, které vyzařuje za chladných večerů. Přitom na pizzu dáváte pozor, aby nepřipálila. Zde můžete vidět moderní design terasy s pecí na pizzu uprostřed. S kovovými dveřmi zabráníte opětovnému úniku jisker, takže si můžete postavit židle přímo před kamna a zahřát se během útulného rozhovoru.