Dům a zahrada

Pozitivní účinky levandule a jak se o ni můžete nejlépe starat

pozitivní účinek balíčku péče o levanduli

Milujete vůni levandule a její purpurovou barvu? Sníte o francouzských levandulových polích? Pak si rostlinu pořiďte domů! Budeš tím pozitivní účinky levandule nejen z hlediska vůně a vzhledu, protože může také sloužit jako lék.

the pozitivní účinky levandule – tehdy a teď

květináče na zahradní kolo s levandulí

V minulosti byla levandule velmi drahou rostlinou, kterou si mohli dovolit pouze lidé královského původu. Římané používali květiny k aromatickým koupelím pozitivní účinky levandule pro kůži. Řekové naopak byli z její vůně tak nadšení, že se naučili vyrábět parfém sami. Egypťané byli z této květiny také nadšení.

levandule zahradní péče o keř romantická

Časem se zjistilo, že květina nejen dobře vypadá a voní, ale je také prospěšná pro zdraví. Takže to přišlo, že to také získalo význam v medicíně. Levandule se stala důležitou složkou různých léků a také hrála hlavní roli při porodech. Každá rodící žena dostala stonek levandule, protože její vůně údajně pomáhá zmírnit bolest. Dokonce i dnes pozitivní účinky levandule využit. Používá se v kosmetice, voňavkářství, homeopatii, kulinářství a na zahradě.

the pozitivní účinek z levandule z hlediska jeho symboliky

levandule keř chodník dům dům altán

V jazyce květin má levandule také svůj vlastní význam. Květina představuje oddanost, věrnost a soucit, stejně jako nevinnost a čistotu. Levandule prý přináší štěstí a je proto oblíbeným dárkem. Měla by také chránit před závistí a zlými silami. Levandule se často dává milencům, aby jim přinesla rodinné štěstí.

Pozitivní účinky levandule – Správná péče o levanduli

pozitivní účinek dřevěného koše na péči o levanduli

Levandule je vhodná jak na zahradu, tak i jako pokojová rostlina. Stačí mu zajistit přiměřené životní podmínky a nebudete mít problém se o to starat. Rostlina miluje světlo. Proto byste měli zajistit, aby na ni svítilo slunce alespoň 6 hodin denně. Tato květina nedostává chlad a vítr. Umístěte ji proto na chráněné místo. Pokud chcete levanduli vysadit na zahradu, je nejlepší zvolit místo na zdi nebo kameni, které bude sloužit jako ochranný štít. Jako pokojová rostlina hledáte místo, kde netáhne.

pozitivní účinek levandule péče zahradní dům obytná struktura dřevěný box

Květináč na levanduli by měl mít světlou barvu, tmavé barvy přitahují sluneční paprsky dvakrát tolik a tak hrozí, že rostlina onemocní. Zahradníci doporučují keramické hrnce. Měly by být také dostatečně velké, aby kořeny měly dostatek prostoru pro rozvoj.

Levandule miluje zásaditou a vápenitou půdu. Půda by také měla zabránit shromažďování vody. Právě jeden z nejčastějších problémů levandule je ten, který způsobuje hnilobu kořenů. Zalévejte středně často. Všimněte si však, že jako pokojová rostlina potřebuje levandule více vody než ta, která roste na zahradě.

Na jaře by měla být levandule přemístěna ven, pokud byla uvnitř na zimu. To je také ten správný čas, kdy to musíte přerušit.

levandulová terakotová péče o mech

Pozitivní účinky levandule – 6 důvodů, proč by levandule neměla doma chybět:

  • Uklidňující vůně vnese do vašeho domova útulnost.
  • Květinu lze použít jako koření do polévek, rybích pokrmů a omáček.
  • the pozitivní účinky levandule jako lék: můžete jej použít k vdechnutí při nachlazení nebo kašli. Jako obklad pomáhá při kožních problémech, jako je akné a vyrážky.
  • Pár stonků levandule ve skříni vyděsí můry.
  • S několika keři levandule bude vaše zahrada vypadat barevněji a veseleji.

efekt levandule péče hrnec bílá péče

efektový levandulový terakotový kbelík

pozitivní účinky balíčku košů s tipy pro péči o levanduli        levandulový květinový box plastová péče