Dům a zahrada

Použití cortenové oceli pro zahradu a terasu – 40 nápadů pro venkovní oblast

cortenová ocel pro zahradní nápady-pilíře-krby-sazeče-obrazovky pro ochranu soukromí

Cortenová ocel je materiál, který lze použít různými způsoby a je tak oblíbený nejen díky svému atraktivnímu vzhledu pro použití v domě a na zahradě. Jedná se o prvky s rezavým vzhledem, které chrání materiál před další korozí a usnadňují tak jeho údržbu a jsou ideální pro venkovní prostory, kde panuje široká škála povětrnostních podmínek. Pokud upřednostňujete snadno udržovatelný stavební materiál, můžete se podívat na následující produkty. Jedná se o různé dekorace z Corten oceli na zahradu, terasu a další venkovní plochy, pomocí kterých docílíte hezkých a moderních dekorací a akcentů.

Cortenová ocel pro zahradu a terasu – osvětlení

cortenová ocel pro zahradní osvětlení-lampy-zahradní cestylv-rusty-slot-50

Osvětlení je důležitým prvkem ve venkovním prostoru, který je nejen užitečný, ale také ve tmě nádherně zvýrazní zahradu. A aby lampy vypadaly hezky, můžete spadnout zpět na zkorodovaný materiál. SLV Rusty Slot 50 nabízí atraktivní modely s jednoduchým, minimalistickým vzhledem, které dokonale vylepšují zahradní cesty a další oblasti. K dispozici zde.

cortenová ocel pro zahradní rezavé-slv-zen-asijské-dekorativní-štěrkové kameny

Tentýž výrobce nabízí i další svítidla z Cortenovy oceli pro zahrady a další venkovní plochy. Patří sem také Rusty Square 40, což je o něco nižší model a vypadá jako lucerna. Tento produkt je zvláště vhodný pro zenové a asijské zahrady. Chcete koupit žárovky? Pak se podívejte sem.

cortenová ocel pro zahradní světla-zahradní lampy-slv-l-tvar-bambus

Svítit svůj venkovní prostor můžete také pomocí těchto lamp od SLV, které mají moderní tvar písmene L. Světlo směřuje pod úhlem dolů, a proto jsou světla ideální pro zahradní cesty. Je velmi praktické, že všechny modely mohou pracovat také s energeticky úspornými žárovkami a že i přes hodiny svícení můžete v noci šetřit energií. Objednejte si lampy zde.

cortenová ocel pro zahradní dekorace-solární-lampa-páv-rez-optika-kamínky-globo

Tento páv je trochu jiná lampa. I když přes den zapůsobí rezavým vzhledem a jeho kamínky jiskří na slunci, nabíjí se zároveň, aby ve tmě osvětlovala zahradu a je zcela energeticky účinná. Díky rezavému povrchu si všechny barvy přijdou na své. Model pochází od společnosti Globo a je k dispozici zde.

Okraje trávníku z oceli Corten

cortenová ocel pro zahradní lemování trávníku-m-n-rainman-minimalistická

Pokud používáte lemování trávníku nebo lemování, můžete do zahrady nastavit hezké a méně nápadné akcenty z cortenové oceli. Vytvářejí jasnou hranici mezi postelí a trávníkem a zajišťují upravenější vzhled. Model m-n rainman je k dispozici v jednoduché rovné verzi nebo s tvarem vlny. Můžete si jej objednat zde.

cortenová ocel pro zahradní lemování-belissa-okrasný štěrk-bílá-trávníková postel

Podobně to vypadá s okrajem postele z Corten oceli pro zahrady a venkovní prostory od Bellissa. Model je jednoduchý a je vložen hluboko do země, aby bylo zajištěno co nejlepší držení. Nabízíme jednotlivé kusy i sadu 10 kusů. Vytvořte rovné nebo kulaté hranice mezi různými postelemi nebo záhony a trávníky, jak chcete. K dispozici zde.

cortenová ocel pro zahradní dekorace-srdce-kruh-prsten-belissa-povlečení

Existují také modely, které mají určitý tvar a lze je použít jako dekorativní prvek. Patří sem také tato sada od Belissy, která se skládá ze srdce a kruhu. Mohou být navrženy nejen s květinami a půdním pokryvem, ale také s trávníkem a okrasným štěrkem. Vytvořte si na své zahradě poutače nebo navrhněte hrob své milované s přírodními rostlinami a dekoracemi s rezavým vzhledem objednáním produktu zde.

Sázecí stroje z Cortenové oceli a vyvýšené záhony v rezavém vzhledu

cortenová ocel pro zahradní vyvýšený záhon-belissa-květináče-design-nerez

Belissa nabízí také zajímavou vyvýšenou postel z oceli Corten, kterou lze použít i jako květináč. Jedná se o třídílnou stavebnici, kov má tloušťku 1 mm a je na horním okraji zajímavě perforovaný. Vyvýšený záhon má průměr 110 cm a lze jej vysadit dle libosti. Objednejte si výrobek zde a dostanete zajímavou dekoraci.

cortenová ocel pro zahradní vyvýšenou postel-clara-palatino-moderní-design-zahradní dekorace

Pokud dáváte přednost čtvercovému tvaru, můžete se rozhodnout pro „Clara“ z řady Palatino Exclusive Line. Úhlová vyvýšená postel má velikost 80 x 80 cm a je 50 cm hluboká. Kromě toho je zde odnímatelná podlaha, takže vyvýšené lůžko z Cortenovy oceli lze využít na zahradu a také na terasu. Pokud si ceníte vyšší vyvýšené postele, můžete jednoduše naskládat několik modelů. Článek si můžete objednat zde.

corten ocel-zahrada-vyvýšená postel-palatino-stůl-květiny-keře-žluté květy

Pokud hledáte vyšší model, můžete se také rozhodnout pro tento design vyvýšené postele od společnosti Palatino, který je vysoký jeden metr, a proto se s ním dá pohodlně pracovat. Postel má tvar stolu a police pod kontejnerem na rostliny. Pokud byste chtěli použít tuto vyvýšenou postel z Corten oceli na zahradu i venku, můžete si ji objednat zde.

corten ocel-zahrada-bylina-spirála-vyvýšená postel-belissa-jednoduše-nastavená-kulatá-bylina-spirála

Další skvělou variantou vyvýšeného záhonu je bylinková spirála, kterou získáte obzvlášť rychle a snadno sestavením 5 jednotlivých dílů od Corten z Belissy. Tímto způsobem ušetříte místo ve své zahradě a získáte uspořádaný bylinkový záhon, ve kterém se snadno pracuje. Kupte si sadu s hezkými perforovanými akcenty zde.

corten ocel-zahrada-bylina-spirála-hranatý-hranatý-rez-prima-terra

Ani spirála nemusí být nutně kulatá, je k dispozici i ve čtvercové verzi. Nabízí ho Prima Terra a má obzvláště minimalistický vzhled, který můžete použít v moderním zahradním designu. Pokud byste si chtěli koupit tohoto bylinkového šneka, zastavte se zde a objednejte si stavebnici.

corten ocel-zahrada-bylina-věž-belissa-zeleninová-zahradní-postel-design-úspora místa

Místo spirály si můžete také vybrat bylinkovou věž, kterou nabízí Belissa. Na bočních stěnách jsou otvory, kterými rostliny rostou a je obzvláště snadné je sklízet. Díky materiálu odolnému vůči povětrnostním vlivům je výrobek ideální pro venkovní použití a lze jej tam používat po celý rok. K dispozici zde.

corten-steel-garden-flower-pot-belissa-modern-garden-design-okrasná tráva

Secí stroj Corten Steel od společnosti Belissa je o něco vyšší a užší než varianty pro vyvýšené postele a je skvěle vhodný pro navrhování terasy, zahrady, verandy nebo terasy. Zasaďte okrasné trávy, květiny, stálezelené rostliny nebo dokonce aromatické rostliny a vytvořte pro zahradu a terasu krásné poutače z Cortenské oceli. Produkt si můžete objednat zde.

corten ocel-zahrada-sazeč-sazeč-výsadba-terasa-veranda

Pokud hledáte květinářství z oceli Corten pro zahradní design, může být tento model pro vás vhodný. S délkou 1 metr a šířkou a výškou 30 cm je to ideální velikost pro výsadbu spousty květin a rostlin a vytváření krásných aranžmá. Koryto můžete získat zde.

corten-steel-garden-flower-pot-duck-toast-steel-dewoga

Tento květináč, jehož boky tvoří kachna, je také velmi roztomilý. Dekoraci z Corten oceli na zahradu a terasu lze použít v jakékoli oblasti. Nejlepší je zvolit vyvýšenou plochu, aby si kachna lépe přišla na své. Model Dewoga má velikost 22 x 30 cm, je tedy poměrně kompaktní a vhodný na menší terasy. Objednávky zde.

Nástěnné malby a zástěny na ochranu soukromí z cortenové oceli pro zahradu

corten ocelový-zahradní-plot-nástěnná malba-soukromí-obrazovka-podzim-motiv-stavební plot

Ochranná obrazovka z oceli Corten nejen zaručuje dokonalé soukromí, ale také dobře vypadá. Dekorace z Corten oceli na zahradu a terasu může buď stát samostatně, nebo, jako u tohoto modelu, namontovat na plot nebo zeď. Má podzimní motiv v podobě stromu a skládá se ze tří částí. Objednejte si článek zde.

corten ocel zahradní soukromí plot element deco pvc postel design

Ochranné clony z oceli Corten lze také kombinovat s jinými prvky plotu a sloužit tak jako dekorativní akcenty. Tyto prvky od Jabo Design se například střídají s plastovými prvky a tvoří vysoký plot, ale lze je použít i pro jiné zahradní prvky, jako jsou brány. Ochranné obrazovky mohou mít také různé motivy a mohou být dokonce navrženy jednotlivě na vyžádání. Produkt je k dispozici zde.

Vodní hry jako dekorace

corten ocel-zahrada-fontána-disk-pružina-fontána-sampag-oblázky

Vodní prvky jsou bezesporu speciální ozdobou venkovního prostoru a jsou skvělé pro design s Cortenovou ocelí pro zahradu. Nabízí se široká škála variant. Prostorově úsporným nápadem je tato pramenitá fontána v podobě disku od společnosti Sampag GmbH, který je zapuštěn v zemi. Můžete ho získat zde.

corten-steel-garden-water-wall-primrose-large-decoration-terénní úpravy-vodopád

Chtěli byste na své zahradě založit obzvlášť velkou, moderní a působivou dekoraci s vodou? Tato atraktivní vodní stěna z Primrose ohromí nejen vás, ale i všechny ostatní. Není to jen skutečný klenot během dne. V noci také zapůsobí krásnými světelnými hrami díky integrovaným LED lampám. Součástí je také hadicový systém, který je zde k dispozici společně se stěnou.

corten-steel-garden-pillar-fountain-petrklíč-skupina-design-trubky-optika

Tyto vodní sloupy z Primrose nejsou o nic méně atraktivní a své zvláštní kouzlo získávají nejen svým rezavým vzhledem, ale také tím, že představují skupinu tří různě velkých sloupců. Tento výrobek je také vybaven barevnými LED světly, která mění barvu světla. Objednávky zde.

corten-steel-garden-waterfall-fountain-flower box-langley-primrose

Primrose také nabízí tento vodopád z cortenové oceli s integrovaným květinovým boxem. „Langley“ lze vysadit jakýmikoli rostlinami a díky LED světlům ozdobí zahradu, terasu nebo jakékoli jiné posezení ve dne i v noci. Model lze bez problémů používat i uvnitř. K dispozici zde.

corten ocel-zahrada-fontána-kašna-kvádr-obývací-prostředí-jarní fontána

Prostředí pro zahradní bydlení nabízí tato zahradní fontána z Cortenové oceli pro zahradu i vnitřní prostor, která má tvar kvádru, ze kterého pramení voda. Instalace je velmi jednoduchá a zvládne ji i začátečník. Ozdobte vnitřní nebo venkovní prostor vodní funkcí, jak si přejete. Objednejte si dekoraci zde.

corten-steel-garden-water-wall-waterfall-living-ambience-small-decoration-balls

Tato Cortenova ocelová fontána, která tvoří vodopád spadající do speciální nádoby, pochází od stejného výrobce. Má výšku 175 cm a je také ideální jako dekorace pro malé zahrady. Ve sběrné nádobě jsou ozdobné kuličky, které na rozdíl od rezavého vzhledu září a vytvářejí tak pěkný kontrast. Model můžete získat zde.

Krby a ohniště z cortenové oceli

corten ocel-zahradní-ohnivá mísa-burni-kulatá-nerezová-bazénová plocha-posezení

Krby vytvářejí útulnost a hřejí nás i v chladnějších dnech, které trávíme venku. Mísa na oheň je zvláště prostorově úsporná. Model Burni má jednoduchý design, ale přesto je vhodný jako zajímavý akcent venku. Mísa je k dispozici v různých velikostech. Udeřte to hned teď a objednejte si článek zde.

corten ocel-zahrada-oheň-koš-děrovaný-kmenový-plamen-dekorativní

Tribal Flame, na druhé straně, je jiný druh poutače, je užší než ohnivá mísa, a proto ještě více šetří místo a zaujme tvarem sloupu. Existuje také perforovaný design v podobě plamene, skrz který oheň ve tmě září. Model stojí na kolečkách a snadno se pohybuje, zatímco je popel sbírán do zásobníku. Požární sloupek u Stahlfabrik si můžete objednat zde.

corten ocel-zahrada-oheň-pilíř-sensiolo-perforovaná-kmenová-prostorově úsporná terasa

Podobné je to s ohnivým sloupem „Hefaistos“, který je opatřen nádherným ornamentem, přes který je vidět mihotavý oheň. S výškou 80 cm a šířkou 20 cm je model velmi vhodný i pro malé terasy. Zde si můžete objednat sloupek Sensiolo a vytvořit tak krásné zvýraznění v jakémkoli prostoru k sezení.

corten ocel-zahrada-terasa-krb-themood-faber-moderní-posezení-prostor kolem krbu

Pokud máte více prostoru a chcete obzvláště působivou dekoraci na terasu nebo jiné posezení, můžete využít také krb. V souladu s tím bychom vám rádi představili zahradní krb „theMOOD“ od společnosti Faber, který zaujme svým atraktivním prodlouženým tvarem. Na zahradu a terasu použijte volně stojící model z oceli Corten nebo si vyberte krbovou vložku pro instalaci do zdí a stěn. Objednávky zde.

corten ocel-zahrada-komín-masaya-greenlab-rez-vzhled-exteriér-ozdobit

Dalším prostorově úsporným zahradním krbem je „Masaya“ od společnosti Greenlab. Model má tvar dutého sloupu, který je naplněn palivovým dřevem nebo dřevěným uhlím. Oheň pak lze pozorovat podlouhlým otvorem. Jelikož zde není ochranné sklo, měl by mít krb dostatečně velkou vzdálenost od nábytku a jiných předmětů náchylných k ohni. Produkt je k dispozici zde.

corten ocel-zahrada-venkovní-krb-buzz-kola-faber-castell-panorama-sklo

Zajímavostí tohoto modelu je design, který svým způsobem připomíná staré automaty na popcorn. Venkovní krb má panoramatické ochranné sklo a kolečka, díky nimž je obzvlášť snadné krb přemisťovat a ukládat. Nemá komín, takže k jeho zřízení potřebujete povolení. Pokud vás to neodradilo, objednejte si krb přímo zde.

corten-steel-garden-krb-kola-storage-space-quadro-nouvel

Tento krb ve tvaru krychle je také vybaven kolečky. K dispozici jsou také oddíly pro uložení palivového dřeva. Povrch krbu je navržen jako kamna, takže na něm můžete i vařit. Výsuvná přihrádka sbírá žhavé uhlíky a popel a lze ji snadno vyčistit. “Quadro” od společnosti Nouvel Ltd. je k dispozici zde.

Další dekorace z cortenové oceli na zahradu a terasu

corten-steel-garden-decoration-sign-front-yard-house-number-welcome-jabo-design

Určitě chcete, aby byla krásná nejen zadní zahrada, ale i přední zahrada. Pak si na zahradu a příjezdovou cestu vyberte tento uvítací nápis z oceli Corten, který můžete nechat individuálně perforovat číslem svého domu. Model pochází z Jabo Design, je vysoký 160 cm a je vyroben ručně. Při objednávce uvádíte text a číslo domu, které můžete vyrobit zde.

corten ocel-zahrada-rez-pilíř-motiv stromu-hranatá-lucerna-svíčka

Svůj venkovní prostor můžete také ozdobit takovým sloupkem z nerezové oceli, který je nejen pěkně perforovaný, ale má také otvor, do kterého lze umístit svíčku. Tímto způsobem naplánujte romantické večery venku. Rezavá nerezová ocel dodává dekoraci zvláštní kouzlo. 1 metr vysoký sloup si můžete objednat zde.

corten-steel-garden-decoration-ball-spirály-sensiolo-stojan-trávník

Tato dekorativní koule na rez by byla také pěkným poutačem uprostřed trávníku nebo v jakékoli posteli, nemyslíte? “Spira” má průměr 28 cm a skládá se ze spirálových ocelových prvků. Míč lze také vystavit na sloup. Máš zájem? Pak objednávejte zde.

corten ocel-zahrada-nástěnka-nerez-rez-fa-láska-radost-vítejte-hosté

Takovou nástěnkou můžete také ozdobit svoji zahradu nebo předzahrádku. Skládá se z ocelového plechu o tloušťce 1 mm, který je perforován pomocí laseru. Báseň můžete umístit poblíž vstupních dveří a přivítat hosty krásnými rčeními. Plech je také opatřen otvory, které jsou v případě potřeby určeny k zavěšení desky. Objednávat můžete zde.

corten ocel-zahrada-květina-rez-optika-zásuvné postele

Především můžete zelené záhony vybavit květinou rezavého vzhledu a nastavit tak akcent. Ale také se rychle promění v poutače v jiných oblastech. Květina má průměr 30 cm. Celkově je zátka vysoká 95 cm, takže si květina může také přijít na své uprostřed vyšších rostlin. Zástrčku Edelrost od Dewoga najdete zde.

corten-steel-garden-nerez-rust-silhouette-cat-packa-chirpy-project

Siluety jsou také pěkným nápadem pro zahradní dekorace, které můžete obzvlášť dobře rozeznat před světlými stěnami, zdmi nebo fasádami. Cortenská ocelová dekorace pro zahrady a záhony je k dispozici v celé řadě motivů, včetně této roztomilé kočky se zvednutou tlapkou od Chirpy Project. Konektor si můžete objednat zde.

corten-ocel-zahrada-dekorativní-okenní-růže-zahradní-dekorace-nápady-dewoga

Nebo co takhle ozdobné okno z nerezové oceli, které můžete pověsit na zeď a ozdobit hezkými květinami? Ani zde není výrobcem nikdo jiný než Dewoga. Výrobek má kompaktní velikost, a proto jej lze použít i na malé povrchy stěn. Kovové okno můžete zakoupit zde.

corten-steel-garden-decoration-pillar-plug-balls-lesk-gartendekoshop24-hecke-zdobit

Tato zástrčka, která může ozdobit střed trávníku nebo postele, je obzvláště originální. Povrch matné rzi je kombinován s lesklými kuličkami. Originální dekorace je vyrobena zcela ručně a je dodávána zdarma po celém Německu. Takže je nejlepší to hned chytit a objednat si produkt zde.

corten-steel-garden-mailbox-minimalist-nerez-rust-pillar-decotall

S tímto patinovým sloupkem získáte dekoraci, která je zároveň užitečná. Je to vlastně schránka, kterou si můžete založit hned na začátku svého majetku. Můžete také přidat číslo svého domu, které je vyrobeno z lesklé nerezové oceli, aby lépe vyniklo. Poštovní schránku získáte zde.