Dům a zahrada

Pěkné mříže pro rostliny – dekorativní prvky v zahradě

mřížoví pro rostliny brána-zahrada-růže-květ-zahrada cesta-nášlapný kámen

Každý zahradník ví, že stěny domu, plotu a dalších budov na zahradě lze ozdobit pomocí popínavých rostlin. Před implementací takového nápadu však musíte najít ten správný, hezký Mřížoví pro rostliny vybrat a pěstovat. Věnujte pozornost designu a materiálům stavby, stejně jako velikosti, způsobu pěstování a sepínání rostliny.

Mřížoví pro rostliny s lepicími nožičkami nebo kotouči

mřížoví pro rostliny-plamének-purpurová-nápad-hezká-fasádní dekorace

Silné vinné révy, jako vinná réva nebo břečťan, jsou nejlepší pro ozelenění stěn vysokých budov, vil a pavilonů, zatímco pro malé domy, garáže, přístřešky a ploty by měly být zvoleny středně velké popínavé rostliny. Na podporu bylinných nebo nízko rostoucích dřevěných popínavých rostlin se používají hezké mříže, kovové konstrukce nebo plastová síť. S těmito Mřížoví pro rostliny stěny přízemí, terasy nebo jiných ploch jsou tvarovány a zdobeny.

Výběr materiálů pro mřížoví pro rostliny

mřížoví-pro-rostliny-kov-růžové-květiny-popínavá rostlina

Velký význam má správný výběr materiálů pro stavbu Mřížoví pro rostliny. Šířka součástí pokrytých listy by neměla přesáhnout 2 až 3 cm. Většina popínavých rostlin může obepínat podpěry o průměru 5 až 10 cm nebo i více. Ne všechny druhy popínavých rostlin potřebují hezké treláže. Popínavé rostliny s lepkavýma nohama, jako jsou panenské révy, břečťan a hortenzie, nepotřebují ke šplhání žádné speciální struktury ani podpěry. Stačí je postavit ke zdi nebo plotu a začnou lézt sami. Pokud chcete klíčky těchto rostlin na krátkou dobu připevnit na svislý povrch a naznačit jim směr růstu, stačí obyčejná lepicí páska nebo pár kousků plastelíny.

Pěkná mřížoví pro rostliny ze dřeva 

mřížoví-pro-rostliny-design-dřeva-zahrada-design-nápad

Kolem pěkný Mřížoví pro rostliny ke stavbě se nejčastěji používá dřevo. Kov je vybírán méně často. V některých případech se používají plastové nebo dokonce kamenné nebo cihlové konstrukce. Nejlepší volbou je stále ta ze dřeva. V zahradních centrech najdete hezké treláže ze dřeva v různých variantách. Svislé struktury můžete také stavět sami. Vše, co potřebujete, jsou pásy a trámy ze dřeva. Ale bambusové tyčinky jsou k tomu také ideální. Věnujte pozornost nejen vhodnému designu mřížoviny, ale také její stabilitě. Musí odolat větru a váze popínavé rostliny.

Menší dřevěné mříže

mřížoví pro rostliny dekorativní-kov-nerez-ocel-cihla-fasáda

Celkově hezké dřevěné mřížky vypadají přirozeně v téměř jakémkoli zvoleném stylu na zahradě a hodí se téměř ke každému domácímu stylu. Na treláže, které jsou připevněny ke zdi, lze použít různé druhy dřeva. Většinou se však volí smrkové, borové nebo jedlové dřevo. Zpracujte všechny části konstrukce prostředkem proti hnilobě. Zpracované dřevo natřete vrstvou bezbarvého ochranného laku nebo barvou, která prodlouží trvanlivost dřeva. Měli byste také zpracovat kovové části, které používáte k připevnění jednotlivých pásů k sobě. Izolovány by měly být také oblasti, kde by se hezké mříže mohly dotýkat země.

Mřížoví z kovu 

zelená-rostlina- ulice- pěšina- kovová konstrukce- plot

Pěkné mříže pro rostliny vyrobené z kovu jsou obzvláště trvanlivé a stabilní. Vždy vypadají hezky a dekorativně, což je v zimě velká výhoda, když listy popínavé rostliny opadaly a struktura jimi již není pokryta. Kované železné mříže jsou velmi pěkné. Zaoblené, krásné mříže a zahradní prvky obklopené zelenými rostlinami předčí vaše očekávání a vytvoří ve vaší zahradě romantickou atmosféru.

Pergola k relaxaci

Kulatý tvar - kovová mřížka - kameny - květiny

Chcete -li ušetřit na nákladech, můžete také stavět pěkné treláže z vodovodních trubek a kovových úhelníků. Pokud jej pečlivě sestavíte a hezky namalujete (třeba bílou nebo modrou barvou), může být tato konstrukce i pěknou ozdobou vaší zahrady. Méně zajímavé, ale přesto užitečné, jsou svislé podpěry z hliníkových trubek nebo profilů, stejně jako železné tyče nebo silný drát.

Drátěná síť je opět v trendu

Mřížka vyrobená z kovu- síťovina- malé- květiny- čtverec

Nejjednodušší variantou hezkých mříží pro rostliny je drátěná síť nebo jiná hotová kovová oka, která se také používají pro ploty, zejména ty s velkými oky. Na dřevěné nebo kovové, ploché rámy nebo lešení, které se používají jako mřížoví, lze připevnit nejen kovové sítě, ale také ty z plastu nebo jiných syntetických materiálů, které jsou na koncích připevněny tenkými proužky, drátem nebo šňůrkou. Plastové sítě s různou velikostí ok jsou v současné době moderní. Je méně pravděpodobné, že by přitahovaly pozornost, pokud jsou zbarveny zeleně, šedě nebo černě.

Plastové mřížoví

Mřížka vyrobená z plastu-zelená-barva-na-zeď

Mezitím se v obchodech často nabízejí plastové stavby, kterým se říká hezké mříže pro rostliny by měly sloužit. Pokud jste si vybrali takovou konstrukci, doporučujeme vám při výběru modelu postupovat opatrně. Protože nejen design se může lišit, liší se také kvalita plastu. Levné varianty rychle vyblednou na slunci nebo se rozbijí, když se klima změní. Často také nejsou dostatečně stabilní, aby unesly hmotnost rostliny. Mějte na paměti, že když je vítr, hezké mřížoví podléhá větší hmotnosti, takže musí být velmi dobře připevněno k podpěře, například ke zdi.

Čeho byste si měli být vědomi

Sádra- bílá- dekorativní- nápad- plastová mřížka

Také si všimněte- Pokud to uděláte Pokud ke zdi připevníte hezké mříže pro rostliny, nesmíte zapomenout, že mezi ní a zdí musí být určitá vzdálenost, aby se rostlina mohla správně vyvíjet a růst. Tato vzdálenost by měla být 30 cm od dřevěných stěn a 40 až 50 cm od povrchů z kamene, kovu nebo cihel. Vyhnete se tak přehřívání a vysychání rostliny v horkých dnech z oteplování stěn. To platí zejména v případě, že jste vybrali pěknou mřížku pro jižní stěnu. Rovněž zajistěte, aby stěny byly dobře větrané a pokud je to možné, uvolněte po dešti dřevěné stěny a omítnuté stěny od přebytečné vlhkosti.

Mřížoví - cihla - venku - žluté rostliny

Stromy dům cihlová mříž ze dřeva

Romantika- keře -kovová mříž- popínavé rostliny

Nápady - popínavé rostliny - šplhací mřížky - květiny

Kamenná podlaha, stromy, posezení, dřevěná mříž, dřevěný dům

Pergola -Romantické -rostliny -květiny

Mřížoví - velké - květiny - kovové

Květiny- kovová lampa- stromy- šeřík- květinová- zahradní mříž

Zahradní stůl-dřevěná mřížka-bílé květy

zelená- květiny- dům- boční- mřížoví- dřevo