Dům a zahrada

Přístřešek na nářadí na zahradě: Když se zahradní přístřešek stane funkčním doplňkem venkovního prostoru

Zahradnická sezóna začíná na jaře. Nyní je čas dostat vaše zahradní nářadí z garáže nebo suterénu, abyste mohli provádět veškeré nezbytné venkovní práce nebo opravy domu. Většina hobby zahradníků obvykle čeká nemilé překvapení, protože ani sklep, ani garáž nejsou vhodné pro skladování nářadí a podobně. V garáži zabírají příliš mnoho místa a vysoká vlhkost v suterénu je často tvrdohlavější Rez na zahradním nářadí . Naštěstí existuje alternativa: zahradní přístřešek. Kůlna na nářadí na zahradě se ukazuje jako mimořádně funkční doplněk venkovního prostoru.

Přístřešek na nářadí na zahradě: na co byste měli při nákupu myslet?

Zahradní přístřešek s úložným prostorem na vybavení a nářadí

Kůlna může plnit několik funkcí. Své zimní obydlí tam nachází zahradní nářadí, nářadí, kola, dětské venkovní hračky a dokonce i květiny. Pokud má kůlna nářadí okna, může v létě sloužit také jako domácí kancelář nebo rukodělná místnost. Aby byl ale nový přírůstek do zahrady dlouhodobý, měli byste při nákupu zvážit pár věcí.

Zahradní přístřešek s oknem a otvorem pro větrání

1. Materiál hraje důležitou roli v dlouhověkosti stavby. K tomu je dřevo méně vhodné. Mnohem lepší Zahradní domky s rámem z žárově pozinkované oceli a plastových panelů. Tyto materiály se nejen snadno udržují, ale také nabízejí určitou stabilitu a bez problémů vydrží déšť, sníh, vítr i silné sluneční světlo. To zaručuje dlouhou životnost. V létě se přitom plast nezahřívá a uvnitř zůstává příjemně chladný.

2. Jednoduchá montáž, který se provádí bez speciálního nářadí a může být proveden nezkušenými zahradními nadšenci za dvě nebo tři hodiny, je také důležitým prodejním místem. V případě potřeby lze umístění změnit bez velkého úsilí a dalších technologií.

Zahradní přístřešek s dvoukřídlými dveřmi

3. Při výběru modelu se Funkčnost především. Dokonalá zahradní bouda je kompaktní a zabírá málo místa. Lze jej konfigurovat podle potřeby a nabízí flexibilní možnosti úložiště. Má dvojité dveře a okno.

4. Kůlna na nářadí by také měla být jednoduchá péče být. Zatímco dřevo musí být na začátku a po skončení zahradnické sezóny vybroušeno a znovu naolejováno nebo natřeno, ocel a plast vyžadují velmi malou údržbu. Jednoduše očistěte povrch, opláchněte a poté otřete dosucha.

Bouda na nářadí na zahradě, na co si dát při nákupu pozor

5. Kvalitní kůlna na nářadí má dveřní závoru, je uzamykatelná a má průduch ve štítu.

Zahradní přístřešek: jak vybrat správné místo

Přístřešek na nářadí snadno sestavitelný na zahradě

Při výběru správného místa hraje rozhodující roli několik faktorů.

  • Velikost zahrady, rostliny a pevné instalace, jako je pergola, terasa nebo zimní zahrada, do značné míry určují, kam lze umístit kůlnu na nářadí.
  • Důležitý je také právní základ, zejména s ohledem na vzdálenost k sousedním domům a povolenou výšku.
  • Nejlepší je vybrat snadno dostupné místo. Pokud plánujete zásobovat kůlnu na nářadí elektrickou energií a vodou, pak je optimální umístění blízko domu.

  • Aby byla kůlna stabilní, měla by být podlaha suchá a propustná. V případě potřeby může být základna položena také štěrkem. Betonová deska nebo betonové dlaždice nabízejí levnou variantu základu.
  • Bez ohledu na to, zda se jedná o rybníček koi nebo potok: postavte zahradní přístřešek nejméně čtyři metry od vody. V opačném případě riskujete, že pohyb půdy směrem k rybníku způsobí, že se základ zapustí do země nebo se časem vytvoří trhliny.