Dům a zahrada

Ochranná clona z perforovaného plechu – účinný designový prvek pro zahradu a balkon

Obrazovka na ochranu osobních údajů nápady na zahradní plot z děrovaného plechu z cortenové oceli

Dříve se děrované plechy používaly hlavně v zemědělství, ve stavebnictví a recyklačním průmyslu – v dnešní době se staly efektivním designovým prvkem fasády domu. Ať už jako zábradlí balkonu nebo zahradní plot – tenké kovové desky s děrovanými otvory se třpytí mimo soukromý prostor a chrání před silným slunečním zářením.

Ochranná clona z perforovaného plechu – estetická a dekorativní

Ochranná obrazovka z perforovaného plechu betonový plot-nápady-moderní

Podle DIN 24041 se termín „děrovaná deska“ vztahuje na tenkou desku se symetricky děrovanými otvory. Panely vyrobené z vysoce pevných kovů odolných proti korozi, jako je hliník, nerezová ocel, měď nebo práškově lakované plechy, přesvědčí svou odolností a jsou ideální pro venkovní použití. Mluví za ně nejen jejich odolnost, ale také jejich moderní vzhled. Děrované plechy, které jsou k dispozici s různými tvary otvorů, jako jsou kulaté, čtvercové nebo prodloužené, se rychle stanou vizuálním vrcholem městských vil a kancelářských budov.

Odolná zástěna na ochranu soukromí z perforovaného plechu pro zahradu

Ochranná obrazovka-děrovaná kovová zahrada-nápady-plot-moderní

Stále více architektů se rozhoduje proti dřevěnému plotu a pro panely z perforovaného plechu na zahradě. Ty mají výrazně nižší náklady na údržbu a nabízejí ochranu soukromí a slunce přizpůsobenou individuálním potřebám. Tímto způsobem je vnější oblast chráněna před cizími lidmi, aniž by zcela blokovala sluneční světlo. Možná proto se ukázaly jako praktická alternativa pro hustě obydlené čtvrti s řadovými domy.

Děrovaná plechová ochranná clona na balkon a fasádu domu

Obrazovka ochrany osobních údajů z balkonu s perforovaným plechem představuje moderní panely

Děrovaná kovová obrazovka pro ochranu soukromí vylepšuje fasádu domu a vytváří vzrušující souhru světla a stínu v místnostech. Četné možnosti designu a atraktivní vzory nabízejí kreativní potenciál a nenechávají nic být žádoucí. S balkonovým zábradlím z perforovaných panelů fasáda nejen upoutá pozornost, ale také ušetří energii. V létě jsou silné sluneční paprsky drženy stranou a náklady na elektřinu pro klimatizační systémy se tím snižují.

Kompletní Fasádní obklad s perforovaným plechem v poslední době získávají na popularitě po celém světě – regulují vnitřní klima v budově a jsou obzvláště praktické, když má dům velká okna. Úhel perforace hraje rozhodující roli pro pohodu – v úhlu kolem 30 stupňů je dopad světla vnímán jako příjemný.

Tahokov jako architektonický prvek a cenově výhodná alternativa k děrovaným plechům

Obrazovka na ochranu osobních údajů nápady na fasádu domu z děrovaného plechu s rozšířenou síťovinou

Tahokov nebo tahokov se nevyrábí děrováním, ale natahováním kovu. Na rozdíl od děrovaných plechů tento proces nevede ke ztrátě materiálu – proto je tahokov nákladově efektivní alternativou. Nabízejí také četné možnosti použití a dodávají fasádě a zahradě další kouzlo. V USA jsou tradičně velmi populární a často se používají jako výplně zábradlí pro balkony a zástěny pro ochranu soukromí na zahradě.

Děrovaná plechová zástěna na balkon

Nápady na ochranu soukromí na obrazovce děrovaného plechu, balkónu a slunce

Posuvné panely z děrovaného plechu namontované na balkonové zábradlí

Ochranná obrazovka-děrovaný plech-balkon-nápady-posuvné panely