Dům a zahrada

Nízký tlak vody v domě: potřebuji domácí vodárnu?

Příliš malý nebo měnící se tlak vody je bohužel velmi častým jevem v obytných budovách a rodinných domech. To znamená problémy se sprchováním, kapajícími kohoutky, velmi pomalu tekoucí vodou v záchodové nádrži a neefektivní zavlažování zahrady. Jinými slovy: snížené pohodlí. Pokud máte doma velmi nízký tlak vody, může být řešením instalace pomocného čerpadla. S domácí vodárnou můžete zvýšit tlak vody v celém systému a všech připojených zařízeních: sprcha, faucet, toaleta, pračka, zahradní postřikovač atd..

Nízký tlak vody v domě pro sprchu, pračku, toaletu a Co.

Zvyšte tlak vody pomocí domácí vodárny

Existuje mnoho typů tlakových vodních čerpadel, takže si musíte udělat průzkum a zjistit, které z nich Domácí vodárny je pro vás vhodný. Přečtěte si recenze, promluvte si s ostatními a inteligentně se rozhodněte o svém domě na základě vaší situace. Pomocná čerpadla jsou obvykle cenově dostupná, kompaktní a relativně snadno se instalují. To, co obvykle u těchto zařízení nedostanete, je způsob, jak upravit přítlak. To znamená, že je důležité předem zjistit, jaký máte nyní tlak vody a jakou dopravní kapacitu musí čerpadlo poskytovat.

Změřte nízký tlak vody v domě pomocí tlakoměru

Změřte tlak vody

Tlakoměr vody, nazývaný také manometr, lze zakoupit v železářství a použít ke kontrole stávajícího tlaku vody. Zařízení zobrazuje tlak v barech nebo psi (libry na čtvereční palec). Normálně by tlak neměl překročit 5 barů (75 psi), protože to není dobré pro instalační systém. Pokud je aktuální tlak 2,75 baru (40 psi), zvažte použití posilovacího čerpadla, které dodává maximálně 2,41 baru (35 psi). Existuje však jen několik automatických domácích vodních čerpadel, která lze použít k nastavení výstupního tlaku.

promluvte si s instalatérem o instalaci a nákladech domácí vodárny

Je třeba také poznamenat, že:

  • Jak velké je hlavní vodní potrubí, které vstupuje do domu?

Instalace je plynulejší, pokud velikost připojení tlakového vodního čerpadla odpovídá velikosti potrubí stávajícího potrubí. Instalací flexibilních trubek na domácí vodárny je tento proces rychlý a snadný. Ujistěte se tedy, že víte, jakou velikost potrubí potřebujete.

  • Existuje dostatek místa pro domácí vodárnu??

Omezený prostor je v dnešní době vždy velkým problémem. I když je čerpadlo malé, stále musíte naplánovat dostatek prostoru, aby bylo možné provádět servis čerpadla a také umožnit dobrou cirkulaci vzduchu.

Místo pro domácí vodárny chladné, suché a mrazuvzdorné

  • Je poblíž elektrická zásuvka??

Většina domácích vodáren je vybavena kabelem 0,5 až 2 metry. Po určení polohy se ujistěte, že je poblíž elektrická zásuvka. Pokud žádné neexistují, musíte zvážit, zda stojí za instalaci nového elektrického vedení pro čerpadlo.

  • Je místo suché a bez mrazu??

Při výběru místa pro domácí vodárnu vezměte v úvahu podmínky prostředí. Je garáž, sklep nebo zahradní přístřešek dobře izolován nebo potřebujete chránit zařízení před chladem a vlhkostí, aby nezmrzlo nebo nerezavělo?

Ventily, šroubové spoje a další příslušenství v železářství

  • Kolik úsilí to bude stát?

Aby bylo vše správně nainstalováno, musí být domácí vodárna připojena k vodovodnímu potrubí v domě. Měli byste zajistit, aby šroubové spoje byly co nejtěsnější. Je také vhodné použít teflonovou pásku, protože to zajišťuje absolutní utěsnění. Je důležité, abyste se při připojení k domácímu vodovodu mohli kdykoli přepnout zpět na místní vodovodní síť.

Proveďte malý průzkum práce a nákladů. Můžete zavolat místním instalatérům a zjistit, kolik bude stát instalace domácí vodárny. Přinejmenším víte, kolik byste ušetřili, kdybyste to udělali sami.

Domácí vodárny pro zavlažování zahrady instalujte zahradní postřikovače