Dům a zahrada

Navrhování terasy a zahrady – skvělé nápady pro šťastnou atmosféru

design terasy a zahrady jídelní stůl nábytek kovové romantické schody středozemí

Podívejte se na tyto nápady od sedmi designérů, od jídelních koutů po hřiště pro děti, které vám pomohou Navrhněte terasu a zahradu umět. Klíčem k úspěšné konverzaci je sladit centrum dění s okolím. Následuje 7 designérů, kteří při navrhování terasy a zahrady zahrnuli celou řadu typických outdoorových aktivit. To zahrnuje relaxaci, útulnou večeři a hru dětí pod širým nebem.

Navrhněte terasu a zahradu – Jídlo

ratanový zahradní nábytek z terasy a zahrady kolem bazénu u jídelního stolu

Většina lidí považuje jídlo venku za uvolněnější a útulnější. Nejdůležitější věcí při plánování je spojit jídelní kout s okolím. Outdoorové aktivity vyžadují určitou míru flexibility, protože koneckonců nemáte kontrolu nad sluncem, měsícem, mraky ani deštěm. Můžete však v závislosti na možných změnách počasí Navrhněte terasu a zahradu.

Ochrana před sluncem na terase

terasa a zahrada design slunečník koš nábytek dlaždice kámen

Oběd na horkém slunci bude například příjemnější, pokud se před ním ochráníte pod deštníkem, mřížovinou s vínem, pletivem z bambusu nebo látky nebo rohoží z hůlky. Po západu slunce možná budete chtít nekryté místo, abyste mohli sledovat noční oblohu. Nábytek by měl být vodotěsný, pokud jej nechcete stále měnit.

Provedení s markýzou

lehátko s designem markýzy na terasu a zahradu

Sluneční plachty jsou také skvělým způsobem, jak v létě poskytnout ochranu před sluncem. Vypadají také moderně a lze je umístit kamkoli, ať už na zeď nebo na sloupky. Lze také kombinovat několik slunečních plachet.

Navrhněte verandu

design terasy a zahrady hnědý gauč ratan veranda nápad ptačí klec

Pokud máte verandu nebo verandu, je to samozřejmě nejlepší místo pro vytvoření jídelního koutu. Jste tak vždy chráněni před sluncem a deštěm a na konci sezóny nemusíte přemýšlet, kam sluneční ochranu uložit.

Jídelní stůl do zahrady z teaku

vytvořte příjemnou atmosféru pro venkovní stolování

 • Návrhář interiérů Jeff Andrews vyvinul tento 3,6 metru dlouhý teakový jídelní stůl, který slouží zároveň jako bufet. Lavičky se vyhýbají nepořádku, když je velký provoz. Vintage kovová křesla v marockém stylu dodávají určitý charakter.terasa a zahrada design vintage dekorace nábytku
 • Vintage nábytek se perfektně hodí do venkovního prostoru, zejména v kombinaci s moderním stylem. Návrháři našli takový styl Eric Ossart a Arnaud Maurières ve starých hotelových židlích, které byly součástí terasy hotelu Dar al Hossoun v marockém Taroudantu.

  “Jsou to plastové židle ze 70. let minulého století, jejichž původní barva byla výrazně modrá,” říká Maurières. “Namalovali jsme jim zelenošedý odstín,” což je barva, která odpovídá prostředí 100 akrů olivového háje. Na konci dne hosté využívají terasu především pro koktejly. Jasmín, který prorůstá plotem, poskytuje přirozenou a okouzlující vůni.

1953 vytvořit originální nápady návrháře z Los Angeles

 • Tento dům Rodney Walkera z roku 1953 je v Los Angeles. Renovoval ji grafický designér George Mimnaugh. Součástí je travertinový stůl, který je v minimalistickém stylu umístěn pod střešními trámy. Tento design je dobrým příkladem toho, jak lze určitou oblast propojit se sousední architekturou.

zahradní design calistoga california krásný rodinný dům

 • V kalifornském Calistoga majitelé tohoto designu posouvají jídelní kout na další úroveň. Hoby zahradníci používají recyklovanou sekvoj jako podporu pro lilky, dýně, rajčata a aromatické rostliny. Hliníkový stůl na míru má uprostřed přihrádku na lahve vína. Mřížoví z recyklovaných ocelových trubek činí oblast intimnější, aniž by narušovala výhled.

Navrhování terasy a zahrady – hraní

terasa a zahrada vytvářejí prostor pro celou rodinu

Jeden z největších problémů, kterým čelí někdo vážný Navrhněte terasu a zahradu je udělat oblast na jedné straně hezkou a na straně druhé přátelskou k dětem. “Nejlepším řešením je použít velkou představivost a vybrat správné příslušenství,” říká designér Clare Matthewsová z Velké Británie.

 • Dubové dřevo této nadrozměrné sedací části je dostatečně hladké, aby se dalo chodit naboso. Úhel opěradel byl zvolen tak, aby byl uvolněný, ale ne příliš uvolněný. Takovou platformu mohou skrývat různé rostliny. Zde byla použita Stipa arundinacea.

  Na fotografii můžete vidět Matthew a její dvě dcery. Často proměňují oblast na jeviště, aby poskytli zajímavé představení divákům, kteří najdou prostor v trávě.

Vytvořte si na terase a zahradě možnou přírodu

 • Krajinný architekt James Lord navrhl tyto mohyly pro pětičlennou rodinu v Kalifornii, které tato rodina říká „Hobití mohyly“. Ty také slouží jako stabilizace půdy. Kopce se okamžitě staly oblíbeným hřištěm sousedních dětí. Je to dáno především integrovanou trampolínou, která je umístěna na jednom z kopců, a malými šachtami potrubního systému, kterými lze válcovat koule nebo jiné malé předměty.

terasa a zahrada dělají hobití dům dokonalým

 • Tento hobití dům vytvořil Surfacedesign Inc.. speciálně určené pro děti. Jeho vnější design je navržen tak, aby oslovil i dospělé. “Děti dostávají hodně,” říká designér James Lord, “ale to jim umožňuje využít jejich představivost.” Tento dům je také navržen tak, aby nesouvisel s věkem a nebyl tak snadno nezajímavý. „Můj zákazník chtěl zahradu, do které by mohly děti vyrůst.“

Navrhování terasy a zahrady – relaxace

design terasy a zahrady vybavení relaxačního salonku

Pokud jde o vypnutí venku, neexistuje nic jako útulná sedadla. Hmotnostně orientované povrchy by měly být pokryty měkkými polštáři nebo polštáři. Všechno, co souvisí s pohybem, jako jsou houpací sítě nebo houpačky, vám zaručeně zapomene na stres.

 • Navrhněte terasu a zahradu – Architekt Alex Pössenbacher navrhla různé prázdninové domy v Mexiku a Kostarice. Navrhl altán pro tento dům v Costa Careyes na tichomořském pobřeží Mexika. Na verandu se vstupuje ložnicí. „Myšlenkou bylo navrhnout krytou oblast, která by působila ochranným dojmem a zároveň byla v souladu s vnější oblastí,“ vysvětluje Pössenbacher. „Křivky střechy také rámují zahradu a výhled na moře.“

  Nenápadné stoličky a odkládací stolky jsou skvělým způsobem, jak odložit nápoje, svačiny a čtení stranou. Totéž platí pro moderní konferenční stolek, který je vyroben z korálů a dřeva. Příjemné lapání vody v pozadí poskytuje další relaxaci. K tomu byl použit kámen lavadero ze 16. století.

 • Klenutý strop přináší této mexické terase eleganci. Je také dílem architekta pro luxusní prázdninové domy Alex Pössenbacher. Okrové odstíny dodávají slavnostní atmosféru v zemitých barvách a zaobleném sedacím nábytku. Jsou návrhem jeho bratra Marka Pössenbachera.

 nápady na design terasy a zahrady nábytek salonek

zahrada pohodlí relaxace vodní hluk přírodní kameny