Dům a zahrada

Nástěnné zahradní sprchy – použijte přírodní kámen stylově a prakticky venku

Pokud potřebujete pro venkovní osvěžení samostatný prostor, můžete zazdít zahradní sprchu a dopřát větší pohodlí venku. Velmi užitečná může být také venkovní sprcha, která zabrání vniknutí nečistot do vašeho domova. Ať už máte bazén na zahradě nebo tam pracujete pravidelně, takový doplněk může být velmi užitečný. Další výhodou je přírodní rustikální nádech, který můžete přidat do své zahradní oblasti. Zde je pár užitečných tipů a nápadů s přírodním kamenem, ze kterých se můžete inspirovat.

Nástěnná stylová zahradní sprcha

moderní zahradní sprchové stěny a obklady a štěrk

Zděná venkovní sprcha může být velmi pohodlná z hlediska soukromí. I když žijete v těsné blízkosti jiných nemovitostí, můžete se venku osprchovat a ponechat si potřebnou obrazovku ochrany soukromí. Umístění sprchy do odlehlé oblasti vaší zahrady může přinést ještě větší soukromí. V dnešní době mohou venkovní sprchy také ztělesňovat eleganci a poskytovat příležitosti k relaxaci v bohatém prostředí.

Zahradní sprchové armatury zabudované do zdi s kamennými zástěnami

Pokud jde o design vaší venkovní sprchy, neexistuje lepší volba než všestrannost a jedinečná krása přírodního kamene. Ať už materiál do stěn sprchy zapracujete sami nebo jej použijete pro další detaily, výsledky budou určitě jedinečné a budou odrážet váš osobní styl. S trochou plánování a úsilí lze takový projekt snadno vytvořit.

minimalistický design pro venkovní sprchu se šedými dlaždicemi a zelenými rostlinami jako akcent v designu zahrady

Jednoduché a minimalistické sprchy jsou ideální pro zahradu. Pokud však zazdíte poutavou a luxusní zahradní sprchu, může sloužit jako rozlehlé ohnisko pod širým nebem. Jakmile se rozhodnete pro téma, podívejte se po přírodních kamenech, které se do tohoto tématu hodí. Hladký a tmavý kámen jako břidlice může přispět k tomu, že se vaše sprcha bude cítit moderní a futuristická, zatímco rustikální kámen jako travertin může přidat kouzlo středomořského stylu.

Vyberte si správnou podlahovou krytinu a obklad stěn

koupelna s posuvnými skleněnými dveřmi vedoucí do zahrady

Při venkovní sprše se nikomu nechce stát v blátě, mokré trávě nebo nepohodlné podlaze. Protiskluzové a teplotně odolné dlažební kostky jsou například ideální volbou pro podlahy. Travertin okamžitě absorbuje vodu a cítí se chladně, takže si v horkých dnech ve sprše nespálíte nohy. Kameny jako mramor jsou v podstatě kluzké, zatímco o dlažebních kamenech je známo, že drží teplo.

klenutá kamenná zeď a rustikálně položená podlaha ve sprše se středomořským designem

Ani jedna možnost nemusí být tou nejlepší volbou pro zabezpečení a pohodlí. Pokud zazdíváte zahradní sprchu, můžete si také vybrat porézní kámen, jako je žula nebo vápenec. Je však důležité, abyste materiál před instalací utěsnili. Tím se zabrání tvorbě plísní, plísní a dalších v důsledku vysoké vlhkosti v kameni. Utěsnění kamene navíc usnadňuje čištění, protože mýdlová špína a nečistoty se nemohou usazovat v drážkách a otvorech na povrchu kamene. Například použijte robustní břidlicovou podlahu, která je sladěna s okolní kamennou zdí.

Zeď a vybavení zahradní sprchy

venkovní sprcha s kamennými stěnami v rustikálním stylu s háčky a lucernou pro větší pohodlí

Jakmile navrhnete venkovní sprchu, můžete přidat další příslušenství, které zlepší funkčnost sprchového koutu. Zvažte přidání umyvadla, šatny, sedadla, regálů nebo jiného vybavení, které by prostor personalizovalo. V tomto případě je přírodní kámen ideální pro stavbu takových komponent s ním nebo pro jeho použití jako přízvuk. Vhodná sedačka v kombinaci například s háčkem a lampou by mohla navodit romantickou a zároveň funkční atmosféru.

přírodní kámen jako zástěna pro ochranu soukromí na stěnách zahradních sprchových stěn

Obrazovka ochrany soukromí ve venkovním prostoru je také nezbytným prvkem, pokud chcete zazdít zahradní sprchu. Koneckonců se musíte skrýt před vnějším světem a chránit svou sprchu před vnějšími vlivy. Taková zeď může také sloužit jako akcent k prezentaci cihel, přírodního kamene, betonu nebo jiných detailů. V souladu s tím může také tvořit základnu sprchy a skrýt sprchovou hlavici a příslušenství. Rustikální a starý kámen například poskytuje dobrý kontrast k hladkým betonovým stěnám, ke kterým se můžete připojit.

zahradní sprchové stěny a opláštěné geometricky uspořádanými kamennými deskami

Díky kamenné zdi v šedých a hnědých tónech můžete svůj venkovní sprchový kout zútulnit a zajistit. Geometricky uspořádané kameny také dodávají místnosti moderní a abstraktní notu, kterou lze perfektně integrovat do zahrady. Kromě toho by vaše venkovní sprcha měla dobře splynout se zbytkem terénních úprav a dalších designových prvků ve vašem dvoře. Vaše zahrada by měla zůstat soudržným designem, než aby zdůrazňovala sprchu a narušovala vizuální jednotu místnosti. Pokud jste tedy svůj venkovní prostor ještě nenavrhli, můžete design své sprchy použít jako vodítko při terénních úpravách. Stavební materiály, jako je pískovec nebo vápenec, doplňují motiv plážové krajiny s palmami a pestrobarevnými květinami, zatímco kameny jako žula jsou ideální pro zahradu se svěžími zelenými detaily.

Přizpůsobte design svým vlastním potřebám

oblázkové podlahy a rustikální kamenné desky jako obklady stěn, stěny zahradních sprch

Svěží tropické rostliny mohou být také použity jako dekorativní prvky k vytvoření krásného prostředí ve vašem dvorku nebo zahradě. Vyberte si například venkovní sprchu s cihlovou zdí z kamenných desek a obnaženou štěrkovou podlahou, aby ladila s tématem vašeho zahradního designu. Když tedy chcete zazdění zahradní sprchy, neexistuje správný ani špatný design. Můžete si přizpůsobit svůj vlastní zážitek podle svých představ a dokonce vynechat všechny prvky venku. Ve skutečnosti můžete získat mnoho stejných výhod spojených s venkovní sprchou, aniž byste se jí zcela oddali.

Ochrana soukromí a soukromí ve venkovním prostoru pro zahradní sprchové stěny z přírodního kamene

Zatímco venkovní sprchu lze umístit i uvnitř, například velké okno nabízí jasný výhled na krásně upravenou zahradu, díky čemuž se budete cítit jako venku a zároveň si užijete pohodlí vnitřního prostoru. Dobrou volbou pro takové návrhy může být také koupelna se skleněnými dveřmi, které vedou k uzamčené venkovní sprše na zahradě. Unikněte tedy všednímu dni a užijte si pohodlí přírody s luxusními nebo jednoduše navrženými venkovními sprchami. Můžete se obklopit materiály z unikátních zdrojů. Vaši přátelé, rodina a sousedé se rádi přidají a stráví drahocenný čas ve stylové zahradě vašich snů.