Dům a zahrada

Moderní zahradní plot jako obrazovka a zvýraznění soukromí

zahradní stěna-soukromí-obrazovka-deco-kostky-květináč

Dům se zahradou na venkově! Pro mnoho lidí je to jejich největší životní sen a naštěstí se může splnit! Báječné! Co si ale myslíte, co na hosty zapůsobí jako první, když přijdou na návštěvu? To je určitě váš zahradní plot. Tento důležitý designový prvek ve vašem venkovním prostoru má řadu funkcí, které byste neměli opomíjet. Přesně o tom chceme v dnešním článku diskutovat a dát vám pár praktických tipů.

Zahradní plot jako architektonický prvek

garden-plot-privacy-screen-gabion-plněné dřevem

Zahradní plot musí být v první řadě navržen tak, aby dobře zapadl do architektury domu a také plnil dekorativní funkci vpředu. Měl by vaše hosty přátelsky pozdravit a přivítat! Při výběru tvaru a materiálu zahradního plotu to tedy mějte na paměti. Zde všechny jednotlivé prvky hrají důležitou roli pro dokonalý vzhled venku! Bylo by úžasné, kdyby váš plot byl v naprosté harmonii se zahradou. Jak toho lze dosáhnout? Obzvláště jednotně vypadají ploty, které jsou pěkně pokryty popínavými rostlinami. Pokud jste jen hobby zahradníci, můžeme k tomuto účelu doporučit tradiční rostliny chaty, například hollyhocky a slunečnice, které se při růstu opírají o zahradní plot, a také různé popínavé rostliny jako nasturtium a sladký hrášek . Ty rozhodně dodají vaší zahradě zcela nový vzhled a vyplní prostor venku krásnými vůněmi. To vše dává vašim hostům pocit harmonie a vítání, jakmile dorazí.

Zahradní plot jako ochrana soukromí

zahradní zeď-viditelná-ochrana-lomové kameny-vertikální ozelenění

Za druhé, samozřejmě, je otázka vašeho soukromí na zahradě. Logicky musí váš zahradní plot sloužit také jako zástěna soukromí. Má to držet stranou zvědavé pohledy sousedů nebo některých kolemjdoucích. V současné době na trhu najdete širokou škálu zahradních plotů, které jsou vyrobeny z různých materiálů, mají odlišný vzhled a také se liší mnoha dalšími funkcemi. Například o některé je snazší péče a jsou odolnější vůči povětrnostním vlivům než o jiné, nebo se některé modely plotů snáze montují, jiné dobře ladí se zbytkem prostředí. Než se tedy rozhodnete pro nákup, je lepší nechat si poradit od profesionála. Určitě mu řekněte, co přesně hledáte, aby mohl splnit vaše preference a přání.

Zahradní plot ze dřeva, kovu nebo WPC

Obrazovka ochrany soukromí zahradního plotu dekorativní-kolo-kolo-plastové lahve-kusy dřeva

Nezapomínejme na tento aspekt: ​​Z jakého materiálu by měl být zahradní plot? Zde máte několik možností, záleží samozřejmě hodně na vašem vkusu a vašich finančních možnostech.

– Dřevěný plot

Ochranný plot dřevěné mřížové prvky

Dřevo je klasickým materiálem pro výrobu zahradních plotů, protože vypadá tak přirozeně a přináší vaší zahradě nesrovnatelný nádech. Dřevo jako stavební materiál se od starověku používá k vizuálnímu vymezení majetku. Dnes je rozmanitost použitých modelů plotů skvělá: z proutí, plotů, kůlů a plotů máte na výběr. Velmi oblíbené jsou například proutěné ploty, které mají staletou tradici. V současné době zažívají svůj návrat do zahradního designu. Ty lze také najít jako hotové výrobky ve specializovaných obchodech. Ale v zásadě jsou tyče z vrby, jasanu nebo břízy tkané vodorovně nebo svisle do rámce sloupků a tyčí. Tak vzniká proutěný plot. Vypadá rustikálně a dodá vaší zahradě nezapomenutelný nádech.

– Kovový plot

zahradní plot soukromí obrazovka-neprůhledné-corten oceli-popínavé rostliny

Ale možná chcete mít venku na zahradním plotu větší jistotu? Pak můžeme doporučit poměrně drahou možnost, která je bezpochyby bezpečná a odolná – kovový plot! Pokud je to ve vaší peněžence, rozhodně nikdy nebudete litovat své volby! Protože se o kovové ploty snadno starají a jsou k dispozici v každém stylu, najdete je také v různých provedeních – od historizujících a filigránských přes jednoduché a funkční až po ozdobné, každý si najde něco podle svého vkusu! Historické repliky se dodnes vyrábějí z tepaného železa. K tomuto účelu se používá žárově pozinkovaná nebo nerezová ocel, tj. Nerezová ocel. Prefabrikované kovové ploty jsou v zásadě vyrobeny z oceli, nerezové oceli a hliníku. Doporučuje se čistit každé dva roky čistou vodou. Tímto způsobem si můžete být jisti, že se vyhnete tvorbě mechu a řas způsobených prachem a dešťovou vodou.

Ochranný plot WPC

wpc-ochrana soukromí-plot-silvadec-výrobce-Francie

Nyní máte také moderní alternativu ke starému dřevěnému plotu! I když to není tak úplně pravda! Protože ploty WPC se používají hlavně k ochraně soukromí na zahradě a k vymezení jednotlivých oblastí. Jsou neprůhledné a jsou k dispozici v různých barvách. WPC je zkratka pro Wood Plastic Composites, což znamená, že takový plot tvoří až 70 procent dřeva a 30 procent průmyslových polymerů. Tyto zahradní výrobky jsou vyráběny v různých barvách, ale nejvyhledávanější je varianta s dřevěným vzhledem, která je velmi lákavá, protože skvěle vynikne na každé zahradě a je pro ni ideální..

wpc-privacy plot-silvadec-led-lighting-integrated

V neposlední řadě chceme pouze navrhnout alternativu k zahradnímu plotu, zeď zelených rostlin, která slouží jako clona soukromí a vymezení – živý plot. Ale o tom budeme spíše informovat v jednom z našich příštích příspěvků. Do té doby vám přejeme příjemné hodiny a spoustu zábavy na vaší zahradě!

kované železo-zahradní plot-dekorativní-účel-dřevěné postele

Zahradní plot soukromí screen-dřevo-vertikální zeleň

zahradní plot-soukromí-corten-ocel-kontrastní-zelené rostliny

zahradní plot-dřevo-dekorativní-skleněné-prvky-tvrzené

zahradní stěna-svislá-zahradní-závěsná-rostliny-dřevo-pergola

zahradní zeď-malované-zelené-rostliny-mřížoví

zahradní stěna-zdobení-rám obrazu-závěsné rostliny

Ochrana osobních údajů plot-dřevěné panely-nuedrige-rostliny-vpředu

zahradní plot-ochrana soukromí-moderní-design-pouštní-zahradní-dřevěné lamely-offset

zahrada-plot-soukromí-obrazovka-moderní-dům-architektura-přední zahrada-přední dveře

zahradní plot-soukromí-moderní-dům-moderní-architektura-přírodní kámen-venkovní

zahradní plot-obrazovka-soukromí-moderní-ocel-kov-černá-organický tvar

zahradní plot-obrazovka-soukromí-moderní-udělej si sám-europalety-zahrada-prostě-vinobraní