Dům a zahrada

Modern Gardens – 12 trendů na Chelsea Flower Show 2016

Moderní zahrady - návrh zahrady - trendy - zahradní sochařství - zahradní umění - rybník

V britském hlavním městě se každoročně koná největší výstava květin na světě, Chelsea Flower Show. Pět květnových dní na ploše 4,5 hektaru bude nápaditých moderní zahrady představila a prosadila nejnovější trendy v zahradním designu. Získejte inspiraci a tipy pro vaši zahradu z Mekky zahradního designu.

Moderní zahrady – design zahrady založený na nejnovějších trendech uvedených na Chelsea Garden Show 2016

Moderní zahrady - design zahrady - trendy - zahradní cesta - barevná - zahradní sochařství

Zahradní designéři z Anglie nejenže předvádějí své dovednosti a vytvářejí snové krajiny, které vznikly jako z Aliceho světa snů. Ale tajemství by mělo být odhaleno – v době výstavy jsou všechny rostliny ve špičkové formě a všechny nádherně kvetou vedle sebe, i když některé odrůdy mají různé doby kvetení.

Moderní zahrady – 12 inspirací pro atraktivní design zahrady na základě nejnovějších trendů

Moderní zahrady-zahradní design-trendy-závod-trávník koberec-cortenová ocel

Kromě strukturálních a strukturálních prvků v anglické zahradě zahrnuje výsadba sochy a zahradní umění z různých materiálů. Cortenová ocel a beton vynikají jako trendové materiály roku 2016. Ty jsou na následujících obrázcích interpretovány velmi pestře.

Moderní zahrady se zahradními sochami

moderní-zahradní-zahradní-design-trendy-beton-zahradní-umělecký krb

Zahradní cesty hrají v zahradě důležitou roli. Poskytují strukturu a samozřejmě perfektní přístup do každého rohu venkovní plochy. Beton nebo cement se stává oblíbeným materiálem díky svému modernímu vzhledu a trvanlivým vlastnostem. Betonové desky mohou být uspořádány jako stavební bloky a také použity k zakrytí terasových žaluzií.

Moderní střešní zahrady

moderní-zahradní-terénní-trendy-střecha-zahradní-garáž-ozelenění

Bohatství nápadů předvedených na zahradním veletrhu nezná mezí. Jedním z příkladů je zelená garáž. Zelené střechy a okrasné dřeviny vysazené po krocích v kombinaci s balvany a mechem vytvářejí svět, kde se setkávají dvě kultury. Tento výrazný zahradní design lze popsat jako evropskou interpretaci s přínosem asijské zahrady.

Moderní zahrady a přímý přístup přes patio od podlahy ke stropu

moderní-zahradní-zahradní-design-trendy-zahradní-domek-zasklení-střešní zahrada

V Anglii je designu přírodních zahrad přikládán velký význam. Tento leitmotiv lze také vidět v každé z moderních zobrazených zahrad. V žádném případě to neznamená, že rostliny jsou pěstovány chaoticky nebo vyrostly samy. Každá odrůda potřebuje konkrétní umístění a kvete jinak. Rostliny jsou umístěny vedle sebe tak, aby vytvářely krásný obraz v každém ročním období.

Moderní zahrady na svahu

moderní-zahradní-zahradní-design-trendy-bujná-terasovitá-stráň-cortenová ocel

Zahrady na svahu obvykle nejsou opravdu žádoucí, ale pro milovníky zahrad – skutečný sen. To nabízí ideální předpoklad pro úspěšný design řadové zahrady s různými oblastmi a druhy rostlin. Pole, kde může hobby zahradník rozvíjet svoji představivost.

Moderní zahrady a pergoly – využití nových materiálů

moderní-zahradní-zahradní-design-trendy-schody-cortenová ocel-popínavé rostliny

Pergola v zahradě slouží jako designové centrum ve venkovním prostoru. Obdélníkové dřevěné pergoly jsou opravdu staromódní, ale bez útulnosti se neobejdete. Ideálním řešením je změnit tvar a také přinést určitou rozmanitost použitých materiálů. Pergola s kulatým tvarem, dřevěnou podlahou a ocelovou konstrukcí může být dobrou alternativou k obyčejnému.

Moderní zahrady a zahradní umění

moderní-zahradní-zahradní-design-trendy-zahradní-brána-corten-ocel-dřevo

Cortenová ocel, dřevo, bronz – zahradní umění neomezuje. Designové prvky nebo prvky, které dávají oblasti čistě dekorativní charakter, nemají žádný význam. Design prostě musí být správný a stylově sladit se zbytkem předmětů na zahradě.

Moderní zahrady s jezírkem nebo vodním prvkem

moderní-zahradní-zahradní-design-trendy-dřevěný-zahradní-domek-jezírko

Vodní prvky v moderní zahradě udělají krok zpět a nahradí je rybníky všech typů a tvarů. Moderní a zároveň navržené velmi blízko k přírodě, vodní plochy zajišťují klidnou, uvolněnou atmosféru venku, v soukromé zelené oáze. Okrasné trávy a další odrůdy, kterým se obvykle daří vedle vody v přírodě, se do této oblasti ve vaší vlastní zahradě opravdu hodí.

Moderní zahrady a rostliny v květináčích

moderní-zahrady-zahradni-design-trendy-zahradni-cesta-kamenne-desky-ueppig

Rostliny v květináčích a květináčích lze také nechat vypadat velmi přirozeně. Doporučuje se rozhodnout pro větší kontejnery, protože tyto prostě nabízejí větší volnost. Pro dosažení přirozeného vzhledu pokryjte povrch substrátu mulčováním nebo ještě lépe mechem. Podívejte se také na ty druhy rostlin, které jsou podobné ostatním volně rostoucím, a květináče rozmístěte po krocích.

Moderní zahrady s krytým patiem a jídelním koutem

moderní-zahradní-zahradní-design-trendy-zastřešení terasy-betonový-zahradní stůl

Zahradní zastřešení zahrady má několik výhod. V první řadě je vnitřní oblast rozšířena směrem ven a zve vás, abyste strávili více času venku. Se správným venkovním nábytkem můžete v závislosti na tom, kolik volného místa je k dispozici, vytvořit snové prostředí.