Dům a zahrada

Které produkty by měly být nejlépe použity k údržbě teakového zahradního nábytku?

Údržba teakového zahradního nábytku -tipy-výrobky-stůl-židle-design

Pokud jste si nedávno koupili nebo plánujete koupit teakový zahradní nábytek, možná si říkáte, který produkt je pro vás nejlepší Udržujte teakový zahradní nábytek je vhodný k zachování nádherného vzhledu nábytku. Možná si říkáte, zda by byl teakovým olejem nebo teakovým tmelem to nejlepší řešení. Abyste našli správnou odpověď, měli byste nejprve vědět, co je na teaku tak zvláštního. Také byste se měli informovat o tom, jaký je rozdíl mezi teakovým olejem a teakovým tmelem, jaké jsou jejich výhody a omezení. Poté se můžete kompetentně rozhodnout, jaké prostředky byste měli nejlépe použít, aby vám zahradní nábytek z teakového dřeva vydržel po celý život.

Teakový olej nebo teak tmel – jaký je nejlepší způsob údržby teakového zahradního nábytku?

Údržba teakového zahradního nábytku -tipy-výrobky-palubovka-palubovka

Teak je tropické tvrdé dřevo, které roste v zemích jako Indonésie, Myanmar, Thajsko a Indie. Díky svým zvláštním vlastnostem je již po desetiletí vysoce ceněným dřevem. Teak „třídy A“ je velmi husté dřevo, které se získává ze srdce zralého teaku. Je bohatý na přírodní olej, který přirozeně chrání dřevo před poškozením způsobeným vodou, houbami, hnilobou dřeva, hmyzem a změnami počasí a teploty. Je to právě tento olej, který dává novému teakovému zahradnímu nábytku typickou zlatavou barvu.

Příprava je důležitá: odstraňte patinu a skvrnyÚdržba teakového zahradního nábytku -tipy-výrobky-vodní kartáč

Olej ve vnější vrstvě dřeva se začne po několika týdnech na čerstvém vzduchu a na slunci odpařovat a oxidovat. Krásná medová barva se stává bledší a má více nažloutlý nádech. Pokud s tím nic neuděláte, barva se změní na bledou, stříbrně šedou. Některým lidem se však líbí tento měkký, zvětralý vzhled zahradního nábytku. Pokud jste jedním z těchto lidí, nepotřebujete ani teakový olej, ani teak tmel. Jednoduše vyčistěte svůj teakový zahradní nábytek mýdlovou vodou a měkkým kartáčem. Toto pravidelné čištění zabraňuje usazování nečistot na nábytku a tvorbě mechu na jeho povrchu. Pomáhá také zajistit, aby šedé zabarvení probíhalo rovnoměrně. Pokud dáváte přednost zlaté barvě, měli byste jít do Udržujte teakový zahradní nábytek Použijte teakový olej nebo teak tmel. Jaký je rozdíl mezi těmito dvěma prostředky?

Údržba teakového zahradního nábytku teakovým olejem

teak zahradní nábytek-tipy na péči-produkty-před-po-obrázek

Měli byste vědět, že „teakový olej“ není jen teakový olej. To znamená, že olej, který dostanete v obchodě, neobsahuje žádný olej z teaku. Vyrábí se z lněného oleje nebo tungového oleje a obsahuje také rozpouštědla. Říká se mu teakový olej z prostého důvodu, že je určen k použití na teaku. Udržujte teakový zahradní nábytek můžete s teakovým olejem. Dodá vašemu zahradnímu nábytku příjemný zlatý lesk a určitě bude vypadat skvěle několik týdnů. Poté však barva začne znovu blednout. Je to jednoduše proto, že se olej znovu odpařuje a dřevo se stává suché, často dokonce sušší než dříve. Teakový olej vám tedy nepomůže zachovat původní zlatou barvu. Přírodní olej nacházející se v teaku je dostatečně dobrý na to, aby jej chránil před škůdci a počasím. Teakový olej je pouze dočasným prostředkem ke zkrášlení dřeva. Samozřejmě ho můžete použít, pokud chcete, ale zjistíte, že se musí každých několik měsíců opakovat stejný postup a rychle ztratíte zájem.

Udržujte teakový zahradní nábytek pomocí Teaksealer

Ošetřete teakový zahradní nábytek řádně pečujícími výrobky s olejovým těsněním

Lepší varianta Udržujte teakový zahradní nábytek je pravděpodobnější, že bude čajovým pečivem. Nabízí ochranu dřeva před UV zářením. Má také látky, které zabraňují tvorbě plísní. Na dřevě se vytvoří vrstva, která také zabrání oxidaci přírodního teakového oleje a zabrání šednutí dřeva. Další výhodou oproti teakovému oleji je, že dřevo stačí ošetřit jednou ročně. Teaksealer je k dispozici v přírodní i barevné formě.

péče o čištění zahradního nábytku z teakového dřeva olejem z teakového dřeva

Než půjdete k čajovému pečeti Udržujte teakový zahradní nábytek teakový nábytek byste měli důkladně vyčistit. Poté nechte nábytek dobře zaschnout. Poté na dřevo naneste tenkou vrstvu Teaksealeru pomocí houby nebo hadru. Další vrstvu lze nanést po hodině. Celé to musí pár hodin schnout a druhý den můžete používat svůj teakový zahradní nábytek. Nepoužívejte však Teaksealer hned na svůj zbrusu nový teakový zahradní nábytek. Nechte je stát venku alespoň dva týdny předem. Někteří výrobci teaksealerů přidávají vašim financím barvu, takže můžete snadno získat původní zlatou barvu.

Tipy na ochranu teakového zahradního nábytku

šedě patinovaný dřevěný stůl ze zahradního nábytku vyrobený z tipů pro péči o týkové dřevo

Z těchto tří způsobů Udržujte teakový zahradní nábytek je nejjednodušší způsob, jak zešednout nábytek. Stačí je pravidelně čistit a budou vypadat skvěle. Pro ty, kteří dávají přednost zlaté barvě, je Teaksealer lepší volbou. Chrání před UV zářením a před oxidací, která ovlivňuje barvu dřeva. Zatímco teakový olej vypadá dobře, určitě této volby budete časem litovat, protože tuto kúru budete muset opakovat každých pár měsíců.

Čištění teaku

Ochranné těsnění z teakového dřeva Naneste UV povlak Správné tipy pro péči

Teak postupem času zešedne, což se některým líbí a které tvoří takzvanou patinu. Může se však shromažďovat prach a jiné nečistoty, které jistě hodně kazí udržovaný vzhled zahradního nábytku. Bez ohledu na to, zda dáváte přednost přirozeně šedivému vzhledu nebo úhlednému vzhledu dřeva, měla by být odstraněna alespoň horní vrstva patiny. K tomu existují 3 možnosti – čistič teaku, broušení a vysokotlaké čištění. Obohatíme vás proto o užitečné rady k tématu.

Čistič teaku

Údržba teakového zahradního nábytku-Teaksealer nabízí ochranu před UV paprsky před sluncem

Čistič teaku relativně jemně odstraní vrstvu prachu a nečistot. K dosažení požadovaného účinku je však zapotřebí několika postupů. Tato metoda čištění se však doporučuje u zcela nového venkovního nábytku, který byl ve venkovním prostoru vystaven povětrnostním vlivům. Na velmi špinavý zahradní nábytek, který je již několik let starý, nebude mít velký účinek. Spoléhají na jednu z následujících dvou možností čištění.

Broušení teaku

brusný pás patina-odstraňte péči-zahradní nábytek z teaku

Ruční broušení velkých ploch, jako jsou lavičky a zahradní stoly, jednoduše není dostatečně účinné. I když je to proveditelné, je to velmi pracné. K tomu se doporučuje použít orbitální brusku. Měli byste získat dostatek brusného papíru s korunovací silou 80 až 240. Povrch dřeva ošetřujte pouze podél dřeva. Vyhnete se tak nevzhledným škrábancům. Po broušení očistěte dřevo od brusného prachu vlhkým hadříkem. Pak můžete teak tmelem ošetřit nebo ošetřit, jak chcete.

Vysokotlaké čištění

zahradní nábytek z teakového dřeva - zachovejte si zlatou barvu - tipy na péči s teaksealerem z teakového oleje

Čištění jakéhokoli dřevěného povrchu se obecně nedoporučuje. Je velmi účinný a nelze jej srovnávat s žádnou jinou metodou čištění. Existuje však riziko poškození dřeva. Abyste tomu zabránili, udržujte nízký tlak a udržujte velkou vzdálenost od povrchu dřeva. Postupujte velmi opatrně, protože vysoký tlak dřevo poněkud zdrsní. Zpětně je vhodné povrchy přepracovat jemnozrnným brusným papírem.

V zimě teakový zahradní nábytek

Údržba teaku s tipy na zahradní nábytek skládací židle z teakového oleje

Velkou výhodou teakového zahradního nábytku je, že ho můžete bez váhání nechat venku v zimě. I když leží sníh a led naplocho, nedochází k žádným škodám. Kdo by neznal touhu sedět venku v příjemném zimním slunci, ale není zde posezení, protože veškerý sedací nábytek je od podzimu v suterénu. Nejlepší je však olejovaný nábytek skladovat pod střechou nebo použít komerčně dostupný kryt. Dobrým řešením jsou plachty na zahradní nábytek zvlášť vhodné pro tento účel. Upozorňujeme však, že samotné dřevo je přírodní produkt a jako takové chce dýchat. Nemělo by být pokryto příliš hustě. Bez ohledu na materiál nemá dřevěný nábytek v topné místnosti žádný prostor. Příliš suchý vzduch rychle vede k nevzhledným prasklinám ve dřevě.