Dům a zahrada

Jak správně rozložit terasu – důležité kroky plánování

Vytvořte terasu venkovní-nápad-trávník-umělá-zahradní-nábytek-bílá

Aby bylo možné úspěšně navrhnout a vybudovat venkovní prostor, jsou nutné jasné cíle. Pouze s podrobným plánováním terasy nakonec také splní vaše očekávání. Do Vytvořte si terasu zahrnovat jasné cíle a sestavení rozpočtu. Také byste měli mít jasno v jednotlivých stavebních krocích a dělat přesná rozhodnutí, díky nimž stavba proběhne hladce.

Jak správně rozložit terasu – nezbytné kroky k úspěchu

Vytvořte zastřešení terasy minimalisticky-beton-vana-rostlina

Posaďte se na to Vytvořte si terasu Základní cíle stanovením toho, jak chcete danou oblast využít a jak honosná by měla být hotová terasa nebo veranda. Čím přesnější jsou vaše cíle, tím bude výsledek nakonec uspokojivější. Je například k ničemu, pokud chcete terasu pro útulné večery pro dvě nebo tři osoby a chcete plochu zbytečně rozšiřovat. V tomto případě stačí, když naplánujete intimnější oblast se stolem a dvěma nebo třemi židlemi. Pokud však plánujete pravidelně pořádat večírky pro 20 a více lidí, potřebujete terasu s dostatečným prostorem pro jeden nebo více velkých stolů a případně venkovní kuchyň.

Pokud jde o architekturu, ujistěte se, že je terasa kompatibilní s vnějším designem vašeho domova a zahradní krajiny. Na plánování terasy by bylo nejlepší najmout specialistu. Na mysli jsou architekti, designéři a krajinní architekti. Mohou vám pomoci načrtnout vaše nápady a zajistit, aby projekt byl v souladu se stavebními předpisy a obecními předpisy a aby byl dodržen stavební limit. Mohou vám také ušetřit zbytečné náklady tím, že předvídají budoucí problémy a navrhují řešení před zahájením stavby.

Při plánování terasy navrhněte různé oblasti a kroky. To dává vašemu návrhu určitou míru flexibility. Pokud máte menší posezení, můžete mu část terasy přenechat. Pokud je na návštěvě a na večírcích několik hostů, můžete je snadno rozšířit. Pro flexibilní design nemusí být vaše terasa velká. Pomocí květináčů a truhlíků, nábytku nebo pergoly, altánu nebo altánu uspořádejte svůj venkovní prostor a zvýrazněte jednotlivé oblasti.

Při plánování terasy myslete na vymoženosti, které k ní chcete přidat. U některých elektrických zásuvek můžete například nastavit stojací a stolní lampy nebo použít stereo a notebook venku.

Jak správně rozložit terasu – udělat náčrty

Vytvořte terasu betonová-dřevo soukromí obrazovky-krb-lavice

Nakreslete se během Plánování náčrtků terasy. Obsahují a takříkajíc ukládají vaše nápady. Použití měřítka vám pomůže zviditelnit proporce vašich nápadů a detailů. Skici jsou také užitečné při najímání architekta nebo designéra. To je nejlepší způsob, jak mu vysvětlit své nápady a nápady.

Perfektní kresby jsou pro Vytvořte si terasu zbytečné. Náčrtky mají zajistit, aby vše důležité, jako jsou cesty a terénní úpravy, bylo zahrnuto do konečného plánu. Uložte si všechny skici, abyste viděli, jak se vaše nápady na design vyvíjely.

Náčrt s pohledem shora vám pomůže při plánování terasy, dobrém rozdělení venkovního prostoru a nalezení vhodného místa pro zahradní nábytek, chodníky a samozřejmě terasu, která ladí s okolím.

Kromě plánování terasy můžete kreslit náčrty na straně vašeho venkovního prostoru nebo ji načrtnout zepředu. Tímto způsobem můžete lépe plánovat a posuzovat svislé objekty, jako jsou obrazovky ochrany osobních údajů nebo ploty.

Při plánování terasy také zkuste odhadnout stín, který během dne spadne. To je zvláště důležité v pozdních odpoledních nebo večerních hodinách, protože obvykle je čas odpočívat a povídat si.

Pro náčrt je nejlepší použít půdorys vaší nemovitosti. Jsou zde zaznamenány tvar a velikost nemovitosti, její hranice a konstrukční limity a můžete je použít jako vodítko při plánování terasy.

Přeneste pozemek na milimetrový papír. Označte svůj dům a všechny vedlejší budovy, jako jsou garáže nebo přístřešky. Všimněte si, kterým směrem je sever, a určitých rysů krajiny nebo zahrady. Patří sem stromy nebo záhony květin a zeleniny. V případě stromů byste si měli všimnout také přibližného obvodu kmene a koruny. Přidejte stíny podle denní doby, ve které trávíte většinu času na zahradě. Nejlepší je tuto základní skicu několikrát zkopírovat. Nyní na něj můžete čerpat své nápady a začít znovu s plánováním terasy nebo je navzájem porovnávat.

Při vytváření terasy zajistěte dostatečný stín!

terasa-vytvořit-baldachýn-salonek-jídelní kout-zapuštěné osvětlení

Terasy jsou přechody, které mají propojit vnitřní prostor s venkovním. Součástí by měly být části zahrady, jako jsou stromy a záhony Vytvořte si terasu zahrnout. Při plánování mějte na paměti následující věci:

Stromy jsou hlavním prvkem dobře naplánovaných venkovních ploch. Poskytují stín, zajišťují soukromí a přirozeně poutají pozornost. Udělejte maximum a zkuste do svého návrhu a plánování terasy začlenit stávající stromy. Samozřejmě můžete také vysadit nové stromy. Ale to je docela drahé, protože stromy dostatečně velké, aby poskytovaly stín, jsou velmi drahé. Velké stromy vypadají obzvláště skvěle, když stojíte uprostřed terasy. S dostatečnou vynalézavostí můžete kolem nich stavět. Tímto způsobem získáte přirozeně stinná místa a také to vypadá skvěle.

Rychle rostoucí vinná réva je dalším způsobem, jak přidat stín a soukromí. Při plánování terasy byste měli vzít v úvahu také mřížoví, na které může vinná réva vylézt. Zajistěte, aby jeho tvar a struktura odpovídaly zbytku designu terasy. Za správných podmínek může vinná réva růst kdekoli od 4 do 6 metrů za jedinou sezónu a až do poloviny léta vás potěší spoustou zelených listů. Rychle rostoucí popínavá vína, jako je trubkový květ nebo plamének, poskytují nejen stín, ale také hezké, barevné květiny během nejteplejších letních dnů.

Vytvoření terasy – s rostlinami je třeba počítat

terasa-vytvořit-moderní-bílý-nábytek-bambus

Pokud je terasa vyvýšená, můžete kolem ní vysadit několik rostlin vysokých až tři stopy. To vám umožní skrýt základy, piloty, pilíře nebo jiné konstrukční prvky, které by jinak byly viditelné. Při výběru rostlin věnujte pozornost tomu, kolik slunce dostane oblast, do které je budete vysazovat. Je možné, že část rostliny je převážně ve stínu, takže byste se měli ujistit, že se příslušné rostliny cítí dobře na místě, které jste jim vybrali. V takovém případě vyberte květiny, které si vystačí s malým sluncem.

Rozložení terasy – Chraňte stávající rostliny

vytvořit střechu terasy prostornou mnoho lidí zve dřevo

Chcete-li během stavby chránit již existující zařízení, požádejte svého dodavatele, aby při stavbě základů terasy nebo restrukturalizaci svažitého pozemku s opěrnými zdmi postupoval obezřetně. Kořenové systémy rostlin lze snadno poškodit kopáním nebo těžkými předměty na zemském povrchu. Aby byly stromy chráněny, doporučuje se pohlížet na jeho korunu jako na hranici, takže stavební práce by neměly probíhat blíže k ní. Vykopání několika děr pro základ obvykle nepoškodí velký strom. Případnému poškození kořenového systému však můžete zabránit, pokud zvolíte základy, které nevyžadují mnoho kopání nebo konzolovou terasu (ve vzduchu). Pokud jde o druhé, měli byste se poradit s architektem nebo inženýrem.

Můžete také nechat upravit svůj oblíbený strom. Jeho kmen by však neměl být širší než 2 metry. Je zde použita takzvaná kulová fréza, která strom a jeho kořenový systém vytahuje ze země. Zjistěte předem více a nechte si poradit, abyste se ujistili, že daný strom lze skutečně znovu vysadit.

Vytvořte terasu – plánujte se zahradním architektem

správně navrhnout venkovní barový salonek zahradní nábytek

Pokud chcete, můžete si také najmout zahradního architekta nebo designéra. Navrhnou mapu vašeho majetku, na kterou začlení vaše nápady, a vytvoří tak plán, který bude zahrnovat všechny vaše nápady.

Rozložte terasu – měla by ladit s vaším domem

vytvářejte krásné nápady na design terasy kolem lehkého dřeva

Je také důležité, aby nová terasa byla v souladu s designem vašeho domova. Proporce, stejně jako materiály a umístění zábradlí, plotů, schodů, altánů, obrazovek ochrany soukromí a dalších prvků by měly odpovídat stylu domu.

Každá část designu nemovitosti je sama o sobě jedinečná, ale při plánování terasy je třeba dodržovat několik pravidel, aby bylo dosaženo harmonie:

Nechte se inspirovat svým domem. Stavební prvky nemusíte přesně kopírovat, ale například sloupky nebo zábradlí byste měli vybírat pečlivě a ladit s celkovým stylem domu. Hrajte s prvky, barvami a stylem, abyste našli harmonii.

Při plánování terasy se vyhněte novým materiálům, které se velmi liší od těch stávajících. Dvoupodlažní zděný dům proto potřebuje terasu z cihel a nikoli z kamene nebo betonového povrchu. Pokud chcete smíchat materiály a barvy, měli byste stále přidat také prvky originálu. Betonová paluba pro cihlový dům by vypadala lépe, kdyby byl beton obarven cihlovou barvou nebo obklopen malou cihlovou zdí.

Proporce jsou důležité. Nepřehánějte to s návrhem terasy, která dům zavalí. I když peníze nejsou problém a přišli jste na ty nej grandióznější kombinace, konečný projekt by měl být úměrný velikosti domu. I zde vám náčrty pomohou při plánování terasy. Zaznamenejte si své nápady ve vztahu k domu a tímto způsobem vizualizujte a experimentujte s proporcemi a velikostmi. A i když si najmete profesionálního designéra, vaše náčrty jim pomohou vidět vaše zásluhy.

Vytvoření terasy – naplánujte si jednotlivé oblasti

vytvořit polštáře na dekoraci terasy černá pohovka bílá

Při plánování terasy je zajímavé si představit, jak nová venkovní plocha nebo terasa změní prostředí venku. Ale také si představte, jak terasa změní okolí přilehlých místností v domě. Patří sem například nové vstupní oblasti a trasy se zvýšeným provozem. Zkuste propojit terasu s interiérem tak, aby nebyl narušen provoz a mohl plynule plynout, abyste mohli bez problémů a bez předmětů v cestě procházet místnostmi na terasu. Změny by také měly odpovídat vašim představám o pohodlí.

Nejlepší přechod na terasu tvoří kuchyně, obývací pokoje nebo jiné místnosti, ve kterých se rodina shromažďuje. Vezměte to v úvahu při používání Vytvořte si terasu. Tyto místnosti obvykle nejsou oficiálním a přirozeným místem, kde by děti a domácí zvířata mohly volně procházet uvnitř i venku. Těžké koberce nebo dlaždice jsou nejlepší podlahové krytiny, které vydrží neustálý běh tam a zpět, a snadno se čistí.

Při plánování terasy byste neměli zapomenout na velké dveře, které spojují kuchyň nebo obývací pokoj s terasou, protože zaručují snadný a rychlý přístup. Pokud mají stávající přední dveře standardní velikost, zvažte jejich výměnu za větší. K tomu se nejlépe hodí posuvné dveře nebo dvoukřídlé francouzské dveře, které zaplní místnost světlem a zaručí lepší výhled. Investice do velkých dveří se rozhodně vyplatí.

Při plánování terasy byste měli také zvážit, jak bude pokračovat provoz od dveří terasy přes terasu ke schodišti nebo na zahradu. Tato trasa by měla být zvolena prakticky a stoly a židle by měly být rozmístěny v určité vzdálenosti, aby nepřekážely. Pro gril nebo venkovní kuchyň a gril a kuchyňské příslušenství by měly být také umístěny na dálku nebo můžete navrhnout výklenek, ve kterém je prostor. Díky vestavěným lavicím zajistěte dostatek místa na nohy, aby se hosté nemuseli upravovat ani zvedat nohy pokaždé, když někdo projde kolem.

Vytvoření terasy – odborná pomoc může být užitečná

Vytvořte terasová lehátka židle židle prostor křesel je dostačující

Profesionální designér může navrhnout terasu tak, aby vyhovovala vašim potřebám, nebo vám pomůže s plánováním terasy. Na základě svých odborných znalostí a zkušeností dokáže navrhnout moderní nápady, zná stavební limity a stavební předpisy a dokáže najít řešení neobvyklých problémů. Pokud se vám náklady na najímání projektanta zdají příliš vysoké, mějte na paměti, že na druhou stranu se může postarat o to, abyste ušetřili peníze za realizaci vašeho projektu, pečlivým naplánováním postupu stavby a vyvarováním se zbytečných chyb během stavby. Nebo hledáte designéra, který vám dává pouze nápady a tipy a je placen do hodiny.

Když pracujete s designérem, dobrá komunikace je obzvláště důležitá pro dosažení vašich cílů. Zatímco vy Vytvořte si terasu, vytvořte složku, do které budete sbírat různé fotografie a články z časopisů zobrazující nápady a návrhy, které se vám líbí. Můžete do ní také ukládat brožury nebo reklamy. Můžete také nakreslit náčrty svých nápadů a nápadů. To vše pak ukážete návrháři. Zajímá se o váš způsob života a bude si dělat poznámky o vašem každodenním životě a vašich cílech ve vztahu k terase.

Existují tři různé typy designérů, kteří vám mohou pomoci s plánováním vaší terasy. I když se specializujete na určitou oblast, obvykle máte zkušenosti se všemi kroky návrhu a můžete pomoci vypracovat vhodný plán.

Vytvoření terasy – vyberte si ze tří typů návrhářů

Vytvořte lehátka relaxační odpočinek rostliny květináče jídelní stůl

the Vytvořte si terasu s architektem: Vaše práce spočívá v organizaci a strukturování nemovitosti nebo oblasti. Jsou obeznámeni se stavebními materiály, barvami a podpůrnými systémy. Pro komplexní návrhy zahrad se nejlépe hodí architekt. Navrhne terasu a zajistí, aby byla integrována do sousedních místností domu, jako je kuchyň nebo obývací pokoj. Platba se obvykle provádí v procentech z celkových nákladů na projekt nebo za hodinu. Vhodný najdete v telefonním seznamu, na žlutých stránkách nebo na internetu.

Plánování terasy se zahradním architektem: Obvykle jste jen designér. Vaše plány musí být předány k realizaci krajinářské společnosti. Proto s takovou společností pracuje většina krajinných architektů. Může tedy nabídnout komplexní služby, od plánování terasy až po stavbu. Zaplatil za hodinu, kterou tráví prohlídkou a analýzou majetku. Ze svých postřehů a myšlenek vytváří plán nebo skicu, pomocí níž navrhuje určité rostliny a krajinné doplňky a která spojuje nový venkovní prostor s prostředím. U tohoto plánu očekáváte, že zaplatíte určité procento z celkové ceny projektu. Zahradního architekta najdete také v telefonním seznamu, na žlutých stránkách nebo na internetu.

Plánování terasy s krajinářskou společností: Taková společnost může stavět terasy, cesty, opěrné zdi a malé budovy, jako jsou altány a pavilony, a také rostlinné rostliny. Většina z nich má vlastní designéry, krajinné architekty a instalatéry a nabízí celou řadu služeb, včetně počátečních návrhů, konečných plánů, stavby a údržby. Terénní společnosti mají licencované certifikáty. Takové společnosti lze také nalézt na žlutých stránkách a na internetu.

Vytvoření terasy – vezměte v úvahu elektrické zásuvky

vytvářejte nápady pro moderní design, tipy naplánujte správně

Důkladné plánování terasy a vašich potřeb elektřiny vám zaručí uspokojivý výsledek. Pokud chcete kuchyň na terasu, zvažte vlastní elektrický systém pro umístění různých kuchyňských spotřebičů.

Několik zásuvek zajišťuje, že na terase můžete používat stereo systém, lampy nebo notebook. Měli byste vypočítat, co umožňuje výkon elektřiny ve vašem domě a zda potřebujete další elektrický systém pro terasu. Nejlepší způsob, jak to udělat, je poradit se s elektrikářem. Umí vypočítat všechny tyto věci a ujistit se, že vše odpovídá normám. Při skromnějším provedení terasy obvykle stačí připojit zásuvky do stávajícího elektrického systému. Větší rozšíření a přepracování může také vyžadovat nové. Elektrikář by vám také měl být schopen poskytnout cenovou nabídku.

Rozložte terasu – diskutujte o elektřině s elektrikářem!

vytvořit krásné dlouhé bílé židle na terasu

Chcete -li se připojit ke stávajícímu systému, budete potřebovat elektrikáře, který vyhledá nebo přidá spojovací krabici, kde vedou kabely. Takové boxy se obvykle nacházejí na půdách nebo ve sklepě, kde je lze snadno dosáhnout. U nových boxů bude možná muset elektrikář provrtat stěny nebo stropy. To vede k mírnému poškození, které lze rychle renovovat a je zahrnuto v ceně pro elektrikáře.

Spojovací boxy venku by měly být pokryty vodotěsným boxem, aby byly chráněny před vlhkostí. Většina předpisů také požaduje, aby byly vybaveny jističem s ochranou proti zkratu.

Jak rozložit terasu z hlediska osvětlení

vytvářet nápady design otevřený prostor nastavit bazén

S dobře naplánovaným a dobře navrženým osvětlovacím systémem můžete bezpečně a snadno využívat terasu i pozdě večer. Zajišťuje také útulnost. Mělo by osvětlovat určité klíčové oblasti, jako jsou posezení, dveře, kuchyňské linky, cesty, bazén a schody. Lze jej také použít ke zvýraznění rostlin nebo dekorací, jako jsou sochy nebo fontány. Při správném používání nabízí bezpečnost v noci.

Můžete uvažovat o třech různých typech venkovního osvětlení Vytvořte si terasu může vzít v úvahu. Ty, které používají obvyklé domácí napětí 220 voltů, ale také lampy s nízkým napětím a solární lampy. Nízkonapěťové žárovky jsou obzvláště oblíbené, protože jsou bezpečné, levné a snadno se instalují. Nabízí se mnoho různých stylů a provedení, včetně těch pro venkovní prostory. Nízkonapěťové a solární lampy jsou buď volně stojící, nebo připevněné ke sloupkům, zábradlím, schodům nebo jiným prvkům.

Vytvoření terasy – jaké žárovky byste si měli vybrat?

standardní nápady secí stůl bílý střední slunečník

Vytvořte si terasu je opravdu krásná pouze se správným osvětlením. Žárovky a žárovky vytvářejí skvělou atmosféru. Běžné žárovky jsou relativně levné. Jejich přirozené světlo vyzařuje teplo a vypadá obzvláště skvěle na plotech. Lze je ztlumit speciálním spínačem. Halogenové žárovky naopak vydávají bělejší světlo.

Mezi výbojky HID patří halogenidové výbojky, rtuťové výbojky a vysokotlaké sodíkové výbojky. Všechny produkují spolehlivé a jasné světlo a jsou obzvláště energeticky úsporné. Nedoporučuje se však vybavit je stmívačem. Přesto někteří mají rádi oranžové nebo nazelenalé světlo, které žárovky HID nevyzařují. Většinou se používají jako bezpečnostní osvětlení kolem bazénů nebo k osvětlení větších ploch, jako jsou tenisové kurty.

Při plánování osvětlení dbejte na to, aby bylo co nejvíce flexibilní, aby sloužilo různým účelům. Vytvořte různé oblasti a naplánujte stmívače, abyste mohli v případě potřeby omezit a regulovat množství světla v jednotlivých oblastech. Světelné spínače by měly být uvnitř domu.

Pokud chcete přepínače venku, měly by to být třícestné přepínače. Abyste se vyhnuli oslňujícímu světlu, ujistěte se, že zdroj světla, tj. Žárovka, je skrytý. K tomu použijte stín nebo rostliny nebo je zakryjte. Další variantou je otočení žárovky směrem ke zdi, která světlo odráží, ale zároveň ho izoluje.

Rozložení terasy – světelné techniky

vytvářejte útulnou útulnou atmosféru dekoračního koberce

Venkovní osvětlení je obvykle kombinací několika technik osvětlení. Nejběžnější jsou:

Vytvořte nápady na design terasy bílý slunečník polštář

  • Vytvořte si terasu – Osvětlení směrem dolů: Zde jsou světla obvykle připevněna ke sloupkům, stromům nebo stěnám domu. Svítí přímo na povrchy a slouží k obecnému osvětlení a zabezpečení.
  • Plánování terasy – osvětlení směrem nahoru: V tomto případě jsou světla upevněna blízko země a směřují nahoru. Mělo by to vytvořit dramatický efekt a zvýraznit prvky, jako je zajímavý strom nebo socha.
  • Plánování terasy – osvětlení cest: Slouží k osvětlení cest a schodů. Používají se k označení určité cesty a jsou instalovány blízko nebo na zemi.
  • Plánování terasy – osvětlení určité oblasti: Zde jsou osvětleny větší plochy jako je trávník nebo terasa. Různé typy osvětlení se obvykle používají k dosažení zajímavého celkového efektu, aniž by byly do očí bijící, otravné nebo rušivé.

Vytvoření terasy – správně naplánujte rozpočet

vytvořte malou útulnou rostlinu dřevěného nábytku vysoko

Slušný rozpočet je obvykle dobrým kompromisem se všemi vašimi představami o konečném výsledku. První věc, kterou byste měli udělat, je stanovit limity nákladů, které jste ochotni zaplatit. Pro krásnou Vytvořte si terasu, Existují dva seznamy, které byste si měli udělat: jeden na zapsání všech věcí, které si myslíte, že jsou pro vaši terasu nutné, a jeden na zapsání jakýchkoli dalších věcí, které byste mohli chtít koupit v případě, že po získání nezbytných věcí zbudou nějaké peníze. Nepřidávejte doplňky, dokud nevypočítáte celkové náklady na to podstatné.

vytvořit terasu snovou pohádku romantika žena večeře

Když dokončíte plánování terasy a můžete přejít ke stavbě, požádejte dodavatele a jakékoli další „pomocníky“, jako jsou designéři a architekti, o cenovou nabídku. K jakýmkoli problémům, které mohou během stavby nastat, přidejte k celkovým nákladům nárazník ve výši 5 až 10 procent. Měli byste mít jasnou představu o tom, kolik peněz chcete utratit a toto omezení také pro projektanta, architekta, stavební společnost atd. komunikovat. Stanovení konečného výsledku vám pomůže při rozhodování o snížení nákladů, pokud projekt hrozí překročením vašeho rozpočtu.