Dům a zahrada

Integrujte plážová lehátka do zahrady a rozšiřte pocit dovolené ve venkovním prostoru

Na východním nebo severním pobřeží je považován za skutečnou klasiku: plážové lehátko. Může být také harmonicky integrován do vaší vlastní zahrady. Celá rodina můžete relaxovat v pohodlném, odolném a odolném nábytku. Nejen, že nabízí ochranu před větrem a deštěm, ale také skutečně upoutá pozornost. V článku vám řekneme, jak efektivně zinscenovat plážová lehátka na zahradě a na co byste si při nákupu měli dát pozor.

Integrace plážových lehátek do zahrady: Plážová klasika má své stálé místo v soukromém venkovním prostoru

Ozdobte plážová lehátka pohádkovými světly a lucernami a středomořskými rostlinami

Zejména v dobách Corony si plážová lehátka stále častěji nacházejí místo ve vlastní zahradě. V dnešní době je klasika vyrobena ze dřeva a polyratanového proutí odolného proti povětrnostním vlivům. Struktura kusu nábytku se za více než 30 let téměř nezměnila. Model lze stále najít v obchodech, například v prestižním Internetový obchod s tradičními plážovými lehátky. Plážová židle se skládá ze tří částí a na přání zákazníka ji lze dovybavit dalším příslušenstvím.

1. Podstavce (tj. Základna) jsou vyrobeny z odolného a utěsněného dřeva. Zvláště vhodné je borové, jalovcové a mahagonové dřevo. Na základnu lze také namontovat kolečka s brzdami. Plážové křeslo lze tedy libovolně přesouvat na zahradě tam a zpět.

Najděte si správné místo pro plážová lehátka ve vlastní zahradě

2. Do stran jsou přišroubovány další dva ratanové prvky. Vysoce kvalitní modely mají stále skleněná okénka, přes která přichází sluneční světlo na čtení nebo řešení křížovek. Pokud je to žádoucí, mohou být boky také lemovány ochrannou fólií proti dešti. I když se počasí změní, nic nestojí v cestě příjemnému odpočinku pod širým nebem.

3. Po stranách je také připevněn pohyblivý horní koš. Lze jej nastavit zpět pomocí zvedacího systému. Tímto způsobem můžete pohodlně sedět a ležet na plážovém lehátku.

Nastavení plážových lehátek na zahradě Nápady pro design

4. Na výběr je také široká škála příslušenství: boční kapsy nabízejí prostor pro mobilní telefony a podobně, extra silné sedací a opěradlové polštáře zajišťují optimální pohodlí a otočné bistro stoly poskytují opěrnou plochu pro nápoje a občerstvení.

Umístění plážových lehátek na zahradě: umístění

Plážová lehátka v zahradní konstrukci a částech

Na pobřeží stojí na písku, v místní zahradě často stojí na trávníku. Plážové lehátko je nejlepší umístit na místo, kde může zůstat od jara do pozdního podzimu. Dobře se hodí místa chráněná před větrem a deštěm, jako je krytá terasa, roh před zahradní zdí nebo výklenek mezi vysokými živými ploty. Dřevěný kozlík je odolný proti povětrnostním vlivům, ale betonová nebo dlažební podložka jej může také chránit před vlhkostí půdy.

Postavte plážovou židli na výsluní

Nastavení plážových lehátek na zahradě Nápady na podstavci

Plážové křeslo je flexibilnější než kterýkoli jiný kus nábytku. Se správnou dekorací se dá efektně zinscenovat a stane se skutečným poutačem každé zahrady. Zde je několik tipů, jak si přizpůsobit plážové křeslo:

1. Investujte do odnímatelných krytů. Jejich údržba je velmi snadná a v případě potřeby je lze rychle vyměnit, ale také vám umožní pokaždé přepracovat plážové křeslo. Obzvláště oblíbené jsou námořní pruhové vzory v červené, zelené nebo tmavě modré a bílé barvě.

2. Lucerny a LED lucerny vykouzlí romantickou atmosféru a mohou dodat plážovému lehátku zvláštní nádech.

3. Středomořské rostliny v květináčích, stylově uspořádané kolem plážového lehátka, z něj dělají skutečný poutač.

Plážové křeslo potřebuje pravidelnou údržbu

Správná péče o plážová lehátka na zahradě Tipy

Pokud se o plážovou židli pravidelně staráte, snese bez problémů déšť, vítr i silné sluneční paprsky. Zde je několik tipů pro údržbu:

  • Utěsněte dřevěné části speciálními ochrannými prostředky.
  • Když je ratan vystaven silným slunečním paprskům, stává se křehkým. Proto když plážové křeslo nepoužíváte, měli byste na něj nasadit ochranný kryt.
  • Od listopadu přichází plážové křeslo do zimoviště, kde může trávit chladné období. Kus nábytku lze uložit do zahradní kůlny, do garáže nebo do nevytápěné místnosti v domě.