Dům a zahrada

Hydroponické květináče – inovativní design pro snadné pěstování rostlin bez půdy

Start-up Adama Design uvedl na trh působivý příklad hydroponických květináčů, takzvaný Terraplanter. Inovativní květináč je ideální pro pěstování pokojových rostlin a nevyžaduje půdu. Výrobek tedy nezanechává ani uhlíkovou stopu, zatímco kombinuje moderní design s praktičností. Vynálezci jej navrhli pro moderní obyvatele města, kteří si rostlin velmi cení. Nový produkt je navržen tak, aby se hodil do jakéhokoli obytného prostoru a aby údržba byla minimální. Současně získáte rostlinu, která roste na vnějším povrchu nádoby.

Průkopnický nápad pro hydroponické hrnce

Konev z mědi pro plnění vody do keramického květináče rostlinami bez půdy

Terraplanter je dílem Erana Zarhiho, průmyslového designéra a rostlinného nadšence, a jeho partnera, podnikatele a čtyřnásobného vynálezce Kickstarteru Elada Burka. Oba vyvinuli tuto mimořádnou verzi hydroponických květináčů, aby vyhovovaly potřebám rostlin i uživatelů. Terraplanter funguje jako vodní banka a skládá se z pevného, ​​ale porézního keramického materiálu, kterým voda může pomalu prosakovat. Buňky na vnějším povrchu obsahují vodu, která dává rostlině čas na pití. V konečném důsledku to znamená, že majitel tráví méně času péčí o svůj závod.

Rostoucí trávník na povrchu vhodný pro hydroponické květináče

“Už od dětství jsem fascinován přírodou.” V posledních několika letech se vyvinula a spojila se s novými zájmy, které mám. Ty se podle toho rozdělily na nová místa. Díky tomuto projektu jsem mohl spojit svou vášeň pro rostliny. Zkušenosti zahrnují design pro vytvoření produktu, který mohu hrdě sdílet se svými přáteli, rodinou a nyní zbytkem světa. “, Říká produktový designér.

zblízka zelených kořenů květiny rostoucí na květináči

Design Terraplanter byl inspirován přírodou a způsobem, jakým rostliny přirozeně rostou v deštných pralesích a podobných vlhkých prostředích. Kořeny jsou vystaveny nad zemí a přilnou k vlhké struktuře s neustálým přístupem k vodě a vzduchu. Konstrukční výzvy překonal Terraplanter, který vybaví 1400 buněk strukturovaným povrchem, který poskytuje podporu kořenům rostlin. Když kořeny vyrostou do rozvržení vzoru Terraplanteru, jeho design splývá s přírodou.

Struktura nového květináče

Umístěte semena do malých rýh jako buňky a nechte je růst pro hydroponické květináče

Tyto hydroponické květináče místo toho, aby do nich byly vkládány rostliny, mají zvenku síť malých drobných rýh, kam také můžete snadno umístit semena. Do nádrže uprostřed můžete vložit veškerou vodu, kterou potřebujete. Keramický materiál je dostatečně porézní, aby propustil trochu vody, aniž by zaplavil semena. To znamená, že máte vždy k dispozici přesně to správné množství vlhkosti. Vize vytvoření spolupráce mezi designem a přírodou se proto s Terraplanterem naplnila. Jako příklad hydroponických květináčů poskytuje produkt transparentnost, která umožňuje uživatelům sledovat proces růstu rostlin zvenčí – od klíčení semen, růstu kořenů při hledání vody až po listy, které jsou v Vysuňte směrem ke světlu.

Vrchol keramické nádoby porostlé zelenou rostlinou

Kořeny přijímají jen to, co potřebují. Jediné, co musíte udělat, aby byly vaše rostliny šťastné, je pamatovat na doplnění nádrže, když voda pomalu dochází. Vývojáři odhadují, že bude muset být doplněno každých pět až 15 dní, v závislosti na kultivaci. Koneckonců, jakmile vaše rostliny vyrostly, téměř nebudete moci vidět květináč. Celé to bude téměř vypadat, že vám z ničeho nic rostou pokojové rostliny. Tvůrci chtěli navrhnout hydroponický kontejner, který podpoří přirozený růst rostlin a každému usnadní pěstování a užívání pokojových rostlin.

Vhodné typy rostlin pro takové hydroponické květináče

Zelený růst na povrchu terraplanterových inovativních hydroponických květináčů pro pokojové rostliny

Některé rostliny, jako některé bylinky, potřebují dlouhé kořeny. Jako takové pravděpodobně nejsou tou nejlepší volbou pro dlouhodobý růst v Terraplanteru. Mnoho dalších druhů rostlin, včetně jedlých rostlin, jako jsou chia semínka nebo len, a rostlin jako orchideje, kapradiny a begónie, které přirozeně rostou blízko zdroje vody, se všem daří v terraplanteru. Sázecí stroj však také poskytuje průvodce a doporučení pro pěstování rostlin, které s ním budou nejlépe fungovat.

keramický květináč s kvetoucí orchidejí na vnější straně s kořeny

Každý Terraplanter se skládá ze tří částí: středního sloupce pro skladování vody a umístění semen, základny pro zachycení vytékajících vodních kapek a víka nahoře pro zakrytí stojaté vody. Vývojáři v současné době odhadují, že mohou zahájit expedici sazečů v říjnu 2020. Pokud zapomenete místo toho zalévat pokojové rostliny nebo je zatopit, Terraplanter má řešení pro oba konce spektra hydroponie.

Nemůže být jednodušší zasadit do buněk pár semen, naplnit je vodou, dát je na světlé místo a zbytek nechat na přírodě. Tento kontejner také nabízí jedinečný způsob, jak vertikálně zobrazit vaše oblíbené pokojové rostliny.