Dům a zahrada

Čerstvě řezané květiny ze zahrady – jaké květiny jsou vhodné?

krásný romantický symbol jemné květiny jasné barvy tipy

Každý to miluje, čerstvé řezané květiny dát vázu na stůl. Co tedy může být hezčího, než je dostat z vlastní zahrady? Zjistěte zde, jaké květiny můžete na zahradu zasadit, abyste z nich později mohli vytvořit kytici.

Čerstvě řezané květiny ze zahrady

Čerstvé jemné modré květy dodávají svěžesti romantice

Čerstvě řezané květiny naaranžované jako kytice mohou z domova udělat obzvlášť přátelský a barevný. Protože nákup kytic může být v průběhu času velmi drahý, mnoho zahradníků se uchýlí k vlastním květinám na zahradě. A při správném plánování si také můžete zajistit dostatek květin, které budou vaše po celé jaro a léto čerstvé řezané květiny může sloužit pro vázu.

Vyberte si vhodné místo pro výsadbu květin

Nejlepší místo pro výsadbu květin je takové, které dostane šest až osm hodin slunce denně. Také si vyberte místo, abyste se ke květinám snadno dostali, abyste je odřízli, aniž byste šlapali na ostatní. Postel by měla být ideálně mírně zvednutá a dosažitelná ze všech čtyř stran. Protože zahradu je třeba v horkých dnech zalévat denně, měli byste se ujistit, že je také na dosah, abyste ji mohli zalévat ručně. Malá štěrková cesta nebo dlažební kostky jsou skvělými způsoby, jak vstoupit do zahrady, aniž byste poškodili květiny.

Čerstvě řezané květiny – vyberte ty správné květiny

rostliny sami hyacint dekorace hledají nápady udělat sami

Květiny pro svou zahradu byste měli vybírat podle klimatu vaší oblasti. To také určí správný čas, kdy potřebujete zasadit květiny. Můžete si vybrat mezi těmi, které rostou z cibule, a těmi, které rostou ze semen. Mohou to být jednoleté i víceleté květiny. Abyste zajistili, že budete mít květiny po mnoho měsíců, můžete je vysadit nebo zasít v různou dobu.

Kromě pestrobarevných květin zvažte i některé zelené rostliny, které mohou kytice doplnit. Vhodná je například vysoká tráva, gypsophila nebo dokonce rozmarýn. Při výběru rostlin a květin použijte vlastní fantazii a určitě se vám podaří vytvořit jedinečné kytice.

Na zahradě můžete zasadit neuvěřitelné množství květin, které budou také dobře fungovat čerstvé řezané květiny vhodný.

Čerstvě řezané květiny – pět příkladů na první pohled

fialové květy svěží voňavé jarní zahradní design

  • Hyacint

Hyacint roste z cibule. Pěkné květiny, uspořádané jako hrozny, jsou ideální pro kytici. Přicházejí v růžové, červené, oranžové, modré, fialové, žluté a bílé barvě. Květy mohou být až 30 cm vysoké, což z nich dělá poutač v kytici.

různé odrůdy růžová fialová svěží aromatický vnější interiér

  • Čerstvě řezané květiny od sasanky

Existuje mnoho různých druhů sasanek. Jsou oblíbené na zahradě. Jsou také k dispozici v různých barvách, jako je modrá, bílá, tmavě růžová, fialová nebo fialová a jejich květy jsou podobné květům sedmikrásky. Sasanky zůstanou ve váze čerstvé až týden, pokud jsou správně nařezány.

pivoňka růžová barva tipy zahradní nápady

  • Pivoňky

Velikost a nádherná vůně květů pivoněk dělají z této květiny ideální vázu. Květy přicházejí v různých odstínech růžové, červené, fialové, bílé, krémové a žluté.

Čerstvě řezané květiny – užitečné rady

Řezané květiny jiřiny krásné jemné růžové květiny nápady

  • Jiřiny

Díky svým nádherným květům, které mohou kvést v bílé, růžové, fialové, žluté nebo oranžové barvě, jsou jiřiny jednou z nejoblíbenějších zahradních a řezaných květin. I oni rostou z cibule. Květy mohou být jemné i velké.

užitečné tipy sami zdobení rostlin udržujících růžovou barvu

  • Zinnias

Zinnias vznikají ze semen, rostou velmi rychle a mají různé barvy květů, jako je žlutá, bílá, výrazně červená nebo jemně růžová. Sympatické na nich je, že nejen skvěle vypadají jako řezané květiny, ale také přitahují motýly.

Navrhněte si vlastní barevnou a úchvatnou květinovou zahradu a vneste krásu přírody jako čerstvé řezané květiny ve vašem domě.

různé odrůdy vhodné zahradní dekorace váza tipy informace    krásné květinové rostliny svět samoobslužný řez