Dům a zahrada

Dětský stan na zahradě: Tyto glamping DIY projekty vytvářejí ten prázdninový pocit na dvorku!

Dětský stan v zahradě glamping lucerna nápadů pro kutily

Celá rodina je ráda v létě venku. Vaše vlastní zahrada nabízí ideální příležitost, jak přesunout svůj život ven a relaxovat uprostřed přírody. Děti tam mohou hravou formou objevovat svět. Abyste se nenudili, mnoho projektů pro kutily poskytuje rozmanitost – již jsme vám poskytli několik nápadů, jak navrhnout venkovní prostor vhodný pro děti. Houpačka, skluzavka a pískoviště zajišťují optimální zábavu při hraní, ale děti také potřebují místo k ústupu. Dětský stan na zahradě je ideální pro tento úkol – čtení, spaní a hraní s přáteli. Glampingový stan vypadá obzvláště atraktivně – nabízíme vám několik nápadů, jak vytvořit elegantní místo speciálně pro ty nejmenší. Nechte se inspirovat návrhy.

Navrhněte dětský stan na zahradě podle nového trendu glampingu

dětský stan v zahradě stavět nápady glamping pom pom věnec

Pojem „glamping“ se skládá z anglických slov „glamorous“ a „camping“. Jak název napovídá, glamping je luxusní varianta kempování. Velkoformátový kempingový stan pojme vše, co si vaše srdce může přát – elegantní křesla spolu s vintage stolem tvoří pohodlné posezení, manželská postel s nočními stolky zve k relaxaci a romantické osvětlení lampiony navodí atmosféru večera. Útulné přikrývky z jemných tkanin a měkkých koberců dodávají nábytku konečnou úpravu. Optimální pohodlí na terase zajišťuje také obývací část. Je samozřejmé, že stany mají připojení na vodu a elektřinu. Koncept glampingu reinterpretuje zážitek z kempování – rodina si může užít dovolenou venku, aniž by se musela vzdát pohodlí svého domova. Přitom uprostřed přírody je glamping hotel, hosté si mohou v klidu a pohodě užívat nádhernou krajinu a odpočívat od shonu velkoměsta i všedního života. O to více – glamping se ukazuje jako alternativa k běžným hotelům a motelům šetrná k životnímu prostředí – protože stanování je poměrně nekomplikované a příroda je přitom chráněna. Nadšenci kempování tak mohou dokonce vyrazit na dovolenou do přírodních parků.

Dětský stan na zahradě k vytvoření nápadů na čtenářský koutek

Glampingový koncept pochází z USA – celebrity jako modelka Kate Moss a hvězdný kuchař Jamie Oliver už v roce 2000 relaxovaly na glampingových místech. V současné době se těší rostoucí popularitě po celém světě a je přístupný všem. Ať už na safari v Africe nebo uprostřed norské přírody – každý si může najít krásné destinace pro cestování podle svých vlastních preferencí. Další rozhodující výhoda, zejména pro velké rodiny – vše, co potřebujete, je k dispozici na kempu – dokonce i příbory, osušky atd. To znamená, že se vaše vlastní zavazadlo může výrazně zmenšit. Začátečníci si také nemusí dělat starosti s postavením stanu.

dětský stan v zahradě glamping nápad udělat ze sebe dívku vinobraní

Další koncept byl vyvinut v USA a je také velmi populární. Pokud si chcete užít glampingovou atmosféru nejen v kempu, můžete si pocit prázdnin přinést i do své vlastní zahrady. Při troše šikovnosti tam můžete postavit nádherný stan, láskyplně ho vyzdobit a vlastní ostrov míru je připraven. Těšit se mohou nejen dospělí – děti také potřebují čas pro sebe. Není divu, že potomci vždy hledají úkryty na zahradě. Klasický dům na stromě už není v módě – ne každý má na svém dvorku velké a silné stromy a ne každý může postavit dřevěný dům. Dětský stan na zahradě se etabloval jako levná a praktická varianta. Je snadno přístupný, lze jej znovu a znovu upravovat (dnes je stan hrad, zítra týpí) a pojme celou rodinu.

Dětský stan na zahradě – správné místo

dětský stan na zahradě organizuje čajový dýchánek

Správné místo pro kemp je v částečném stínu a je dobře chráněno před větrem. Ujistěte se, že dětský stan není přímo pod stromem a že je dobře chráněn před zvědavými pohledy. Okouzlující kemp by měl být navíc snadno přístupný – ať už na trávník nebo na zahradní cestu. Podle toho, zda chcete postavit jeden nebo více stanů, potřebujete alespoň 15–20 metrů čtverečních volného místa. Vytvořte si skicu vlastní zahrady a označte na ní všechny rostliny – existují nějaké jedovaté rostliny nebo rostliny, které mohou způsobovat alergie? Nebo možná máte ptačí domky – pak byste měli postavit herní stan ve vzdálenosti nejméně 10 metrů od něj. Pokud chováte včely venku, vzdálenost by měla být alespoň 20 metrů a děti by si tam měly vždy hrát pod dohledem.

V ideálním případě by dětský stan měl být blízko domu – v USA jsou obvykle postaveny na boku domu, nebo na dvorku vedle zahradní kůlny. Nedaleká budova nabízí ochranu před větrem.

Pure glamour – základní principy glampingu ve vlastní zahradě

Dětský stan na zahradě indiáni hrají kutilské projekty

Pokud jde o glamping, každý detail je důležitý – potřebujete tedy jednotný koncept. Nechte děti, aby se vyjádřily v tom, co by chtěly jako zařízení ve stanu. V glampingovém stanu lze obvykle vytvořit útulný čtecí koutek. V tomto případě box na hračky poskytne úložný prostor pro vaše oblíbené knihy. Stylové polštáře s různými vzory a teplé deky nabízejí příležitost k odpolednímu odpočinku venku. Sortiment nábytku doplňuje malý úložný stolek na šálky a rohlíky. Požádejte děti, aby rozhodly o paletě barev a ozdobách. Nakonec by se ve své říši měli cítit pohodlně.

Správné osvětlení vytváří večer atmosféru a zajišťuje, aby děti nezakoply. Je důležité diskutovat s dětmi o bezpečnostních opatřeních – jinak hrozí nebezpečí požáru, zejména na zahradě. Povoleny jsou pouze LED svítilny a pohádková světla; svíčky a krby se nedoporučují.

dětský stan v zahradě zdobí nápady krajkové vintage kutilství

Vyplatí se proto po postavení stanu stanovit základní pravidla – děti by například měly být zodpovědné za své věci a každý večer uklízet hračky. Také byste měli jednou týdně vyprat textil, vyčistit nábytek atd. Souhlasíte s těmi nejmenšími, kteří mají přístup do svého stanu – a toho se držte. Pokud každý hned od začátku ví, kdo je zodpovědný za to, co a kdy a jak si na zahradě hraje, pak nedojde později k nedorozuměním.

Boho chic: dětský stan na zahradě

dětský stan na zahradě krajka dětský stan látkové květiny

Vintage krajka, látkové květiny a mnoho dekorativních polštářů tvoří stylový celek v dětském stanu ve stylu boho. Upravený stan tipi nabízí stín pro malou princeznu-zvláště děti mezi 1-3 roky potřebují přestávku každé 1-2 hodiny. Malý tedy může ležet a relaxovat, zatímco rodiče sedí u zahradního stolu a povídají si. Pokud se v létě koná zahradní slavnost, může být dětský stůl umístěn hned vedle herního stanu – takže si děti mohou hrát ve stanu hned po večeři.

Dětský stan na zahradě reinterpretuje trend mix-and-match

Postavte si vlastní stan v zahradě a získejte nápady pro glamping

Trend mix-and-match nezpůsobil senzaci pouze ve světě módy-elegantní interiéry jsou v tomto stylu prezentovány znovu a znovu. Barevný a příjemný je také příklad výše uvedeného luxusního stanu. Projekt DIY lze snadno kopírovat. Ratanové židle spolu s nízkým konferenčním stolkem, koberci a ozdobnými polštáři tvoří okouzlující skupinu sezení s orientálním vzhledem. Šťastnému odpoledni s přáteli tedy nic nestojí v cestě!

Letní kino na vlastní zahradě

Dětský stan na zahradě Glamping Films Garden Party

Vzhledem k tomu, že se koncept glampingu zaměřuje na pohodlí, můžete při navrhování kempu venku dát volný průchod své kreativitě. Například v létě nabízí pěkné počasí možnost užít si své oblíbené filmy venku. Letní kino na vašem vlastním dvorku lze skutečně navrhnout bez velkého úsilí. Poté můžete pozvat přátele a uspořádat zahradní párty. Správná dekorace by samozřejmě neměla chybět. Pokud jde o nábytek, lehátka, sedací vaky a přehozy nabízejí optimální pohodlí při sezení.

Čistý luxus s koženým nábytkem v dětském stanu na zahradě

Dětský stan na zahradě, koutek na čtení, luxusní glamping

Na rozdíl od malých dětí mladí lidé oceňují jednoduchý puristický styl zařizování. Dětský stan je moderní s koženou postelí, ozdobnými polštáři z umělé kožešiny a ratanovým košíkem jako noční stolek. Víla světla darují měkké světlo a vytvářejí útulnou atmosféru. Sedací vak s potiskem kmene stromu doplňuje design.

Uspořádejte zahradní párty

Postavte si dětskou stanovou zahradu s glampingem

Dítě by si nemělo užívat jen samotný stan s kempováním – malí by si měli užít mnohem více zábavy, když si tam hrají s přáteli. Můžete proto pro malou princeznu uspořádat zahradní párty. Dívkám je dovoleno malovat si tváře, nosit sukně a pít čaj s plyšáky. Lahodné sušenky, koláče nebo prostě domácí lízátka a zmrzlina osloví děti i rodiče. Dětský stan také tvoří perfektní zázemí pro focení k narozeninám.

Teepee stan ve skandinávském stylu

dětská stanová zahrada skandinávské nápady čtení rohu deco

Tipi je specifická forma stanu používaná Indy v Severní Americe. Stan má poměrně komplikovanou konstrukci – nejprve se spojí několik sloupů, aby se vytvořil kužel, a poté se přes kužel natáhne tkanina. V dnešní době mnoho výrobců nabízí stany teepee pro děti, které napodobují konstrukci. Tipi je obzvláště populární ve skandinávských zemích, přinejmenším jako čtecí stan v dětském pokoji. Každopádně v USA se také často používá venku. Jejich prostorově úsporný design je obzvláště výhodný v zahradě s přidělením. Kolem stanu tak zůstane dostatek prostoru pro dekorace, hračky a dokonce i malý odkládací stolek. Luxusní stan inspiruje puristickým vzhledem – typickým pro skandinávské země. Barevné schéma je také záměrně jednoduché – zářivá žlutá a veselá zelená okořenila jednobarevný soubor.

Skládací dětský stan na zahradě

nápady pro dětskou stanovou zahradu Chlapci kempování vyrobte si sami

Skládací dětský stan je super praktickou variantou pro každého, kdo musí zahradu flexibilně navrhovat. Stan je postaven ze 4 dřevěných lamel o rozměrech 2,2 cm x 4,8 cm x 110 cm, kulatého dřeva o délce 1,10 m a průměru 2 cm, látky 100 x 200 cm, gumy 8 kusů, každá o délce 15 cm. Jednoduše vyvrtejte otvor o průměru 2 cm do čtyř lamel 15 cm od konce lamely a zaoblete všechny hrany. Prošijte látku a poté sešijte gumičky na konci a uprostřed. Pomocí gumiček zajistěte látku k dřevěné konstrukci. Tip – místo látky a gumiček můžete koupit vypasované prostěradla s gumičkami.

Dětský zahradní stan pořádá hon za pokladem

Glampingový stan se celosvětově etabloval jako synonymum luxusu. S trochou zručnosti a kreativity lze koncept implementovat také ve vaší vlastní zahradě. Pokud se tak rozhodnete, měli byste dodržovat několik základních pravidel – v první řadě by mělo být vytvořeno domácí prostředí pomocí jemných tkanin, vintage nábytku a koberců z umělé kožešiny. Pohodlí je tedy na prvním místě. Poté by mělo být zvoleno správné osvětlení – například LED pohádková světla. Na konci je láskyplně ozdoben lampiony, látkovými girlandami a květinami.

Správné umístění dětského stanu na zahradě je v částečném stínu, je dobře chráněno před větrem a má přímý přístup na zahradní cestu a dům. Minimální vzdálenost k sousedům by neměla být menší než 4 metry. V blízkosti hřiště by neměly růst žádné jedovaté rostliny. Větší dětské stany mohou zabírat až 20 metrů čtverečních, zatímco menším stanům, jako jsou tipi, stačí 5-8 metrů čtverečních.

Dětský stan se etabloval jako všestranný talent ve venkovním prostoru – na jedné straně se stává místem útočiště, kde si děti mohou odpočinout, na druhé straně slouží jako čtecí koutek. Ořízne také jemnou postavu jako pozadí pro focení pro dětskou oslavu narozenin nebo pro zahradní párty. Na zahradu – nyní se celá rodina může těšit na luxusní a stylový design. Nechte se inspirovat příklady DIY ve fotogalerii níže a najděte nápad, který můžete také implementovat na svém vlastním dvorku.

návod na tašku na lov pokladů pro dětskou stanovou zahradu safari

dětská stanová zahrádka hřiště děti si vyrábějí samy

Glamping pro dětské stanové zahrady organizuje čtenářský koutek

Dětská herna pro stanovou zahradu vytváří nápady

dětská stanová zahrada houpací kůň kutilské projekty čtecí koutek

projekty dětských stanových zahrad vytvářejte nápady sami

Dětská stanová zahrada glamping narozeninový večírek kutilský nápad

Dětské stanové zahradní nápady nápady princezna hrad

dětský stanový zahradní koutek na čtení postavte si vlastní zahradu

dětská stanová zahrada glamping nápady nábytku léto

Nápady na zahradní lampu pro dětskou stanovou zahradu

glamping nápady na střešní terasu pro děti