Dům a zahrada

Dřevěný plot na ochranu soukromí – vhodné druhy dřeva a úprava

Plot na ochranu osobních údajů ze dřeva-dřevěný smrk-dům-moderní lamely

S teplým časem se přesunete ven, na zahradu. Čistý požitek z používání vlastního venkovního prostoru, bez ohledu na to, zda je součástí zahrady, balkonu nebo terasy, může zkazit nepřerušovaný nerušený výhled do soukromé sféry. Aby bylo možné tomuto nebezpečí čelit a aby byla oblast co nejpřirozenější, zajišťuje Ochranný plot ze dřeva za nápravu. Jaké vlastnosti jednotlivé druhy dřeva produkují, zjistíte v článku.

Ochranný plot vyrobený ze dřeva – přírodní nebo přírodní

Ochranný plot ze dřeva - druhy dřeva - šedý - neupravený - samozřejmě

Ochranný plot ze dřeva lze kromě ochrany soukromí použít i k jiným účelům – např. Jako popínavá réva nebo k rozdělení hřebenů v oblastech. Kromě toho se dřevěné panely často používají k zakrytí nevzhledných prvků, jako jsou nádoby na kompost nebo nepřehledné zdivo. Atraktivní vzhled přírodního materiálu vytváří na zahradě designové akcenty a vytváří útulnou atmosféru. Hemické, jako je modřín, douglaska, smrk atd. Nebo tropické lesy, se vyznačují různými vlastnostmi, ale především odolností.

Ochranný plot ze dřeva – vzdušné oplocení z lamel

Ochrana osobních údajů plot-dřevo-typy dřevěných lamel-moderně-kobercem vyvýšený záhon

Dřevěný materiál by měl být opravdu odolný vůči expozici venku a především by měl mít dobrý poměr ceny a výkonu, protože obdélníkový nebo podlahový plot je o velkých krycích plochách. Důležitou roli však hraje nejen druh dřeva, ale také rozumná konstrukce, která může vydržet déle než vysoce kvalitní dřevo, ale také povrchová úprava, jako je glazura nebo impregnace.

Moderní soukromý plot ze dřeva na terasu a zahradu

Ochrana osobních údajů plot-dřevo-druhy dřeva-cedr-dřevo-moderní-sazeč-beton

Plot na ochranu soukromí z dřevěných lamel, které působí lehce a vzdušně, působí velmi moderně. Jsou vyrobeny převážně z tvrdého dřeva bez uzlů a potěší svým přírodním, naolejovaným dřevěným povrchem. Je důležité znát druhy dřeva, které jsou nevhodné pro venkovní použití a postrádají trvanlivost – jasan, achorn, buk, navzdory jejich tvrdosti.

Ochranný plot ze dřeva v kombinaci s mřížkou

Ochrana osobních údajů plot-dřevo-druhy dřeva-bangkirai-trávník-terasa-beton-deska-cihla

Mřížové prvky a ploty na ochranu soukromí ze dřeva lze chytře kombinovat a zároveň zajišťovat potřebnou stabilitu. Ocelové sloupky tak zůstávají designovým prvkem a mezi dřevěnými panely nepůsobí divně. Stojí za to integrovat pohyblivé části do mřížky, protože takové prefabrikáty jsou ideální.

Ochranný plot ze dřeva – glazovaný modřín

Ochrana osobních údajů plot-dřevo-dřevo-modřín-dům-ulice-moderní

K ochraně modřínového dřeva plotu je vhodné použít tenkou vrstvu glazury a zdržet se přemalování, pokud je dosaženo přirozeného vzhledu. Neprůhledné barvy rychle proniknou do pryskyřice dřeva a barva se může odlupovat.

Ochranný plot ze dřeva – neošetřený modřín

Ochrana osobních údajů plot-dřevo-druhy modřínu-šedé-přírodní-neošetřené

Modřínové dřevo má zvláštní vlastnost, a proto je obzvláště oblíbené. Můžete si ušetřit nutnost malovat plot, protože pokud se neléčí, zešedne. Jedna věc by měla být vzata v úvahu, že toto šedivění se děje nepravidelně a neposkytuje jednotný obraz, zejména v prvním roce, ale velmi přirozený.

Ochranný plot ze dřeva – smrk

Soukromí plot-dřevo-druhy dřeva-modřín-zahrada-trávník-bříza

Smrk a borovice se často používají pro zahradní ploty, které mohou trvat několik desetiletí, pokud jsou materiály a konstrukce udržitelné. Při ošetřování povrchu je důležité vzít v úvahu, že borové dřevo absorbuje více impregnačních prostředků než smrk.

Živý plot a soukromý plot ze dřeva na malou terasu městského bytu

Ochrana osobních údajů plot-dřevo-druhy dřevěných lamel-malá židle-stůl-živý plot

Za určitých podmínek stojí za to použít soukromý plot z upraveného dřeva, který byl vyroben zvláště odolným speciálním technickým postupem. Jsou velmi suché a příliš nepracují, což je výhoda zejména u podlouhlých plotových prvků. Další možnost nabízejí ploty z WPC, které bohužel nejsou možné u každého systému. Nepotřebují žádnou další úpravu, protože se skládají ze 75% dřevěných vláken a 25% polymerních pojiv.

Ochranný plot ze dřeva – teak

Ochrana osobních údajů plot-dřevo-druhy dřeva-teak-pes-trávník-dveře

Teak je dobře známý pro svou mimořádnou odolnost a díky své vysoké kvalitě se pěstuje a sklízí po celém světě. Jeho povrch je velmi robustní a zpomaluje hoření, je odolný proti povětrnostním vlivům a je tvarově stálý, a proto je obzvláště oblíbený ve vlhkých oblastech. Díky své pryskyřici je necitlivý na škůdce a houby.

Ochranný plot ze dřeva – tropické lesy v oblasti bazénu

Ochrana osobních údajů plot-dřevo-druhy dřeva-teak-tropické dřevo-bazén-moderní

Jádrové dřevo je žluté a později se stává živě pruhovaným hnědým s typickými černými žilkami. Díky svým vynikajícím vlastnostem je v horním cenovém segmentu a lze jej obrábět pouze nástroji s karbidovým hrotem.

Zastřešení terasy, soukromý plot a lavička ze dřeva Bangkirai 

Soukromí plot-dřevo-druhy dřeva-bangkirai-terasa střešní lavička

Ochranný plot od Bangkirai se vyznačuje obzvláště atraktivním vzhledem a extrémní odolností. Dřevo se prezentuje v odstínech od žluté po hnědou se světlými pruhy a postupem času tmavne. Kvůli své tvrdosti je obtížné pracovat a pouze s vhodnými nástroji, ale neměl by být impregnován ani dodatečně ošetřován proti houbám nebo škůdcům. Jako venkovní použití je Bangkirai vynikající a dlouhodobou investicí, která má svoji cenu.

Dosáhněte moderního, exotického efektu s plotem na ochranu soukromí z tropického dřeva

Ochrana osobních údajů plot-dřevo-druhy dřeva-tropické dřevo-terasa-zahradní nábytek-kov-moderní

Všechna tropická dřeva nabízejí vynikající stabilitu a odolnost v extrémních klimatických podmínkách, a proto jsou velmi oblíbená pro venkovní použití. Další pozitivní vlastností je nízká náročnost na údržbu, protože povrch by neměl být impregnován a přesto je velmi odolný proti napadení houbami a škůdci.

Moderní zahrada – soukromý plot ze dřeva ve dvou barvách

Ochrana osobních údajů plot-dřevo-druhy dřeva-koberec trávník-šedá-přírodní dřevo-beton-vyvýšená postel

Dříve byly ploty barevně prosklené nebo natřené bílou barvou. Dnes barva slouží jako spojovací designový prvek mezi materiály a používá se pouze jako akcent. V moderních městských bytech je potřeba vyšších plotů na ochranu soukromí a zároveň je více zděných nebo kachlových povrchů. Pak to vypadá vizuálně přitažlivěji, pokud je část plotu navržena v barvě podobné podlahové krytině.

Moderní zahradní design s ochranným plotem ze dřeva a obezděnými záhony 

Ochrana osobních údajů plot-dřevo-druhy dřeva-moderní-lamely-záhon-beton-trávník koberec

Dřevo, beton a zeleň velmi dobře spolupracují a vytvářejí harmonický celkový obraz, když jsou všechny prvky designu vyvážené. Pěstujte popínavé rostliny na plotových panelech pro ochranu soukromí a pokud není možnost přírodního trávníku, pokryjte část betonové terasy trávníkem se zeleným kobercem.

Dřevěný soukromý plot natřený bílou barvou 

Ochrana osobních údajů plot-dřevo-druhy dřeva-bílo-popínavé rostliny-terasové desky-beton

Ochranný plot ze dřeva lze sestavit podle přání a na některých místech lze dokonce použít jako popínavou révu. Popínavé rostliny jsou zvláště účinné na bíle natřené dřevěné stěně. Abyste nepůsobili staromódně, udělejte plot vodorovně místo svisle.

Moderní dřevěný soukromý plot orientovaný do ulice – kombinace šedého a přírodního vzhledu 

Soukromí-plot-dřevo-druhy dřeva-moderní-ulice-dřevo-grey.jpg

Zajímavé kombinace dodávají dřevěnému ochrannému plotu nový, moderní vzhled. Šedá se prosazuje jako oblíbená barva v interiérových i exteriérových designech a v kombinaci se vzhledem přírodního dřeva vytváří jiný vzhled. Než se rozhodnete malovat dřevěný plot, nastavte akcenty a zvažte celkový obraz.

Ochranný plot ze dřeva v šedé barvě – lamelový plot

Ochrana osobních údajů plot-dřevo-druhy dřeva-garu-malované-lamely-moderní-bichsbaum

Ochranný plot z dřevěných lamel natřených šedou barvou je nejnovějším trendem moderní městské zahrady. Lamely působí lehce a vzdušně, šedá vytváří spojení s betonovými deskami pro zemní kryt. Šedá barva velmi dobře zvýrazňuje bohatou zelenou barvu rostlin a trávníků. V případě malé plochy a pokud je požadován funkční design zahrady s nízkou údržbou, je vhodné zvolit plot pro ochranu soukromí v šedé barvě..

Ochranný plot ze dřeva, živého plotu a cihlové zdi

Ochrana soukromí plot-dřevo-dřevo-šedá-přírodní-popínavé rostliny-zahradní nábytek-kov

Ochranný plot ze dřeva nabízí několik výhod a lze jej skvěle kombinovat s jinými stavebními materiály, jako je zdivo, beton a ocel. Dřevo naopak vytváří plynulý přechod mezi rostlinami a stabilní oplocení.