Dům a zahrada

Cesta do vaší vysněné zahrady: takto navrhujete svůj malý zahradní ráj!

Pro mnoho lidí neexistuje krásnější místo než jejich vlastní zahrada. Zde se můžete cítit svobodní a šťastní uprostřed přírody a užívat si toho, co jste sami vytvořili. Vlastnit kousek země a tvarovat jej podle svých osobních přání je věc, na kterou může být člověk právem hrdý. Je však třeba udělat mnoho pro to, aby se zelený ráj skutečně stal oázou pohody. Se správnými nápady to určitě bude fungovat. Jaké jsou nejdůležitější prvky pro vaši vysněnou zahradu?

Zahradní přístřešek – malý, ale můj

malá dřevěná zahradní kůlna jako útočiště

Existuje mnoho různých věcí, které zvyšují vizuální a praktickou hodnotu zahrady. Jedním z nich je zahradní domek. Většina těchto klidných domů je vyrobena z masivního dřeva. V závislosti na typu konstrukce slouží buď jako kůlna na nářadí, nebo jako malý altán pro volný čas. Zejména o něco větší modely jsou také ideální pro přenocování a oslavy. Ale bez ohledu na to, k jakému účelu slouží, Zahradní domky jsou vždy výhodou. Nabízejí vám malé útočiště uprostřed vaší vlastní zahrady.

Kolik místa je k dispozici?

velký zahradní domek s terasou a posezením

Výběr správné chaty závisí především na dostupném prostoru. Pokud je dostatek místa, vyplatí se pořídit zahradní kůlnu s terasou a verandou. V tomto případě nic nebrání společenskému grilování s přáteli, známými a příbuznými. Každopádně často dává větší smysl utratit trochu více peněz za dobrou kvalitu, protože budovy lze poté jen stěží zvětšovat nebo jinak vylepšovat. Je velký rozdíl, zda jsou stěny zahradního domku tenké nebo jsou vyrobeny ze silného dřeva. Silné stěny lépe izolují, což se vyplatí v zimě a také v létě, zvláště pokud v nich chcete zůstat alespoň dočasně.

Správné zařízení

Zahradní kůlna jako kůlna na nářadí s pergolou a posezením

Mnoho majitelů zahrad si zařizuje své domy pohodlně. K tomu se hodí zejména zahradní stoly a židle, které mohou navlhnout, když jsou venku na terase. Především je důležité, aby styl zahradního domku ladil s prostředím okolí. Promyšlená uspořádání s jemně sladěnými prvky vypadají obzvlášť pěkně. Tímto způsobem barva dřeva ideálně ladí s terasou a nábytkem.

Zahrada snů – oáza pohody v zemi

malé zahradní jezírko ve vysněné zahradě

Mít vlastní zahradní domek je něco hezkého. Aby bylo zachováno soukromí, stojí za to vytvořit neprůhledný živý plot, který ohraničuje majetek a chrání jej před zvědavými pohledy. Ti, kteří rádi relaxují na slunci na lehátku, mohou vytvořit zelený trávník. Okouzlující záhon se svými barevnými akcenty také zvedne náladu. V každém případě jsou to právě barevné tečky, které dělají obrázek opravdu zajímavým. Jak velké, kvetoucí rostliny, rododendrony, růže a šeříky probouzejí touhu po jaru. Růžové oblouky, mřížoví a pavilony porostlé popínavými rostlinami také velmi dobře zapadají do romantické zahrady plné pohody.

Voda v zahradě snů

Terasa s lehátky u zahradního jezírka v zahradě snů

Absolutní Vrcholem je zahradní jezírko. A právě zde existují fantastické možnosti kombinace s terasou sousedící se zahradním domkem. Pokud jste chytří, můžete postavit rybník tak, že pokud chcete, můžete sedět na terase a nechat nohy viset ve studené vodě. V tomto případě je terasa kousek nad břehem vody. Vypadá to pak trochu, jako by to bylo postaveno na chůdách.

Koupací jezírka s přilehlými štěrkovými filtrovacími nádržemi jsou dražší, ale samozřejmě mnohem hezčí. Větší rybníky také nabízejí dostatečné stanoviště pro větší ryby. Například je možné naplnit vodu koi. Okrasný kapr má mnoho různých barev a vzorů.

Závěr

Zahrada snů s květinovými záhony a záhony se zeleninou před zahradním domkem

Zahrada snů nevznikne za den. Je to výsledek pečlivého plánování a spousty práce. Nejdůležitější je najít designové prvky, které vám budou dělat radost, zvou vás k odpočinku, a úspěšně je kombinovat. Vše si dobře naplánujte a za krátkou dobu si budete užívat svůj vlastní zahradní ráj.