Dům a zahrada

5 krásných designových nápadů na zahradu a terasu se soukromým plotem z plastu

Ochrana soukromí terasový plot plastový bílý mříž

Krásný, neprůhledný plot může vaší nemovitosti nejen dodat určité kouzlo, ale také ji ochránit před zvědavými pohledy sousedů. Existuje široká škála materiálů, ze kterých si můžete vybrat, abyste našli správné řešení pro svůj vlastní venkovní prostor. Kromě klasických variant ze dřeva a kovu má stále větší význam také další materiál. Je to druh tvrdého plastu – takzvaný okenní plast. Ochranný plot z plastu má oproti prvkům ze dřeva a kovu několik výhod: Materiál se vyznačuje extrémní trvanlivostí a také se velmi snadno udržuje a je zcela odolný proti UV záření.

Dalším plusovým bodem plastových plotů na ochranu soukromí je skvělý prostor pro design, který nabízejí. Okenní plast je k dispozici v mnoha různých barvách a tvarech, a proto se hodí do každého zahradního stylu. V článku jsme shromáždili 5 nádherných příkladů, jak si můžete pomocí plastového plotu navrhnout vlastní zahradu nebo terasu. nechte se inspirovat!

Bílá obrazovka ochrany soukromí pro malou zahradu

Nápady zahradní design malá zahrada bílý soukromý plot plast

Návrh malé zahrady nebo nádvoří je často velkou výzvou. Vždy byste měli zajistit, aby malá plocha nebyla opticky zmenšena použitím mnoha designových prvků. Barva v tom také hraje zásadní roli. Tmavé barvy činí nemovitost menší, zatímco světlé nuance a především bílá působí dojmem prostoru. Díky bílému plastovému ochrannému plotu se zahrada bude zdát větší, a proto je ideální pro malé oblasti nemovitostí. K dispozici jsou různé tvary a provedení jednotlivých prvků obrazovky ochrany osobních údajů například na Sichtschutzzaun-shop.de k likvidaci. Ať už s mřížemi nebo bez nich, s hranatým nebo zakřiveným tvarem, možnosti designu jsou rozmanité.

Zkombinujte plastový soukromý plot s pergolou

moderní nápady zahradní design soukromí plot pergola plast

Pergola je skvělým řešením, pokud chcete, aby sedadlo na zahradě bylo vzdušné, ale stále omezené prostorem. Pokud však nemáte dostatek místa pro velký baldachýn, můžete zvážit prostorově úspornou variantu. Pergolu lze například kombinovat s plastovým plotem na ochranu soukromí, který nejen šetří místo, ale také zajišťuje zajímavý design zahrady.

Plastová ochrana soukromí se skleněnými prvky

Nápady zahradní terasa soukromí plot plastový dřevěný vzhled skleněné prvky

Okenní plast je materiál odolný proti povětrnostním vlivům a odolný materiál, který je k dispozici v mnoha barvách a dekorech. Můžete se například rozhodnout pro plot s dřevěným vzhledem, aniž byste se museli vzdát vlastností plastu, které lze snadno udržovat. Pro ještě zajímavější efekt lze plastové okenní prvky kombinovat s jinými materiály, jako je sklo nebo kámen. Použité skleněné prvky mohou být buď z matného skla nebo ozdobeny vhodnou fólií, aby bylo zajištěno dobré soukromí.

Zasaďte plastové mřížky jako přirozenou ochranu soukromí

Ochranný plot z umělé hmoty osazený mřížkou z přirozené ochrany soukromí

Prvky mříže ze dřeva jsou v zahradním designu velmi oblíbené. Pokud se však rozhodnete pro mřížoví z plastových oken, můžete si ušetřit starosti s péčí o dřevo a přesto si užít jeho krásný vzhled. Je také důležité si uvědomit, že mřížoví samotné neposkytuje dostatečnou ochranu soukromí vaší terasy a zahrady. Pokud se však spojí s hustou vegetací, lze soukromí chránit přirozenou cestou. Aby umělé plasty mohly odolat hmotnosti rostoucích popínavých rostlin, obvykle se nabízejí s hliníkovým vyztuženým rámem.

Vytvořte si romantickou terasu

Vytvořte romantickou terasu Ochranný plot mřížový bílý

Pokud chcete dát své terase romantický nádech, s prvky ve světlých barvách máte rozhodně pravdu. Bílý plastový plot na ochranu soukromí s mřížovými prvky poskytuje dokonalou kulisu pro kvetoucí rostliny a elegantní zahradní nábytek. Nejenže chrání před nežádoucím vzhledem, ale také funguje jako krásný prvek zahradního designu.