Dům a zahrada

10 návrhů zahradního nábytku 2019, které vytvářejí pocit obývacího pokoje

Venkovní koberce od Nanimarquina

I s lednovými edicemi veletrhu nábytku „Maison & Object “a„ IMM Cologne “se v roce 2019 zaměřily na venkovní nábytek, protože výrobci reagovali na prudký nárůst poptávky zákazníků. Mnoho zavedených značek poprvé představilo své kolekce venkovního nábytku na obou veletrzích. Nechyběly jen stoly a posezení, ale také policové systémy a inovativní outdoorový textil. Zde je 10 z nejpůsobivějších nových návrhů zahradního nábytku roku 2019, které do vaší zahrady přinesou pocit z obývacího pokoje.

„Stringové“ venkovní police od Anny von Schewen a Björn Dahlström

Venkovní policový systém

Regálový systém String je jedním z nejslavnějších skandinávských designových produktů minulého století. Nyní, poprvé po 70 letech, lze modulární design Nisse a Kajsa Strinning použít jak venku, tak uvnitř.

Šňůrové venkovní police od Anny von Schewen a Björn Dahlström

Regálový systém String Outdoor má nově vyvinutý povlak vyrobený z hliníku a zinku, zkráceně Aluzinc. Díky tomu je ocel odolná proti vlhkosti a rzi. Podlahové panely jsou nyní žárově pozinkovány, aby se zabránilo korozi.

Venkovní koberce od Nanimarquina

Kolekce venkovních koberců od španělské značky Nanimarquina

První kolekce venkovních koberců od španělské značky Nanimarquina má vnést atmosféru obývacího pokoje ven. Ty v Maison & Kolekce Objet, která byla poprvé odhalena v roce 2019, nabízí některé z úspěšných návrhů koberců této značky, včetně koberečků Shade Palette s ombré vzhledem a řady „Tres Texture“. Nový design stejnojmenné návrhářky Nani Marquiny se jmenuje Oaxaca a kombinuje květinové a šachovnicové vzory. Všechny koberce jsou vyrobeny z PET plastu, i když to tak nevypadá.

Venkovní koberec Oaxaca ze šachovnice Nanimarquina a růžového vzoru

“Byli jsme překvapeni, že PET nabízí estetické a hmatové vlastnosti podobné vlně,” řekla Marquina. „PET také vykazuje stejné chování z hlediska požární odolnosti, ale nabízí vynikající odolnost proti vodě a UV záření.“

Venkovní koberce vytvářejí v obývacím pokoji pocit Nanimarquina

Lineární jídelní nábytek do exteriéru od Thomase Bentzena pro Muuto

Designy zahradního nábytku 2019 Stolní pikniková lavice Muuto

Dánská značka Muuto představila své první návrhy zahradního nábytku, konkrétně stůl a lavici od kodaňského návrháře Thomase Bentzena. Nábytek z kolekce Linear vychází z klasického piknikového stolu nebo lavice a je vyroben z oceli s práškovým nástřikem. V souladu se skandinávským designem se zahradní nábytek vyznačuje jasnými liniemi a skládanými hranami. Deska stolu je žárově pozinkovaná a odolná proti povětrnostním vlivům. Série je k dispozici v černé, krémové, hnědé a zelené barvě.

Outdoorové látky od Kariny Nielsen Rios pro Kvadrat

Venkovní textilie nepromokavé 2019 Kvadrat

Dánská textilní značka Kvadrat zásobuje textilie mnoha předními světovými nábytkářskými společnostmi. Zavedení první kolekce outdoorových textilií by mohlo připravit cestu pro ještě více designů pro outdoor.

Nové venkovní textilie byly vyvinuty s kodaňskou návrhářkou Karinou Nielsen Rios a jsou vyrobeny z vysoce odolného polyesterového vlákna zpomalujícího hoření s názvem Trevira CS. Jsou vhodné do všech venkovních prostor včetně místností s vysokou vlhkostí a chlórem, jako jsou vířivky a bazény.

„Kromě technických vlastností se materiál ve srovnání s jinými outdoorovými tkaninami vyznačuje také jemným pocitem a nabízí výjimečnou brilanci barev,“ řekl Kvadrat..

Indoor-outdoor od Bodila Kjæra, reinterpretovaný Carlem Hansenem & slunce

Interiér-venkovní Bodil Kjær reinterpretován v roce 2019

Kromě nových návrhů zahradního nábytku mnoho výrobců také reinterpretuje modely z minulosti. Patří sem také „Carl Hansen & Syn “, který do své sbírky nedávno přidal návrhy dánského architekta Bodila Kjæra. Kolekce indoor-outdoor se skládá z teplého teaku, který odolává měnícím se povětrnostním podmínkám venku.

„Teak má teplou červenohnědou barvu a je extrémně odolný díky přírodním olejům,“ řekl Knud Erik Hansen, generální ředitel společnosti Carl Hansen. & Syn. “Dřevo vyžaduje minimální údržbu a postupem času získá hezčí barvu, pokud ho neolej.”

Venkovní kuchyně Kettal

Čela venkovní kuchyně Kettal z hliníku a teaku

Značka venkovního nábytku Kettal rozšířila své portfolio o venkovní kuchyň, která posouvá venkovní vaření na další úroveň. Kuchyně představená v roce 2019 je vyrobena z hliníku a je volitelně vybavena dvířky skříně z teakového dřeva. Má dřez a varnou desku a prostor pro vinotéku nebo lednici. K dispozici je také odpovídající obslužný vozík, který nabízí další kontaktní plochu.

Návrhy zahradního nábytku Vimini 2019 od Patricie Urquioly pro Kettal

Vimini od Patricie Urquioly pro Kettal

Kolekce Kettal také zahrnuje řadu proutěného nábytku, který navrhla Patricia Urquiola. Kolekce Vimini sází na klasickou židli Basket, kterou navrhla Nanna Ditzel v 50. letech minulého století, ale dodává jí moderní nádech. Design kombinuje zakřivené sedadlo s velkými barevnými polštáři a dřevěnými nohami.

Liz od Ludovica Serafini a Roberto Palomba pro Expormim

Venkovní relaxační křeslo Liz od Ludovica Serafini a Roberto Palomba pro Expormim

Hollywoodská ikona Elizabeth Taylor byla inspirací pro toto zahradní křeslo, které pro Expormim navrhli italští architekti Ludovica Serafini a Roberto Palomba. Skládá se z trubkového kovového rámu potaženého tkaninou a čalouněného sedáku a opěradla.

„Liz je projekt inspirovaný stylem padesátých let,“ uvedli designéři. “Elastická krycí tkanina vytváří hru stability a lehkosti.”

Stojací lampa Mazzo di Fiori od Massimo Castagna pro Exteta

Stojací lampa Mazzo di Fiori od Massimo Castagna pro Exteta

Italský architekt Massimo Castagna navrhl pro venkovní značku Exteta celou kolekci, ale jedním z vrcholů je tato venkovní stojací lampa. Každá lampa se skládá ze šesti ramen z leštěné mosazi a světelných koulí z polykarbonátu, které vyzařují měkké světlo.

Sázecí stroj na glóby od AYTM

Globe modern planter 2019 od AYTM

Dánská značka AYTM přizpůsobila své nejprodávanější výrobky do interiéru pro venkovní použití. Secí stroj “Globe” se skládá z matně lakované nerezové koule, která sedí na zlatém prstenovém podstavci. Sázecí stroje vypadají velmi moderně a jsou k dispozici v různých velikostech a barvách.