DIY

Zahradní nápady na ochranu soukromí – DIY plot vyrobený ze starých dveří nebo okenic

Pokud potřebujete na dvoře více soukromí nebo hledáte nápady na zahradní zástěny, můžete použité věci znovu použít. Staré dveře, které zbyly například po renovaci, si mohou najít nové místo venku. Kromě toho existuje několik neobvyklých způsobů, jak ze soukromých dveří postavit soukromou obrazovku pro kutily. K tomu jsou vhodné i okenní rámy a samozřejmě i pro jiné účely. Jedním z nich je vytvoření neobvyklého plotu, který se může stát skutečnou ozdobou webu. Proto jsme pro vás v tomto příspěvku sestavili několik inspirativních nápadů a praktických příruček. Probuďte v sobě kutila a vytvořte v době koronové krize pro svou zahradu nebo dvůr něco neobvyklého.

Kreativní nápady na ochranu zahrady na ochranu soukromí

vintage designová zahrada v bílé barvě se starými francouzskými dveřmi a gaučem s konferenčním stolkem ze železa

Jak všichni víme, mít pěknou terasu nebo zahradu na dvoře se může cítit skvěle. Zde můžete strávit spoustu času se svou rodinou a přáteli. Ale bez ohledu na to, jak moc chcete ukázat svou působivou zahradu světu, zároveň potřebujete odpovídající soukromí ve svém vlastním domě.

Ochranný plot ze starých dveří ve vinobraní

Z tohoto důvodu je venkovní plot pro ochranu soukromí rozhodně skvělý nápad. Bez ohledu na velikost vašeho domu můžete instalovat zástěny na ochranu osobních údajů ze starých žaluzií nebo dveří pouze na určitých místech, například na dvorku, na venkovní terasu, do venkovní kuchyně nebo vedle bazénu.

Postavte si vlastní plot nebo zástěnu ze starých dveří nebo okenic

Nejjednodušší způsob, jak použít staré dveře, je opřít je o plot nebo zeď. To lze provést skleněnými dveřmi nebo plnými dveřmi. Na dveře jsou často zavěšeny květináče, které dodají zahradě další nádech rozkvetlé svěžesti.

houpací síť mezi dvěma stromy jako kutilský projekt

Jedním z nejtvořivějších způsobů, jak znovu použít staré dveře, je přeměnit je na obrazovku ochrany soukromí a zabudovat je do samotného zahradního plotu. Ze starých dveří můžete také vyrobit nábytek jako závěsnou houpačku, houpací síť nebo rustikální jídelní stůl. Jednoduše položte skleněnou tabuli a dole uvidíte recyklované dveře.

Ochrana soukromí před starými dveřmi

barevné staré dveře postavené vedle sebe jako zahradní plot

Například umístěním několika starých dveří vedle sebe a jejich vymalováním v jasných barvách můžete snadno vytvořit jedinečný plot, který se neobejde bez pozornosti. To může vést k zábavným situacím, kdy se host, který poprvé uvidí takový plot, pokusí určit, které z dveří jsou ve skutečnosti branou do zahrady. Navíc vytvoření takového plotu také trochu připomíná mozaiku a to, jak si vybíráte detaily, aby byl konečný výsledek dokonalý. V plotu z dveří tedy nemusíte nutně používat stejné prvky. Bude také velmi obtížné najít tolik identických dveří.

opětovné použití starých dveří jako ochranné clony pro hosty a rodinu

Ploty mohou být vysoké a nízké, stejně jako úzké a široké. Takové dveře vytvářejí opravdu jedinečnou kompozici, pokud hledáte nápady na ochranu soukromí na zahradě, které mohou zcela změnit vaši zahradní plochu. K obarvení dveří můžete použít jak stejnou barvu, tak vícebarevné tóny. Pokud si přejete, můžete také nechat dveře beze změny. To znamená, že vaše obrazovka ochrany osobních údajů může připomínat portál do minulosti. Může být velmi zajímavé vzpomenout si, do jaké místnosti vedly odpovídající dveře.

Ochranná obrazovka ze starých dveří se závěsnými květináči v retro stylu

Ochrannou zástěnu můžete jednoduše nastavit na trávník nebo ji přidat jako ozdobu k jinému zahradnímu nábytku. Doporučujeme však nejprve natřít lakované předměty venku a poté pečlivě zvážit umístění. Měli byste se ujistit, že tyto vydrží co nejdéle. Také se snažte udržovat nábytek a další zahradní prvky mimo postřikovač nebo je zakrývat. V zimě si můžete takovou ochranu soukromí a všechny ostatní dekorace nechat venku v garáži nebo ve sklepě.

Zahradní nápady na ochranu osobních údajů se starými okenicemi

Různé barvy starých okenic postavených jako plot na zahradě

To může být také velmi kreativní nápad pro venkovní kutilský projekt. Například se čtyřmi starými, podrobnějšími roletami můžete na své terase vytvořit mimořádnou ochranu soukromí. A je to mnohem jednodušší, než si myslíte. Pomocí rolet můžete také vytvářet obrazovky soukromí různých velikostí a barev. Zkombinujte je a získejte požadovanou strukturu a styl. Neváhejte improvizovat a zapojte svou fantazii.

bílé okenice jako ochranná clona na nádvoří vedle dřevěného stolu a staré komody

Pokud vy nebo vaši sousedé máte drátěný plot a domácí zvířata jako psi, může to někdy způsobit problémy. Pokaždé, když se zvířata navzájem uvidí přes plot, mohou na sebe štěkat a narušovat váš klid a pohodu. Potřebujete tedy něco, co vám zablokuje výhled, aniž byste museli vyměňovat plot – ochranná obrazovka. Staré rolety lze tedy dokonale proměnit na obrazovky ochrany osobních údajů a celý projekt může být velmi levný. Takové materiály lze nalézt buď na skládce, nebo na bleším trhu, pokud sami nějaké nemáte. Ty mohou být dokonce již propojeny ve dvojicích, což vám úkol ještě usnadní.

Postavte si svépomocnou zástěnu na ochranu soukromí a použijte staré dveře, aby vypadala moderně nebo rustikálně se zahradní cestou

Často najdete rolety, které sedí pouze na obrubníku. Většina lidí je po renovaci vyhodí do koše. Můžete však také najít levné rolety v místním železářství, pokud upřednostňujete nové materiály. Pokud máte plot, můžete jednoduše kopat podél linie plotu, abyste vložili žaluzie, a pak je opřete o plot. V zásadě stačí jen přišroubovat stará okna k sobě a vytvořit s nimi širokou zeď. Menší okenice mohou být natřeny, aby dodaly šmrnc těm tmavším. Uvnitř i venku použijte sprejovou barvu a základní nátěr. Když barva zaschne, můžete menší rolety přišroubovat k větším roletám.

Ochranná clona pro zahradu ze starých jasně malovaných dveří