DIY

Vytvořte si závěsy sami – 16 skvělých nápadů na závěsy

Závěsné závěsy kutilství-dřevěné korálky-šedá-záclona-elegantní

Záclony a závěsy dodávají místnosti eleganci a skvěle se hodí jako ochrana soukromí před zvědavými pohledy. Během dne zajišťují závěsy závěsy, aby do místnosti proniklo dostatek slunečního světla a denního světla. Mají také dekorativní funkci a vytvářejí krásné akcenty v interiéru. V tomto článku jsme dali dohromady spoustu skvělých nápadů, jak je vyrobit z různých materiálů Závěsné závěsy můžete to udělat sami.

Vyrobte si závěsné závěsy sami z dřevěných korálků

Závěsné závěsy do-it-yourself-make-cord-wood-korálky

Kromě funkce ochrany soukromí mají záclony a závěsy v místnosti dekorativní efekt, který je doplněn odpovídajícím tiebackem. Dřevěný tieback se perfektně hodí k jednobarevným závěsům. Krásný držák na závěsy si snadno vyrobíte sami z dřevěných korálků různých velikostí a šňůry.

Jak vyrobit závěsný závěs z dřevěných korálků

Závěsy na závěsy si vyrobte sami

Na vázání závěsu můžete použít buď přírodní nebo barevné dřevěné korálky, v závislosti na vašem interiéru. Nylonová nit nebo šňůra je perfektní jako šňůra. Nejprve jsou dřevěné korálky navlečeny na šňůru, můžete sledovat libovolný vzor. Po dokončení tiebacku by na konci měly být poutka, která můžete zavěsit na háček na zeď.

DIY tiebacks pro závěsy vyrobené z karabin

Udělejte si sami, udělejte si elegantní elegantní mosazné šňůrkové závěsy

Dalším pěkným nápadem pro jednobarevné závěsy je zapínání na záclony vyrobené z karabinky, které lze velmi snadno vyrobit a dodá vašim závěsům efektivní vzhled. K tomu potřebujete otočnou karabinu, bavlněnou šňůru, nůžky, jehlu a nit.

Návod – vázací pásky na závěsy vyrobené z otočných karabin

Návleky na závěsy udělejte si sami-návod-bavlněná šňůra

Chcete -li přesně určit délku řetězce, změřte volně kolem svázaného závěsu a zdvojnásobte měření. Poté šňůrku složte tak, aby konce zůstaly uprostřed. Poté smyčkou zavěste šňůrku do karabiny. Nakonec konce sešijte pevně jehlou a spoj omotejte lepicí páskou.

Úchyty na závěsy z jutové pásky

závěsy-tiebacks-kutilské materiály-jutová stuha-nit-lano-knoflíky

Jutové stuhy jako dekorativní prvek odpovídají různým stylům bydlení a jsou k dispozici s různými vzory. Své závěsy, které nepotřebují háček na zeď, si můžete snadno vyrobit sami z jutové pásky. K tomu ještě potřebujete vhodný knoflík, elastickou šňůru, jehlu a nit.

Ušijte pásky z jutové stuhy

závěsné pásky, knoflíky na jutovou stužku

Nejprve byste měli změřit obvod svázané opony a určit délku jutové stuhy. Poté odstřihněte vhodný proužek a oba konce olemujte zevnitř. Nyní ustřihněte malý kousek gumové šňůry a přišijte ji na jednu zevnitř. Nakonec přišijte knoflík na druhou stranu a vázací pásek je připraven.

Kravata mašle z jutové stuhy

záclony-tiebacks-do-it-yourself-jutová stuha-luk-nápady

Jutové stuhy najdete v různých barvách a s jakýmkoli vzorem, a proto jsou ideální jako stahovací pásky pro závěsy. Nejlepší je zvolit barvu, která odpovídá nebo kontrastuje s barvou závěsu. Kromě ušité varianty můžete jutovou stuhu uvázat na mašličku a pomocí ní pěkně zavázat závěsy.

Vytvářejte si závěsy pomocí lan

závěsy-tiebacks-udělej si sám-patio-záclonové lano

Úchytky na závěsy z neobvyklých materiálů mohou vašim záclonám dodat zvláštní kouzlo. Nyní bychom vás chtěli upozornit na myšlenku, že si vyrobíte tieback sami ze silného lana. Vhodný materiál najdete v obchodech s lany.

Úchyty pro venkovní závěsy

závěsy-tiebacky-patio-oblast-lano-lano-rustikální

Závěsné závěsy ze silného lana se hodí do interiéru i exteriéru. Jsou ideální pro styl venkovského domu, protože mají pěkný rustikální vzhled. Pokud plánujete zřídit terasu nebo terasu se závěsy, můžete vytvořit krásný dekorativní efekt pomocí stahovacích pásků z lan.

Nápady na ozdobné závěsy

záclony-tiebacks-uzel-lano-krásná-dekorace-nápad

Protože tieback pro záclony má také dekorativní funkci, můžete jej použít k nastavení krásných akcentů v interiéru. Jasnou barvou nebo krásným motivem můžete zdůraznit závěsy, i když jsou do strany. Ozdobný uzel je skvělý nápad pro ozdobné vázání a lze jej snadno svázat pomocí vhodných pokynů a trochy šikovnosti.

Sami si vyrobte střapce na závěsy závěsů

závěsy-tiebacks-střapec-udělejte si-dekorativní

Záclony se střapci na vázankách vypadají mimořádně elegantně a stylově a hodí se jak pro silné, tak pro tenké závěsy. Můžete si sami vyrobit střapce z nějaké vyšívací nitě v jakékoli barvě a ozdobit jimi záclonu. Jediné, co musíte udělat, je ovinout přízi kolem ruky nebo kusu lepenky, dokud nedosáhnete požadované tloušťky. Poté navlékněte nit nahoře a pevně zauzlete.

Kožená šňůrka se střapci jako stahovací pásek

záclony-tiebacks-střapce-kůže-stuha-udělejte si sami

Dále byste měli střapec rozříznout na dně. S dalším kusem nitě můžete uvázat „hlavu“ nebo místo toho navléknout na špičku dřevěný korálek. Hotové střapce pak můžete připevnit na koženou šňůru nebo jutové lano a dokončit tak krásný závěsný závěs.

Nápady na závěsy ve venkovském stylu

záclony-tiebacks-udělej si sám-parohy-rustikální-deco

Pro rustikální vzhled doma lze z parohové tyče vyrobit tieback pro závěsy. Má vhodný tvar a lze jej dokonce připevnit na starý tieback. K tomu můžete použít skutečné i umělé stožáry.

Vyrobte si držáky na závěsy ve vintage vzhledu sami

závěsy-tiebacks-udělej si sám-vintage-dekorace-klíče

Elegantní tieback pro vyšívané závěsy lze vykouzlit z různých ozdobných stuh a kousků látky. Nejprve vyberte vhodné mašle na stužku, ustřihněte je na stejnou délku a připevněte na tylovou stuhu. Pro vintage vzhled můžete přidat vhodný prvek, například vintage klíč.

Závěsné závěsy z falešných perlových náhrdelníků

záclony-tiebacks-dekorativní-stříbrno-perleťově-šedé závěsy

Se správným držákem na záclony můžete každé místnosti dodat zvláštní atmosféru. Úzké závěsy na závěsy vyrobené z ozdobných perlových stuh jsou elegantním nápadem do domácnosti. K tomu můžete také použít falešné perlové náhrdelníky a odložit s nimi závěsy.

Starý náhrdelník jako kreativní tieback

závěsné závěsy-alternativní náhrdelníky-držáky na závěsy

Záclony můžete také uvázat na bižuterii, jako jsou náhrdelníky nebo náramky. Tímto způsobem můžete znovu použít staré šperky a nastavit tak v místnosti krásné dekorativní akcenty.

Nastavte akcenty s kontrastními závěsy závěsů

záclony-tiebacks-alternativa-červený-pás-barva-akcent

Pokud jste se rozhodli pro záclony v neutrálních barvách, můžete nastavit barevný akcent s kontrastním tiebackem. Použití opasku představuje další alternativu k držáku závěsu a vytváří hravý interiér.

Elegantní stuha jako tieback

záclony-tiebacks-jednoduchá-myšlenka-úzká-saténová stuha-mašle

Pokud si přejete rychle a snadno vyrobit elegantní záclonu, můžete použít saténovou stuhu v odpovídající barvě. To umožňuje svazování lehkých nebo těžkých závěsů nebo jejich přivázání na stranu.

Nápad na závěsné závěsy do školky

záclony-tiebacks-nápady-školka-dívky-pokoj-plyšová hračka

Plyšové hračky, jejichž paže lze spojit dohromady, jsou perfektní jako držáky záclon do školky. Mohou se vyskytovat v různých velikostech a lze je přizpůsobit designu interiéru v dětském nebo dětském pokoji.